Club

5 restaurací, do kterých se většina lidí nikdy nepodívá

 

Řízek ani poctivý guláš se šesti knedlíky si v nich nedáte, přesto stojí za navštívení. Ve světě je plno skvělých restaurací, které ohromí nejen výborným jídlem, ale také netradičním konceptem nebo jedinečnou atmosférou. Přinášíme tipy na 5 unikátních restaurací.

 

Magazín

 

1. Restaurace ptačí hnízdo v Thajsku

Resort Čapí hnízdo zná v České republice asi každý. Je to restaurace a hotel premiera Andreje Babiše. Ale v Thajsku mají poněkud zajímavější restauraci. Elegantní kóje v korunách stromů nabízí nádherný výhled na okolní přírodu a na nedaleké moře. Rozhodně to ale není nic pro lidi, kteří mají strach z výšek. Posezení je ve výšce kolem 5 metrů. A z toho by se někomu už mohla pořádně zatočit hlava. Dokonce i bez pití alkoholu.

Soneva Kiri Eco Resort je vyhledávanou restaurací hlavně kvůli specifickému prostředí. No řekněte sami. Kdo by nechtěl poobědvat v korunách stromů?

 

2. Restaurace na skále v Zanzibaru

Kdybyste náhodou měli cestu Indickým oceánem, rozhodně nevynechte restauraci, která se nachází na ostrově Zanzibar. The Rock Restaurant je opravdu kouzelná. Dostanete se na ni loďkou přímo z Michanwi Pingwe Beach. Nebo se ke skále dá také doplavat. A během odlivu dokonce i dojít po vlastních nohou.

 

3. Ledová restaurace ve Spojených arabských emirátech

Běžní lidé si většinou do Spojených arabských emirátů zimní oblečení neberou. Ale v populární ledové restauraci se bez něho neobejdete. Interiér je totiž kompletně z ledu.

Restaurace je oblíbená, protože i v horkých letních dnech se v ní můžete příjemně ochladit. Je to navíc místo, které se vám vryje do paměti. A to nejen kvůli ukrutné zimě a drahým drinkům, ale také kvůli nádhernému designu. Není náhoda, že se Ice Restaurant pravidelně umísťuje v žebříčkách nejoblíbenějších restaurací.

 

4. Vertigo Restaurant a Moon Bar v Bangkoku

Posvačit a popít na střeše mrakodrapu? Proč ne! Jen dejte pozor, ať se vám z toho nezatočí hlava. Není to nic pro lidi, kteří se bojí výšek. Na druhou stranu. Výhled na Bagkok je opravdu úžasný.

Restaurace a bar je součástí Banyan Tree Hotelu, takže zde můžete po vydatné večeři i přenocovat. Ale není to kemp u Máchova jezera, proto si budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy.

 

5. Ithaa Restaurant na Maledivách

Podvodní restaurace rostou jako houby po dešti. A není se čemu divit. Stolování pod úrovní moře je prostě jedinečný zážitek. Ithaa restaurace je v hloubce 4,8 metrů, takže se nad vámi mohou během večeře prohánět i větší rybky. Kromě mořských živočíchů si během hodování můžete prohlédnout i nedaleké útesy a další přírodní scenérie.

Jestli chcete na někoho udělat dojem, vemte ho právě sem. Restaurace má jen 14 míst k sezení. Není to tedy žádná masová záležitost pro turisty. Spíše noblesní restaurace pro vybrané hosty, kteří nemají problém utratit nějakou tu korunu.

 

Text: Ondřej Kolda