Club

Hra o trůny: 5 webů, které vás vrátí do hry

Poslední série populárního seriálu Game of Thrones začala. Noční chodec je před branami Zimohradu a všichni jsou zpátky ve hře… Nebo ne? Pro ty, co zubem času mezi sériemi ztratili správný směr, máme pár tipů, jak naskočit zpátky do Hry.

 

Magazín

 

První epizody poslední série Hry o trůny sice několikrát zopakovaly nejdůležitější události příběhu, ale prodleva mezi sériemi byla přeci jen dlouhá a udržet v hlavě všechny souvislosti není jednoduché. Naštěstí to není potřeba. Fanoušci i tvůrci seriálu nabízí dostatek zajímavého obsahu, díky němuž "GoT fanoušci" přijdou na vše potřebné. Kde hledat?

 

1. Game Of Thrones Wikipedia

Je to doslova a do písmene studnice vědomostí. Na fanouškovské stránce najdete informace o postavách, rodech i celkové historii fiktivního světa. Dozvíte se také zajímavosti ze zákulisí natáčení a nakouknout můžete i do produkčních poznámek. Pakliže se řadíte mezi fanoušky Hry o trůny, rozhodně vás tahle stránka nemůže minout.

 

 

2. Interaktivní mapa Sedmi království

Zimohrad, Železné ostrovy, Královo přístaviště, Dornské moře a mnoho dalších míst si prohlédnete na přehledné mapě. Uděláte si dokonalý obrázek o všech geografických útvarech. Zjistíte třeba, kolik mil musel ujet Euron Greyjoy se svou flotilou, aby se dostal z Železných ostrovů až do Králova přístaviště. A věřte, že to není zrovna blízko. Pomocí posuvníku navíc můžete sledovat, kde a v jaké kapitole (či seriálové epizodě) se vyskytují hlavní postavy.

 

 

3. A Reddit Of Ice and Fire

Jste příznivcem fanouškovské tvorby? Pak byste měli zavítat na reddit. Rozhodně se nebudete nudit. Memy se zde množí stejně rychle jako bílí chodci na dalekém severu. Milovníci seriálu navíc prokazují, že mají smysl pro humor. Hlavně tedy ten černý. Dokonce ani na mrtvých postavách nenechají nit suchou. Ba naopak. Právě ony se často stávají námětem fanouškovské tvorby. Ujít byste si neměli nechat ani pohledné cosplayerky a cosplayery, kterými se to na populárním redditu jenom hemží. A někteří jsou dokonce víc sexy než skutečné seriálové postavy.

 

 

4. Ochutnejte jídla z Game Of Thrones

Jasně, Hra o trůny sice není tradiční kulinářský pořad, ale přesto se občas ve scénách objeví nějaká pečínka. Není proto nic divného na tom, že na webu najdete internetovou kuchařku plnou nejrůznějších receptů z oblíbeného seriálu. Je jen na vás, jestli dáte přednost dornským porkmům, vybraným lahůdkám z Králova přístaviště, nebo vydatné stravě seveřanů. A malý spoiler: zkuste udělat své drahé polovičce snídani Johna Snowa. Schválně, jestli si ji oblíbí stejně jako Johna.

 

 

5. Oficiální průvodce od HBO  

Ještě nemáte dost? V tom případě zavítejte na oficiální stránky od HBO. Objevíte tam propracovaného průvodce, ve kterém informace o seriálu pěkně popořádku podle jednotlivých epizod. Za zmínku stojí ještě jedna vychytávka, která nám doslova vyrazila dech. Průvodce má totiž hned několik jazykových mutací. Pokud neholdujete angličtině a španělštině, máte na výběr ještě jednu řeč, které rozumí i Hodor.

 

 

 

Připravil: Ondřej Kolda

Foto: HBO a archiv uvedenýchzdrojů