CoolClub pro IT odborníky

5G bude inspirovat nové druhy her. Čekají nás převratné zážitky

Není překvapením, že nejnovější generace herních konzolí je populárnější než průměrné uvedení sběratelských tenisek na trh. A teď si představte, že poté, co získáte vytouženou hru, musíte o ni ještě bojovat. Představte si, že všechno to nadšení musí být zmírněno, protože hra nové generace se spoléhala na infrastrukturu minulé generace, která na to nebyla stavěná. Mobilní hráči a vývojáři si to představovat nemusí, taková byla jejich realita - až dosud.

 

PlayCool

 

Proč potřebujeme 5G?

Hraní her je jednou z oblíbených odpovědí. 5G může nabídnout rychlosti výrazně vyšší než 4G LTE a co je důležitější, může umožnit ultra nízké zpoždění a obrovskou kapacitu. Hráči mohou klepnout na tlačítko a získat téměř okamžitou odezvu, což je velký rozdíl, kdy zlomek sekundy může ovlivnit, kdo vyhraje a kdo bude čekat na další kolo a naříkat nad prohrou.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Niantic John Hanke se nedávno podělil o to, že 100 000 hráčů na akci Pokémon GO v Německu kdysi tlačilo na místní kapacitu, aby se udrželi jen o vlásek. Příslib 5G se v těchto chvílích jasně ukazuje. Není to jen proto, že současné hry a hráči vyžadují vyšší výkon, ale proto, že nové možnosti mohou umožnit odvážnější nápady, jak spojit reálný a virtuální svět.

 

 

5G a další krok v oblasti her

Éra 5G představuje příležitost pro skutečně převratné, pohlcující zážitky. Nastává okamžik pro automobily, nebo ještě lépe pro vesmírné lodě. 5G je doslova raketa připravená změnit mobilní a cloudové hraní a my bychom měli více přemýšlet o tom, co bude následovat.

5G může umožnit rychlejší odezvu, takže pojďme vytvářet hry, které podporují pokročilé soutěže v oblasti rozšířené reality kdekoli a kdykoli. Cloudové hraní může být díky 5G výrazně lepší, takže teď je ten správný čas ještě více smazat hranice mezi konzolemi a mobilními zařízeními.

Pojďme si znovu představit virtuální závody dronů nebo cross-platformní souboje mezi přáteli v parku. Multiplayer je pro mnoho hráčů nezbytným zážitkem a 5G nabízí příležitost přizvat více hráčů a vytvořit náročnější scénáře.

 

5G pro vývojáře

I když hráči možná touží po lepší grafice a rychlejším načítání, tituly jsou nakonec hodnoceny podle zážitků, které vytvářejí. Jaké zážitky můžeme přinést s 5G, které dříve nebyly k dispozici?

Jaká tedy rozhodnutí by vývojáři mohli učinit, kdyby výkon sítě již nebyl hlavním problémem. Pokud se nám podaří přenést výpočetní výkon na okraj sítě, jak to děláme s 5G Edge, vznikne větší prostor pro vývoj, kreativitu a schopnosti. Hry mohou být více pohlcující a dynamické způsobem, který si pravděpodobně ani nedokážeme představit.

5G má potenciál rozvíjet větší kreativitu, proto společnost Verizon vytvořila 5G pro hráče. Úzce spolupracují s profesionály v oblasti esportu, výrobci zařízení a herními vývojáři, aby byla vytvořena infrastruktura potřebná pro hraní her nové generace.

V únoru společnost Verizon uspořádala největší akci, jaká kdy byla v kreativním režimu Fortnite vytvořena, a 5G bylo základem jejího vývoje. Více než 40 milionů hráčů Fortnite vstoupilo na stadion Verizon 5G Stadium, aby prozkoumali jedinečné prostředí, zahráli si hry a setkali se s hvězdnými sportovci a profesionálními hráči. Byla to největší virtuální událost, která byla udělána, a ukázala nám, že toho můžeme udělat mnohem více.

 

 

Dnes je Verizon 5G Ultra Wideband dostupný v 67 městech a na 54 stadionech a arénách a do konce roku 2021 je v plánu tato čísla ještě zvýšit. Ve skutečnosti se očekává, že během příštích 12 měsíců budeme mít k dispozici přírůstek šířky pásma 5G prostřednictvím nového spektra v pásmu C pro 100 milionů lidí na 46 trzích, čímž bude poskytnuto 5G ve spektru v pásmu C. Při dalším budování infrastruktury, která umožňuje nové myšlení v oblasti her, hledejme hry, které skutečně využijí příslib 5G.

Mohou to být hry s dynamičtějšími vrstvami rozšířené reality, než jaké jsme dosud viděli. Hry, které zvládnou 100 000 hráčů v jedné oblasti a další tisíce v jiné blízké lokalitě.

Síť, která dokáže uspokojit potřeby hráčů zítřka, je již zde a rychle se rozšiřuje. Nyní je čas, aby se ekosystém postavený na 5G rozvíjel ještě rychleji. Ve společnosti Verizon čekají na vyjádření herních vývojářů a dalších hráčů z oboru, kteří jsou připraveni se dostat na vyšší úroveň.

 

 

Připravil: Radek Svoboda

Foto: Shutterstock; verizon.com