CoolClub pro IT odborníky

6 tipů, jak se v HR vzdělávat zdarma

Hledáte další způsoby, jak si rozšiřovat své obzory a vzdělávat se v oblasti HR? Připravili jsme pro vás několik zajímavých projektů, kurzů a platforem, které vám předají praktické know-how, a to zcela zdarma.

 

HRstack

 

HR zóna

Skvělou možnost vzdělávání a rozvoje nabízí projekt HR zóna, který v roce 2020 spustila brněnská vzdělávací společnost SOVA STUDIO. Cílem bylo propojit HR odborníky skrz celou Českou republiku a poskytnout jim kvalitní vzdělávací obsah, inspiraci i podporu během koronavirové krize. Registrace do HR zóny je navíc zdarma, což otevírá dveře všem nadšeným zájemcům.

A jaký je program HR zóny? Členové se pravidelně potkávají formou webináře každou druhou středu v 10:00. Pro každé setkání je připraveno hlavní téma, které hlavní „řečník“ odprezentuje. Zúčastnění pak mají možnost klást vlastní otázky, zapojit se do diskuze a přispět svými názory a zkušenostmi. Nouze není o žhavá témata (např. pracovní právo, krizová komunikace, agilita v HR…) ani o skvělé řečníky a hosty, tak HR zónu určitě vyzkoušejte.

 

HR vzory

Velmi užitečná platforma pro personalisty je Právo v roušce. Pokud tápete, jak má správně vypadat pracovní smlouva pro zaměstnance nebo jaké náležitosti má obsahovat formulář na GDPR, pak se vám tato platforma bude rozhodně hodit. Na pár kliknutí máte na dosah desítky ověřených vzorů smluv a právních dokumentů, a to zcela zdarma.

S nápadem původně přišla advokátka Jana Sedláková, ale zanedlouho se k ní přidalo několik dalších advokátních kanceláří, které jí pomohly dotvořit jedinečnou platformu s oficiálními vzory z rozmanitých oblastí – například pracovní právo, obchodní právo, daně, insolvence nebo náhrada škody.

Placená alternativa:

Placenou verzi, kde najdete více než ověřených HR 100 vzorů, představuje platforma HR vzory. V garantech HR vzorů najdete důležité osobnosti z HR a právní scény.

 

 

HR podcasty

Pokud patří mezi fanoušky podcastů, pak byste si určitě neměli nechat ujít HR podcast #suHR, který vznikl jako další kanál projektu #suHR. Cílem podcastu je sdílet zkušenosti a znalostí v oblasti HR a talent developmentu napříč celou Českou republikou, což se mu daří velmi dobře. I když tento podcast vznikl až v roce 2020, už nyní se může chlubit desítkami nahraných epizod. 

Do každého dílu je pozván odborník, kterého holky z #suHR vyzpovídají na aktuální HR témata – budování employer brandu, HR strategie, moderní onboarding, home office, sourcing, agilní HR a tak dále. Každá epizoda trvá asi hodinu, což z podcastu dělá skvělou aktivitu na večer, sportovní odpoledne nebo relax ke kávě.

Další tipy na HR podcasty: HR News a Nelidské zdroje.

 

HR webináře

V době koronavirové krize si musíme pomáhat – to byl motiv několika vzdělávacích společností, které vytvořily nové online kurzy zcela zdarma. Do nabídky bezplatných kurzů patří například Zákoník práce v časech pandemie, Home office a sebedisciplína nebo Co potřebuje HR specialista vědět o projektovém řízení – to vše od společnosti Seduo. Po rozkliknutí odkazu se dozvíte všechny potřebné informace a pokud se vám kurz bude zamlouvat, můžete se ihned pustit do studia.

 

HR YouTube kanál

Pokud vám angličtina není cizí, můžete vyzkoušet také vzdělávání prostřednictvím YouTube kanálu LinkedIn Talent Solutions, který má více než 40 tisíc odběratelů. Na tomto kanálu získáte přístup k desítkám vzdělávacích videí, proslovů, rozhovorů a průzkumů, a to na velmi rozmanitá HR témata, která vás budou bavit – od firemní kultury, talent managementu, recruitmentu, agility až po aktuální trendy, nové HR technologie a dopad koronaviru na trh práce. O zábavu, nové informace a inspiraci rozhodně nouze není. Navíc oprášíte svou angličtinu a pochytáte nová slovíčka velmi přirozenou formou.

 

HR diskuzní skupiny

Pokud rádi trávíte čas na sociálních sítích, pak byste si určitě měli zastavit u facebookových HR skupin, které sdružují HR profesionály a HR nadšence ze všech koutů České republiky. Díky členství v těchto skupinách budete mít možnost zapojit se do zajímavých anket či diskuzí, ale také se seznámit s početnou HR komunitou. Do jakých skupin se vyplatí přidat? Doporučujeme zejména HRdinky, HR(k)sobě nebo výše zmíněnou HR zónu.

 

Materiálů na kvalitní HR vzdělávání není nikdy dost. Pokud jste se i vy dali předsevzetí udělat něco pro sebe, rozšířit si obzory a nasát nové informace, těchto pár tipů vám přijde rozhodně vhod. Nenechte si ujít také zásadní HR akce, které se letos konají

 

 

Připravila: Petra Pruden