CoolClub pro IT odborníky

7 nejstrašidelnějších hororů, kterých se letos dočkáme v kině 

Není napínavější a děsivější atmosféry u sledování hororů než právě v kině. Letošní nadílka strašidelných filmů je opravdu povedená a diváci si tuto děsivou podívanou mohou vychutnat plnými doušky. Tady je seznam těch, které letos prostě musíte vidět! 

 

Magazín

 

Popcorn a velké plátno jsou zárukou skvělého filmového zážitku. Kde jinde byste užili tu správnou strašidelnou atmosféru než právě v kině? Nezbývá tedy nic jiného než se postavit svému strachu a vydat se do nejbližšího biografu! 

 

To Kapitola 2 (IT Chapter 2)

Po prvním úspěšném díle TO se dočkáme dalšího hrůzného pokračování, a to konkrétně již 5. září. I tentokrát vás příběh zavede k nerozlučné partě sedmi kamarádů, kteří se jako dospělí musí znovu postavit zlu skrývajícímu se v ulicích městečka a zvítězit nad zlým klaunem Pennywisem, který opět povstal a hodlá se pomstít všem, kteří ho původně chtěli zničit. 

Beverly, jediná dívka ze skupiny, se vrací do domu, kde dříve bydlela se svým otcem. Na tomto místě narazí na postarší dámu, na které už zezačátku něco nehraje. Když Beverly zjistí, že se do staré důchodkyně vtělil duch zákeřného Pennywise, tak už je pozdě. Nezbývá jí tak nic jiného než na pomoc přivolat ty, se kterými to všechno začalo – kamarády z Losers Clubu! 

 

Noční můry z temnot (Scary Stories to Tell in the Dark)

Co kdyby vaše největší noční můry najednou ožily? Americký horor od režiséra André Øvredala se na filmová plátna dostane již 8. srpna a slibuje slušnou dávku strašidelných záběrů a lekavých momentů, které se dostanou pod kůži i těm největším odvážlivcům. 

Hlavní roli zde má skupina teenagerů, kteří v opuštěném domě za městem nachází tajemnou knihu, jejíž sílu nikdo nebere vážně. Po jejím otevřením se však stane něco strašného – jejich největší strachy se postupně začínají zhmotňovat! Skupina tak najednou musí čelit obživlým nočním můrám, které se jich za každou cenu chtějí zmocnit. Dokážou jim utéct? 

 

Doktor Spánek (Doctor Sleep)

Doktor Spánek je navazujícím pokračováním filmu Osvícení (1980), který rovněž vychází ze stejnojmenného románu spisovatele Stephena Kinga. Už 14.11. se v českých kinech dočkáme skvělé podívané s ikonami jako Ewan McGregor nebo Rebecca Fergusonová.

I v tomto filmu se setkáme s Dannym Torrancem, který dosud nepřekonal svá dětská traumata z hotelu Overlook (viz první film). Jeho psychické potíže však musí jít stranou, jakmile se dozví, že tajemný kult ohrožuje děti se stejnými jasnovideckými schopnostmi. Danny Torrance tak znovu získává účel – jeho novou misí je zachránit tyto děti dřív, než se dostanou do špatných rukou. Dokáže naplnit své poslání? 

 

Zombieland 2: Rána jistoty (Zombieland 2: Double tap)

Už je to 10 let od premiéry filmu Zombieland, který vyšel v kinech v roce 2009. Po dlouhém přemlouvání fanoušků a neustálému odkládání natáčení ze strany režie jsme se konečně dočkali! Druhý díl Zombielandu je už oficiálně stanoven na 11. října. 

I když trailer nedává úplně jasné signály o hlavní zápletce, diváci se už teď mohou těšit na své oblíbené postavy z prvního dílu – Columbuse, Tallahassee, Wichitu a Little Rock. Jisté je však to, že se tato nesourodá partička znovu setká se zákeřnými zombíky, kteří budou nebezpečnější než kdy dřív. Fanoušci zombie filmů tak nesmí na premiéře v žádném případě chybět. Původní skvadra a stejný režisér je totiž zaručený recept na úspěch!

 

 

Slunovrat (Midsommar)

Letní festivaly a slavnosti jsou obvykle radostnými událostmi. To však neplatí pro skupinku mladých Američanů, kteří se na slavnost slunovratu vydali až do vzdáleného Švédska. Jak to u hororů bývá, i ta nejvíce nevinná situace má potenciál se zvrhnout v něco hrozného, což ani tady nebude výjimkou. Slavnost, na kterou se parta tolik těšila, se najednou stává bojem o holé přežití. 

Natáčení se ujmul zkušený režisér Ari Aster, kterého možná znáte z filmu Děsivé dědictví z roku 2018. Podle amerických recenzí se i horor Slunovrat skutečně vydařil – zajít na něj můžete hned na začátku srpna. 


Lov (The Hunt)

V dílně Universal Pictures vrcholí poslední přípravy na vydání nového hororu, který by měl v kinech startovat už na konci září. Strašidelný trhák se jmenuje The Hunt (v češtině Lov) a zahraje si v něm například známá hollywoodská hvězdička Emma Roberts. 

Název filmu vybrali tvůrci z dobrého důvodu. Podobně jako ve filmu Hunger Games bude partička “vyvolených” bojovat o přežití pro pobavení americké elity. Narozdíl od Hunger Games dokážou hlavní postavy obrátit hru ve svůj prospěch a z pozice lovených se vypracují do pozice lovců, která jim umožní dostat členy divácké smetánky jednoho po druhém. 


Černé Vánoce (Black Christmas) 

Někteří z vás možná pamatují na film z roku 1974 s názvem Černé Vánoce. Pokud jste o tomto filmu slyšeli, pak možná víte, že se v roce 2007 natočil obdobný re-make. Do třetice všeho dobrého se dočkáme i třetí verze, které se nyní ujímá americká režisérka Sophia Takal. Premiéra nás pak tématicky čeká 13. prosince na černý pátek. 

Pro připomenutí můžeme říct, že i tentokrát se bude děj odehrávat v prostředí Hawthorne College, kde těsně před vánočními svátky začne docházet k brutálním vraždám mladých studentek. Tento hrozivý scénář se však má brzy otočit! Studentky se rozhodnou dát hlavy dohromady a společnými silami vypátrat nelítostného vraha, který se šikovně skrývá ve stínech školy! Připravila: Petra Pruden