Club

9 nejlepších sci-fi a fantasy seriálů roku 2019

Jeden z nejoblíbenějších seriálů končí, další vrcholí, ale i tak je ještě spousta těch, na které se můžeme těšit. Rok 2019 je na sci-fi a fantasy produkci relativně plodný. Přinášíme vám několik tipů na seriály, které se chtějí ucházet o místo na vašem trůnu.

 

Magazín

 

Game of Thrones

Kdo nežil posledních devět let izolovaný v jeskyni, musí Game of Thrones dobře znát. Ať patříte na kteroukoliv stranu jeho konzumentů (pasivních posluchačů svých nadšených kamarádů, anebo aktivních diváků), víme, že příběh končí. Veleúspěšný seriál vyvrcholí již 20. května a podle slov seriálové produkce se již dalších dílů nedočkáme. Nebo si nakonec autoři poradí stejně šikovně jako J. K. Rowlingová s Potterem a Fantastickými zvířaty?

 

Star Trek: Discovery

Christopher Pike se vrátil na scénu. Charismatický hrdina v roce 2019 opět usedl do kapitánského křesla, tentokrát velel vesmírné lodi USS Discovery. Po vizuální stránce se Star Trek hodně posunul. Je to opravdu pěkná podívaná, přestože v některých dílech chybí trochu hlubší myšlenky a propracovanější scénář. Věrní fanoušci na novém pojetí Star Treku našli (a ještě určitě najdou) hodně nedostatků, ale nic to nezmění na tom, že Star Trek: Discovery je jeden z nejlepších sci-fi seriálů poslední doby. Od 17. ledna 2019 jste si mohli postupně vychutnat 14 epizod 2. série. Jestli jste je ještě neviděli, je to ideální příležitost pro seriálový maraton alias binge watching.

 

Star Trek: Pickard bude opět velet

Přesný název producenti zatím tají, je však jisté, že to bude splněný sen mnoha fanoušků. Sir Patrick Steward totiž v 78 letech znovu oblékne uniformu a ztvární oblíbeného kapitána Jean-Luc Picarda! Naposledy si ho zahrál v roce 2002 ve filmu Star Trek: Nemesis. Přesné detaily zatím neznáme, ale už teď je jasné, že nepůjde o laciný restart. Seriál by měl odstartovat ke konci roku 2019.

 

The Orville

Vtip. Absurdní situace. A kosmické výzvy. Přesně to najdete v seriálu The Orville. Jestli jste se se seriálem ještě nepotkali, máte k dispozici slušnou zásobu dílů ke sledování. Ed Mercer jako kapitán vesmírné lodi Orville velel své posádce už v 26 epizodách. V dubnu 2019 sice skončila 2. série, ale nemusíte zoufat. O seriál je zájem, proto tvůrci potvrdili 3. sérii.

 

Black Mirror

Velice kreativní počin, který odhaluje potenciální důsledky prudkého rozvoje technologií a moderního světa. Black Mirror je pojem nejenom mezi fanoušky sci-fi. První díly se objevily v roce 2011 a v letošním roce se diváci dočkají už 5. série, ve které by si měla zahrát i Miley Cyrus. Kdo by si chtěl zkrátit čekání na novou sérii, může si pustit film z konce minulého roku – Black Mirror: Bandersnatch.

 

 

Love, Death & Robots

Pokud patříte mezi fanoušky animovaných sci-fi příběhů, měli byste zbystřit. Seriál s názvem Love, Death & Robots připravil Tim Miller (podílel se na Deadpoolovi) s Davidem Fincherem. Epizody mají sice jen od 6 do 17 minut, ale jsou doslova napěchované zajímavými myšlenkami. Kombinují v sobě sci-fi, fantasy, horor i komedii.

 

The Man in the High Castle

Máte rádi P. K. Dicka? Pak byste se měli podívat na seriál The Man in the High Castle, který ukazuje svět, ve kterém dopadla 2. druhá světová válka trochu jinak. Vyhráli Němci a Japonci. Propaganda jede na plné obrátky, ale existuje i něco, kvůli čemu jsou vládnoucí mocnosti ve střehu. Něco, co by mohlo změnit chod událostí. Film z alternativní dimenze. V roce 2019 odstartuje už 4. série.

 

The 100

Seriál z roku 2014 prošel v průběhu let výraznou proměnou. Ze začátku vypadal jako laciný seriál pro teenagery, ale nakonec se z něho vyklubal sci-fi seriál se spoustou zajímavých nápadů. V hlavních rolích navíc najdete opravdu inspirativní ženy, které se umí i v postapokaliptické době velice dobře oblékat. Aktuální série je v plném proudu.

 

Good Omens

Svět končí v sobotu. Konkrétně příští sobotu před večeří. Chystanému příchodu antikrista však chce zabránit prapodivná dvojice, která si zvykla na život na zemském povrchu. Démon Crowley a anděl Aziraphale. Seriál Good Omens má být natočený na motivy románu Dobrá znamení od Terryho Pratchetta a Neila Gaimana, takže to bude zaručeně něco speciálního. Vysílání prvního dílu je naplánované na 31. května 2019. Nenechte si ho ujít!