Club

BEST OF Comi Con 2019: 5 žhavých trailerů filmových lahůdek

S velkou slávou skončil v San Diegu další ročník oblíbeného Comic Conu. Jak už bývá dobrým zvykem, festival je provázen nejen fanoušky a diskusními panely, ale především spoustou oznámeních očekávaných filmů a seriálů - jejich autoři si šetří připravený materiál právě pro tuto příležitost. Vybrali jsme několik trailerů, kterých se už nemůžeme dočkat.

 

Magazín

 

 

Zaklínač (Netflix)

Začneme rovnou jedním z nejdiskutovanějších seriálů letošního roku. Ztvárnění polského fantasy Zaklínač se po polském seriálu dostalo na herní zařízení, kde si série získala miliony fanoušků. Především třetí díl je považován za měřítko dobře zpracovaného RPG. Když se tak o práva na nový seriál přihlásil streamovací gigant Netflix, bylo jasné, že se můžeme těšit na něco velkého. Pak přišlo oznámení Henryho Cavilla do role zaklínače Geralta a internet se dočkal slušného rozruchu. A po vydání prvního plnohodnotného traileru je rozruch zpět. Vyčítat autorům obsazení je snadné, ale vyčítat jim absenci onoho slovanského ducha, který v sobě Zaklínač musí být, je už mnohem těžší a oprávněnější. Jak série dopadne se dozvíme na konci roku.

 

Terminator: Dark Fate (Paramount Pictures)

Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton. Duo, které spolu s Jamesem Cameronem pomohlo vybudovat jeden z největších scifi kultů je zpátky. A ne jen tak! Za úkol má vrátit reputaci skomírající značce. “Je to R-kový film, je to temné, rychlé, intenzivní,” dušuje se v traileru sám Cameron a nutno říct, že akční sekvence vypadají skvěle. Ani jeden z hlavních představitelů nepůsobí staře nebo unaveně. Dostát úrovně prvních dvou filmů ovšem nebude snadné, což dokázaly i předchozí filmy snažící se oživit ověřenou značku a přivést k ní současného diváka. Větší potenciál než původní hereckou sestavu a Jamese Camerona nový Terminátor jednoduše nabídnout nemůže. A pokud se nepovede ani tento film? Bude lepší nechat kovové monstrum odpočívat v pokoji.

 

Picard (CBS)

Dalším z herců, kteří se do důchodu nechystají, je britských shakespearovský velikán sir Patrick Stewart, který se proslavil především rolí kapitána Jean-Luc Picarda ve Star Trek: The Next Generation. Kultovní záležitost a nejlepší část celého startrekovského univerza vzala za své v roce 2002, kdy se události kolem Picarda uzavřely ve filmu Star Trek: Nemesis, kterému nemůže přijít velká část komunity na jméno. Od té doby vzniklo několik projektů snažících se oprášit slávu pozapomenuté značky, ale ani slibný Star Trek: Discovery nemá často to, co dělá Star Trek Star Trekem. A pak je tu Picard, jehož trailer mluví sám za sebe.

 

Carnival Row (Amazon)

Jednou z novinek od Amazonu je plnohodnotné představení dlouho teasovaného seriálu Carnival Row, jehož hlavním hrdinou bude Orlando Bloom. Dvojice videí představuje fantaskní svět na pomezí průmyslové revoluce připomínající viktoriánskou éru plnou pušek, vzducholodí a elektřiny. Seriál je ale doplněn o nejrůznější stvoření z pohádek a fantasy. A to včetně kouzelných víl nebo satyrů, které můžeme vidět v trailerech. Seriálu se dočkáme už na konci letošního srpna a myslím, že díky svému zpracování a zasazení se rozhodně máme na co těšit.

 

His Dark Materials (HBO)

HBO se po skončení Game of Thrones musí pustit do vyplnění místa ve svém programu. Zatímco konkurenční stanice chystají své vlastní velké trumfy a značky, v HBO se rozhodli vsadit na dětské příběhy, fantasy a zlé korporace snažící se ovládnout svět. Předlohou je úspěšná knižní série Phillipa Pullmana a trailer vypadá velmi zajímavě, podle znalců předlohy dokonce autenticky. Autorům se tak podle všeho daří zachytit atmosféru i styl knížek. Jedinou nevýhodou je, že zatím nebylo oznámeno žádné datum vydání. Nezbývá tak než trpělivě čekat.

 

 

Připravil: Pavel Skoták