Hi-tech kávovníky pomáhají zlepšit pracovní prostředí, v němž strávíme 25 let v kuse, říká Jindřich Fialka z českého start-upu Greenest Company
Sterilním kancelářím zvoní hrana. Do popředí se derou tzv. zelené kanceláře. Vyzpovídali jsme CEO českého start-upu Greenest Company, Jindru Fialku, který nám řekl o tom, jak se v Čechách daří byznysu se zelenými kancelářemi, jak lze spojit květiny a technologie a proč lidé nechtějí vracet jeho hi-tech kávovníky.
„Umělá inteligence není myšlení, je to jen předem naprogramovaný proces,“ říká Karel Kostka, pedagog, spisovatel a Čech s nejvyšším IQ
PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D. je zakladatel jedné z prvních soukromých škol v Čechách, je také Čechem s nejvyšší naměřenou inteligencí, spisovatel s mnoha zajímavými publikacemi... Inspirativní je i jeho pohled na umělou inteligenci. Co si o ní myslí? Vzal by do svého učitelského sboru robota? Proč se nebojí zkázy lidstva? A čeho se naopak obává?
„Skepticismus je skvělá věc!“ říká Lukáš Hána, lektor kritického myšlení. Proto nabádá: Zpochybňujte!
Schopnost kritického myšlení je důležitá dovednost, na trhu práce je vyžadována více než kde jinde. Kromě lepších výsledků v profesním i osobním životě může pomoci předejít i tragédiím. "Správné je si přiznat, že vlastně nevíme, co je správně. A pak můžeme začít hledat důkazy," říká lektor kritického myšlení ze vzdělávacího institutu GrowJOB. Na mušce má i (zbytečné) tragédie raketoplánů Challenger a Columbia. Dalo se jim prý kritickým myšlením předejít...
Nevidomý programátor Vojta Polášek: Mým cílem je napsat hru, která by simulovala orientaci nevidomých v reálném světě
Programátořina je nelehká profese, která vyžaduje čas a neustálé zdokonalování svého know-how. Jak se ale programuje, když člověk nevidí? Vojta Polášek, student fakulty informačních technologiích MU, dokázal svůj handicap překonat a proměnit ve svůj prospěch. Dnes programuje hry a programy pro další nevidomé a posouvá tím oblast programování na úplně novou úroveň. Jaká byla jeho cesta mezi jedničky a nuly?
“Jsem líný workoholik,” přiznává grafik Tomáš Břínek alias známý kolážista TMBK
“A tenhle znáte...?” I tak by současná lidová slovesnost mohla představovat Tomáše Břínka, alis TMBK, jehož parodické a satirické koláže zaznamenalo minimálně 8 lidí z 10. Grafické memy Miloše Zemana, Andreje Babiše nebo Tomia Okamury pravidelně otřásají základy sociálních sítí a Břínek se stal svým “hlavním hrdinům” postrachem. Dělá to pro zábavu, česká politika mu totiž přijde jako strašná zoologická. Nebo jí se žalob? A v jakém software své koláže dělá? Čtěte v rozhovoru Petry Pruden.
Exkluzivní rozhovor: Tomáš Elbl z Vodafone o prvním holografickém hovoru v Čechách
Optimálně vytvořené světelné podmínky, špičková laserová technika a hlavně obrovská datová kapacita, to jsou podle Tomáše Elbla podmínky holografického hovoru tak, aby kvalita obrazu byla dostatečně podobná HD nebo 4K LED televizi. Co všechno ještě první holografický hovor v ČR obnášel? A s čím technici nejvíce bojovali? Čtěte v rozhovoru Petry Pruden.
"Za svou JAVA kariéru vděčím knihkupci," říká s úsměvem IT odborník Serhij Pylypets, jehož právě JAVA dovedla až na Maltu
Freelancing má, ostatně jako všechno, svá pro i proti. Když se však člověk dostatečně vybaví správnými informacemi a profesními partnery, může zažít to, co by jako zaměstnanec mezi čtyřmi stěnami mohl nejčastěji jen v rámci čerpání své dovolené. Jaké to je, přijet programovat na ostrov ve Středozemním moři, opravdu je freelancing pro každého a komu by projekt v cizině doporučil? O tom nám vyprávěl spokojený kontraktor CoolPeople, Serhij Pylypets.
Náplň do 3D tiskáren z PET lahví? Češi už to umějí
Se svým týmem vyvinula náplň do 3D tiskáren z PET recyklátu, aby z něj jako první v Česku pomocí crowdprintingu vytiskli sochu pro muzeum. Jak se tiskne socha, kterou musíte složit ze 300 částí, a jakou budoucnost má PET(b)rick, cihla, z níž se dá sestavit nábytek? O tom všem s Kateřinou Novákovou, inženýrkou architektkou z FA ČVUT.
Co dokáže seriál: Vzestup černobylských zájezdů, padající servery i zápis v UNESCO
"Černobylské" agentury zaznamenaly během vysílání seriálu HBO Chernobyl 6x vyšší zájem o zájezdy a exkurze. Některým padaly webové stránky. Proč je o tento typ zájezdu takový zájem? Co všechno jsou návštěvníci schopní v rámci "veselých historek z natáčení" požadovat a jaké je setkání s černobylskými bábuškami tváří v tvář? Čtěte rozhovor s Michalem Krajčířem z agentury CHERNOBYLwel.come.
Robotické obchodování není terminátor, není třeba se ho bát
Se zakladatelem nejnavštěvovanějšího portálu o forexu a jednou z nejvýraznějších osobností tradingu v ČR a SK, Ondřejem Hartmanem nejen o robotickém obchodování, které má jasné základní pravidlo úspěchu, ale i o obchodování z mobilu, a o tom, v čem doopravdy vězí úspěch ziskového tradera.
V oblasti IT vidím extrémní potenciál. Už teď na trhu chybí dvacet tisíc ajťáků, říká Sales Manager Richard Biško
Ty "nejhardskillovější" techniky se prý naučil při telesalesu. V praxi obchodníka v oblasti IT je ale podle něj není potřeba využívat. Proč? Co je podle něj klíčový faktor úspěchu a v čem mu pro současnou praxi pomohl sport?
Slibem nezarmoutíš? S tím byste u Angličanů narazili
Úspěšný obchodník z CoolPeople popisuje, co ze svých zkušeností při práci v zahraničí přijal za vlastní a jak se liší obchodničina napříč zeměmi.
Jedničky a nuly mezi saunou a tmou
Jak se žije českému programátorovi v zemi, které kraluje tma, sauna a vodka?