CoolClub pro IT odborníky

Další český hit na Netflixu: jak ovládnou žebříček sledovanosti Děti Nagana?

18.05.2023

Jste hokejovými fanoušky nebo si chcete vytvořit rodinnou pohodu u české komedie? K Netflixovými novinkám se přidala další pecka, sportovní hit s názvem Děti Nagana. Snímek vznikl k 25. výročí neobyčejného vítezství českých hokejistů na olympijských hrách v Naganu. Podaří se mu vyšplhat na první místo žebříčku sledovanosti, jako tomu bylo u jeho předchůdců posledních týdnů?

 

CoolMovie

 

České snímky mají na Netflixu zkrátka své místo, a v posledních týdnech už celkem pravidelně i mezi 10 nejsledovanějšími tituly právě v rámci České republiky. Aktuálně sklízí famózní sledovanost komedie Střídavka, Hádkovi nebo thriller v hlavní roli se Štěpánem Kozubem Hrana zlomu.

Neprodleně by ale s umístěním top snímků mohla zamíchat novinka, která na Netflix dorazila ve středu 10. května a jedná se o hokejový rodinný film s názvem Děti Nagana.

Tento filmový počin vznikl k 25. výročí neobyčejného vítezství českých hokejistů na olympijských hrách právě v Naganu. Se svou únorovou premiérou v kinech slavil snímek slušnou návštěvnost, kdy součet diváků překročil 80 000. Recenze byly sice spíše průměrné, ale získal také nejednu pochvalu za vytvoření příjemné nálady se závanem hokejové nostalgie.

Filmový příběh vás uvede do života malého chlapce Dominika, který se spolu se svými spoluhráči rozhodne porazit mnohem silnější tým frajírků ze svého města. Vítězství má Dominikovi samozřejmě přinést nejenom respekt starších dětí, ale také nejlépe holku a možná i uznání otčíma.

Snímek Děti Nagana dorazil na Netflix rekordně brzy, téměř tak, jako tomu bylo na HBO s kinohity, což už je nyní spíše hudbou minulosti. Od premiéry v kinech do uvedení filmu na Netflix uběhlo pouze 76 dní.

 

 

Připravila: Petra Sauerová

Foto: Facebook, Děti Nagana