CoolClub pro IT odborníky

Home office: zpestření, nebo trest? Zeptali jsme se odborníků, jak z něj vytěžit maximum

Lidé čím dál více pracují z domova. Velký podíl na tom má koronavirová pandemie, která mnoho firem přiměla k rychlému přesunu do online prostředí a vytvoření remote týmů. Někteří zaměstnanci ale s aktuálním režimem home office často zápasí. Co patří mezi nejčastější problémy? A jak z něj vytěžit maximum? Zeptali jsme se odborníků.

HRstack 14.06.2021

Když obrázek řekne více než 100 slov. Aneb síla vizualizace dat v HR

Věděli jste, že informace podané vizuálně (např. formou grafu, obrázku, koláže) si lidé zapamatují lépe? Záplavu dat můžete svým zaměstnancům prezentovat tak, aby to nejen dobře pochopili, ale zároveň by je to bavilo. Jak na to? Pojďte si přečíst, jaké benefity vizualizace dat nabízí a jak může ovlivnit chod firmy.

HRstack 07.06.2021

6 tipů, jak se v HR vzdělávat zdarma

Hledáte další způsoby, jak si rozšiřovat své obzory a vzdělávat se v oblasti HR? Připravili jsme pro vás několik zajímavých projektů, kurzů a platforem, které vám předají praktické know-how, a to zcela zdarma.

HRstack 31.05.2021

„Při nejvyšší nezaměstnanosti je nejvyšší počet otevřených pozic, trendem je i YOLO economy,“ říká k aktuální situaci na trhu HR odborník Josef Kadlec

O tom, jak vypadá aktuální situace na kariérním poli, jaké HR trendy vynesl koronavirus do popředí a proč byste se měli zajímat o eduployment, jsme si povídali s odborníkem na HR Josefem Kadlecem ze společnosti GoodCall. Mimo jiné vysvětlí, proč se dnes často skloňuje tzv. YOLO economy a co s sebou tento trend přináší.

HRstack 24.05.2021

3 tipy, jak poznat talentované lidi s potenciálem: rozhovor s lektorkou talentových programů Ivetou Štvartákovou

Konkurence na trhu práce je vysoká, a proto rozpoznání a udržení talentů patří ke klíčovým bodům strategie každé společnosti. Přesto právě tento bod bývá kamenem úrazu mnoha firem. Jaké chyby dělají manažeři nejčastěji? Jak se jim vyvarovat? A v čem tkví kouzlo úspěšného talent managementu? Zeptali jsme se Ivety Štvartákové, specialistky na talent management společnosti New Dimension.

HRstack 17.05.2021

„Firemní kulturu nevytváří oddělení interní komunikace, HR ani top management. Kulturu vytvářejí lidé,“ říká Zbyněk Brych, zakladatel Happy Training & Consulting

Firemní kultura je klíčovým nástrojem nejen pro motivaci a loajalitu zaměstnanců, ale také pro popularizovaný employer branding. Jak firemní kultura ovlivňuje štěstí a produktivitu zaměstnanců? A jak z ní vytvořit atraktivní element při náboru zaměstnanců? Kdo si u nás v Česku vede nejlépe? Na naše otázky odpovídá Zbyněk Brych, zakladatel Happy Training & Consulting.

HRstack 10.05.2021

„Nejsme roboti. Lidé potřebují vědět, že o ně máte zájem, že jsou pro vás důležití.“ O budování výkonného týmu na home office s Reginou Kubcovou

Koronavirová pandemie způsobila mnoho změn – v případě firem to byl rychlý přechod z kanceláří na home office. V důsledku toho se začaly formovat rychlé remote týmy, které si musely rychle navyknout na nové pracovní podmínky. Jak z home office spolupráce vytěžit maximum? Co brání v produktivitě zaměstnanců a jak to změnit? Zeptali jsme se Reginy Kubcové, lektorky kurzu Jak budovat skutečně výkonný a motivovaný tým na dálku.

HRstack 03.05.2021

Jak posilovat firemní kulturu na dálku? Dáme vám tipy na 5 skvělých nástrojů

Koronavirová pandemie odřízla mnoho zaměstnanců od jejich fyzických pracovišť a podpořila spolupráci přes home office. Jak velký dopad to má na týmového ducha, angažovanost a motivovanost zaměstnanců? Existuje způsob, jak posilovat firemní kulturu i v případě plného remote režimu?

HRstack 26.04.2021

Agilní strategie v HR: ano, nebo ne? A jak to mají vybraní HR manažeři? Zeptali jsme se

Agilní strategie, agilní vývoj, agilní leadership – to všechno patří mezi často opakovaná a skloňovaná spojení dnešní doby. A oblast HR není výjimkou. Společnosti i start-upy po celém světě začaly přicházet na chuť tomuto specifickému přístupu. V čem tkví jeho výhody a kdy se vám může jeho aplikace vyplatit? A co o vlastních zkušenostech s tímto přístupem prozradila anketa mezi HR manažery?

HRstack 19.04.2021

5 HR akcí v roce 2021, které byste neměli minout

Rádi se vzděláváte, navštěvujete HR akce a na kvalitní networking nedáte dopustit? Máme pro vás připravených hned 5 tipů na oblíbené HR festivaly a konference, které vás zabaví a zaměstnají po celý rok 2021. Program je pestrý, témata zajímavá a není nouze ani o inspirující řečníky. Pojďte si přečíst, jakých HR událostí se letos můžete zúčastnit.

HRstack 12.04.2021

„Jen fungujeme, ale přestáváme žít.“ O syndromu vyhoření s psycholožkou PhDr. Hanou Pucherovou

Syndrom vyhoření podle průzkumu Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty UK pociťuje asi 34 % dotázaných. Přichází plíživě, ale než se nadějete, jste lapeni v síti frustrace, vyčerpání, ale také fyzických bolestí. Kdo je k syndromu vyhoření nejvíce náchylný? A jak se chovat, abychom se s ním vůbec nepotkali? To nám v rozhovoru prozradí psycholožka PhDr. Hana Pucherová.

HRstack 05.04.2021

5 trendů na síť LinkedIn v roce 2021: Jak z ní vytěžit maximum?

Nové nástroje, jako jsou například LinkedIn stories, anebo funkce, které nechají vaši společnost zazářit široko daleko. Přečtěte si o trendech na LinkedIn roku 2021, které pomohou se zviditelněním i samotným užíváním. S Vilémem Terichem, CMO společnosti CoolPeople o 5 trendech, které musíte znát.

HRstack 29.03.2021

„Šéfe, pokud je tento úkol nová priorita, co z těch ostatních mám odložit?” O kouzlu time managementu s Jiřím Benediktem

Stanovit si priority, být produktivní a vykřesat ze svého času to nejlepší – to je kouzlo time managementu, po kterém všichni tolik touží. Jak si ho podmanit? A existují hacky, jak vyzrát nad prokrastinací? O své osobní rady, tipy a postřehy se podělí Jiří Benedikt, lektor time managementu a odborník na Design thinking a digitální dovednosti.

HRstack 22.03.2021

Jak dát zaměstnanci negativní feedback? V klidu a bezbolestně. Víme, jak na to

Zaměstnanci, kteří získají negativní zpětnou vazbu, jsou o 20 % angažovanější než ti, kteří nedostali žádnou. Přitom ale platí, že „pozvání na kobereček“ spíše děsí nejen zaměstnance, ale i manažery samotné. Studie však ukazují, že negativní feedback může mít velmi dobrý výsledek - pokud je předán správně. Jak sdělovat negativní zpětnou vazbu bez výčitek svědomí?

HRstack 15.03.2021

Jak řešit problémy a konflikty v práci? Po vzoru NASA, Kepner-Tregoe metodou

Na 90 % situací reagujeme na základě emocí. Řešení problémů a konfliktů v práci je denním chlebem všech HR manažerů – zvlášť v dnešní koronavirové době. Naštěstí existuje spolehlivá metodika, jak tyto situace zvládat s lehkostí. Řeč je o Kepner-Tregoe metodě, která vám pomůže uchovat si chladnou hlavu i v těch nejvíce krizových situacích. Přečtěte si, jak metoda funguje v praxi a shlédněte video, díky němuž budete vědět, jak na věc.

HRstack 08.03.2021

Předsudky v HR: Jak brání vzniku diverzifikovaného pracovního týmu?

Cílem mnoha firem je mít diverzifikovaný tým. Naplnění cíle však často brání předsudky a stereotypy, které mohou vznikat nejen při náboru, ale také při samotném sourcingu. Co patří mezi nejčastější předsudky v českém prostředí a jak se jim vyhnout? Přečtěte si názory psychologů a HR expertů.

HRstack 28.02.2021

Klíčová pozice, nebo módní výstřelek? Happiness manažer

Práce, o které neslyšíme moc často – Happiness manažer. Za touto, na první pohled záhadnou pozicí, se skrývá více než jen obšťastňování zachmuřelých zaměstnanců. Jaký význam má tato pozice pro společnosti a jaký vliv má na pracovní výkon zaměstnanců?

HRstack 22.02.2021

Zefektivněte HR procesy: 4 aplikace pro mobilní recruitment

O důležitosti mobilního recruitmentu jsme již psali, nyní se rovnou zaměříme na konkrétní šikovné HR aplikace. Ušetří váš čas, udělají přehled v záplavě uchazečů a pozdvihnou váš nábor o stupínek výše. Chcete vědět, jak držet krok s dobou a zároveň být produktivní? Stahujte.

HRstack 15.02.2021

Co odhalily HR statistiky za rok 2020?

Loňský rok se nesl v duchu koronavirových opatření, která se jednoznačně dotkla i sektoru lidských zdrojů. Díky ohlédnutí a konkrétním statistikám teď můžeme zjistit, jaké průlomové změny v HR přinesl. Hledáček zaměříme na mzdy, nábor, poptávku po zaměstnání, fluktuaci a retenci zaměstnanců.

HRstack 01.02.2021

„Něco nám na tom člověku nehraje, ale nevíme co. Psychologická diagnostika to umí rozklíčovat,“ říká firemní psycholožka Martina Havlíková

Jaké psychologické metody použít na pohovoru? A co by firemní psycholožka doporučila firmám, aby jejich zaměstnanci byli šťastnější? Jak zabránit dobrovolné fluktuaci? Na tato témata jsme si povídali s firemní psycholožkou Martinou Havlíkovou. Ví, co dělá zaměstnance šťastnými a jaké psychologické metody odhalí při interview ideálního kandidáta. 

HRstack 25.01.2021

Proč využívat mobilní recruitment? Míra konverze je oproti počítačům dvojnásobná

Podle statistik z roku 2019 využívá svůj mobilní telefon k získání zaměstnání 85 % uchazečů. Míra konverze z mobilních zařízení ve srovnání s běžnými počítači a notebooky byla dvojnásobná. Dobře zvládnutý mobilní nábor (od podání žádosti až po nahrávání osobních dokumentů a komunikace s náboráři) tak může být zlatou vstupenkou k získání talentovaných zaměstnanců.

HRstack 18.01.2021

"HR software ušetří personalistům víc jak 50 % práce," říká Ondřej Gryc ze společnosti PINYA

Svět bez papírování, stereotypních úkolů a manuální správy dat? Digitalizace by tyto požadavky mohla jednoduše splnit. Na téma implementace, vývoje a fungování personálního softwaru pro HR pracovníky jsme vyzpovídali odborníka Ondřeje Gryce. Zjistěte, jaké funkce má personální software a proč je na čase opustit tabulky v Excelu.

HRstack 11.01.2021

Předpovídejte budoucnost s prediktivní HR analytikou

Nemusíte mít zrovna křišťálovou kouli na to, abyste mohli předpovídat blízkou budoucnost. Spolehlivě vám na to postačí HR analytika – konkrétně řečeno prediktivní analytika. Díky ní budete přesně vědět, jak zabránit fluktuaci, jak nastavit bonusy nebo jak sestavit schopný pracovní tým. Buďte jeden krok před konkurencí, a objevte kouzlo prediktivní analýzy. 

HRstack 03.01.2021

7 inspirací ze světových podniků: Takhle můžete udělat firemní kulturu atraktivnější

Věděli jste, že firemní kultura má velký vliv nejen na produktivitu a angažovanost zaměstnanců, ale také na samotný nábor? Zatímco atraktivní kultura zpravidla přitáhne talentované a kvalifikované uchazeče, špatná kultura se může podepsat na vyšší fluktuaci a nespokojenosti zaměstnanců. To si moc dobře uvědomuje těchto sedm společností, které si daly záležet, aby jejich unikátní firemní kultura byla vidět na míle daleko.

HRstack 21.12.2020

5 HR knih, které zvýší váš profesní kredit

Patříte mezi ty, kteří na sebevzdělávání nedají dopustit? Připravili jsme pro vás 5 tipů na HR knihy, které vás odborně posunou dál. Výběr je určen pro všechny manažery, vedoucí týmů, personalisty i studenty personálního managementu, kteří uvítají nové postřehy, nápady a výzkumy vyhlášených českých odborníků.

HRstack 13.12.2020

Jak poznat lež během interview? Nejlepší taktiky i nejčastější lži uchazečů

Patří pohovory s uchazeči mezi vaše každodenní aktivity? Zapracujte na své schopnosti dělat informovaná rozhodnutí a odhalit lež od pravdy. Připravili jsme pro vás seznam věcí, na které si dát pozor, a také taktiky, jak nachytat uchazeče přímo při činu.

HRstack 07.12.2020

Recruitment trendy v roce 2020: Deskriptiva a co ještě?

Trendy v moderním recruitmentu se za poslední desetiletí výrazně změnily. Tato změna se týkala například zvýšené poptávky po určitých vlastnostech uchazečů, odlišného náborového postupu, ale také očekávání kandidátů ohledně přístupu a employer brandingu zaměstnavatele. Hlavní roli samozřejmě sehrály i technologie, které jsou v centru dění více než kdy dřív. Nezůstaňte pozadu a zjistěte víc o trendech v recruitmentu, které nás tento rok neminou.

HRstack 30.11.2020

5 nejlepších HR podcastů z Česka a zahraničí

Podcasty patří mezi skvělé zdroje inspirace a vzdělání, které si svou oblibu získávají i v České republice. Příkladem je těchto 5 podcastů, jež primárně cílí na HR komunitu personalistů, manažerů a HR business partnerů. Jestli máte prostor a chuť se vzdělávat, tato forma vás bude bavit – o pestrost témat a zajímavé hosty tyto podcasty rozhodně nemají nemají.

HRstack 23.11.2020

Bolavé místo HR: Digitalizace personálních dokumentů

Dokážete si představit svět, ve kterém nemusíte zdlouhavě hledat potřebné papíry, ztrácet čas archivací nebo generováním nových dokumentů? Digitalizace by tento problém mohla vyřešit jednou pro vždy. Podívejte se s námi na zajímavé statistiky a pádné důvody, proč je digitalizace personálních dokumentů důležitější než kdy dřív.

HRstack 16.11.2020

Práce hrou? 5 příkladů gamifikace v HR praxi

O gamifikaci jste už pravděpodobně slyšeli – možná ve spojení se vzděláváním nebo marketingem. Věděli jste ovšem, že herní prvky můžete začlenit i do HR aktivit? Připravili jsme pro vás 5 kreativních způsobů aplikace gamifikace, a to v náboru, onboardingu, školení nebo teambuildingu. Zjistěte, jaké světové společnosti sklízí s touto technikou úspěch.

HRstack 09.11.2020

Budujte Employer Branding, sníží náborové náklady až o 43 %

Z módního slova na základní strategický prvek, který hraje roli v každé společnosti – to je employer brand, jenž se dotýká všech oblastí fungování podniku. Od náboru a firemní kultury až po well-being zaměstnanců a jejich produktivitu. V každém případě je atraktivní employer brand velká konkurenční výhoda, o kterou byste se neměli nechat připravit. Kdo by se měl na rozvíjení Employer Brandingu podílet a proč je to důležité? 

HRstack 02.11.2020

„Buďte tam, kde je vaše cílová skupina,“ říká o náboru na sociálních sítích HR specialista Martin Grau

Trendy náboru se neustále mění a do hry se čím dál více dostává i oslovování vhodných uchazečů přes sociální sítě. Své o tom ví specialista na nábor a employer branding, Martin Grau, který v tomto rozhovoru sdílí své tipy a postřehy, jak najít správného kandidáta přes sociální platformy, čemu se raději vyhnout nebo jak na dobrou sebeprezentaci firmy.

HRstack 26.10.2020

Popisek pozice, který přiláká vhodné uchazeče? Víme, jak na to!

Dostali jste za úkol napsat popisek pracovní pozice a nevíte si s tím rady? V tomto článku vám dáme 7 užitečných tipů, díky kterým budete schopni napsat text, který vám pomůže přilákat kvalifikované a nadané uchazeče. Hned na úvod můžeme prozradit, že se na moment budete muset vžít do role copywritera, markeťáka i potenciálních kandidátů.

HRstack 19.10.2020

Jak zkvalitnit online pohovor? Tipy nejen pro HR nováčky

V dnešní době se online pohovor stává standardem, který zavádí čím dál více firem. S tím na však přichází i řada pravidel a doporučení, jak by měl kvalitní online pohovor vypadat a čemu se při něm naopak vyhnout. Připravili jsme pro vás 5 užitečných tipů, jak vypilovat online interview k dokonalosti.

HRstack 15.10.2020

5 způsobů, jak zvýšit angažovanost zaměstnanců na home office

Home office se stává čím dál více aktuálním trendem, který následuje stále více firem. Online prostředí ovšem nemusí vyhovovat všem zaměstnancům – některým z nich může chybět kontakt s kolegy. Důležitou roli tak hraje právě angažovanost, která jim pomůže zůstat ve spojení s kolegy a zároveň udržet jejich produktivitu. Co dělají různé společnosti proto, aby zvýšily angažovanost svých lidí?

HRstack 05.10.2020

Revoluční využití blockchainu v HR. Jak na to?

HR a nové technologie k sobě nepochybně patří. Zrychlují a zefektivňují procesy. Kromě umělé inteligence, virtuální a rozšířené reality se na scéně začíná objevovat i technologie blockchainu. Ta má potenciál zefektivnit a zabezpečit určité interní firemní procesy –  nábor zaměstnanců, správu smluv, posílání výplat/mezd a řadu dalších.

HRstack 29.09.2020

6 HR aplikací, které automatizují firemní procesy

Práce personalisty nikdy nekončí – stále probíhají nové nábory, nové pohovory či zaučování a na seznamu je také celá škála administrativních úkolů. Jakýkoliv proces, který lze zautomatizovat, je velké plus. Řešením mohou být i chytré aplikace, které HR pracovníkům šetří čas i práci. Pojďte se podívat na našich 6 tipů.

HRstack 21.09.2020

Češi a job-hopping: Jak to vnímají?

Dynamika a povaha trhu práce se neustále mění. Se střídáním generací se rovněž mění trendy, pohledy na zaměstnanecké benefity nebo formy práce. U Čechů se začíná měnit názor i na takzvaný job-hopping (střídání práce), který se v českém prostředí objevuje čím dál častěji. Z jakých důvodů Češi nejvíce odcházejí a v jakých oborech je nejvyšší míra fluktuace? 

HRstack 15.09.2020

I v HR pomáhá umělá inteligence

Umělá inteligence je technologie, která silně začíná formovat dnešní HR svět. Její aplikace pomůže firmě snížit administrativní zátěž, zvýšit produktivitu i spokojenost zaměstnanců. Pojďte si přečíst o 5 praktických formách využití, kde může AI výrazně zlepšit fungování a workflow ve firmě.

HRstack 07.09.2020

LISUMMIT 2020 je za dveřmi a my budeme u toho

Jedna z největších oborových konferencí LISUMMIT 2020 se blíží. Letošní ročník přinese nabitější informace, nová jména, nové tváře, nové přístupy a know-how z HR, recruitment, marketing a sales. Můžete se těšit na neznámější a stěžejní osoby této profesní sociální sítě v ČR a SK, které vystoupí live 14. 9. 2020 v prostorách branického pivovaru. Nebude chybět ani náš CMO Vilém Terich, který se zaměří na klíčová témata employee branding, brand awareness & brand building. Využíváte LinkedIn jako pracovní nástroj a chcete z něj vytěžit maximum? Pak byste neměli chybět.

HRstack 01.09.2020

Jakých benefitů si zaměstnanci cení nejvíce?

Systém zaměstnaneckých benefitů je dnes čím dál tím pestřejší. Nové generace na pracovním trhu přináší změnu hodnot, na které zaměstnavatelé reagují nastolením nových pracovních benefitů. Jaké výhody v práci Češi nejvíce oceňují? A jak se tento seznam liší ve srovnání ze zahraničí?

HRstack 25.08.2020

5 HR trendů současnosti

Za posledních 10 let se nábor a HR management výrazně změnily. Čím dál více je kladen důraz na well-being zaměstnance, transparentnost náboru a proaktivní, personalizovaný přístup HR pracovníků. Pojďte si přečíst o zajímavých HR statistikách a aktuálních trendech, které by neměly uniknout vaší pozornost.

HRstack 20.08.2020

HRstack – váš průvodce ve světě IT recruitmentu

Otevíráme nový projekt HRstack, který bude vzdělávat, rozšiřovat obzory v oblasti IT recruitmentu a ustupovat od zažitých stereotypů. Určen bude především pro odborníky z oboru Human Resources, kteří se rádi vzdělávají, nejen na českém trhu. Přinese aktuální trendy a novinky ve formě článků, rozhovorů, tipů, videí a dalšího zajímavého obsahu.

HRstack 18.08.2020