CoolClub pro IT odborníky

Inovace Google map: co se hodí vědět

Jak zkontrolovat rychlostní past - radar, omezení rychlosti a dopravní nehody v Mapách Google?

 

Magazín

 

Mapy od Google minulým týdnem rozšířily své dopravní funkce do více regionů. Aplikace nyní zobrazí rychlostní limit pro silnice, na kterých se právě nacházíte, a také umístění různých klíčových informací o dopravních informacích - například nehod, mobilních sledovačů rychlosti a dopravních kamer - ve více než 40 zemích.

 

Kde a jak hledat

Rychlostní limity jsou zobrazeny v levém dolním rohu Map Google v režimu navigace a aplikace vás bude ústně upozorňovat, pokud je nové hlášení o nehodě, zpomalení provozu nebo rychlostním radaru před vámi. Zde je popsáno, jak mohou uživatelé v aplikaci ručně přidat umístění rychlosti nebo jiné dopravní informace:

  1. Začněte s navigačním režimem v Mapách Google zadáním adresy a poklepáním na pokyny nebo klepnutím na modré tlačítko „Go“ na hlavní obrazovce Map Google a nastavením cíle, klepnutím na „Start“.
  2. V režimu navigace klepněte na ikonu bublinky „+“ (třetí ikona vpravo dole).
  3. Vyberte typ zprávy, kterou chcete provést (buď nehoda, rychlostní past - radar nebo zpomalení).
  4. Aplikace začne přidávat přehled do mapy, máte však krátké okno na to, kdy můžete přidávání zrušit.

 

 

Přidané regiony

Tyto funkce byly dlouho přítomny v jiných navigačních službách, jako je aplikace Waze vlastněná společností Google, ale byly omezeny na určité regiony v Mapách Google. Tato nová aktualizace rozšiřuje všechny funkce na všechny regiony v USA a následujících zemích: Andorra, Austrálie, Brazílie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Kanada, Chorvatsko, Česko, Estonsko, Finsko, Řecko, Maďarsko, Island, Indie, Izrael, Itálie , Japonsko, Jordánsko, Kuvajt, Lotyšsko, Litva, Malta, Mexiko, Maroko, Namibie, Nizozemsko, Norsko, Omán, Polsko, Portugalsko, Katar, Rumunsko, Rusko, Saúdská Arábie, Srbsko, Slovensko, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Tunisko, Spojené království a Zimbabwe.

Všechny tyto nové funkce jsou přidány na straně serveru, což znamená, že uživatel nebude potřebovat žádné aktualizace aplikací ani změny nastavení, aby je mohl aktivovat - jednoduše se zobrazí přímo v Mapách Google a jsou připraveny ke spuštění. To znamená, že implementace nemusí být dokončena všude, takže v aplikaci stále kontrolujte stav, pokud ještě nejste schopni používat nové dopravní funkce. Samozřejmě, pokud chcete zkontrolovat mapu nebo přidat informace, když jste na cestách, nepokoušejte se to dělat během jízdy - delegujte tento úkol na toho, kdo je na sedadle spolujezdce.

 

Připravil: Radek Svoboda