CoolClub pro IT odborníky

Inside Xbox: 12 next-gen her, které vás pohltí

Microsoft nedávno odvysílal přenos Indie Xbox se zaměřením na multiplatformní hry, které si budete moct zahrát na novém Xbox Series X. Na exkluzivní tituly si budeme muset počkat do července. Hry by měly podporovat takzvaný "Smart delivery" - možnost zakoupení hry a hraní na všech třech Xbox platformách bez dalších poplatků.

 

PlayCool

 

Vývojáři představili nové hry, které si fanoušci XBoxu můžou zahrát s tím, že využít mohou všechny tři platformy, a to bez poplatků. Na největší herní pecky jsme se podívali a připravili pro vás 12 her, které rozhodně stojí za to.

 

1. Bright Memory Infinity

Akční pecka Bright Memory Infinity se snaží zachvátit grafikou a svižnou hratelností. Na začátku roku vyšla hratelná ukázka, na níž se snaží vývojáři z FYQD-Studio postavit kompletní hru, která již tehdy sklidila pozitivní ohlasy. Bohužel následující záběry pocházejí přímo z herního enginu a mají jen představovat, jak by hra měla vypadat.

 

2. Dirt 5

Vývojáři z týmu Codemasters nám představili nový díl v závodní sérii Dirt 5, která se snaží především upoutat barevnou paletou a různorodými oblastmi s rozmanitým počasím. Můžeme se na něj těšit již tento říjen na Xbox One a dalších platformách.

 

3. Scorn

Scorn, atmosférická hororová adventura z pohledu první osoby, která se odehrává na děsivém místě s podivnými formami života.

 

4. Chorus

Nově představená sci-fi akce Chorus, v níž se ocitnete v roli Nary a její vnímající hvězdné stíhačky, při jejich úkolu pro vykoupení, které je vezme přes galaxii, aby zastavily tajemný kult za každou cenu.

 

5. The Masquerade - Bloodlines 2

Vstupte do světa temnoty a povstaňte do upíří společnosti v The Masquerade – Bloodlines 2 . Akční RPG z první osoby vás zavede do Seattlu, města plného okouzlujících a nebezpečných postav a frakcí, které jsou v občanské válce mezi sebou.

 

6. Call of the Sea

Call of the Sea je tajuplná adventura, odehrávající se v jižním Pacifiku. Prozkoumejte ostrovní ráj a odhalte tajemství ztracené civilizace při hledání výpravy vašeho manžela.

 

7. The Ascent

The Ascent, kooperativní akční RPG zasazeno do futuristického prostředí, kde se společnost, která vás a všechny ostatní vlastní, zhroutila. Dokážete bez ní přežít?

 

8. The Medium

The Medium je psychologická hororová hra, kde se stanete prostředníkem ve spojení se záhrobím žijícím uvnitř dvou světů. Proklet vizemi vraha dětí se vydáte do opuštěného hotelu, ve kterém se před lety udály nepředstavitelné tragédie.

 

9. Scarlet Nexus

V daleké budoucnosti je poslední naděje lidstva v rukou elitní skupiny vojáků s psychickými schopnostmi. Vydejte se do boje s nepřekonatelnou hrozbou známou jako "Ostatní" v SCARLET NEXUS.

 

10. Second Extinction

Second Extinction je intenzivní kooperativní akce pro tři hráče, kde musíte spolupracovat jako tým, abyste se zbavili divokých zmutovaných dinosaurů. Je jen na vás získat matičku Zemi zpět.

 

11. Yakuza: Like A Dragon

Yakuza: Like A Dragon, tento díl již vyšel na východě a teď je na řadě západ. V pořadí již sedmé yakuzy se stanete členem Tojo klanu, kde na sebe vezmete vraždu, kterou spáchal někdo jiný. Po propuštění se nás však Tojo Clan snaží zbavit, a tak začíná naše pomsta. Nově hra přechází na JRPG tahové souboje a snaží se tak odlišit od předchozích dílů. Hra by měla vyjít na konci roku pro platformy PC, PS4 a Xbox One s podporou přenosu hry na novou konzoli.

 

12. Assassin's Creed: Valhalla

A konečně to, na co všichni čekali - Assassin's Creed: Valhalla. Bohužel je tato ukázka velmi krátká a obsahuje mnoho střihů, takže si budeme muset na delší a obsáhlejší představení hry ještě nějaký ten čas počkat. Nicméně si fanoušci i tak určitě užijí toto nakouknutí na nový díl. Hra má vyjít kolem listopadu letošního roku.

 

 

Připravil: Petr Svoboda