CoolClub pro IT odborníky

Koronavirová pandemie změnila preference zaměstnanců. Oželí benefity, ale žádají jistotu

Koronavirová krize dokázala během několika měsíců obrátit vzhůru nohama trh práce, charakter pracovních pozic i potřeby zaměstnanců. Co při výběru zaměstnavatele hraje roli? A jak se zaměstnanci vypořádávají se změnami v práci? Pojďte se podívat, jaké výsledky a odpovědi přináší aktuální výzkumy.

 

HRstack

 

Koronavirová pandemie zamíchala s kartami zaměstnaneckých preferencí i očekávání. Ještě před rokem by podle výsledků studií drtivá část zaměstnanců nepřistoupila na omezení benefitů, krácení úvazku nebo přesun na jinou pozici. Kvůli převládající nejistotě na trhu práce však mnoho zaměstnanců muselo přehodnotit své potřeby a jednoduše se přizpůsobit. 

 

Jistota práce a finanční zdraví zaměstnavatele hraje prim

Z výzkumů jednoznačně vyplývá, že jednou z nejvyšších priorit je pro zaměstnance (94 %) jistota práce. Obavy z propouštění se projevily i na klesajícím zájmu Čechů měnit práci a rostoucí loajalitě vůči stávajícímu zaměstnavateli. Pokud lidé hledají práci, tak se poohlíží zejména po větších firmách, u kterých mají jistotu, že i přes krizi budou stále fungovat v normálním režimu. Není divu, že mezi oceňované benefity patří například smlouva na dobu neurčitou.

 

Jistota odejít, nebo jistota zůstat?

Pro jistotu zaměstnání jsou lidé schopni přejít i do úplně nového oboru. Stabilitu nabízí sektory, jako je IT, logistika nebo marketing. Konkrétně do oboru informačních technologií nejčastěji přecházejí zaměstnanci z cestovního ruchu, administrativy či vzdělávání. A právě obor IT má z hlediska stability, jistoty i atraktivní mzdy nejvíce co nabídnout. Podle statistik poptávka po odbornících na kybernetickou bezpečnost, vývojářích softwaru a datových analyticích neustále roste. 

Zatímco pro některé může jistotu znamenat přechod na jinou pozici, pro jiné to může být velké riziko. K tomuto názoru se přiklánějí i manažeři náboru a marketingu. Ti tvrdí, že jistotu teď nemá nikdo, ale změna práce znamená už opravdu velkou nejistotu. Jednak člověk neví, co ho v nové firmě potká, jednak je nejistotou zkušební doba, v níž může zaměstnavatel kdykoli zrušit pracovní místo bez odstupného.

 

 

Skromnost zaměstnanců nebude trvat věčně

Skromnost zaměstnanců a časté ústupky však nebudou trvat napořád. Jak ukazují výsledky Workmonitoru, zaměstnanci už nyní dobře ví, co od práce očekávají a z jakých požadavků nebudou slevovat.

Z výzkumu vyplývá, že po odeznění krize budou klást větší důraz na atraktivní platové ohodnocení – například až 57 % respondentů se domnívá, že po skončení krize se jejich mzda opět vrátí na původní úroveň. Téměř polovina dotazovaných si myslí, že jim zaměstnavatel poskytne větší jistotu práce, zatímco 36 % věří, že i po konci pandemie budou moci stále pracovat na home office. 

 

Stručné shrnutí na závěr

Krácení úvazku a benefitů se dotklo asi 31 % českých zaměstnanců. Zatímco za normálních okolností by mnoho z nich dalo výpověď, v současné době to nezřídka tolerují. Po obnovení rovnováhy na trhu práce se však předpokládá, že se mzdy opět vrátí do zajetých kolejí a popularita benefitu v podobě jisté a stabilní práce poleví. Peníze a jistota se ovšem u nás stále drží na horních příčkách.

 

Tip! Jak vypadá aktuální situace na kariérním poli? „Při nejvyšší nezaměstnanosti je nejvyšší počet otevřených pozic, trendem je i YOLO economy,“ říká k aktuální situaci na trhu HR odborník Josef Kadlec

 

 

Připravila: Petra Pruden