CoolClub pro IT odborníky

Konec harddisků ještě nehrozí, HDD stále hrají důležitou roli

Vypadá to na první pohled jako konec harddisků, ale to by byl příliš unáhlený soud. Pokud jde o úložné jednotky, technologie SSD se v posledním desetiletí stala hlavním proudem. Analytici pozorně sledují počet prodaných jednotek s pevným diskem (HDD) a SSD spolu s účinností výkonu a cenou za gigabajty každého typu jednotky. Grafy analytiků naznačují, že v určitém okamžiku bude parita, ne-li přechodový bod, kdy SSD pravděpodobně nákupy HDD zlikvidují.

Magazín06.10.2020

Nejoblíbenější šablonovací systémy pro web v PHP

Když je řeč o šablonových strojích v PHP, spousta vývojářů řekne, že to není nutné, PHP je v podstatě samotný templatový stroj. Syntaxe PHP se však v posledních letech na rozdíl od nového návrhu šablonových enginů pro tento jazyk nevyvíjela. Je tedy zcela na vás, zda implementaci daného enginu ve vašem projektu použijete. Pokud však uvažujete o implementaci šablonového modulu, můžeme vám doporučit pár nejlepších z nich.

Magazín21.09.2020

Jak zazářit mezi konkurencí: Náramek Amazon Halo vsází na šifrování osobních dat

Chytrých náramků, hodinek i prstenů je na trhu již celá řada. Přijít mezi stávající kousky s novým modelem chce i novou strategii. Na to vsází i Amazon a vybral si nejpalčivější téma: ochranu osobních dat. Jejich wellness náramek si máte koupit zejména proto, že vaše data budou chráněná a po zpracování automaticky odstraněna. Bude to ale stačit?

Magazín17.09.2020

Nejpopulárnější profesionální CRM

Ke shromažďování údajů o interakcích mezi společností a jejími zákazníky se používá systém CRM. Tato data pocházejí z několika kanálů (např. oficiálních webových stránek společnosti, souvisejících sociálních médií, protokolů zákaznické podpory a recenzí zpětné vazby) a jsou uložena v centrální databázi. Společnost pak může tato data analyzovat a použít je ke zlepšení svých produktů, k řešení problémů zákazníků a nakonec k řízení vlastního růstu. Jaká CRM jsou nejpopulárnější?

Magazín30.08.2020

Bezplatné webdatabáze: Srovnali jsme výhody a nevýhody

V moderním světě podnikání jsou databáze hlavním pilířem infrastruktury společností a způsobu, jakým řídí své činnosti. Každý web, který prohlížíte, a každá stažená mobilní aplikace musí mít na pozadí spuštěnou databázi, aby bylo možné podporovat funkce, které vidíte na počítači nebo telefonu.

Magazín30.08.2020

Twitter: Uživatelská data určená pro bezpečnostní účely mohla být použita pro reklamu

Možná jste i vy dali Twitteru své telefonní číslo pro dvoufaktorové ověření... Podle společnosti však toto číslo mohlo být zneužito. Twitter uvedl, že e-mailové adresy a telefonní čísla, která mají být použita výhradně pro zabezpečení, mohla být neúmyslně použita pro reklamní účely.

Magazín16.08.2020

8 nejzajímavějších eco-friendly gadgetů

Pokud fandíte moderním technologiím a ještě k tomu jste zastáncem ekologického bydlení, pak vás tato eco-friendly zařízení nepochybně zaujmou – jsou praktická, šetří výdaje za energie a také skvěle vypadají. Pro náš seznam jsme vybrali 8 originálních gadgetů, které vám mohou mimořádně usnadnit a zpříjemnit každodenní život.

Magazín11.08.2020

Odstranit ze silnic milion aut? Aplikace Lyft prý má strategii

Lyft pokračuje ve svém úsilí o to, aby se stal jednorázovým dopravním uzlem. Týden poté, co společnost do své mobilní aplikace přidala chráněné trasy vhodné pro skútry a jízdní kola, společnost přidala vylepšený zážitek, který se zaměřuje na kolo, sdílenou jízdu, koloběžku, metro, autobus a možnosti procházek ve městech v USA.

Magazín11.08.2020

Dostupnost e-obsahu pro nevidomé? AI to zařídí!

Technologické firmy stále více využívají nástrojů umělé inteligence. Při vytváření přístupných produktů podporujících začlenění zrakově hendikepovaných s cílem pomáhat jim při práci, životě a sociálních spojeních, se dnes již celá řada společností velmi snaží. A nejde jen např. o popisky na sociálních sítích. AI s rozpoznáváním textu na řeč a rozpoznávání objektů již zlepšuje život milionů uživatel internetu. A v nepříliš vzdálené budoucnosti budou mít i díky autonomním vozům zrakově postižení svobodu cestovat bez pomoci pečovatele, přítele nebo člena rodiny.

Magazín27.07.2020

Robotka Erica si zahraje hlavní roli v japonském sci-fi filmu!

Zatímco filmový průmysl je dnes výhradně v rukou lidských herců, změnu by mohla přinést budoucí filmová hvězda, robotka Erica. Její japonští tvůrci se ji rozhodli obsadit v japonském sci-fi filmu, jehož natáčení se bude dokončovat příští rok v Evropě. Erica se tak stane prvním lidsky vypadajícím gynoidem, který ztvární hlavní filmovou postavu. Co na to říká český odborník na robotiku?

Magazín20.07.2020

Výkon cloudového úložiště: Rozdíl mezi dostupností a trvanlivostí

Když otočíte klíčem v zapalování automobilu, zapojíte spotřebič do zásuvky nebo poklepete na dokument uložený na pevném disku, víte, co se bude dít dál. Tyto věci prostě fungují. Ale v cloudu jsou vaše cenné soubory v rukou někoho jiného. Jste si jisti, že se můžete vždy spolehnout na výsledky?

Magazín13.07.2020

Kvantové počítače a kvantové sítě: Konečně propojení?

Kvantová výpočetní technika, technologie zpracování, která je naplněna podivnostmi subatomární fyziky, se teprve stává skutečností. Telekomunikační gigant zkoumá technologii pro propojení kvantových počítačů a doufá, že jejich výkon zesílí tak, jak dřívější propojení konvenčních počítačů vedlo k masivním superpočítačům a službám šířeným po celém světě. Kvantové sítě by mohly vést k podobnému skoku pro kvantové počítače a možná by tvořily základ pro kvantový internet.

Magazín13.07.2020

Češi vybudovali největší on-line systém na světě pro tracking žraloků

Trackovat se dnes už ledacos – balíček, auto kurýra, autobus a mnoho dalších věcí. Co vás však možná překvapí je i fakt, že se dají trackovat i nejrůznější zvířata. A nemusí jít pouze o sledování domácích mazlíčků. Co by řekli například na trackovací aplikaci dravých žraloků? Touto aplikací se pochlubili vývojáři pražského startupu Mapotic, jenž se specializuje na tvorbu, zpracování a prezentaci geolokačního obsahu. Tento program vytvořili ve spolupráci s neziskovou organizací Ocearch, jež jim poskytla veškerá data.

Magazín13.07.2020

IoT může varovat lidstvo před budoucími nákazami

Prevence proti vzniku a šíření nemocí je v dnešní době velmi aktuální téma. Naštěstí po svém boku máme moderní technologie, které mohou s touto celosvětovou výzvou výrazně pomoci. Řeč je o chytrých zařízeních napojených na globální síť IoT, které dokážou včas diagnostikovat nejrůznější nákazy a dostat je pod kontrolu. Pojďte si přečíst o 5 užitečných využití technologie IoT v praxi. 

Magazín30.06.2020

Jak na výběr správného dodavatele IT kapacit? Nehrozí vašemu dodavateli insolvence?

Dodavatele IT kapacit dnes řeší většina společností. Klienti však často neprověřují reálnou ekonomickou situaci a dlouhodobou stabilitu svých dodavatelů. Přitom je spolupráce s firmami, které neuvádějí základní reference a nezveřejňují hospodářské výsledky, velmi riziková. Přestože se totiž může tvářit jako úspěšná společnost, ve skutečnosti může být na cestě do insolvence. Jaké důsledky z takové spolupráce klientovi i kontraktorovi hrozí? A jak se takovým situacím vyhnout? Přinášíme zásadní informace pro klienty i kontraktory, kteří s podobnými firmami spolupracují.

Magazín22.06.2020

Nejpoužívanější softwarové frameworky pro vývoj webových aplikací

Softwarový framework je platforma pro vývoj softwarových aplikací. Poskytuje základ, na kterém mohou vývojáři softwaru vytvářet programy pro konkrétní platformu. Framework může také zahrnovat knihovny kódů, kompilátor a další programy používané v procesu vývoje softwaru. Podívejte se na ty nejpoužívanější.

Magazín15.06.2020

Konzumní VR: Stane se nejsilnějším tvůrčím a kolaborativním prostředím?

Všichni čekáme, až se naplní předpovědi Mikea Abrashe. Vedoucí VR laboratoře Facebooku věří, že virtuální realita má stejný potenciál jako osobní počítač a že se stane nejsilnějším tvůrčím a kolaborativním prostředím vůbec. Stejně jako každý rok poukázal na světlou budoucnost v projevu na Oculus Connect 6, každoroční konferenci VR v San Jose v Kalifornii. Jak situace vypadá?

Magazín15.06.2020

Elon Musk dokončuje v Las Vegas první podzemní tunely pro rychlejší a pohodlnější dopravu

Zatímco koronavirová pandemie zastavila mnoho projektů, amerického vizionáře Elona Muska nikoliv. Světová krize nedolehla ani na jeho projekt podzemního tunelu pod městem Las Vegas, který by měl sloužit k rychlejší a udržitelnější dopravě v budoucnosti. Podle plánů jeho společnosti by měl být tunel otevřen již v lednu roku 2021.

Magazín08.06.2020

Nejoblíbenější programovací jazyky současnosti a jejich budoucí trendy

Programátoři mají tendenci používat pouze omezený počet jazyků a jejich kódovací preference se rok od roku mění. Proto předkládáme v roce 2020 zcela nový seznam trendových programovacích jazyků.

Magazín01.06.2020

Waze integruje program pro sdílení městských dat s Google Cloud

Společnost Waze oznámila, že její program pro sdílení dat pro města bude nyní k dispozici na platformě Google Cloud Platform, což koncovým uživatelům usnadní získávání informací z těchto údajů.

Magazín01.06.2020

Jak může koronavirus prospět technologickým gigantům? Těmto 3 zřejmě zlepší reputaci

Google, Facebook a Amazon používají svou velikost, dosah a technologickou zdatnost, aby pomohli Američanům vypořádat se s krizí COVID-19, což je příležitost pro velké technologické společnosti čelit kritice Washingtonu.

Magazín01.06.2020

Luxusní bunkry: kasino, divadlo i lázně. V Čechách najdete světovou špičku! 

Originální nemovitosti, o kterých lidé ani neví, že existují – to jsou luxusní bunkry, které jsou ukryty po celém světě. Oku novinářů ovšem neunikly. Zde je seznam nejslavnějších podzemních bunkrů, které svým majitelům dopřávají nejen ochranu, ale také nevídaný luxus.

Magazín01.06.2020

Nejlepší české start-upy, které letos už stihly zazářit

První polovina roku 2020 je téměř u konce a za tu dobu potkala česká start-upová scéna řadu nadějných projektů, které si získaly přízeň médií i investorů. Pojďte si přečíst o populárních tuzemských start-upech a jejich vizích. Společně zabrousíme do oblasti cestovního ruchu, sportu, financí i strojového učení.

Magazín26.05.2020

AI snížila Pinterestu o 88% nahlášený obsah způsobující újmu

Pojem „umělá inteligence“ vyvolává představy o vzdálené budoucnosti. Tato technologie je však již všudypřítomná a na místech, která si možná neuvědomujete. Oblíbené platformě Pinterest teď pomáhá s nahlášeným obsahem.

Magazín19.05.2020

Nakolik jsou IP kamery bezpečné? Riziko hacknutí je vyšší, než se může zdát

Trendem posledních let jsou nepochybně bezpečnostní kamery, které si do své domácnosti pořizuje čím dál více rodin. Důvod je jasný: zabezpečit domov a mít přehled o tom, co se děje. Pravdou však je, že tato moderní technologie se někdy může otočit i proti svým majitelům.

Magazín11.05.2020

S domácí výukou dětí vám pomůže Moxie: nový robot s AI inspirovaný Pixarem

Na podzim 2020 přichází další novinka na americký trh. Jedná se o dětského robota Moxieho, který díky umělé inteligenci dokáže konverzovat, reagovat na odpovědi, udržovat oční kontakt, a dokonce měnit výrazy v obličeji. Dětem zároveň poslouží jako učitel pro domácí výuku a mentor, který jim pomůže rozvíjet sociální dovednosti.

Magazín08.05.2020

Sentons odhaluje senzory, které mohou z jakéhokoli spotřebního zařízení udělat dotykovou plochu

Společnost Sentons představila dotykové a gesto senzory pro použití ve spotřebitelských zařízeních, s novými typy uživatelských rozhraní a ovládacích prvků. Dotykovým lze učinit takřka jakékoliv zařízení.

Magazín07.05.2020

Virtuální prohlídky: Podívejte se do NASA, největší jeskyně světa či mimo planetu Zemi!

Současná doba cestování moc nepřeje. To však neznamená, že se na zajímavá místa nemůžete podívat i nyní. Jak je to možné? Kouzlo tkví ve virtuálních prohlídkách. Ty vám umožní na daná místa nahlédnout z pohodlí vašeho domova. Podívejte se na 7 z nich, které si nesmíte nechat uniknout!

Magazín05.05.2020

TOP 10 gadgetů současnosti!

Milovníci gadgetů se rok co rok těší na úžasné novinky, které jim jsou prezentovány světovými značkami. Můžeme vás ujistit, že ani letos nebudete zklamaní. Ať už jste gameři, nadšenci pro chytré domácnosti nebo zkrátka jen fanoušci moderních technologií, zde si přijdete na své. Toto jsou podle časopis Esquire a Time ty nejvíce cool gadgety současnosti.

Magazín22.04.2020

Microsoft vychází vstříc nevidomým – vymyslel pro ně nový programovací jazyk a ovladač na Xbox s Braillovým písmem 

Po mnoho let se hráči se zrakovým postižením nemohli do hraní video her zapojit tak, jak by chtěli. Tomuto omezení však Microsoft učinil přítrž. Nejen že vymyslel hry pro nevidomé, ale handicapovaným také poskytl moderní Adaptive Controller, gamepad s Braillovým písmem nebo nový programovací jazyk Code Jumper.

Magazín21.04.2020

Aplikace elektronického obchodu mohou dosáhnout 70% zlepšení vracejících se uživatelů. Jak?

Maloobchodní aplikace, které implementují úspěšnou strategii uchování uživatelů, budou nyní těžit z výhod dlouhodobé hodnoty zákazníka. Ti, kteří tak neučiní, se však budou snažit dosáhnout pozitivní návratnosti svých akvizičních investic. Akvizice uživatelů e-shopů je pro marketingové týmy značnou investicí, a proto je zachování současných zákazníků o to důležitější.

Magazín21.04.2020

Oculus designer vytváří obličejovou masku LED, která podporuje sociální odstup

Jeden z designérů společnosti Facebook přišel s novým nástrojem, který umí udržet lidi dál od sebe. Společně s návrhářkou Chelsea Klukas představili Oculus na obličejové masce, která dokáže animovat krátké zprávy nebo grafiku. To nositelům umožňuje připomenout ostatním, aby si udržovali až dvoumetrový odstup.

Magazín19.04.2020

5 nepříjemných, ale vysoce účinných návyků Trumpova Twitteru

10 let Trumpova Tweetování a vizualizace dat Zegami dala nahlédnout do srdce temnoty Trumpova Twitteru. Ovlivňovač sociálních médií změnil platformu Twitter na svůj osobní megafon. Ať máte na jeho práci jakýkoliv názor, faktem je, že nikdo neovládá denní konverzaci na Twitteru tak, jako to dělá právě Donald Trump. 

Magazín17.04.2020

Amazon vytvořil domovní zvonek, Alexa teď bude sledovat vaše návštěvníky

Každoroční akce uvedení produktů Amazonu na trh je opravdový Alexa-fest zaměřený na fyzická zařízení. Nyní je však také na světě několik oznámení o druzích umělé inteligence (AI), která mohou mít větší dlouhodobý dopad.

Magazín13.04.2020

5 aplikací, které vznikly v souvislosti s COVID-19: Využijete je i vy?

Programátoři dali dohromady několik užitečných aplikací a platforem, které mají za časů koronaviru pomoci všem, kteří to potřebují – od seniorů až po drobné podnikatele nebo firmy. Co nabízí? A jak velký potenciál tyto nově vzniklé platformy mají?

Magazín07.04.2020

Kdy se dočkáme donáškových dronů v Česku?

Teď by se jejich služby hodily více než kdy jindy. Rychlá a levná dovážka spotřebního zboží či jídla z restaurace by právě teď usnadnila život mnohým z nás, o pomoci zdravotníkům či jiným pomáhajícím profesím ani nemluvě. Jaká je tedy aktuální situace? Společnosti jako Uber, AHA či Google po tříletém testování spustily dronový servis a zákazníci si ho prý nemohou vynachválit.

Magazín07.04.2020

PayPal bude první zahraniční platební platforma v Číně. Získala 70% podílu v GoPay

PayPal se stane jednou z prvních mezinárodních společností, které v Číně získaly platební licenci, poté, co se objevily zprávy, že Čínská lidová banka (PBOC), která vlastní státní správu, posvětila akvizici majoritního podílu v místní společnosti GoPay společností PayPal.

Magazín03.04.2020

Trvalá paměť Optane: Průlom nebo nesplněný slib?

Před čtyřmi lety se společnost Intel chlubila tím, že nová paměťová technologie byla desetkrát kompaktnější než konvenční DRAM, 1000krát rychlejší než nejrychlejší NAND SSD a 1000krát trvalejší než NAND. Později však bylo oznámeno, že Optane, jak bylo prokázáno, byl pouze 7,23krát rychlejší než nejrychlejší dostupné NAND SSD čipy. Na Optane jsme si posvítili.

Magazín29.03.2020

AI Deep Mind se sledováním klipů na YouTube učí vytvářet realistická videa

Možná znáte FaceApp, mobilní aplikaci, která používá umělou inteligenci a přeměňuje selfies. Nebo funkci This Person Does Not Exist, která zobrazuje počítačově generované fotografie fiktivních lidí. Ale co algoritmus, jehož videa jsou zcela nová? Podívejte se na pokroky v začínajícím poli generování klipů umělé inteligence. 

Magazín25.03.2020

Home office: Jak na to, aby dobře fungoval?

Být on-line je u určitých profesí aktuálně jedním z nejžádanějších a nejjednodušších předpokladů. Práci tak můžete dělat v podstatě odkudkoliv, kde je alespoň trochu signálu, například z domova. Home office efektivně zkracuje a zjednodušuje určité procesy a produktivita bývá často vyšší než v kanceláři. Co ke správnému flow při home office potřebujete?

Magazín24.03.2020

Programy umělé inteligence už dokážou designovat celá města

Strojové učení v kombinaci s umělou inteligencí má velký potenciál, který může být využit i k designování měst a vylepšování úseků, jež jsou považovány za nebezpečné či vizuálně nehezké. Díky aplikacím bude proces návrhu a výstavby rychlejší, provádět změny půjde pružněji a v souladu s přáními tamních obyvatel. Umělá inteligence bude mít i v oboru stavebnictví svou klíčovou roli.

Magazín24.03.2020

Koronavir může „chytit“ i váš mobil. Víte, jak jej správně čistit?

Nosit roušku a dezinfikovat si ruce nemusí stačit. Pokud svůj mobil vystavujete „nástrahám“ veřejné hromadné dopravy nebo třeba obchodům, může se i na něm virus usadit. Překvapení? Vždyť právě na mobilním telefonu se vyskytuje 7x více mikroorganismů než na záchodovém prkénku. Na místě je tedy pravidelná dezinfekce.

Magazín22.03.2020

Na trh míří nutričně kompletní burger, zcela bez masa

Mnoho zdrojů v současnosti tvrdí, že omezení masa a mléčných výrobků v jídelníčku je jedna z velmi dobrých cest, jak může každý z nás udělat něco pozitivního pro životní prostředí. Zároveň již na naši planetu při své činnosti myslí i mnoho firem. Právě teď přijde na trh první nutričně kompletní rostlinný burger na světě. Vyzkoušíte jej?

Magazín16.03.2020

Nejzajímavější počítačové viry - znáte je?

Uživatel, který nikdy na svém počítači nechytil počítačový virus, snad neexistuje. Ať už jde o odcizení osobních dat, či prostě jen krádež výpočetního výkonu počítače, nákaza počítačovým virem je vždy nepříjemná. Nejhorší viry však mohou proměnit váš počítač v kousek bezcenného kovu. Jaké nejzajímavější viry se v krátké historii IT objevily?

Magazín16.03.2020

Na tři domácnosti jedno auto? Sdílená ekonomika v holandském sousedství Merwede

Problém husté dopravy a nadbytku aut trápí řadu měst po celém světě. S originálním řešením přišlo město Utrecht v Nizozemsku, které v sousedství Merwede testuje politiku sdílených kol a automobilů. V rámci snížení emisí nabízí čtvrť pouze jedno auto na tři domácnosti, což má podle architektů snížit potřebu řídit automobil a podpořit koncept sdílení namísto vlastnictví.

Magazín09.03.2020

Zaplatit otiskem dlaně: Amazonská technologie pay-by-hand je na obzoru

Na obzoru se vynořuje nová platební metoda technologického gigantu a krále e-commerce - Amazon. Pomocí metody pay-by-hand budete moci za své nákupy zaplatit svou vlastní dlaní, éra nakupování tak získává naprosto odlišný rozměr.

Magazín05.03.2020

Výkon cloudového úložiště: Rozdíl mezi dostupností a trvanlivostí

Než odevzdáte data do svého úložiště objektů, měli by vaši potenciální poskytovatelé cloudového úložiště odpovědět na několik otázek. Můžete si být jisti, že IT společnost, na které závisí vaše podnikání, je dobře chráněna? A jaké jsou šance, že vaše data budou nečekaně nedostupná?

Magazín02.03.2020

AI Summit Amsterdam: 5 začínajících startupů s AI napříč průmyslovými odvětvími

Na světovém summitu AI v Amsterodamu bylo možné si prohlédnout pět začínajících startupů, které byly zařazeny do užšího výběru před porotu. Čím revolučním startupy zaujaly a jak využívají umělou inteligenci?

Magazín02.03.2020

Spánkový byznys na vzestupu. Za těchto 5 vychytávek jsou lidé ochotni zaplatit stovky dolarů

Pokud na trhu existuje odvětví, které aktuálně zažívá zlaté časy, pak je to odvětví spánkového byznysu. Nespavost se stává čím dál rozšířenější, což podněcuje výrobce k vyvíjení ještě lepších a sofistikovanějších spacích pomůcek. Mezi ně patří například inteligentní matrace, gravitační přikrývky nebo biokeramická pyžama. Za co jsou lidé ochotni tolik zaplatit pro kvalitní spánek?

Magazín22.02.2020

IKEM tiskne pomocí 3D tiskárny umělé orgány. Ledvinu vyrobí za půl dne

IKEM jde s dobou, na tamní klinice využívají moderní 3D tiskárnu, díky níž si lékaři mohou osahat například "pacientovu ledivnu" ještě před operací. Lékařům 3D tisk pomáhá objevit případné komplikace.

Magazín16.02.2020

Čtyřdenní pracovní týden v praxi? Microsoft v Japonsku to vyzkoušel

Čtyři dny v práci a tři dny volna? Žádné sci-fi – příkladem je technologický gigant Microsoft, který v Japonsku zkrácený pracovní týden úspěšně otestoval a ohromujícími účinky vyvrátil pochybnosti všem skeptikům.

Magazín16.02.2020

6 Instagramových trendů pro rok 2020

Instagram Stories, IG TV, nákupy nebo rozšířená realita - to je jen výčet trendů, které v letošním roce rozhýbou Instagram. Co všechno nás čeká?

Magazín16.02.2020

V Praze vznikl první virtuální nevěstinec

Milujete virtuální realitu a zajímáte se o novinky ve vašem okolí? Láká vás kombinace virtuálních brýlí a krásných žen? V Praze vznikl originální pražský nevěstinec, který jedinečným způsobem kombinuje virtuální realitu a erotiku. Jak to v takovém virtuálním nevěstinci chodí a v čem je tento business tak jedinečný?

Magazín11.02.2020

Google Assistant příští generace pracuje téměř v reálném čase, nabízí přepis řeči

Rychlejší program Google Assistant v reálném čase debutoval na hardwarové akci v New Yorku, kde byla odhalena vlajková loď Pixel 4. Příští generaci Google Assistant lze použít k otevírání aplikací a poskytování automatizovaného přepisování řeči z hlasových záznamů, jakož i pomocí dialogu s více možnostmi k reakci na více příkazů nebo dotazů. Google Assistant také získává nové hlasové příkazy ohleduplné k soukromí.

Magazín11.02.2020

Auta s vlastním pohonem od Yandexu urazila 1,6 milionu kilometrů

Ruský technický gigant Yandex testuje autonomní vozidla na veřejných silnicích. Od prosince 2017 už auta ujela přes 1,6 milionu kilometrů. Co je nejnáročnější součástí technologie autonomních vozidel a co všechno teď auta trénují?

Magazín09.02.2020

PayPal opouští Libra Association na Facebooku

PayPal se rozhodl odstoupit od sdružení Libra, 28-členné neziskové organizace, která byla založena, aby dohlížela na tvorbu kryptoměny Libra a případné rozšíření spotřebitelů kryptoměny. Z PayPalu se tak stal první člen skupiny, který opustil asociaci Libra.

Magazín03.02.2020

VR vycvičí sociální pracovníky, aby zjistili zneužívání dětí

Při vyšetřování zneužívání dětí musí sociální pracovníci činit důležitá rozhodnutí. Vyškolení sociální pracovníci jsou sice ti nejlepší, kdo tuto odpovědnost nese, ale nejsou vždy k dispozici pro školení nových pracovníků. Toto by mohla virtuální realita změnit.

Magazín03.02.2020

Český start-up Mapotic: Místo pro vaše mapy s čímkoliv, co vás jen napadne

Na české scéně se to dobrými nápady a zajímavými projekty jenom hýří. Důkazem je pražský start-up Mapotic, který svým uživatelům poskytuje vynikající nástroje pro tvorbu a sdílení inovativních mapových systémů. Chcete vědět, kam na pivo nebo kde jsou nejhezčí vodopády v Česku? Na webu či přímo v aplikaci Mapotic najdete nejen svou odpověď, ale také mnoho praktických informací a recenzí od reálných uživatelů.

Magazín03.02.2020

Jak udělat ze vzdělávání AR/VR mainstream? 5 výzev na cestě

Není divu, že v letošním roce se začalo hodně hovořit o zrychlení integrace technologicky zaměřených programů do školních osnov. Vzdělávání se stává více zaměřené na studenty. Díky přístupu k technologii existuje více způsobů, jak se učit a studovat. Studenti mají stále více jedinečný hlas v tom, jak se učí, v minulosti byl jediným vyslyšeným hlasem učitel. To je skutečný posun. Co teď stojí v cestě tomuto fenoménu vzdělávání?

Magazín03.02.2020

5G a lidské zdraví: Bude mít negativní důsledky?

Jistě jste postřehli debaty o zavádění 5G. Tato zbrusu nová technologie je asi stonásobně rychlejší než původní 4G a umožňuje napojení všem zařízení a spotřebičů bez jakéhokoliv omezení. Kromě toho se však objevují pochybnosti a obavy, jak velký dopad by mohlo mít 5G na lidské zdraví. Pojďme si teď zhodnotit obě strany – na pomoc si vezmeme vědecké statistiky.

Magazín27.01.2020

Roboti ve Vegas: Sebere automatizace městu genia loci?

Když se řekne Las Vegas, většině z nás se vybaví světoznámá kasína a ikonický bulvár Strip. Toto zábavné velkoměsto se však postupně začíná měnit, a to s nástupem rozsáhlé automatizace – ta proměňuje nejen jeho atmosféru, ale také dosavadní trh práce. Až 65 % aktuálních pracovních pozic by totiž mohlo být do roku 2035 plně či částečně nahrazeno roboty.

Magazín21.01.2020

12 klíčových prvků úspěšného řízení IT projektů

Trh s technologiemi je  bombardován nástroji a aplikacemi, které jsou navrženy tak, aby pomáhaly s řízením projektů. Zkušení manažeři mohou kombinovat funkčnost nových nástrojů s taktikou správy, kterou již prokázali. Novější společnosti a projektoví manažeři však musí objevit svůj vlastní styl a strategie. Nyní vám přinášíme některé kritické prvky úspěšného řízení projektů IT a důvody proč fungují.

Magazín14.01.2020

Instagram testuje skrývání „lajků“ – co to má znamenat?

Svět sociálních médiích se třese – Instagram zahájil celosvětové testování „skrývání lajků“. K USA se dále přidala Kanada, Japonsko, Austrálie a dokonce i Česká republika. Adam Mosseri, CEO Instagramu, věří, že toto rozhodnutí povede k snížení soutěživosti o lajky a ke zvýšení kvalitního obsahu. Co to ale udělá s influencery a značkami, které si je platí na propagaci?

Magazín06.01.2020

Holografický Ninja či dinosaurus místo recepční? Vítejte v Henn na Hotelu v Tokiu!

Jen si to představte! Vstoupíte do hotelu a vydáte se k recepci. Tam na vás ale nebude čekat usměvavá recepční, nýbrž dinosaur nebo například ninja, nebojte - půjde o hologramy. Přijde vám to jako sci-fi? Pak navštivte Henn na Hotel Asakusa Tawaramachi, který se nachází v Tokiu – přesně tento pohled tam na vás totiž bude čekat!

Magazín06.01.2020

Digitální smrt. Jak fungují zvěčněné účty na Facebooku?

Rozvoj popularity sociálních sítí je v dnešní době nadmíru rychlý, což digitální éra výrazně urychluje. Společně s tím se však vynořují otázky týkající se digitální stopy, kterou po sobě lidé na sociálních platformách zanechávají a toho, jak s touto stopou po smrti uživatele naložit. Tuto otázku aktivně řeší i Facebook, jenž nabízí možnost zvěčnění účtu. Co to facebookovým uživatelům přinese a jaká jsou rizika této funkce?

Magazín06.01.2020

5 Netflixových trháků roku 2019

Stejně jako jiné roky, i rok 2019 byl na Netflixu neskutečně povedený. Za uplynulých dvanáct měsíců představila tato streamovací platforma skvělé seriály, které jsou nabité vtipem, napínavými scénami a překvapivými zvraty. Pokud jste i vy milovníkem kvalitních seriálů, v zásobě tu máme přichystaných 5 netflixových trháků, jež vám skvěle zpříjemní sychravé odpoledne nebo volné páteční večery. 

Magazín06.01.2020

Zapomenutý software, který inspiroval moderní svět a změnil dějiny IT. Přesto jste o něm nikdy neslyšeli

Co když jste v programování totální laik, a přesto dokážete snadno a bez předchozích zkušeností vytvořit vlastní software? Přesně k tomu slouží zlomový  počítačový nástroj, který před 32 lety zásadně změnil svět IT.

Magazín16.12.2019

Robotí budoucnost v rukou mladé generace aneb nejlepší robotické soutěže všech dob

Co byste řekli na robota, který umí hrát fotbal, bojovat s dalšími roboty nebo pomáhat lidem v krizových situacích? Toto už není žádná fantazie – důkazem jsou nejrůznější robotické soutěže, které nám rok od roku ukazují excelentní výsledky. Podívejte se na neoblíbenější robotické soutěže všech dob!

Magazín16.12.2019

5 filmových amerických vánočních trháků

Vánoční čas se už kvapem blíží a s tím i oblíbené prázdniny, které se nejlépe tráví u dobrých filmů a lahodného cukroví. Abychom vám tento čas zpříjemnili, vybrali jsme pro vás TOP 5 amerických filmů a pohádek, které k Vánocům neodmyslitelně patří a které vám pomohou dostat se do té pravé vánoční atmosféry.

Magazín08.12.2019

Nastartovat auto pomocí Iphonu? S elektrovozem Ami One žádný problém

Jen si to představte: Je ráno a vy pospícháte do práce. Sotva jste stihli zhltnout snídani a nalít do sebe pravidelnou dávku kofeinu v podobě kávy, začnete se rozhlížet po klíčích od auta. Ale ať se podíváte kamkoliv, nikde je nevidíte. Místo pocitů nervozity, že přijedete pozdě do práce, nad tím jenom mávnete rukou. Protože víte, že se bez nich obejdete...

Magazín04.12.2019

Jaké aplikace využívají české Tech osobnosti? Zeptali jsme zakladatelů i top managementu známých společností

Appka na potlačení modrého světla, aplikace na měnový trh, aplikace pro váš mozek... Svět mobilních aplikací je neuvěřitelně pestrý a mnohdy inspirativní. Pokud jste i vy propadli kouzlu těchto oblíbených mobilních nástrojů, máme pro vás skvělou inspiraci – vyzpovídali jsme známé Tech osobnosti z TOP managementu v České republice. Bez jaké appky si neumí představit svůj den? 

Magazín02.12.2019

Filmový Sonic v novém traileru: Pusťte k tomu někoho, kdo tomu rozumí

Není to tak dávno, co jsme se mohli podívat na v pořadí již druhý oficiální trailer k chystané filmové adaptaci ježka Sonica - ikonické herní postavy společnosti SEGA. A bylo to hned dvojnásob příjemné překvapení. Nejenom, že jsme se dočkali zcela nových filmových záběrů, ale také jsme se poprvé mohli podívat na přepracovanou verzi hlavního rodiny.

Magazín25.11.2019

5 aplikací zdarma, s nimiž si originálně vypilujete angličtinu

Také máte dny, kdy na svém smartphonu stále projíždíte sociální sítě a oddáváte se nejvyššímu stupni prokrastinace? Podle statistik stráví průměrný Čech surfováním na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru až 4 hodiny denně. Pokud hledáte způsob, jak svůj čas využít produktivně, aniž byste se museli vzdávat svého chytrého telefonu, vsaďte na vzdělávací mobilní aplikace, které vám pomohou vypilovat vaše dovednosti a zvýšit tak váš osobní kredit.

Magazín25.11.2019

Technika Google - ozvěna dat urychluje trénink AI

Hardwarový akcelerátor AI, jako jsou tenzorové procesory Google a neuronová síť Nervana od Intelu, slibují urychlení školení modelů AI, ale kvůli způsobu, jakým jsou čipy architekturovány, i dřívější fáze učení.  Vědci z Google Brain, divize výzkumu AI společnosti Google, navrhují techniku ​​nazvanou ozvěna dat, která podle nich snižuje výpočet používaný dřívějšími fázemi tím, že znovu používá mezilehlé výstupy z těchto fází.

Magazín25.11.2019

Umělá kůže vnímá 1000x rychleji než lidské nervy

Umělá kůže, která snímá teplotu a tlak, může vysílat signály 1000krát rychleji než lidský nervový systém. Tato umělá kůže by jednoho dne mohla zakrýt protetické končetiny, které lidem pomohou je lépe používat, nebo může být použita na robotech, kdy jim umělá kůže pomůže vnímat okolí.

Magazín19.11.2019

Funkce bez řidiče bude evoluce, robotické vozidlo revoluce

Jsou auta bez řidiče revolucí? Nejsou. Automobily a průmysl za nimi jsou výsledkem masivní přeměny výroby vozů na automobily přicházející z montážních linek. Očekávejte rychlé pronikání gadgetů pro řidiče poháněných výkonnými algoritmy spojenými s levnými AI čipy. 

Magazín18.11.2019

TOP 10 českých i zahraničních podcastů

Audio setkání s odborníky i zajímavými osobnostmi napříč všemi možnými obory. Jejich pády i vítězství, pohledy na věc, ale i vzdělávání - nejen to nabízejí podcasty, trendy platforma, která si získává stále více fanoušků. 

Magazín18.11.2019

Připoj se a zemřeš. Pouze pro sledování porna... Podívejte se na šílené názvy WiFi, které vás pobaví!

Kreativita některých lidí je opravdu obdivuhodná. Díky tomu pak mohou vzniknout i vskutku originální názvy WiFi či její heslo. A není divu! I prostřednictvím WiFi totiž můžete sousedy snadno pobavit či ukázat, že jste fanoušky GoT. Nebo je také kulantně upozornit na to, že vaše WiFi pro ně není určená. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Magazín11.11.2019

Mají vliv na naši produktivitu, nemocnost i spánek. Proč jsou zelené kanceláře trend

Zelené kanceláře reflektují o 20% nižší nemocnost, o 10% vyšší efektivitu a rychlost při práci, a o 12% nižší hladinu stresu. Jsou trendem, který nabírá čím dál větší popularitu. Firmy si uvědomují, že vhodné pracovní prostředí podporuje ve výsledku je samotné. V první řadě tu jde ale o lidi.

Magazín04.11.2019

Big Data po bouřlivém roce 2019: Co bude dál?

Na hlavní události datového průmyslu konané v New Yorku - Strata Data Conference - tisíce vědců a analytiků dat hledali odpovědi na aktuální chaos v našem obchodním a technologickém ekosystému. Kterých pět zásadních bodů probírali a s jakým výsledkem?

Magazín30.10.2019

5 chytrých technologií, které vám zabezpečí dům snadno a rychle

Toužíte mít přehled o tom, co se děje u vás doma? Vyzbrojte se chytrým zařízením, které vám umožní mít všechno pod palcem. Inteligentní kamery, chytré zámky, žaluzie, světla nebo video zvonky – to všechno vám pomůže zabezpečit váš dům mrknutím oka. Podívejte se, co všechno tato chytrá zařízení umí!

Magazín29.10.2019

Aplikace s názvem Nepanikař umí poskytnout první pomoc při depresi či úzkosti. Co o ní prozradila její autorka?

Podzim s sebou přirozeně přináší méně světla i vyšší nároky nejen na psychiku (nejenže nám chybí vitamín D ze slunce, ale mnohem hůř se nám i sportuje, navíc v práci se kupí práce "před koncem roku" a blížící se vánoční čas také umí rozhodit). Říká se, že listopad je měsíc smutku. Pro všechny, které úzkost či deprese stáhne dolů, je tu první pomoc v podobě aplikace.

Magazín29.10.2019

7 novinek, které byste měli vědět o rozšířené realitě

Fond Venture Reality již nějakou dobu investuje do her a aplikací s rozšířenou a virtuální realitou, teď nastal čas na další čtvrtletní aktualizaci. V našem článku si můžete přečíst o sedmi nejzásadnějších bodech, které poskytl spoluzakladatel fondu Tipatat Chenavasin.

Magazín21.10.2019

První komerční satelitní služba přináší širokopásmové připojení do Arktidy

Společnost OneWeb, silně financovaný vesmírný startup, který nedávno spustil svou první skupinu mikrosatelitů pro celosvětové poskytování širokopásmového připojení, nyní oznámil svou první oficiální komerční službu. Zavítá i na Arktidu.

Magazín21.10.2019

Vědci zlepšují robotickou asistovanou chirurgii pomocí AI

Operace pomocí robotů neslibuje nic jiného než posun paradigmatu v medicíně. V podoborech od urologie a gynekologie po kardiologii a pediatrickou chirurgii to umožňuje chirurgům provádět komplexní postupy, aniž by se museli uchýlit k laparotomii (chirurgické řezy do břicha). Umělá inteligence jim teď poslouží k ještě preciznějším výkonům.

Magazín16.10.2019

5 knih o osobním rozvoji, které vám k něčemu budou

Uspět na pohovoru? Nevyhořet při práci? Nesesypat se při dokončování projektu? Zbavit se úzkostí? Vědomě lelkovat? Těchto 5 knih vás naučí vše, co od seberozvojových titulů očekáváte, i na co (ne)máte čas...

Magazín15.10.2019

Apple Watch No. 5 jsou na světě!

Už to bude více než měsíc, co firma Apple představila zbrusu novou kolekci hodinek číslo pět. Jejich příchod na trh se stejně jako předcházející řady setkaly s očekávanou vlnou nadšení, které se podepsaly i na globálních statistikách obchodu – prodeje s Apple Watch meziročně vzrostly o více než polovinu a na celosvětovém trhu s chytrými hodinkami si vybojovaly až 46% podíl! Co nabízí nové "pětky"?

Magazín14.10.2019

5 užitečných tipů, jak zvýšit sledovanost svých videí

Začínáte svůj vlastní YouTube kanál a chcete konečně přijít na kloub tomu, jak přitáhnout nové followery a zvýšit si sledovanost? Dáme vám 5 jednoduchých tipů, jak si podmanit YouTube a postoupit na stupnici kvalitní tvorby o stupínek výše. 

Magazín09.10.2019

Uber EvoGrad, developerská knihovna pro evoluční algoritmy chce urychlit strojové učení

V oblasti informatiky existuje rodina algoritmů pro globální optimalizaci inspirovanou biologickou evolucí. Místo toho, aby sledovaly explicitní matematické přechody, vytvářejí tyto speciální modely varianty, testují je a udržují si špičkové výkony. Ukázaly slibné výsledky v rané práci s OpenAI, Google a dalšími, ale prototypy jsou poněkud těžkopádné. Existuje řada nástrojů zaměřujících se na evoluční algoritmy a strategie přirozeného vývoje (NES).

Magazín07.10.2019

Fascinující! I Pepsi využívá AI – seznamte se s Snackbotem

Jedním z podniků, který si uvědomil, že používání umělé inteligence (AI) a strojového učení je obchodní potřebou, a tedy i konkurenční výhodou, je společnost PepsiCo. Společnost vyrábějící potraviny a nápoje prodává výrobky ve více než 200 zemích a v loňském roce přinesla roční tržby 64,7 miliard dolarů. Od robotů po strojové učení používá PepsiCo AI a strojové učení v celé organizaci mnoha způsoby.

Magazín07.10.2019

Supersilný umělý sval může zvednout 1000násobek své vlastní váhy

Vědci stále zkoumají, jak vyvinout umělé svaly stejně účinné jako lidské. Tři americké týmy nyní vyvinuly umělé svaly, které mohou zdvihnout tisícinásobek své vlastní váhy. Doufají, že nová vlákna budou moci být použita v protetických končetinách, robotech, exoskeletonech a dokonce i v oděvu.

Magazín30.09.2019

Budoucnost bankovnictví: Bude všechno o bitcoinech a blockchainu?

Bankovní svět celé minulé století pokračoval téměř stejným způsobem s malou nebo žádnou hrozbou alternativ. To všechno se mění a není pochyb o tom, že bankovnictví začne zahrnovat blockchain. Kryptoměny začnou získávat větší masovou přitažlivost. Avšak i přesto, že se tvář bankovnictví mění, to neznamená, že kryptoměny budou tím, co změní tvář bankovnictví a bylo by krátkozraké si myslet, že jedinou cestou budoucnosti bankovnictví je blockchain a kryptoměny. Jaké jsou možnosti?

Magazín30.09.2019

Vyprodaná kolekce digitálního oblečení: Náznak budoucnosti online nakupování?

Skandinávský prodejce oblečení Carlings přišel se svou první kolekcí digitálního oblečení. Byla spíš než módním hitem velkým krokem do neznáma. K jeho překvapení se však celá kolekce bez problémů vyprodala. Kdo, proč a jak si koupí oblečení, které fyzicky neexistuje? A co má s tímto projektem společného hra Fortnite?

Magazín23.09.2019

Domy z 3D tiskárny jsou postavené za jeden den, jedním z průkopníků je Mexiko

Nové trendy ve stavebnictví nepřestávají svět udivovat – jedním z nich je i 3D tisk, pomocí kterého lze vyrobit levné bydlení na dobré úrovni, a to v rekordním čase. Nezisková společnost New Story udává, že domečky o velikosti 2+1 dokáže 3D tiskárna dokončit za pouhých 24 hodin a v cenové relaci pod 100 000 korun. První takové sousedství z 3D domečků vyroste v Mexiku a jejich budoucí obyvatelé se mají skutečně na co těšit.

Magazín21.09.2019

Hysterie kolem umělé inteligence: zbytečná i nebezpečná

Přestaňte se bát. Většina diskusí o umělé inteligenci (AI) je charakterizována zveličováním a hysterií. Někteří z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších myslitelů na světě pravidelně předpovídají, že umělá inteligence buď vyřeší všechny naše problémy, nebo nás zničí. Tisk pak často podává zprávu o tom, jak umělá inteligence ohrožuje pracovní místa a zvyšuje nerovnost, avšak ve skutečnosti je pro tyto názory jen velmi málo důkazů. AI se bát nemusíme, řekneme vám proč. 

Magazín20.09.2019

Zjistěte hned: Vezmou i vám roboti práci?

Které povolání je z hlediska automatizace práce nejohroženější? Proč umíme „robotem“ nahradit kardiochirurga, ale uklízečku ne? Na co by se měly zaměřit školy, aby připravily své žáky a studenty na budoucnost? Profesor kybernetiky ČVUT Michael Šebek má na věc jasný názor. Pokud k tomu všemu chcete vědět, jak na tom je vaše povolání z ohlediska "ohroženosti" automatizací, udělejte si rychlý online test. 

Magazín16.09.2019

Útoky ransomware rostou a zločinci vítězí

Útoky ransomware, které jednotlivcům a organizacím uzamykají jejich data, pokud nezaplatí, jsou na vzestupu. Zjevnou poslední obětí je podle BBC největší britský poskytovatel forenzních služeb, který byl podle BBC nucen zaplatit kybernetickým zločincům za opětovné získání přístupu k jejich datům. Kdo za tím je? A jak svá data ochránit? 

Magazín16.09.2019

Americká klasika v moderním kabátku. Elektrické pick-up trucky chtějí vyjet do světa

O elektromobilech se toho už namluvilo dost. Ale že se celá řada značek pustí do vývoje elektrické verze ikonických amerických pick-upů, to by asi málokdo předpokládal. Výrobci přitom slibují, že i s nulovou produkcí emisí neztratí svou sílu.

Magazín16.09.2019

Je to HOAX! 7 legendárních hoaxů, které pravděpodobně zaútočily i na vás

Hoaxy jsou v internetovém prostředí velmi známým pojmem. Troufáme si tvrdit, že téměř každý se s některým z nich už alespoň jednou v životě setkal. Najdeme mezi nimi hoaxy úsměvné, ale stejně tak i potenciálně nebezpečné. My vám přinášíme 7 z nich, které nás zaujaly. Setkali jste se s nimi také?

Magazín04.09.2019

Virtuální influenceři: Jak bohatnout a nebýt vidět

Abyste se dnes stali známou tváří oblíbených značek a hvězdou sociálních sítí, nepotřebujete už ani to nejzákladnější: existovat. Vážně! Proč jsou mladí lidé ochotní se zápalem sledovat reklamní fotografie naprogramované postavy? A proč jsou někteří virtuální influenceři dokonce oblíbenější než jejich skuteční kolegové? O influencerech jste už určitě slyšeli. Tohle je ale trochu jiná liga.

Magazín04.09.2019

Po turné na herních zařízeních zamíří Cuphead na Netflix

Zatímco je dnešní době zvykem utíkat před superrealistickým zpracováním k pixelartové klasice, Cuphead šel v historii ještě dál. A ne, nejde o textovou adventuru. Svůj vizuální styl si pekelně těžká plošinovka vypůjčila ve třicátých letech minulého století, v době kdy Disneyho animované filmy často vůbec nevypadaly jako pro děti. Po turné po herních zařízeních tak Cuphead nově zamíří i na Netflix. Překvapuje to ještě někoho?

Magazín04.09.2019

Facebook vám zaplatí. Když mu dovolíte sledovat vaši činnost na telefonu

Facebook znovu začne platit lidem, aby mohl sledovat, jak používají svůj telefon. Využije k tomu své nové aplikace nazvané Study (Studie). Ta bude sledovat, které aplikace máte nainstalovány v osobním telefonu i čas strávený jejich používáním. Zajímá ho také země,  v níž se nacházíte, a další údaje o aplikacích, které mohou mimo jiné odhalit specifické funkce. Dovolíte mu to?

Magazín03.09.2019

AI a Blockchain a jejich vhodnost pro řešení problémů

Umělá inteligence je široká disciplína, zaměřte se s námi na aspekt reprezentace znalostí. Jak? Konkrétně na znalostní grafy, které se stávají základovou vrstvou reprezentující data uvnitř mnoha řešení umělé inteligence. 

Magazín27.08.2019

Češi u zrodu dalšího unikátního projektu: Na pozadí lékového portálu běží samoučící inteligentní systém

Donedávna neexistoval na českém trhu portál, který by srovnával léky ve všech jejich ohledech, ať už z hlediska agregace léčiv z českých lékáren na jednom místě nebo z hlediska porovnání interakcí, kombinace vedlejších účinků či vhodných (a často levnějších) alternativ k danému léku. A tak se čeští vývojáři chopili šance a přivedli na svět ojedinělý portál, který veškerá tato srovnání provádí v reálném čase a zdarma. 

Magazín27.08.2019

6 legendárních českých webů: Co je s nimi dnes?

Možná i vy si pamatujete na dobu, kdy byl Facebook ještě v plenkách. Tehdy řada z nás diskutovala nad úkoly či prázdninovými třídními srazy na webu Spolužáci.cz, jiní zase zabíjeli volný čas chatováním na webu Xchat.cz. Většina z nás také minimálně jednou zabrousila na Lidé.cz. Jak jsou na tom však tyto legendární weby dřívějších dob nyní?

Magazín27.08.2019

Dej pac? Noví robopsi umí jiné povely, například detekovat nebezpečné látky ve vzduchu

Výrobci se předhánějí s produkty, kterými by nám "usnadnili" život. Pořídit si robopsa může na první dobrou evokovat lenost (nejen) k venčení, ale robotický psík Astro si rozhodně nechce hrát na vašeho domácího mazlíčka. Chce se ujmout role ochránce trochu jinak: detekuje například nebezpečné látky ve vzduchu nebo podezřelé zvuky.

Magazín27.08.2019

5 aplikací, které upraví fotky k nepoznání

Pokud nejste spokojeni s fotkami z dovolené, nemusíte čekat "až" (u moře cvaknete racka v akci; zhubnete pět kilo; na Rujáně konečně bude sluníčko; ulovíte fotku, kde nikdo nemrkl; obarvíte šediny... doplňte si sami). Existují aplikace, které vám s tím vším pomohou hned teď. Zkuste je!

Magazín27.08.2019

Nevíte, na co se dívat? Zeptejte se... lidí!

Je to úsměvné, ale je to tak. Streamovací služba HBO Go se chystá upozadit algoritmus, který uživatelům vybírá vhodné seriály a chce ho nahradit něčím na první pohled přímočarým a primitivním způsobem. Lidských doporučením.

Magazín27.08.2019

5 aplikací, které vám pomohou s time managementem

Máte pocit, že nic nestíháte, nedaří se vám věci příliš plánovat a úkoly odevzdáváte těsně před deadlinem? Pak máte možná problém s time managementem. To se dá však poměrně snadno změnit. Podívejte se na 5 aplikací, které vám s tím pomohou!

Magazín17.08.2019

Bizarní, děsivé i fascinující. Podívejte se na neuvěřitelné sbírky šílených geeků

Kde jsou časy, kdy lidé sbírali poštovní známky, pogy nebo hokejové kartičky... Sběratelství je dnes opravdu široký pojem a fenomén geeků tento odvěký koníček vystřelil někdy až do absurdních rozměrů. Pro co všechno jsou lidé schopni vzplanout?

Magazín12.08.2019

Milion dolarů stačilo k tomu, aby se z Nikoly Tesly stal největší geek historie

„Tesla byl největší geek, jaký kdy žil,“ tvrdí designér Matthew Inman, velký Teskův obdivovatel. Tak velký, že neváhal koupit jeho laboratoř a pojmout všechny „hračky“ a sbírky Nikoly Tesly jako jedinečné muzeum. V Inmanových úvodních slovech možná není tolik nadsázky, kolik byste očekávali.

Magazín12.08.2019

Klinická aplikace? Umělá inteligence studentům pomáhá předvídat stres

Vysokoškoláci vedou stresující životy. Kromě studijních úkolů a mimoškolních aktivit, řeší například i žádosti o zaměstnání, a to všechno živí stres. Bohužel pro ně jsou negativní účinky stresu na zdraví dobře zdokumentovány. Vědci z University of Computer Science na University of Massachusetts se obrátili na AI, aby pomocí chytrých zařízení studentům pomohli.

Magazín12.08.2019

Létající robohmyz: seznamte se s nejlehčím létajícím strojem

Je nejlehčím strojem schopným létat bez připojení ke zdroji energie. Robot RoboBee má křidélka, která kmitají až 170krát za sekundu. K čemu takový projekt? Výzkumníci věří, že robo hmyz přinese svědectví o životě hmyzu.

Magazín12.08.2019

První simulátor vesmíru AI je rychlý a přesný, ani jeho tvůrci přesně nevědí, jak funguje

Astrofyzici poprvé použili techniky umělé inteligence ke generování komplexních 3D simulací vesmíru. Výsledky jsou tak rychlé, přesné a robustní, že ani tvůrci si nejsou jisti, jak to všechno funguje.

Magazín05.08.2019

AI a její systém kapslí dosahuje při klasifikaci obrazů nejlepších výsledků

V roce 2017 navrhl Geoffrey Hinton - přední teoretik AI a nedávný příjemce Turingovy ceny - se studenty architekturu strojového učení nazvanou CapsNet, diskriminačně vyškolený a vícevrstvý přístup, který dosáhl nejmodernější postupu klasifikace obrazů. Co nového přineslo nedávné podrobné sledování verze kapslové sítě, která využívá nejvýznamnější algoritmy v úkolu klasifikace bez supervize?

Magazín04.08.2019

Jídlo budoucnosti? Vsaďte si na eko potraviny z CO2

Ochrana životního prostředí je medializovaným tématem číslo 1. Tendence vytvořit ekologicky udržitelný svět vzniká nejen u neziskových organizací, ale také u firem, pro které je životní prostředí priorita. Velkou inovaci přináší finská společnost Solar Food, která pracuje na výrobě potravin pouze ze solární energie a oxidu uhličitého. Na trhu by mohly být k dostání už v roce 2021!

Magazín04.08.2019

7 nejstrašidelnějších hororů, kterých se letos dočkáme v kině

Není napínavější a děsivější atmosféry u sledování hororů než právě v kině. Letošní nadílka strašidelných filmů je opravdu povedená a diváci si tuto děsivou podívanou tak mohou vychutnat plnými doušky. Tady je seznam těch, které letos prostě musíte vidět! 

Magazín30.07.2019

Opravdu máte dostatečně zabezpečený Facebook?

Facebook patří k nejoblíbenějším sociálním sítím na celém světě. Vždyť mu 31. března 2019 bylo napočítáno více než 2,38 miliard aktivních členů! Stává se tak zdrojem cenných dat, které s trochou neopatrnosti mohou být zneužity. Nedejte šanci hackerům a mrkněte na tipy, které vám pomohou uchránit osobní data. 

Magazín28.07.2019

Uber testuje létající elektrické taxíky, v roce 2023 chce na oblohu

Během loňského listopadu Uber svolal již třetí Summit Elevate ve Washingtonu, aby podpořil vývoj elektrických létajících taxíků. V roce 2023 s nimi chce vzlétnout k obloze. Pokud by se tak stalo, letecké formy přepravy by mohly spolehlivě konkurovat běžným autobusům nebo vlakům. 

Magazín28.07.2019

6 triků, díky nimž už nebudete hodiny hledat ten správný film

Taky vás už nebaví to zdánlivě nekonečné vybírání filmů a seriálů ke zhlédnutí? Naštěstí existují jednoduché způsoby, které vás tohoto pravidelného trápení zbaví jednou provždy. Přinášíme 6 hacků, které vám otevřou váš vlastní filmový vesmír.

Magazín28.07.2019

Amazon připravuje nositelné zařízení pro čtení emocí

Amazon pracuje na zařízení, které si podobně jako hodinky připnete na ruku a... bude schopno číst lidské emoce. Tentokrát prý nejde o žádný zdravotnický gadget.

Magazín28.07.2019

BEST OF Comic Con 2019: 5 žhavých trailerů filmových lahůdek

S velkou slávou skončil v San Diegu další ročník oblíbeného Comic Conu. Jak už bývá dobrým zvykem, festival je provázen nejen fanoušky a diskusními panely, ale především spoustou oznámeních očekávaných filmů a seriálů - jejich autoři si šetří připravený materiál právě pro tuto příležitost. Vybrali jsme několik trailerů, kterých se už nemůžeme dočkat.

Magazín27.07.2019

Deset inovativních projektů na EOS Blockchain

EOS je systém založený na blocích, určený k podpoře decentralizovaných aplikací v komerčním měřítku. Umožňuje společnostem vytvářet aplikace, které běží na platformě blockchain podobně jako webové aplikace. Je lákavou platformou pro stávající decentralizované produkty a pro budování nových online produktů od nuly. Vybrali jsme 10 nejslibnějších a originálních projektů s cílem ukázat současný potenciál tohoto blockchainu.

Magazín27.07.2019

FaceApp: Neškodná zábava nebo velký security online problém?

Také jste zaznamenali hit "futuristických fotografií", kterým se na sociálních sítích chlubí davy lidí? Tak zpozorněte. To co, se tváří jako neškodná legrace pro fanoušky selfie, může být podle expertů na online bezpečnost velkým problémem.

Magazín27.07.2019

5 nejvíce inspirujících dílů TED Talks

Patříte mezi fanoušky TED Talks? Jestli ano, pak jistě víte, jak těžké je vybírat mezi tisíci zajímavými přednáškami. Od roku 2009 bylo vydáno téměř 50 000 proslovů. Abychom vám usnadnili práci, vybrali jsme 5 inspirujících TED Talks, které stojí za inspiraci!

Magazín22.07.2019

Večerníček pro dospělé

Komiksy u nás nemají ani zdaleka takové jméno jako v zámoří. Teď ovšem internetem prolétla zpráva, která fanoušky Neila Gaimana přivede do varu. Patrně se dočkáme seriálového Sandmana. Od Netflixu.

Magazín22.07.2019

Roboti nahradí do roku 2030 až 20 miliónů pracovních míst

Podle analytické firmy Oxford Economics by do roku 2030 mohlo být až 20 milionů pracovních míst na celém světě nahrazeno roboty. Lidé vysídlení z těchto pracovních míst pravděpodobně zjistí, že srovnatelná role v sektoru služeb byla vytlačena také automatizací. Zvýšená automatizace však také zvýší počet pracovních míst a hospodářský růst.

Magazín22.07.2019

Amazon investuje do AI: může za to svíčková a světlo

Anglická fráze turn the lights on (zapnout světla) zní podobně jako slovo tenderloin (svíčková). A právě toto zdánlivě nedůležité fonetické spojení se stalo časnou výzvou pro tým Amazon Alexa Shopping. Největší internetový obchod na světě nechtěl dodávat svým zákazníkům překvapivé balíčky masa, když vše, co chtěli, bylo zapnout světla. A tak se pustili do (spolu)práce s umělou inteligencí.

Magazín17.07.2019

Vodafone uskutečnil první holografický hovor v České republice

Technologické novinky nás nepřestávají překvapovat. Důkazem toho je holografický hovor od společnosti Vodafone, který 29.6. proběhl v hotelu Thermal v Karlových Varech. Jedná se tak o první reálné využití 5G sítě v České republice, které přineslo úžasné výsledky!

Magazín16.07.2019

Vše, co potřebujete vědět o kryptoměně Facebook Libra

Je Facebook Libra kryptoměna nebo není? Jak je to s bezpečností, rezervou, soukromím a konkurencí? Jedno je jisté - můžete díky ní posílat peníze po celém světě s nižšími poplatky, než kdybyste měli zapojit, řekněme, Western Union. Zaslouží si ale všeobecné vzrušení? Čtěte v našem speciálu.

Magazín15.07.2019

Google Chrome se stal monitorovacím softwarem. Je čas na změnu.

Otevřete prohlížeč a podívejte se na web. Víte, kdo se na vás dívá? Za poslední týden surfování po webu se stačí podívat pod kapotu Google Chrome a zjistíte, že vám to přineslo několik tisíc sledovačů.

Magazín15.07.2019

Digitální nomádství: spojte práci s cestováním!

V poslední době se stává digitální nomádství značným trendem. S omezeným množstvím dovolené v zaměstnání a rozvojem digitálních technologií přibývá těch, kteří pracují online a díky tomu se přesouvají mezi různými destinacemi. Pro koho je digitální nomádství vhodné a co tento životní styl obnáší?

Magazín15.07.2019

Rekordní pokuta 183 milionů £ pro British Airways za porušení GDPR

British Airways čelí vážnému obvinění – na základě hackerských útoků byla zneužita data tisíce jejich zákazníků. Information Commissioner's Office (ICO) jim za toto pochybení udělila pokutu v hodnotě 183 milionů britských liber. Jedná se tak o jednu z největších pokut, která byla od zavedení zákonu o GDPR udělena. 

Magazín10.07.2019

Výpočetní budoucnost: Umělá inteligence a výroba

Jak umělá inteligence transformuje výrobní odvětví? Publikace od Microsoftu Future Computed: AI a Manufacturing se snaží zodpovědět otázky, které se k tomuto „novému“ tématu stahují.

Magazín08.07.2019

Strojové učení v našich službách, nyní pro extrakci textu a dat

Potřebujete rychle a automaticky extrahovat obsah z dokumentu? AWS spustila novou službu, která umožňuje uživatelům automaticky extrahovat text, tabulky a další data z dokumentů od formátu JPEG, PNG a PDF.

Magazín08.07.2019

Skvěle se najíst a zazářit! 4 superrychlé recepty na mezinárodní jídla

Vaření je zábava a pokrmy z jiných kultur nemusí být složité či časově náročné. Níže naleznete jednoduché a rychlé mezinárodní recepty. Jsou ideální pro ty noci, kdy chcete chutnou večeři, ale nemáte čas vařit. Udělejte si tedy večer rychlou cestu po světě při vaší večeři.

Magazín08.07.2019

Apple s konečnou platností ruší iTunes

Apple na své konferenci oznámil, že odchází od iTunes a zavádí tři samostatné aplikace pro hudbu, podcasty a televizi v další verzi svého softwaru, macOS Catalina.

Magazín06.07.2019

Podvodní dron, létající taxi a vznášející se motorka: Nejnovější prostředky "nesilniční" dopravy

Sky is the limit? Tak to už dávno neplatí. Inženýři a vědci z oblasti vzdušného transportu svět neustále přesvědčují, že dokáží pokaždé přijít s ještě šílenější inovací. Jak podle nich může vypadat všední realita našich dětí a jaká pravidla dodržovat, když si chcete pořídit vlastního drona?

Magazín03.07.2019

7 aplikací, které se vám budou hodit na cestách

Blíží se doba dovolených a s nimi i šance pro aplikace, které cestovatelům mají ulehčit život. Vybrali jsme pro vás 7 nejzajímavějších, s nimiž si ohlídáte letenky, rozpočet, místo na parkování i obsah kufru.

Magazín01.07.2019

Samsung Galaxy Note 10: bez tlačítek a konektorů

Vzpomenete si ještě na bezmocnou beztlačítkovou záležitost, kterou byl telefon HTC U12? Samsung se zřejmě velmi inspiroval tímto konceptem a rozhodl, že je to něco, co musí dostat mezi zákazníky. Jak říká Samsung, Galaxy Note 10 pak bude postrádat jakákoliv skutečná fyzická tlačítka.

Magazín01.07.2019

5 tipů, jak nejlépe zdigitalizovat a uložit stovky starých rodinných fotografií

Máte doma stovky vašich starých rodinných fotografií a rádi byste je naskenovali a vytvořili bezpečnou cloudovou galerii, která je prohledávatelná pro celou vaši rozšířenou rodinu podle předmětu nebo jména? Máte sice slušný skener, ale nevíte, jaký software máte použít pro cloudovou galerii? Přinášíme 5 tipů, jak na věc. 

Magazín01.07.2019

Mobilní internet budoucnosti - kdy budeme mít 5G?

5G je skloňováno čím dál tím častěji. Ministr průmyslu zveřejnil harmonogram spouštění 5G sítě v českých městech. O2 už i odhalilo, kde bude spuštěn experimentální provoz. Kdy dorazí budoucnost i k vám?

Magazín23.06.2019

10 senzačních dokumentů od HBO a Netflix

Ajťácké San Francisko, Trump jako mladík ve stínu otce, zběsilá krevní laborantka, která chce být jako Steve Jobs… Netflix a HBO neprodukují jen kvalitní filmy a seriály, obě televize nabízí i bohatý obsah zajímavých dokumentů. Přinášíme tipy na 10 nejzajímavějších, které stojí za vidění.

Magazín21.06.2019

Inovace Google map: co se hodí vědět

Google mapy od minulého týdne rozšířily své dopravní funkce. Aplikace nyní zobrazí rychlostní limit pro silnice, na kterých se právě nacházíte, a také umístění různých klíčových informací o dopravních informacích. Co všechno inovace zahrnuje? 

Magazín19.06.2019

Windows 11: Nové funkce a velké změny

Microsoft začal hledět do budoucnosti a možná nám dal ve svém novém oznámení nahlédnout na Windows 11. Ve srovnání se systémy Windows Vista a Windows 8 byl Windows 10 úspěšnějším systémem. To neznamená, že nejnovější operační systém společnosti Microsoft je dokonalý, ale jeho předchůdci se zlepšily téměř ve všech směrech. 

Magazín19.06.2019

Jak připravit nástupce GoT: Star Wars a Středozem se hlásí!

Sotva skončila fenomenální Hra o trůny, začal boj mezi televizními stanicemi o jejího duchovního nástupce. Seriál, jež si téměř dekádu uzurpoval hodnocení nejlepšího seriálu, jaký v televizní produkci kdy vznikl, chtějí nahradit všichni. V čele se Star Wars a Středozem.

Magazín17.06.2019

Nový patent od Applu: předzvěst další revoluce?

Nový patent od Applu napovídá, že bychom se postupně mohli rozloučit s mobily v podobě, jaké je známe teď. Jak by se vám líbilo svůj mobil ohýbat, překládat a nakonec "zmuchlat" do kapsy?

Magazín13.06.2019

Mise IoT: Jak dosáhnout co nejrychlejšího času

Široká škála inovativních Intelligent Edge zařízení a řešení, které partneři v rámci ekosystémů PC a Internetu věcí dodali v loňském roce, je neuvěřitelná. A tím vše teprve začíná.

Magazín13.06.2019

Facebook bude mít vlastní kryptoměnu

Vypadá to, že se blíží zlomový moment nejen pro Facebook, ale i pro celý obor finančních služeb. Pokud se to Facebooku podaří, přivede na svět novou měnu. Kryptoměnu. 

Magazín11.06.2019

Budoucnost v technologiích podle Intelu, AMD a ARM

Významné technologické značky se podělily o své plány skrze budoucnost v oblasti výpočetní techniky. Co nás čeká a který vývoj slibuje dosáhnout na novinky v rozumném časovém horizontu?  

Magazín10.06.2019

Seriál Černobyl: 6 hrůzných scén, byly opravdu skutečné?

Seriál Černobyl přišel nečekaně jako radioaktivní mrak a přesvědčil miliony diváků, aby po ukončení Hry o trůny nezrušily předplatné HBO. Drží se svědectví o jedné z nejtemnějších kapitol dějin skutečnosti?

Magazín06.06.2019

48 hodin v Černobylu - reportáž z města duchů!

Markétu Kovaříkovou zlákal Černobyl ještě předtím, než začal být populární v televizi. Vydala se sem na dva dny, aby prozkoumala zónu navždy spjatou s tragédií. Které obrazy z exkurze pro ni byly nejhorší, jaké to je, přespat v černobylském hotelu a do kdy se bude v místní elektrárně normálně pracovat?

Magazín06.06.2019

Nejstarší civilizace kontra nejnovější inovace IBM

Co může vzniknout, když se spojí jedna z nejstarších civilizací na světě s nejnovějšími technologickými inovacemi společnosti IBM? Nakoukněte pod pokličku egyptského projektu, jehož se účastnil i český IT odborník.

Magazín30.05.2019

Všimli jste si? Legendární chyby v GoT

Seriál Game of Thrones už sice zmizel z televizních obrazovek, ale v paměti diváků i nadále zůstanou tyto humorné chyby, které tvůrci nechtěně poslali do světa. Kdo z vás si všiml na filmových plátnech těchto 6 nedostatků?

Magazín28.05.2019

5 restaurací, do kterých se většina lidí nikdy nepodívá

Řízek ani poctivý guláš se 6 knedlíky si v nich nedáte, přesto stojí za navštívení. Ve světě je plno skvělých restaurací, které ohromí nejen výborným jídlem, ale také netradičním konceptem nebo jedinečnou atmosférou. Přinášíme tipy na 5 unikátních restaurací.

Magazín28.05.2019

Přišli na to, jak dostat hokejový stadión do garáže. Teď český VR hokej míří k NHL

Česká společnost Sense Arena vyvinula trenažér, který díky VR trénuje herní myšlení a taktiku lépe než trenér na ledu. Se svou technologií Češi uspěli i na americkém trhu. Teď se v menším, kufříkovém balení může dostat i do domácností.

Magazín21.05.2019

9 nejlepších scifi a fantasy seriálů roku 2019

Jeden z nejoblíbenějších seriálů končí, další vrcholí, ale i tak je ještě spousta těch, na které se můžeme těšit. Přinášíme vám několik tipů na seriály, které se chtějí ucházet o místo na vašem trůnu.

Magazín17.05.2019

Fantastický příběh Airbnb: složenky, cereálie a amatérské fotky

Na začátku byly složenky. Potom se do příběhu přimotala limitovaná "PR edice" Obamových cereálií, profesionální fotografové a stromový dům, který splatil hypotéku. Ubytovací fenomén mohl zazářit!

Magazín08.05.2019

Glamping: Cestovatelský trend, který brzy udeří i na Česko

Glamping. Trend, který se ze světa pomalu, ale jistě dostává i k nám. Wales v hotelu nebo v UFO lodi? Jestli máte jasno, nebo prostě jen bojujete s "masovou turistikou", upřednostňujete klid a nevadí vám tak trochu stísněné prostory, pak si letos naordinujte dovolenou v tomto stylu. Přinášíme vám 5 tipů na zajímavá místa, kde se vám bude kempovat přímo královsky!

Magazín08.05.2019

Na projektu v Indii aneb Chargingové řešení napříč třemi kontinenty

Český Business Analytik a JAVA Developer měl možnost spolupracovat na chargingovém řešení v Indii. Zjistil tu například, že není jednoduché pracovat v prostředí se silně zakořeněnou mentalitou podřízenosti, i ale proč indickému IT týmu trvá realizace práce o dva týdny déle... 

Magazín23.04.2019

Tajemný trolling: provokace a divnozábava

Podle čeho si trollové počítají skóre a dá se trollingem v Čechách živit? Čtěte i exkluzivní rozhovor s trollem Petrem!

Magazín10.04.2019

Na projektu v Ugandě!

Když Čech letí ugandskému týmu ajťáků na pomoc s implementací CRM systému, nečekáte, z čeho bude mít na tomhle projektu nakonec největší radost...

Magazín09.04.2019

Motokicks: kolečka pro vaše nohy

Milovníci hoverboardů dostali převratný tip na novou hračku. Takzvané motoboty, jež dovolují hýbat každou nohou zvlášť.

Magazín01.04.2019