Club

5 aplikací, které vám pomohou s time managementem

Máte pocit, že nic nestíháte, nedaří se vám věci příliš plánovat a úkoly odevzdáváte těsně před deadlinem? Pak máte možná problém s time managementem. To se dá však poměrně snadno změnit. Podívejte se na 5 aplikací, které vám s tím pomohou!

Magazín17.08.2019

Bizarní, děsivé i fascinující. Podívejte se na neuvěřitelné sbírky šílených geeků

Kde jsou časy, kdy lidé sbírali poštovní známky, pogy nebo hokejové kartičky... Sběratelství je dnes opravdu široký pojem a fenomén geeků tento odvěký koníček vystřelil někdy až do absurdních rozměrů. Pro co všechno jsou lidé schopni vzplanout?

Magazín12.08.2019

Milion dolarů stačilo k tomu, aby se z Nikoly Tesly stal největší geek historie

„Tesla byl největší geek, jaký kdy žil,“ tvrdí designér Matthew Inman, velký Teskův obdivovatel. Tak velký, že neváhal koupit jeho laboratoř a pojmout všechny „hračky“ a sbírky Nikoly Tesly jako jedinečné muzeum. V Inmanových úvodních slovech možná není tolik nadsázky, kolik byste očekávali.

Magazín12.08.2019

Klinická aplikace? Umělá inteligence studentům pomáhá předvídat stres

Vysokoškoláci vedou stresující životy. Kromě studijních úkolů a mimoškolních aktivit, řeší například i žádosti o zaměstnání, a to všechno živí stres. Bohužel pro ně jsou negativní účinky stresu na zdraví dobře zdokumentovány. Vědci z University of Computer Science na University of Massachusetts se obrátili na AI, aby pomocí chytrých zařízení studentům pomohli.

Magazín12.08.2019

Létající robohmyz: seznamte se s nejlehčím létajícím strojem

Je nejlehčím strojem schopným létat bez připojení ke zdroji energie. Robot RoboBee má křidélka, která kmitají až 170krát za sekundu. K čemu takový projekt? Výzkumníci věří, že robo hmyz přinese svědectví o životě hmyzu.

Magazín12.08.2019

První simulátor vesmíru AI je rychlý a přesný, ani jeho tvůrci přesně nevědí, jak funguje

Astrofyzici poprvé použili techniky umělé inteligence ke generování komplexních 3D simulací vesmíru. Výsledky jsou tak rychlé, přesné a robustní, že ani tvůrci si nejsou jisti, jak to všechno funguje.

Magazín05.08.2019

7 nejstrašidelnějších hororů, kterých se letos dočkáme v kině

Není napínavější a děsivější atmosféry u sledování hororů než právě v kině. Letošní nadílka strašidelných filmů je opravdu povedená a diváci si tuto děsivou podívanou tak mohou vychutnat plnými doušky. Tady je seznam těch, které letos prostě musíte vidět! 

Magazín30.07.2019

Opravdu máte dostatečně zabezpečený Facebook?

Facebook patří k nejoblíbenějším sociálním sítím na celém světě. Vždyť mu 31. března 2019 bylo napočítáno více než 2,38 miliard aktivních členů! Stává se tak zdrojem cenných dat, které s trochou neopatrnosti mohou být zneužity. Nedejte šanci hackerům a mrkněte na tipy, které vám pomohou uchránit osobní data. 

Magazín28.07.2019

Uber testuje létající elektrické taxíky, v roce 2023 chce na oblohu

Během loňského listopadu Uber svolal již třetí Summit Elevate ve Washingtonu, aby podpořil vývoj elektrických létajících taxíků. V roce 2023 s nimi chce vzlétnout k obloze. Pokud by se tak stalo, letecké formy přepravy by mohly spolehlivě konkurovat běžným autobusům nebo vlakům. 

Magazín28.07.2019

6 triků, díky nimž už nebudete hodiny hledat ten správný film

Taky vás už nebaví to zdánlivě nekonečné vybírání filmů a seriálů ke zhlédnutí? Naštěstí existují jednoduché způsoby, které vás tohoto pravidelného trápení zbaví jednou provždy. Přinášíme 6 hacků, které vám otevřou váš vlastní filmový vesmír.

Magazín28.07.2019

Amazon připravuje nositelné zařízení pro čtení emocí

Amazon pracuje na zařízení, které si podobně jako hodinky připnete na ruku a... bude schopno číst lidské emoce. Tentokrát prý nejde o žádný zdravotnický gadget.

Magazín28.07.2019

BEST OF Comic Con 2019: 5 žhavých trailerů filmových lahůdek

S velkou slávou skončil v San Diegu další ročník oblíbeného Comic Conu. Jak už bývá dobrým zvykem, festival je provázen nejen fanoušky a diskusními panely, ale především spoustou oznámeních očekávaných filmů a seriálů - jejich autoři si šetří připravený materiál právě pro tuto příležitost. Vybrali jsme několik trailerů, kterých se už nemůžeme dočkat.

Magazín27.07.2019

Deset inovativních projektů na EOS Blockchain

EOS je systém založený na blocích, určený k podpoře decentralizovaných aplikací v komerčním měřítku. Umožňuje společnostem vytvářet aplikace, které běží na platformě blockchain podobně jako webové aplikace. Je lákavou platformou pro stávající decentralizované produkty a pro budování nových online produktů od nuly. Vybrali jsme 10 nejslibnějších a originálních projektů s cílem ukázat současný potenciál tohoto blockchainu.

Magazín27.07.2019

FaceApp: Neškodná zábava nebo velký security online problém?

Také jste zaznamenali hit "futuristických fotografií", kterým se na sociálních sítích chlubí davy lidí? Tak zpozorněte. To co, se tváří jako neškodná legrace pro fanoušky selfie, může být podle expertů na online bezpečnost velkým problémem.

Magazín27.07.2019

5 nejvíce inspirujících dílů TED Talks

Patříte mezi fanoušky TED Talks? Jestli ano, pak jistě víte, jak těžké je vybírat mezi tisíci zajímavými přednáškami. Od roku 2009 bylo vydáno téměř 50 000 proslovů. Abychom vám usnadnili práci, vybrali jsme 5 inspirujících TED Talks, které stojí za inspiraci!

Magazín22.07.2019

Večerníček pro dospělé

Komiksy u nás nemají ani zdaleka takové jméno jako v zámoří. Teď ovšem internetem prolétla zpráva, která fanoušky Neila Gaimana přivede do varu. Patrně se dočkáme seriálového Sandmana. Od Netflixu.

Magazín22.07.2019

Roboti nahradí do roku 2030 až 20 miliónů pracovních míst

Podle analytické firmy Oxford Economics by do roku 2030 mohlo být až 20 milionů pracovních míst na celém světě nahrazeno roboty. Lidé vysídlení z těchto pracovních míst pravděpodobně zjistí, že srovnatelná role v sektoru služeb byla vytlačena také automatizací. Zvýšená automatizace však také zvýší počet pracovních míst a hospodářský růst.

Magazín22.07.2019

Amazon investuje do AI: může za to svíčková a světlo

Anglická fráze turn the lights on (zapnout světla) zní podobně jako slovo tenderloin (svíčková). A právě toto zdánlivě nedůležité fonetické spojení se stalo časnou výzvou pro tým Amazon Alexa Shopping. Největší internetový obchod na světě nechtěl dodávat svým zákazníkům překvapivé balíčky masa, když vše, co chtěli, bylo zapnout světla. A tak se pustili do (spolu)práce s umělou inteligencí.

Magazín17.07.2019

Vodafone uskutečnil první holografický hovor v České republice

Technologické novinky nás nepřestávají překvapovat. Důkazem toho je holografický hovor od společnosti Vodafone, který 29.6. proběhl v hotelu Thermal v Karlových Varech. Jedná se tak o první reálné využití 5G sítě v České republice, které přineslo úžasné výsledky!

Magazín16.07.2019

Google Chrome se stal monitorovacím softwarem. Je čas na změnu.

Otevřete prohlížeč a podívejte se na web. Víte, kdo se na vás dívá? Za poslední týden surfování po webu se stačí podívat pod kapotu Google Chrome a zjistíte, že vám to přineslo několik tisíc sledovačů.

Magazín15.07.2019

Digitální nomádství: spojte práci s cestováním!

V poslední době se stává digitální nomádství značným trendem. S omezeným množstvím dovolené v zaměstnání a rozvojem digitálních technologií přibývá těch, kteří pracují online a díky tomu se přesouvají mezi různými destinacemi. Pro koho je digitální nomádství vhodné a co tento životní styl obnáší?

Magazín15.07.2019

Rekordní pokuta 183 milionů £ pro British Airways za porušení GDPR

British Airways čelí vážnému obvinění – na základě hackerských útoků byla zneužita data tisíce jejich zákazníků. Information Commissioner's Office (ICO) jim za toto pochybení udělila pokutu v hodnotě 183 milionů britských liber. Jedná se tak o jednu z největších pokut, která byla od zavedení zákonu o GDPR udělena. 

Magazín10.07.2019

Vše, co potřebujete vědět o kryptoměně Facebook Libra

Je Facebook Libra kryptoměna nebo není? Jak je to s bezpečností, rezervou, soukromím a konkurencí? Jedno je jisté - můžete díky ní posílat peníze po celém světě s nižšími poplatky, než kdybyste měli zapojit, řekněme, Western Union. Zaslouží si ale všeobecné vzrušení? Čtěte v našem speciálu.

Magazín10.07.2019

Výpočetní budoucnost: Umělá inteligence a výroba

Jak umělá inteligence transformuje výrobní odvětví? Publikace od Microsoftu Future Computed: AI a Manufacturing se snaží zodpovědět otázky, které se k tomuto „novému“ tématu stahují.

Magazín08.07.2019

Strojové učení v našich službách, nyní pro extrakci textu a dat

Potřebujete rychle a automaticky extrahovat obsah z dokumentu? AWS spustila novou službu, která umožňuje uživatelům automaticky extrahovat text, tabulky a další data z dokumentů od formátu JPEG, PNG a PDF.

Magazín08.07.2019

Skvěle se najíst a zazářit! 4 superrychlé recepty na mezinárodní jídla

Vaření je zábava a pokrmy z jiných kultur nemusí být složité či časově náročné. Níže naleznete jednoduché a rychlé mezinárodní recepty. Jsou ideální pro ty noci, kdy chcete chutnou večeři, ale nemáte čas vařit. Udělejte si tedy večer rychlou cestu po světě při vaší večeři.

Magazín08.07.2019

Apple s konečnou platností ruší iTunes

Apple na své konferenci oznámil, že odchází od iTunes a zavádí tři samostatné aplikace pro hudbu, podcasty a televizi v další verzi svého softwaru, macOS Catalina.

Magazín06.07.2019

Podvodní dron, létající taxi a vznášející se motorka: Nejnovější prostředky "nesilniční" dopravy

Sky is the limit? Tak to už dávno neplatí. Inženýři a vědci z oblasti vzdušného transportu svět neustále přesvědčují, že dokáží pokaždé přijít s ještě šílenější inovací. Jak podle nich může vypadat všední realita našich dětí a jaká pravidla dodržovat, když si chcete pořídit vlastního drona?

Magazín03.07.2019

7 aplikací, které se vám budou hodit na cestách

Blíží se doba dovolených a s nimi i šance pro aplikace, které cestovatelům mají ulehčit život. Vybrali jsme pro vás 7 nejzajímavějších, s nimiž si ohlídáte letenky, rozpočet, místo na parkování i obsah kufru.

Magazín01.07.2019

Samsung Galaxy Note 10: bez tlačítek a konektorů

Vzpomenete si ještě na bezmocnou beztlačítkovou záležitost, kterou byl telefon HTC U12? Samsung se zřejmě velmi inspiroval tímto konceptem a rozhodl, že je to něco, co musí dostat mezi zákazníky. Jak říká Samsung, Galaxy Note 10 pak bude postrádat jakákoliv skutečná fyzická tlačítka.

Magazín01.07.2019

5 tipů, jak nejlépe zdigitalizovat a uložit stovky starých rodinných fotografií

Máte doma stovky vašich starých rodinných fotografií a rádi byste je naskenovali a vytvořili bezpečnou cloudovou galerii, která je prohledávatelná pro celou vaši rozšířenou rodinu podle předmětu nebo jména? Máte sice slušný skener, ale nevíte, jaký software máte použít pro cloudovou galerii? Přinášíme 5 tipů, jak na věc. 

Magazín01.07.2019

Mobilní internet budoucnosti - kdy budeme mít 5G?

5G je skloňováno čím dál tím častěji. Ministr průmyslu zveřejnil harmonogram spouštění 5G sítě v českých městech. O2 už i odhalilo, kde bude spuštěn experimentální provoz. Kdy dorazí budoucnost i k vám?

Magazín23.06.2019

10 senzačních dokumentů od HBO a Netflix

Ajťácké San Francisko, Trump jako mladík ve stínu otce, zběsilá krevní laborantka, která chce být jako Steve Jobs… Netflix a HBO neprodukují jen kvalitní filmy a seriály, obě televize nabízí i bohatý obsah zajímavých dokumentů. Přinášíme tipy na 10 nejzajímavějších, které stojí za vidění.

Magazín21.06.2019

Inovace Google map: co se hodí vědět

Google mapy od minulého týdne rozšířily své dopravní funkce. Aplikace nyní zobrazí rychlostní limit pro silnice, na kterých se právě nacházíte, a také umístění různých klíčových informací o dopravních informacích. Co všechno inovace zahrnuje? 

Magazín19.06.2019

Windows 11: Nové funkce a velké změny

Microsoft začal hledět do budoucnosti a možná nám dal ve svém novém oznámení nahlédnout na Windows 11. Ve srovnání se systémy Windows Vista a Windows 8 byl Windows 10 úspěšnějším systémem. To neznamená, že nejnovější operační systém společnosti Microsoft je dokonalý, ale jeho předchůdci se zlepšily téměř ve všech směrech. 

Magazín19.06.2019

Jak připravit nástupce GoT: Star Wars a Středozem se hlásí!

Sotva skončila fenomenální Hra o trůny, začal boj mezi televizními stanicemi o jejího duchovního nástupce. Seriál, jež si téměř dekádu uzurpoval hodnocení nejlepšího seriálu, jaký v televizní produkci kdy vznikl, chtějí nahradit všichni. V čele se Star Wars a Středozem.

Magazín17.06.2019

Nový patent od Applu: předzvěst další revoluce?

Nový patent od Applu napovídá, že bychom se postupně mohli rozloučit s mobily v podobě, jaké je známe teď. Jak by se vám líbilo svůj mobil ohýbat, překládat a nakonec "zmuchlat" do kapsy?

Magazín13.06.2019

Mise IoT: Jak dosáhnout co nejrychlejšího času

Široká škála inovativních Intelligent Edge zařízení a řešení, které partneři v rámci ekosystémů PC a Internetu věcí dodali v loňském roce, je neuvěřitelná. A tím vše teprve začíná.

Magazín13.06.2019

Facebook bude mít vlastní kryptoměnu

Vypadá to, že se blíží zlomový moment nejen pro Facebook, ale i pro celý obor finančních služeb. Pokud se to Facebooku podaří, přivede na svět novou měnu. Kryptoměnu. 

Magazín11.06.2019

Budoucnost v technologiích podle Intelu, AMD a ARM

Významné technologické značky se podělily o své plány skrze budoucnost v oblasti výpočetní techniky. Co nás čeká a který vývoj slibuje dosáhnout na novinky v rozumném časovém horizontu?  

Magazín10.06.2019

Seriál Černobyl: 6 hrůzných scén, byly opravdu skutečné?

Seriál Černobyl přišel nečekaně jako radioaktivní mrak a přesvědčil miliony diváků, aby po ukončení Hry o trůny nezrušily předplatné HBO. Drží se svědectví o jedné z nejtemnějších kapitol dějin skutečnosti?

Magazín06.06.2019

48 hodin v Černobylu - reportáž z města duchů!

Markétu Kovaříkovou zlákal Černobyl ještě předtím, než začal být populární v televizi. Vydala se sem na dva dny, aby prozkoumala zónu navždy spjatou s tragédií. Které obrazy z exkurze pro ni byly nejhorší, jaké to je, přespat v černobylském hotelu a do kdy se bude v místní elektrárně normálně pracovat?

Magazín06.06.2019

Nejstarší civilizace kontra nejnovější inovace IBM

Co může vzniknout, když se spojí jedna z nejstarších civilizací na světě s nejnovějšími technologickými inovacemi společnosti IBM? Nakoukněte pod pokličku egyptského projektu, jehož se účastnil i český IT odborník.

Magazín30.05.2019

Všimli jste si? Legendární chyby v GoT

Seriál Game of Thrones už sice zmizel z televizních obrazovek, ale v paměti diváků i nadále zůstanou tyto humorné chyby, které tvůrci nechtěně poslali do světa. Kdo z vás si všiml na filmových plátnech těchto 6 nedostatků?

Magazín28.05.2019

5 restaurací, do kterých se většina lidí nikdy nepodívá

Řízek ani poctivý guláš se 6 knedlíky si v nich nedáte, přesto stojí za navštívení. Ve světě je plno skvělých restaurací, které ohromí nejen výborným jídlem, ale také netradičním konceptem nebo jedinečnou atmosférou. Přinášíme tipy na 5 unikátních restaurací.

Magazín28.05.2019

Přišli na to, jak dostat hokejový stadión do garáže. Teď český VR hokej míří k NHL

Česká společnost Sense Arena vyvinula trenažér, který díky VR trénuje herní myšlení a taktiku lépe než trenér na ledu. Se svou technologií Češi uspěli i na americkém trhu. Teď se v menším, kufříkovém balení může dostat i do domácností.

Magazín21.05.2019

9 nejlepších scifi a fantasy seriálů roku 2019

Jeden z nejoblíbenějších seriálů končí, další vrcholí, ale i tak je ještě spousta těch, na které se můžeme těšit. Přinášíme vám několik tipů na seriály, které se chtějí ucházet o místo na vašem trůnu.

Magazín17.05.2019

Fantastický příběh Airbnb: složenky, cereálie a amatérské fotky

Na začátku byly složenky. Potom se do příběhu přimotala limitovaná "PR edice" Obamových cereálií, profesionální fotografové a stromový dům, který splatil hypotéku. Ubytovací fenomén mohl zazářit!

Magazín08.05.2019

Glamping: Cestovatelský trend, který brzy udeří i na Česko

Glamping. Trend, který se ze světa pomalu, ale jistě dostává i k nám. Wales v hotelu nebo v UFO lodi? Jestli máte jasno, nebo prostě jen bojujete s "masovou turistikou", upřednostňujete klid a nevadí vám tak trochu stísněné prostory, pak si letos naordinujte dovolenou v tomto stylu. Přinášíme vám 5 tipů na zajímavá místa, kde se vám bude kempovat přímo královsky!

Magazín08.05.2019

Hra o trůny: 5 webů, které vás vrátí do hry

Poslední série populárního seriálu Game of Thrones začala. Noční chodec je před branami Zimohradu a všichni jsou zpátky ve hře… Nebo ne? Pro ty, co zubem času mezi sériemi ztratili správný směr, máme pár tipů.

Magazín03.05.2019

Na projektu v Indii aneb Chargingové řešení napříč třemi kontinenty

Český Business Analytik a JAVA Developer měl možnost spolupracovat na chargingovém řešení v Indii. Zjistil tu například, že není jednoduché pracovat v prostředí se silně zakořeněnou mentalitou podřízenosti, i ale proč indickému IT týmu trvá realizace práce o dva týdny déle... 

Magazín23.04.2019

Tajemný trolling: provokace a divnozábava

Podle čeho si trollové počítají skóre a dá se trollingem v Čechách živit? Čtěte i exkluzivní rozhovor s trollem Petrem!

Magazín10.04.2019

Na projektu v Ugandě!

Když Čech letí ugandskému týmu ajťáků na pomoc s implementací CRM systému, nečekáte, z čeho bude mít na tomhle projektu nakonec největší radost...

Magazín09.04.2019

Smombies - nováčci mezi vrahouny

Jejich revírem jsou ulice i silnice, jejich tempo je vražedné. Vypadá to, že tu máme novou „rasu“ – smombies. Už jste o nich slyšeli?

Magazín01.04.2019

Místo činek čip

Vědci implantovali krysám do žaludku čip. Má stimulovat mozek signálem, že je plný.

Magazín01.04.2019

Motokicks: kolečka pro vaše nohy

Milovníci hoverboardů dostali převratný tip na novou hračku. Takzvané motoboty, jež dovolují hýbat každou nohou zvlášť.

Magazín01.04.2019