Nový patent od Applu: předzvěst další revoluce?

Nový patent od Applu napovídá, že bychom se postupně mohli rozloučit s mobily v podobě, jaké je známe teď. Jak by se vám líbilo svůj mobil ohýbat, překládat a nakonec "zmuchlat" do kapsy?

Magazín 13.06.2019

Facebook bude mít vlastní kryptoměnu

Vypadá to, že se blíží zlomový moment nejen pro Facebook, ale i pro celý obor finančních služeb. Pokud se to Facebooku podaří, přivede na svět novou měnu. Kryptoměnu. 

Magazín 11.06.2019

Budoucnost v technologiích podle Intelu, AMD a ARM

Významné technologické značky se podělily o své plány skrze budoucnost v oblasti výpočetní techniky. Co nás čeká a který vývoj slibuje dosáhnout na novinky v rozumném časovém horizontu?  

Magazín 10.06.2019

Seriál Černobyl: 6 hrůzných scén, byly opravdu skutečné?

Seriál Černobyl přišel nečekaně jako radioaktivní mrak a přesvědčil miliony diváků, aby po ukončení Hry o trůny nezrušily předplatné HBO. Drží se svědectví o jedné z nejtemnějších kapitol dějin skutečnosti?

Magazín 06.06.2019

48 hodin v Černobylu - reportáž z města duchů!

Markétu Kovaříkovou zlákal Černobyl ještě předtím, než začal být populární v televizi. Vydala se sem na dva dny, aby prozkoumala zónu navždy spjatou s tragédií. Které obrazy z exkurze pro ni byly nejhorší, jaké to je, přespat v černobylském hotelu a do kdy se bude v místní elektrárně normálně pracovat?

Magazín 06.06.2019

Nejstarší civilizace kontra nejnovější inovace IBM

Co může vzniknout, když se spojí jedna z nejstarších civilizací na světě s nejnovějšími technologickými inovacemi společnosti IBM? Nakoukněte pod pokličku egyptského projektu, jehož se účastnil i český IT odborník.

Magazín 30.05.2019

Všimli jste si? Legendární chyby v GoT

Seriál Game of Thrones už sice zmizel z televizních obrazovek, ale v paměti diváků i nadále zůstanou tyto humorné chyby, které tvůrci nechtěně poslali do světa. Kdo z vás si všiml na filmových plátnech těchto 6 nedostatků?

Magazín 28.05.2019

5 restaurací, do kterých se většina lidí nikdy nepodívá

Řízek ani poctivý guláš se 6 knedlíky si v nich nedáte, přesto stojí za navštívení. Ve světě je plno skvělých restaurací, které ohromí nejen výborným jídlem, ale také netradičním konceptem nebo jedinečnou atmosférou. Přinášíme tipy na 5 unikátních restaurací.

Magazín 28.05.2019

Přišli na to, jak dostat hokejový stadión do garáže. Teď český VR hokej míří k NHL

Česká společnost Sense Arena vyvinula trenažér, který díky VR trénuje herní myšlení a taktiku lépe než trenér na ledu. Se svou technologií Češi uspěli i na americkém trhu. Teď se v menším, kufříkovém balení může dostat i do domácností.

Magazín 21.05.2019

9 nejlepších scifi a fantasy seriálů roku 2019

Jeden z nejoblíbenějších seriálů končí, další vrcholí, ale i tak je ještě spousta těch, na které se můžeme těšit. Přinášíme vám několik tipů na seriály, které se chtějí ucházet o místo na vašem trůnu.

Magazín 17.05.2019

Fantastický příběh Airbnb: složenky, cereálie a amatérské fotky

Na začátku byly složenky. Potom se do příběhu přimotala limitovaná "PR edice" Obamových cereálií, profesionální fotografové a stromový dům, který splatil hypotéku. Ubytovací fenomén mohl zazářit!

Magazín 08.05.2019

Glamping: Cestovatelský trend, který brzy udeří i na Česko

Glamping. Trend, který se ze světa pomalu, ale jistě dostává i k nám. Wales v hotelu nebo v UFO lodi? Jestli máte jasno, nebo prostě jen bojujete s "masovou turistikou", upřednostňujete klid a nevadí vám tak trochu stísněné prostory, pak si letos naordinujte dovolenou v tomto stylu. Přinášíme vám 5 tipů na zajímavá místa, kde se vám bude kempovat přímo královsky!

Magazín 08.05.2019

Hra o trůny: 5 webů, které vás vrátí do hry

Poslední série populárního seriálu Game of Thrones začala. Noční chodec je před branami Zimohradu a všichni jsou zpátky ve hře… Nebo ne? Pro ty, co zubem času mezi sériemi ztratili správný směr, máme pár tipů.

Magazín 03.05.2019

Na projektu v Indii aneb Chargingové řešení napříč třemi kontinenty

Český Business Analytik a JAVA Developer měl možnost spolupracovat na chargingovém řešení v Indii. Zjistil tu například, že není jednoduché pracovat v prostředí se silně zakořeněnou mentalitou podřízenosti, i ale proč indickému IT týmu trvá realizace práce o dva týdny déle... 

Magazín 23.04.2019

Tajemný trolling: provokace a divnozábava

Podle čeho si trollové počítají skóre a dá se trollingem v Čechách živit? Čtěte i exkluzivní rozhovor s trollem Petrem!

Magazín 10.04.2019

Na projektu v Ugandě!

Když Čech letí ugandskému týmu ajťáků na pomoc s implementací CRM systému, nečekáte, z čeho bude mít na tomhle projektu nakonec největší radost...

Magazín 09.04.2019

Smombies - nováčci mezi vrahouny

Jejich revírem jsou ulice i silnice, jejich tempo je vražedné. Vypadá to, že tu máme novou „rasu“ – smombies. Už jste o nich slyšeli?

Magazín 01.04.2019

Místo činek čip

Vědci implantovali krysám do žaludku čip. Má stimulovat mozek signálem, že je plný.

Magazín 01.04.2019

Motokicks: kolečka pro vaše nohy

Milovníci hoverboardů dostali převratný tip na novou hračku. Takzvané motoboty, jež dovolují hýbat každou nohou zvlášť.

Magazín 01.04.2019