CoolClub pro IT odborníky

Diablo IV: Temná a dlouho očekávaná pekelná zábava je konečně tady

28.06.2023

Vyhledáváte rádi skoro až pekelnou zábavu? Pak jistě znáte populární herní sérii akčních role-playing her Diablo. Od posledního vydání uběhlo už 11 let. Nyní konečně spatří světlo světa další pokračování, Diablo IV. Proč se do toho pustit a na co se těšit?

 

PlayCool

 

Na začátku června vyšla po celých 11 letech nová hra z řady Diablo od studia Blizzard Entertainment. Na čtvrté pokračování netrpělivě čekalo obrovské množství fanoušků, nejenom proto, že každý z dosavadních dílů zcela posunul hranici akčních RPG her na nový level, ale i kvůli hernímu příběhu a očekávanému zvratu.

Diablo 4 se odehrává zhruba po padesáti letech událostí z Diablo 3, kdy válka mezi nebem a peklem zničila Sanctuary. Tentokrát však hlavní zápornou roli nepřebírá sám Pán teroru Diablo, ale Lilith, dcera Mephista, která v Sanctuary působí opravdové peklo na zemi.

V rámci Diabla 4 je na výběr z pěti tříd, a to Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue a Necromancer, kdy každá z těchto postav má zcela odlišné útoky, zbraně, vlastnosti, kousla a samozřejmě i výbavu. V rámci celé série Diabla bylo vždy cílem dosáhnout legendárního lootu a ani ve čtvrtém díle tomu není jinak.

Zatímco hlavní dějovou linii budete mít dohranou celkem brzo, za pár desítek hodiny, samozřejmě v závislosti na zvolené obtížnosti, nad částí end game můžete strávit stovky, možná i tisíce hodin. Navíc na hráče na nejvyšší úrovni čeká finální boss hry, který je extrémně náročný a vyžaduje strategický a týmový přístup.

Prozkoumat budete moci v rámci hry hned 5 rozsáhlých a zcela odlišných lokací. V jednu chvíli se ocitnete v oblasti Scosglen, tedy na travnaté pláni pokryté hustými lesy, pak ve Fractured Peaks (promrzlé hory), Dry Steppes, ve vyprahlé poušti, nevyhnete se ale ani bažinám Hawezar nebo ruinám prastaré civilizace Kehjistan

Proto, pokud jste se ke hře ještě nedostali, můžete si být jistí, že vás čeká ještě větší, špinavější a temnější atmosféra, než tomu bylo předtím. Studio Blizzard totiž zapracoval na posunutí hranice zlotřilosti právě představením Lilith v roli záporáka, která svádí jedince, aby dali průchod svému vnitřnímu démonovi, a tak dělali ty nejhorší věci. Přispívá k tomu ale i vizuální podoba celého prostředí, na čemž si Blizzard dal záležet.

 

 

Připravila: Petra Sauerová

Foto: https://bnetcmsus-a.akamaihd.net