CoolClub pro IT odborníky

Glamping: Cestovatelský trend, který brzy udeří i na Česko

Znáte glamping? Je to tak trochu návrat zpátky do minulosti: stromové domy, maringotky, chatky na vodě. Ať už luxusně, nebo bez elektřiny. Proč jsou podobná místa rezervovaná i na rok dopředu? Mají genia loci. Podívejte se na pět míst, která si můžete na několik dnů pronajmout a užít si unikátní atmosféru naplno. 

Magazín

 

Luxusní stany, stromové domy, chatky na rybnících. Ještě před pár lety byste na místa bez elektřiny a koupelny možná nevyrazili, dnes jsou ale podobná místa rezervovaná na rok dopředu. Proč? Jsme přesyceni technologiemi, obklopeni stresem a táhne nás to zpátky do divočiny. Jen my a příroda. Proč ne? Ve světě jsou již na "glampingáře" připravení, vyberete si?

 

1. Zavěste se do korun stromů v Anglii

Romantické ubytování v dřevěné kouli visící ze stromu si užijete za £70 za osobu a den. Netradiční chatku majitelé postavili na svahu, odkud je perfektní výhled na typický anglický venkov. Atmosféru si návštěvníci navíc mohou vylepšit táborovým ohněm při západu slunce.

Bydlení je sice navržené, aby bylo v maximálním souladu s přírodou, ale nechybí ani koupelna, ve které na ubytované čeká sprcha s teplou vodou. Prostě dokonalost.

 

2. Romantika v bublině uprostřed francouzské přírody

Jestli máte rádi výhled na hvězdy, ale nechcete spát pod širákem, právě jste našli ideální alternativu. Průhledná bublina nabídne dostatečnou ochranu před deštěm a dalšími rozmary počasí, ale neochudí vás o pohled do okolní přírody. V rámci pobytu navíc dostanete k dispozici i vířivku přímo na terase.

Zázemí v podobě vany a toalety návštěvníci najdou v přilehlém dřevěném domku.

 

3. Neobyčejné iglů ve španělské Andalusii

Je to ubytování kousek od hlavního penzionu, kde si můžete uvařit ve venkovní i vnitřní kuchyni spolu s ostatními hosty. Od iglů k penzionu je to sice jen 50 metrů, ale nemusíte se bát narušení soukromí. Útulná kupole je od ostatního světa oddělena stromy a keři.

Prostředí přímo vybízí k odpočinku, rozjímání a józe. Kdybyste však měli chuť na nějaké akčnější činnosti, nemusíte chodit daleko. Pouhých 7 kilometrů od ubytování v iglů najdete místo Vale de Vaqueros, které je jako stvořené pro kite surfing.

 

4. Ideální místo pro práci i zábavu v Itálii

Domek na stromě v rustikální stylu v malebné vesničce Galluzzo se perfektně hodí pro tvůrčí činnost. Však také jeho majitelka je umělkyně. A je to poznat. Stěny netradičního obydlí v korunách stromů zdobí malůvky křídou.

Ale byla by škoda jen pracovat. Cena zahrnuje i přilehlý plavecký bazén, tenisový kurt a zázemí pro jedinečnou grilovačku v italském duchu. K masu si můžete vychutnat i zeleninu přímo ze zahrádky hostitele, která je nedaleko. Na dosah ruky budete mít Pisu, Florencii a další krásy Itálie.

 

5. Úlet ve vesmírné lodi si užijete ve Walesu 

Je to trochu bizár, ale na druhou stranu, proč ne? Proč se neubytovat v imitaci vesmírného korábu (nebo spíše vesmírného talířku)? Rozhodně by šlo vybudovat mnohem majestátnější ubytování stylizované do vesmírné lodi, přesto i v tomhle netradičním bydlení se lidem líbí.

Transportér ani replikátor ve vesmírném plavidle nenajdete, ale zato se v něm pohodlně vyspí až 4 osoby. K dispozici je také kuchyň a koupelna. Efektivně vypadá ubytování hlavně v noci. Je totiž doplněné o řadu LED světel, které v noci opravdu vyniknou a vytvoří specifickou atmosféru, kterou jinde jen tak nezažijete.

 

 

Připravil: Ondřej Kolda

Foto: airbnb.com