CoolClub pro IT odborníky

„Nejvíce mě fascinoval životopis, který byl v duchu obědového menu.” O chybách v CV s kariérní poradkyní Terezou Ščerbovou

Životopis je vaší osobní vizitkou, která vás může dostat na pohovor vaší vysněné pozice, ale také naprosto shodit vaši šanci uspět. Jaké chyby vás mohou stát místo ve firmě? Co je klíčem k atraktivnímu životopisu? Je lepší životopis s fotkou, nebo bez fotky? A kolik stran má naše CV mít? Na tyto otázky odpovídá kariérní poradkyně Tereza Ščerbová.

 

HRstack

 

Hned na úvod mě zajímá: Je pravda, že personalisté životopis uchazečů pouze skenují? Kolik času zhruba zabere jeho vyhodnocení?

Ano, personalista projede očima CV, zda tam uvidí požadované zkušenosti a znalosti a vyhodnotí si, zda má smysl se životopisem dále zabývat. Toto prvotní zhodnocení je nesmírně rychlé a probíhá v řádu sekund, odhaduji to na maximálně 5–10 sekund. Teprve pak studuje personalista CV detailněji. Je tedy zcela zásadní zaujmout hned na první pohled.

Je to jako když koukáte na nějakou nabídku služeb na webu – buď vás do pár sekund stránka zaujme, nebo nenajdete, co hledáte, a ze stránky odcházíte.

 

To nás dostává k důležitému tématu, a tím jsou chyby v životopise. Se kterými chybami se v praxi nejčastěji setkáváte?

3 nejčastější chyby jsou nerelevantní obsah, odrazující vzhled a překlepy nebo pravopisné chyby.

Nejvíce kandidáti bojují stále s obsahem. Jedna část je zbytečně stručná a druhá část zase zbytečně rozepsaná. Kandidátům se nedaří vypíchnout relevantní obsah. Do CV píšou plno informací, ale málo z nich souvisí s obsazovanou pozicí. Ještě stále je bohužel plno životopisů, které dokážou odradit od čtení svým vzhledem a nepřehledností. Evergreenem jsou nevhodné a neprofesionální fotografie.

Velmi často se v životopise objevují překlepy, někdy i gramatické chyby. Poměrně častý je překlep v telefonním čísle, kdy volané číslo neexistuje nebo se dovolám někomu jinému.

 

 

Kolik stran je tak akorát?

Máte tipy, jak se těmto chybám vyvarovat?

Ano, tady je několik základních tipů:

Délka CV: Je to vždy individuální, ale obecně je dobré držet se tohoto doporučení:

Absolventi a lidé s krátkou praxí – 1 stránka, většina CV na 2 stránky, manažeři nebo seniorní specialisté můžou mít CV na 3 stránky.

Relevantní obsah: Dobře si nastudujte požadavky zaměstnavatele a odpovězte si na to, co je pro něj nejdůležitější a jak ho o tom přesvědčíte. Není třeba popisovat do detailu vše, co jste dělali, ale zaměřit se hlavně na věci související s pozicí, o kterou se ucházíte. Zkuste být konkrétní a uvést, čeho jste na pozici dosáhli. Popis pracovních zkušeností pište vždy v bodech a odrážkách.

Vzhled CV: Ohlídejte si jednotnost písma, používejte větší velikost písma pro nadpisy, to usnadní personalistovi orientaci v CV. Zkontrolujte si rozvržení pro tisk. Můžete použít 1–2 barvy a opticky zvýraznit stěžejní pasáž.

Pokud chcete mít jistotu, že máte svůj životopis napsaný správně, nechte si ho zkontrolovat od odborníka. Někteří kariérní poradci mají tuto službu zdarma. Eventuelně můžete využít i službu sestavení životopisu na míru.

 

Mohla byste se s námi podělit o nějaké perličky nebo vtipné překlepy, které jste v CV uchazečů zaregistrovala?

Nejvíce mě „fascinoval“ životopis, který byl udělán v duchu obědového menu. Jednotlivé pracovní zkušenosti byly nazvány jako položky jídelního menu a nechyběly komentáře typu „šéfkuchař doporučuje“.  Možná by to oslovilo nějakého manažera restaurace, ale kandidát se hlásil o pozici v bance, a tam tedy neuspěl… Příliš velká kreativita bývá v životopisech spíše na škodu.

 

Nakousla jste vzhled životopisů. Jak velkou důležitost přikládáte grafickému zpracování? Hraje to ve výběrovém řízení roli?

Vzhled životopisu je důležitý. Nicméně platí, že obsah je důležitější. Životopis nesmí rozhodně svým vzhledem odradit, to by bylo špatně. Ale vůbec mě neurazí obyčejný přehledný životopis, který je dobře napsaný a snadno se v něm orientuje. Mám pocit, že někdy kandidáti až moc řeší vzhled CV, a přitom jím utíká to hlavní – obsah.

 

Hezká fotografie budí (hezké) emoce

Jak vnímají personalisté časté střídání pozic v CV? Existuje nějaká hranice (např. několik let), kdy na časté opouštění práce nenahlíží negativně? 

Časté střídání pozic určitě plusové body nepřidá. Personalisté nabírají lidi do firem s očekáváním, že jim tam několik let vydrží. Jen jeden rok obvykle trvá, než se zaměstnanec plně zaškolí a podává očekávaný výkon.

Myslím, že se nedá říct konkrétní hranice. Personalista by měl toto vždy posoudit individuálně. Situace se liší v jednotlivých oborech i dle věkových skupin. Záleží také na tom, jaké byly důvody odchodu a jak se kandidát choval v minulosti.  Ne vždy je vina na straně na zaměstnance.

Ale samozřejmě pokud kandidát za poslední dva roky vystřídal pět zaměstnání, je to na zamyšlenou...Vždy ale záleží na kontextu. Pozitivně vnímám, když je kandidát na jedné pozici dva roky a déle. Ale je to opravdu vždy individuální a nelze to zobecnit.

Pokud máte v CV časté změny zaměstnání, vysvětlete je a napište do CV důvod odchodu.

 

 

Fotka v CV... Ano, nebo ne? Někteří personalisté to považují za nevhodné, jiní ji zase vítají. Jaký názor zastáváte vy?

Já fotografii do CV doporučuji. Životopisy s fotografií více zaujmou. Vizuální vjemy náš mozek lépe zpracuje a obrazy si lépe pamatujeme. Hezká fotografie v personalistovi budí emoce a má větší zájem se s kandidátem potkat.

Předpokladem je, že se jedná o hezkou profesionální fotografii. Nevhodná fotografie může naopak životopisu uškodit.

 

Pozorujete nějaké trendy, které se na tvorbě CV podepisují? 

Pozoruji, že je trend životopisy zjednodušovat a zkracovat. Někdy bohužel až příliš.

Velmi vítám životopisy, kde je hned v úvodu přehledný stručný souhrn profesních zkušeností a znalostí, to je podle mě krok správným směrem. Někteří personalisté ani životopis nevyžadují a je možné jej nahradit odkazem na svůj LinkedIn profil. Většina personalistů má ale klasický strukturovaný životopis stále v oblibě a myslím, že to tak ještě nějakou dobu zůstane.

 

Tereza Ščerbová

Tereza Ščerbová působí jako kariérní poradce a kouč na volné noze. Má 13 let zkušeností v oblasti HR z personálních agentur, velkých korporací i neziskového sektoru. Jejíma rukama prošlo více než deset tisíc životopisů. Svým klientům pomáhá najít nový směr v jejich kariéře, získat vysněnou práci i sebedůvěru.

 

Tip! Ideální CV na míru? CV pro indickou nevěstu, bez naznačení pohlaví, i do NASA. Slovenský start-up Kickresume umí zazářit kdekoliv 

 

 

Připravila: Petra Pruden