CoolClub pro IT odborníky

Facebook, TikTok, Google, Seznam a další souhlasí s novými pravidly EU pro boj proti dezinformacím

Velké technologické společnosti včetně Facebooku, Microsoftu, Googlu, Twitteru, TikToku i českého Seznamu se zavázaly jednání v souladu s novým etickým kodexem o dezinformacích připraveným Evropskou komisí. Provozovatelé webů by měli spolupracovat s ověřovateli faktů a veškeré tvůrce dezinformací odříznout od příjmů z reklam.

Novinky 30.06.2022

Netflix rozjíždí novou reality show Squid Game. Soutěžící si sáhnou na dno  

Loni na podzim přišel Netflix s dystopickým dramatem Squid Game a odstartoval tak naprostou smršť sledovanosti. A právě tohoto fenoménu hodlá Netflix náležitě využít. Nejenže můžeme očekávat 2. řadu seriálu, ale v plánu je také reality show. Jak bude vypadat? Jedno je jasné, přestože v sázce bude hodně, o život nepůjde...

Novinky 29.06.2022

Microsoft po 27 letech definitivně ukončil Internet Explorer. Co byla osudová rána?

Společnost Microsoft definitivně ukončuje prodej spotřebitelské verze prohlížeče Internet Explorer. Uživatelé, kteří chtějí zůstat u Microsoftu, jsou tak odkázáni na prohlížeč Microsoft Edge, který byl uveden na trh v roce 2015 spolu se systémem Windows 10.

Novinky 28.06.2022

Mateřská společnost TikToku se chystá investovat do VR

Společnost ByteDance, která vlastní TikTok, se chystá vstoupit do oblasti virtuální reality. Nábor specifických pozic zaměstnanců prozrazuje, že oblast VR je pro TikTok žhavým tématem.

Novinky 23.06.2022

iOS 16 míří do našich iPhonů, jaké novinky můžeme očekávat? 

Apple na své konferenci představil spoustu žhavých novinek, jednou z nich je nový operační systém iOS 16. Ten se ke stažení objeví na podzim. Podle viceprezidenta softwarového inženýrství Craiga Federigha jde o takovou verzi aktualizací, která změní způsob, jakým jsme iPhone dosud používali. Jaké updaty a nové features nabídne?

Novinky 22.06.2022

Vesna, první 3D holografická bankéřka na Slovensku

Představte si, že jdete do banky a místo živého člověka vás osloví chatbot. Nejen tak ledajaký, ale s vizuální podobou. Opravdu se nejedná o sci-fi, nýbrž o realitu ve Slovenské spořitelně.

Novinky 16.06.2022

Přišla krypto zima, Coinbase je v potížích

Trh s kryptoměnami pokračuje v klesajícím trendu, který s sebou táhne údajně i nehybné stablecoiny. Společnost Coinbase prodlužuje zmrazení náboru zaměstnanců na dobu neurčitou. S odkazem na současné podmínky trhu a probíhající úsilí o stanovení obchodních priorit tak komentoval situaci HR director společnosti, L. J. Brock.

Novinky 15.06.2022

3 nejlepší notebooky tohoto roku

Hned po Black Friday akcích je jaro jedním z nejlepších období pro koupi nového notebooku. Na trh se totiž dostává mnoho nových 2022 notebooků, což znamená nižší ceny starších modelů. Proto přicházíme s mini žebříčkem nejlepších notebooků na trhu, ze kterého na základě svých preferencí, třeba vyberete právě svého favorita. 

Novinky 14.06.2022

Podmořské internetové kabely by mohly odhalit zemětřesení

Předpověď zemětřesení nebo tsunami? To, a dále třeba také sledování změn klimatu, by mohlo být realistické s využitím internetových kabelů, které se nacházejí na dni moře.

Novinky 09.06.2022

Hra The Lord of the Rings: Gollum nás ještě letos přenese do Středozemě

Dlouho očekávaná hra The Lord of the Rings: Gollum od vývojářského studia Daedalic Entertainment nabídne jiný pohled na Středozem. Zažijeme Tolkienův tolik oblíbený svět z pohledu Gluma a budeme moci využít schopností této postavy k plížení a šplhání po místech, jako je Mirkwood, věž Barad-dûr či Cirith Ungol.

Novinky 08.06.2022

Česko má první policejní podcast. Švestky valí pecky vznikají v Brně

Brněnští strážníci se rozhodli přiblížit svou práci novou, zajímavou formou. S cílem pobavit a seznámit veřejnost s realitou „všedního policejního dne“ vznikl podcast. Má ukázat činnost strážníků v jiném světle, představit zajímavé osobnosti i nejrozšířenější mýty.

Novinky 07.06.2022

Vydělávat bitcoin čtením Twitteru? S Tweetoshi je to možné!

Český tým představuje aplikaci Tweetoshi, která vás za každodenní aktivitu na Twitteru odmění v bitcoinech. Jak vlastně funguje?

Novinky 01.06.2022

Dopravní zácpy mohou být minulostí. Univerzita Aston vyvíjí chytré semafory

Semafory byly vytvořeny s využitím umělé inteligence, což by podle vědců mohlo výrazně zkrátit fronty a zajistit tak plynulost provozu.

Novinky 31.05.2022

Netflix má do konce roku v plánu dvě zásadní novinky: reklamy a poplatky za sdílení účtu

Netflix ztrácí statisíce předplatitelů. Pohrává si proto s myšlenkou zavedení dvou zásadních změn, které by mu pomohly odrazit se ode dna. Jedná se o levnější předplatné s reklamami a zavedení poplatku za sdílení účtu. Společnost chce tímto krokem dohnat ostatní streamovací služby s cenově dostupnějšími tarify.

Novinky 25.05.2022

Apple po 21 letech končí s výrobou iPodu

Když iPod v roce 2001 poprvé spatřil světlo světa, bylo do něj možné uložit maximálně 1 000 skladeb. Dnes je na streamovací službě společnosti Apple více než 90 milionů skladeb. Apple se přirozeně loučí s iPodem, který bude k mání jen do vyprodání zásob.

Novinky 24.05.2022

Nový výkonný čip společnosti Nvidia má pomoci umělé inteligenci lépe vám porozumět

Právě teď, umělá inteligence zcela mění téměř všechna odvětví komerčního života. Nový čip H100 má potenciál urychlit umělou inteligenci, která se šíří technologickým průmyslem.

Novinky 19.05.2022

Přihlašování bez hesel? Token passkey umožní rychlejší, snazší a bezpečnější přihlašování

Technologičtí giganti Apple, Google a Microsoft oznámili, že na jejich zařízení bude možné se přihlašovat bez hesel. Půjde o přihlašování na mobilních zařízeních, počítačích s operačními systémy Android, iOS, umožní to prohlížeče Chrome, Edge, Safari a v prostředí Windows a MacOs.

Novinky 18.05.2022

Fortnite je nyní zdarma na Xbox Cloud Gaming

Technologický gigant Microsoft experimentuje s nabídkou své cloudové služby. Nyní tak zdarma nabízí multiplayerový hit Fortnite od Epic Games.

Novinky 17.05.2022

Snapchat přináší technologickou hračičku: selfie dron Pixy

Snapchat, společnost známá jednoduchou sociální sítí k posílání multimediálních zpráv, přichází na trh s novým hardware zařízením. Je jím kapesní létající dron, který pořizuje snímky a videa. Ty posílá rovnou do aplikace, kde je může uživatel snadno upravit a sdílet.

Novinky 13.05.2022

Průzkum ukázal, jak jsou sdílené účty rizikem pro uživatele i ztrátou pro streamovací služby

Průzkum společnosti Beyond Identity ukázal, o kolik přicházejí streamovací služby díky sdíleným heslům. Výsledky ukázaly, že 84 % uživatelů sdílí svůj účet s někým jiným. Ročně tak streamovací služby ztratí 672 dolarů na jednom příživníkovi.

Novinky 12.05.2022

EU stanovila nová online pravidla pro Google a Meta s cílem omezit nelegální obsah

Velké online platformy a vyhledávače budou muset v případě krize přijmout zvláštní opatření. Tento krok byl vyvolán dezinformacemi, které se šíří s ruskou invazí na Ukrajinu.

Novinky 10.05.2022

NASA "holoportovala" lékaře na Mezinárodní vesmírnou stanici

Je to vůbec poprvé, kdy se takovou virtuální dopravou podařilo dostat lidi mimo planetu Zemi. NASA použila holoportaci, tzv. futuristický mechanismus, aby dopravila leteckého chirurga na Mezinárodní vesmírnou stanici, zatímco on byl bezpečně usazen na naší planetě.

Novinky 05.05.2022

Nike vstupuje do Metaverse. Na virtuálních sneakers vydělává miliony

V prosinci loňského roku koupila společnost Nike americký startup RTFKT, který využívá nejnovější herní engine, NFT, blockchain, VR a vytváří unikátní sneakers a digitální artefakty. Mimo jiné spolupracují s Epic Games a v kooperaci s Nike vydělávají na virtuálních teniskách miliony.

Novinky 04.05.2022

Sdílet jen jednou denně a bez úprav. Nová sociální síť BeReal vyzývá k autenticitě

Francouzská sociální síť BeReal poskytuje svým uživatelům nový, autentičtější způsob, jak vyprávět své příběhy. Nejsou zde povoleny žádné úpravy a sdílet můžete pouze jednou denně v čase, který vám náhodně určí sama aplikace. Troufnete si na 100% přirozenost?

Novinky 03.05.2022

Elon Musk koupil Twitter. Proč?

Za 44 miliard dolarů, tedy jeden bilion českých korun, koupil miliardář a nejbohatší muž světa Elon Musk Twitter. To je platforma spojující sociální síť a mikroblog, kde má Musk sám více než 86 milionů sledujících. Už před měsícem Musk oznámil, že má ve firmě 9,1% podíl a teď celou společnost koupil. Spoustu lidí ale určitě napadá otázka, co ho k tomu vedlo?

Novinky 28.04.2022

LEGO spustí metaverse pro děti. Dohodlo se s Epic Games

Virtuální svět, který si budou moct užít děti a celé rodiny, chystá dánský výrobce stavebnic LEGO. Společně s herní společností Epic Games podpoří dětskou kreativitu a touhu po objevování i jinak než v offline prostoru. Vytvoří pro ně vlastní virtuální realitu.

Novinky 26.04.2022

Zaplatit bez obsluhy? České Qerko šetří čas i kontakt

Při placení útraty v restauraci už nemusíte čekat na obsluhu. Stačí využít QR kód zabudovaný do desky stolu a zaplatit přes mobilní telefon. Český startup Qerko přinesl do českých restaurací platební revoluci.

Novinky 22.04.2022

Stablecoiny jako forma platby. Britská vláda už má plán

Britská vláda představila plán s kroky, které povedou k uznání stablecoinů jako platné formy platby. Toto oznámení je jedním z řady opatření, která mají z UK učinit globální centrum pro kryptoaktivní technologie a investice. Jaké jsou další kroky, které má Spojené království v plánu?

Novinky 21.04.2022

Vyhledávání pomocí obrázků? S Googlem už je to možné

Google představil novou funkci Multisearch, pokročilé vyhledávání, které dokáže porozumět kontextu z fotografie a reagovat na relevantní dotazy. Multisearch představuje nejnovější snahu společnosti Google posunout proces vyhledávání na novou úroveň.

Novinky 20.04.2022

Randění v Metaversu: Neverment je jako Tinder ve VR

Umíte si představit, že se s někým seznámíte ve virtuálním světě skrze svého avatara? Aplikace Nevermet to umožňuje. Funguje jako Tinder ve VR, bez použití osobních fotek.

Novinky 13.04.2022

Český digitální notář ověřuje dokumenty pomocí blockchain technologie

Největší tuzemská advokátní kancelář Havel & Partners a startup Mytitle spojily své síly a bohaté zkušenosti z oblasti autorského práva a ochrany duševního vlastnictví. Vznikl tak inovativní projekt, který byl představen v prosinci na Technologic festivalu konaném v Praze. Jedná se o Certoo, digitálního notáře, který umožní uživatelům získat bezpečný a nezpochybnitelný důkaz o autorství děl, dokumentů či dat.

Novinky 12.04.2022

Dyson řeší problémy znečištěného vzduchu unikátním způsobem, nová bizarní sluchátka mají zabudovanou čističku

Sluchátka Dyson Zone s potlačením sumu a zabudovanou technologií určenou k čištění vzduchu jsou nejzvláštnější novinka společnosti Dyson. Zařízení přidané ke sluchátkům vypadá jako magnetický kryt na konstrukci sluchátek. Dyson Zone sluchátka jsou zatím nejpodivnějším a zároveň i nejambicióznějším produktem, který kdy společnost vyrobila.

Novinky 08.04.2022

Netflix přichází s novými hrami, připojí se k nim i první FPS

Netflix opět rozšiřuje svou herní nabídku, tentokrát o Shatter Remastered a This Is A True Story. Obě nové hry jsou k dispozici na iOS i Android. Streamovací služba také teasovala svůj první připravovaný titul z oblasti FPS (first-person shooter) s názvem Into the Dead 2: Unleashed.

Novinky 07.04.2022

Audi jako první nabídne ve vozech virtuální realitu. Obsah v reálném čase přizpůsobí jízdním pohybům

Už letos v létě mají z výrobních linek Audi sjíždět vozy, které využijí svůj infotainment i pro virtuální realitu. Díky nové platformě Holoride se virtuální obsah přizpůsobí pohybům vozu a bude na ně reagovat. Vesmírná loď, v níž ve VR hře poletíte, tak zatočí ve stejnou chvíli jako vůz, v němž se povezete.

Novinky 01.04.2022

Filmový průmysl dosáhl v roce 2021 hodnoty více než 99 miliard dolarů

Streamovací služby mají za sebou úspěšný rok a významným způsobem tak pomáhají filmovému průmyslu se zotavit z pandemie COVID-19, která výrazně omezila řadu natáčení.

Novinky 31.03.2022

Svět může rozdělit digitální železná opona: Proč by se ruský internet brzy mohl začít podobat tomu čínskému?

Ruská invaze na Ukrajinu v posledních dnech tuto zemi stále více izoluje. A děje se to i v případě její přítomnosti na celosvětové internetové síti. Na zemi se snáší digitální železná opona s plánem izolovat se od globálního internetu. Rusové už nemají přístup k Facebooku, Twitteru ani Instagramu.

Novinky 29.03.2022

Nová Nokia 3310: s legendou přichází fenomén "dumbphone"

Fanoušci legendární Nokie 3310 jsou na vážkách. Za opěvovaným návratem oblíbeného telefonu totiž mnozí vidí spíše chytrý marketingový tah. Vadí jim, že kromě designu nemá nová Nokia s původní legendou mnoho společného. I tak má své příznivce a jako takzvaný „dumbphone“ má i dnes velký potenciál oslovit mladé lidi. Z "dumphonů" je totiž fenomén.

Novinky 25.03.2022

Kteří technologičtí giganti opouštějí Rusko? Paypal a Samsung doplňuje seznam

Paypal a Samsung jsou nejnovějšími mezinárodními firmami, které pozastavují svou činnost v Rusku jako reakci na její vojenskou invazi na Ukrajinu. Zařadí se tak mezi seznam společností, které opustily ruský trh.

Novinky 24.03.2022

CoolPeople pomáhá uprchlíkům: Specializované týmy ukrajinských recruiterů budou propojovat vhodné UA kandidáty s klienty

Do České republiky podle statistik mobilních operátorů již dorazilo na 250 000 válečných uprchlíků. Očekává se, že celkový počet stoupne k jednomu milionu, což bude mít zásadní vliv na trh práce. CoolPeople bude těmto lidem aktivně pomáhat. Již nyní vytváří specializované týmy, které budou kandidátům v nouzové situaci pomáhat najít odpovídající práci napříč všemi obory.

Novinky 22.03.2022

Výzkumníci z Matfyzu vyvinuli v rekordním čase automatický ukrajinsko-český překladač

Víkendový hackathon pod taktovkou Karlovy univerzity přinesl nový překladač mezi češtinou a ukrajinštinou. Překladač je veřejně dostupný a má pomoci uprchlíkům z Ukrajiny překonat jazykovou bariéru a usnadnit jim kontakt v českém prostředí.

Novinky 18.03.2022

Stručný přehled podmínek a povolení pro pobyt a práci na území ČR

Ministerstvo vnitra České republiky vydalo nový typ speciálního dlouhodobého víza pro občany Ukrajiny. S tímto vízem mohou na území České republiky legálně pobývat a zažádat o povolení k zaměstnání.

Novinky 17.03.2022

Zpravodajství BBC News je dostupné i na dark webu

BBC zpřístupnila své mezinárodní zpravodajské webové stránky prostřednictvím sítě Tor, aby zabránila pokusům o cenzuru a sledování občanů státem. Po tom, co Rusko odřízlo nezávislá média. Doporučila tato britská zpravodajská stanice používat Tor Browser, ve kterém si lze zprávy o aktuálním dění otevřít anonymně.

Novinky 16.03.2022

Robot Astro od Amazonu poprvé spatřen v akci

Chytrý robot Astro od společnosti Amazon, který vypadá jako Wall-E, se pomalu začíná začleňovat do našich domácností. Robotický domácí pomocník, který je propojen s hlasovou virtuální asistentkou Alexou, začal být dodáván v listopadu loňského roku. Nyní se objevují první videa zachycující tohoto pomocníka v akci.

Novinky 15.03.2022

Nadnárodní giganti reagují na vojenskou invazi na Ukrajině, Apple, Microsoft i Netflix v Rusku končí

K celosvětovým sankcím proti Rusku se přidal i americký gigant Apple a zakázal na území Ruska prodej výrobků v rámci obchodu Apple Store. Zákazníci na ruském webu společnosti Apple uvidí jen černou obrazovku s nakousnutým jablkem a informacemi o aktuální uzavírce obchodu, to celé v azbuce. A přidávají se i další firmy.

Novinky 14.03.2022

Milionové dary v kryptoměnách proudí na podporu Ukrajiny

Ukrajina získala více než 120 000 darů v kryptoměnách, jako je bitcoin a ethereum, na podporu války proti Rusku. Dle analytiků bylo doposud obdrženo přes 60 milionů dolarů prostřednictvím anonymních darů.

Novinky 11.03.2022

Twitterem vykázaný Trump se vrací s vlastní platformou

Dlouhodobě očekávaná sociálně-mediální platforma Donalda Trumpa Truth Social byla v omezené podobě spuštěna v americkém Apple App Store. Své uživatele láká na aplikaci bez „diskriminace politické ideologie". Vedoucí projektu a bývalý kongresman Devin Nunes uvedl, že by měla být plně funkční do konce března.

Novinky 10.03.2022

Stranger Things: 4. řada má datum premiéry

Každá předchozí série Stranger Things obsahovala osm nebo devět dílů. Tvůrci seriálu Matt a Ross Dufferovi oznámili, že čtvrtá série bude celkově jiná než ty dosavadní. Příběh Eleven a jejích kamarádů se blíží k velkému finále. Hovoří se o něm jako o „začátku konce“ a čtvrtá série bude tak rozsáhlá, že ji rozdělili do dvou částí. Podobně tomu bylo například u seriálů Ozark nebo La Casa de Papel. Divácky očekávaná první část 4. série Stranger Things má premiéru 27. 5. a druhá 1. 7. 2022.

Novinky 08.03.2022

Mac Pro 2022: Co můžeme očekávat od nového desktop modelu s M1

V mnoha ohledech zůstává nový Mac Pro zastřen tajemstvím. O přesném datu vydání, specifikacích nebo upgradech nebylo doposud zveřejněno mnoho informací, ale údajná registrace tří nových Mac počítačů do databáze EEC naznačuje, že ho můžeme očekávat již brzy. Pojďme se společně podívat na vše, co v tuto chvíli víme o přicházejícím modelu s výkonným systémem Apple M1.

Novinky 04.03.2022

Starship Technologies rozšiřuje svou službu robotického doručování potravin

Starship Technologies vyvinula autonomní roboty na rozvoz potravin. Společnost nyní uzavřela partnerství se supermarketem Lucky California ve městě Pleasanton a bude v této oblasti doručovat potraviny prostřednictvím robotů do přibližně 1500 domácností.

Novinky 03.03.2022

Česko.Digital a platforma Stojíme za Ukrajinou vytvořili webový rozcestník na pomoc Ukrajině

Česko.Digital společně s platformou Stojíme za Ukrajinou spustili 25. 2. webový rozcestník stojimezaukrajinou.cz. Tento web usnadní cestu všem, kteří chtějí pomoci, ale neví jak. A z druhé strany těm, kteří pomoc naopak potřebují, ale neví, kam se obrátit. Dalším cílem je zamezení tříštění informací a duplikaci práce. 

Novinky 02.03.2022

Esporty zařazeny do Commonwealth Esports Championships 2022

Letošní rok akce CEC uvítá ve svém programu na uvítací ceremonii esports. Událost bude mít samostatný branding, medaile i organizační strukturu. Na Twitteru se dokonce objevily spekulace, že podle úspěšnosti letošní akce by mohly být esports součástí kompletního programu CEC pro ročník 2026.

Novinky 25.02.2022

YouTube plánuje zdvojnásobit počet nástrojů pro tvůrce, včetně zavedení NFT

Generální ředitelka Susan Wojcickiová představila plány YouTube do konce tohoto roku, včetně jasného náznaku, že zvažuje zavedení NFT. Produktový ředitel Neal Mohan později popsal veškeré jednotlivé nástroje pro tvůrce, které na nás v nejbližší době čekají.

Novinky 24.02.2022

Apple oznámil novou funkci Tap to Pay. Udělá z iPhonů bezkontaktní platební terminály

Technologický gigant Apple oficiálně oznámil novou funkci Tap to Pay, která umožní podnikům přijímat platby pomocí iPhonu. K placení by tak nově obchody nemusely používat platební terminály nebo jiný doprovodný hardware.

Novinky 22.02.2022

Bojové drony a nová militantní éra

Každou bojovou a válečnou éru ve vojenských dějinách symbolizuje vždy určitá zbraň, která byla v tomto období používána. Dron MQ-1 Predator se stal ikonickou zbraní období protipovstalecké války, kterou vedly Spojené státy v Afghánistánu, Iráku a jinde, dlouhý luk byl ikonou středověku a obrněné tanky byly ikonou druhé světové války. Kdysi byl bojový dron využíván pouze vojenskými velmocemi, dnes už ho používají i menší státy a povstalci.

Novinky 18.02.2022

Může indická aplikace Koo porazit Twitter?

Koo, indická alternativa Twitteru, má velké globální ambice. Spoluzakladatel Mayank Bidawatka očekává, že letos překoná 25 milionovou uživatelskou základnu Twitteru v Indii. Jelikož se do konce roku 2021 mikroblogovací aplikace dočkala 20 milionů stažení, nejedná se o nereálný cíl.

Novinky 17.02.2022

Internetový hit jménem Wordle. Jak svět uchvátila hra se slovy

Je jen velmi malá šance, že by vás v posledních týdnech na internetu minul fenomén jménem Wordle. Za pouhé 3 měsíce od svého vzniku si tuto hru oblíbili miliony hráčů po celém světě, a to i přesto, že jde proti běžným pravidlům současného herního průmyslu. Co stojí za takovým úspěchem hry a co se s ní bude dít po jejím prodeji?

Novinky 15.02.2022

Bezstarostné designování interiérů nikdy nebylo jednodušší – nová VR funkce Pinterestu umožňuje vyzkoušet si nábytek a dekorace

Přemýšlíte o novém vybavení do interiéru a nevíte si rady, jak tam sedne a jestli bude ladit dohromady? Pinterest přišel s novou funkcí, kdy pomocí VR klienti designují prostory dle svého vkusu a mohou si prohlédnout, jak bude výsledek vypadat. Díky tomu ušetří mnoho starostí a času s vymýšlením a představivostí, jak a který nábytek do svých interiérů zakomponovat.

Novinky 09.02.2022

Detektor lži 21. století: high-tech software připraven!

Na univerzitě v Tel Avivu vyvinul tým expertů novou metodu detekce lži. Podle rozdílné mimiky ve tváři identifikovali dva typy lhářů. Jejich software a jeho algoritmus dokáže odhalit až 73 % lží a díky inovacím je v plánu tuto metodu vylepšit a procentuální hodnoty odhalených lží ještě zvýšit.

Novinky 08.02.2022

Meta staví nejrychlejší AI superpočítač na světě

Meta, konglomerát sociálních médií, je nejnovější technologickou společností, která se pustila do stavby vysokorychlostního počítače navrženého speciálně k tréninku systémů strojového učení. Stroj nese označení AI Research SuperCluster (RSC) a již nyní patří mezi nejvýkonnější stroje svého druhu. Po dokončení v polovině letošního roku se stane nejrychlejším "AI superpočítačem" na světě.

Novinky 04.02.2022

Tieto 3 aktuálne IT trendy ovládnu IT trh v roku 2022!

Začali ste nový rok bez toho, aby ste mali prehľad v technologických trendoch tejto sezóny, no naďalej chcete pôsobiť na IT trhu sebavedomo a „nezaspať dobu“? Medzi technologickými trendmi pre rok 2022 je niekoľko zásadných. Nasledujúce tri by ste rozhodne nemali prehliadnuť.

Novinky 02.02.2022

Vzdušné taxíky už nejsou pouhá vize budoucnosti, český startup Zuri testuje své prototypy

Napínavý boj o prvenství v osobní letecké přepravě, v provozu první vzdušné taxi služby, podle všeho vyhraje český startup Zuri Michala Illicha. Před dvěma lety představili budoucnost osobní letecké dopravy a nyní vše nasvědčuje tomu, že vzdušné taxíky už nebudou jen snem.

Novinky 01.02.2022

Apple iOS 15.4 přidává funkci Face ID s nasazenou maskou a nové smajlíky

Apple právě vydal vývojářskou beta verzi iOS 15.4 a pochlubil se množstvím nových funkcí. Spolu s nabídkou nové funkce Face ID s nasazenou maskou (a bez nutnosti mít na ruce Apple Watch) přidal i nové emotikony. K dispozici je 37 nových typů emotikonů se 75 odstíny pleti.

Novinky 01.02.2022

Kalifornský start-up chce proměnit mrakodrapy ve vertikální solární farmy

Kalifornský start-up Ubiquitous Energy definuje budoucnost střešních oken. Společnost vyvinula technologii, která využívá solární energii ze skleněných ploch k výrobě elektřiny. Okna jsou přitom nerozeznatelná od tradičních skleněných oken.

Novinky 26.01.2022

Aplikace od Microsoft Teams Walkie Talkie funguje jako vysílačka

Microsoft Teams přidal do svých funkcí tzv. Walkie Talkie. Dostupná je pro systém Android, iOS a funguje i na Zebra zařízeních. Všichni uživatelé aplikace tak mohou své chytré telefony přeměnit na vysílačky. Jak to vlastně funguje?

Novinky 25.01.2022

LinkedIn přichází s audio diskuzemi. Startuje tím novou eventovou platformu

Vlna Clubhouse nadšení z minulého roku již pomalu ustala, přesto se ostatní sociální sítě stále snaží využít trendu audio obsahu. Svou formu místnosti mají Twitter i Meta, a nově k nim tento měsíc přibude i profesní LinkedIn se svou platforma virtuálních událostí. Jeho uživatelé budou moci zakládat hromadné diskuse v audio formě, později je doplní i video funkce.

Novinky 20.01.2022

Tesla do svých vozů přidává speciální self-driven funkce řízení

Společnost Tesla přidala mezi své automatizované asistenční funkce řízení jízdní režim, který se hodně podobá jízdě lidského řidiče a méně stroji. Funkce umožňuje více sledovat ostatní vozy, častěji měnit jízdní pruhy, nevyjíždět z průběžných pruhů, udržovat menší odstup a zastavovat.

Novinky 18.01.2022

Luxusní módní dům Louis Vuitton uvedl na trh vlastní chytré hodinky 

Do světa technologií se pouští stále více značek. Luxusní módní domy se již léta snaží překlenout propast mezi módou a technologiemi a výjimkou není ani francouzský módní dům Louis Vuitton. Tento týden přišel na trh s vlastními chytrými hodinkami Tambour Horizon Light Up.

Novinky 14.01.2022

CES 2022: Další rok ve znamení pandemie podle technologických trendů

Veletrh CES (Consumer Electronics Show) je považován za předzvěst trendů příštího roku. Na jednom místě můžeme sledovat, jak široce svět technologií reaguje na globální trendy. A řekněme si upřímně, jeden skutečně klíčový globální trend z posledních dvou let, který řídí dění ve všech myslitelných směrech, existuje. Jak zatočil s technologickými trendy pro rok 2022?

Novinky 11.01.2022

Lepší než chytrá obrazovka? Ta, kterou můžete olizováním ochutnat

Japonský profesor Dr. Homei Miyashita vyvinul prototyp olizovatelné televizní obrazovky s názvem Taste the TV, která dokáže napodobovat chutě potravin pomocí 10 různých nádobek. Obrazovka je potažena hygienickou fólií postříkanou vybranými příchutěmi, díky čemuž mohou uživatelé ochutnat své oblíbené jídlo bez jakéhokoliv kalorického příjmu.

Novinky 07.01.2022

NASA a její další úspěch: To nejlepší z hvězdné show ve dvouminutovém videu

Vesmírný teleskop James Webb společnosti NASA má za sebou úspěšný start do vesmíru. Dalekohled se konečně dostal mimo naši planetu a vyrazil za svým cílem. Jak probíhala jeho cesta?

Novinky 06.01.2022

Elon Musk uvede na trh chytrý telefon Tesla, který funguje i na Marsu

Elon Musk již dlouho pracuje na chytrém telefonu Tesla Model Pi. Tento chytrý telefon bude brzy uveden na trh a bude představovat novou generaci chytrých telefonů. Uvedení tohoto nového gadgetu na trh plánuje na rok 2022.

Novinky 05.01.2022

Vysokorychlostní závodní koloběžky mění povědomí o elektromobilitě a přispívají k technologickému pokroku

Elektrická koloběžka, která dokáže jet až 100 km/h? Seznamte se s novým elegantním strojem YCOM S1-X, koloběžkou, která je odlišná od té vaší. Byla totiž speciálně vyvinuta za účelem závodění.

Novinky 27.12.2021

Virtuální asistentka Amazonu Alexa dostala hlas Santa Clause

S novou sezónou Amazon právě představil další nový hlas pro Alexu. Zatímco na začátku roku společnost přidala několik hlasů celebrit, tento nový hlas je nejznámější ze všech. Funkci lze zapnout pomocí pokynu „Alexo, aktivuj Santu“ a vánoční atmosféra je tu jako mávnutím kouzelného proutku.

Novinky 20.12.2021

App Store Awards vyhlásil nejlepší aplikace a hry roku 2021. Které to jsou?

Apple zveřejnil seznam vítězů App Store Award 2021. Obsahuje ty nejlepší hry a aplikace pro iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV i Mac. Společnost každoročně vybírá 15 aplikací napříč kategoriemi a oceňuje ty, které uživatelům pomohly proniknout do osobních vášní, objevit tvůrčí schopnosti, spojit se s novými lidmi a zážitky a jednoduše se bavit.

Novinky 10.12.2021

Předběhlo Netflix, teď prošlo redesignem: iVysílání České televize v novém, poprvé má i exkluzivní obsah

Zatímco se streamovací gigant Netflix teprve rozjížděl, Česká televize už několik let poskytovala své pořady online formou. Netflix vysílá od roku 2007, ČT od přelomu milénia. Tento týden uvedla Česká televize novou podobu iVysílání, které prošlo značnou rekonstrukcí.

Novinky 09.12.2021

Dobročinná fiktivní skripta Vysoké školy života jako NFT. Zlákat se nechal i Tarantino

Oceňovaný český designér Pavel Fuksa vydává 29 obálek fiktivních skript nesoucích název Vysoká škola života. Inspirací mu byl současný trend dezinformací, na nějž chce tímto způsobem reagovat. Veškerý zisk z dražby poputuje zdravotníkům do motolské nemocnice. NFT už zlákalo i Quentina Tarantina, místo dobročinnosti však přišla žaloba.

Novinky 08.12.2021

eBay koupila službu k ověřování pravosti tenisek. Online nákupy tak budou bezpečnější

Společnost eBay odkoupila službu Sneaker Con k ověřování pravosti tenisek. Rozšiřuje tak své partnerství se společností, která je tvůrcem této technologické vychytávky. Díky tomu mohou mít milovníci tenisek jistotu, že kupují zaručené originály.

Novinky 07.12.2021

Počítačové brýle Apple budou stejně výkonné jako Mac, na trhu se objeví příští rok

Apple chystá pro své fanoušky nový produkt, budou jím počítačové brýle pro rozšířenou realitu. Brýle budou stejně výkonné jako počítače Mac. Společnost Apple předpokládá jejich uvedení na trh již koncem roku 2022.

Novinky 03.12.2021

Oblíbenost streamovacích platforem roste, letošní prvenství obhájil Netflix

I vlivem několika lockdownů a vládních opatření v České republice vrostl zájem o streamovací platformy, kde se dá pohodlně sledovat množství filmů, seriálů a dalších pořadů. JustWatch přináší vyhodnocení oblíbenosti streamovacích platforem pro Českou republiku za poslední čtvrtletí tohoto roku.

Novinky 01.12.2021

Britská policie zabavila balíček zelených drog WhatsApp

Balíček 70 zelených tablet ve tvaru oblíbené sociální platformy WhatsApp zadržela britská policie dříve, než se dostal k adresátovi. Tablety obsahovaly vysoké množství MDA a jejich hodnotu na drogovém trhu vyčíslili policisté v přepočtu na 21 tisíc korun.

Novinky 26.11.2021

20 jednoduchých nastavení na iPhone 13, která vám usnadní život

Vyladit iPhone trvá jen pár minut, je však potřeba změna nastavení u Face ID, Siri a oznámení, díky tomu vytěžíte ze svého mobilu maximum. Skoro všechny nové modely iPhone, které byly v poslední době uvedeny na trh, běží na stejném softwaru. Proto je možné si díky následujícím krokům svůj telefon customizovat tak, aby vám fungoval co nejlépe.

Novinky 24.11.2021

Bitcoin City v El Salvadoru: Budoucí finanční centrum světa a daňový ráj poháněný sopkou

Jako první stát na světě přijal v září El Salvador Bitcoin jako své zákonné platidlo. Teď jde ve svých plánech ještě dál – o víkendu oficiálně oznámil, že má v zemi vzniknout první bitcoinové město na světě, nazvané příznačně Bitcoin City. Budoucí finanční centrum světa bude poháněno energií z vulkánu a platit bude za nový daňový ráj.

Novinky 23.11.2021

Mise s cílem najít mimozemský život na Phobosu, záhadném měsíci Marsu, začala

Mise Martian Moons eXploration japonské vesmírné agentury JAXA plánuje prozkoumat měsíc Phobos připomínající svým tvarem bramboru a hledat zde zbytky dávno mrtvých mikrobů.

Novinky 16.11.2021

Facebook a jeho plány na metaverse čelí silné kritice a jsou označovány za dystopické, proč?

Jeden z prvních investorů Facebooku označil plány tohoto giganta mezi sociálními sítěmi na vytvoření metaverse za velice nereálné. Meta ale do projektu investuje miliardy. Myšlenka jako taková je podle mluvčího společnosti Meta dalším krokem pro společnost samotnou, ale i pro internet jako celek.

Novinky 12.11.2021

Původní počítač Apple, který ručně sestavili Jobs a Wozniak, byl vydražen za 400 tisíc dolarů

Je jedním ze 200 ručně vyrobených počítačů, které nesou dnes již ikonické označení Apple-1, a který prošel rukama samotného Steva Jobse a Steva Wozniaka. Čerstvě prodaný dřevěný Apple-1 „Chaffey“ měl jen dva předchozí majitele. Ten první ho druhému prodal za 650 dolarů. Teď mu díky aukci vynesl dolarů 400 tisíc.

Novinky 11.11.2021

Netflix ke svému předplatnému nově přidá i mobilní hry. O jaké půjde? 

Společnost Netflix se rozhodla spustit své první hry na mobilních zařízeních. Snaží se proniknout na celosvětový trh tentokrát s předplatným svých her. Dnes začne dostupné hry představovat.

Novinky 09.11.2021

Kryptoměna inspirovaná seriálem Squid Game byl podvod. Kterých varovných signálů si u kryptoměn všímat?

Kryptoměn je dnes celá řada, u mnoha z nich se, ale jedná pouze o scam, kdy se podvodníci snaží všemožnými způsoby z lidí vytáhnout peníze. Jedním z těchto případů je i mince Squid, která se snažila vydělat na popularitě seriálu Squid Game od Netflixu.

Novinky 08.11.2021

Dlouho očekávané nové MacBooky Pro: Všechno, co potřebujete vědět

Nedávno se konala prezentace novinek produktů od Applu, kde byly představeny nové dlouho očekávané MacBooky Pro, které zaujmou svým unikátním designem i masivním výkonem. K dodání budou však až koncem listopadu.

Novinky 05.11.2021

Zahrát si videohru na plátně kina? V Anglii lákají do prázdných kinosálů gamery

Představte si, jak létáte jako Miles Morales po Manhattanu anebo bojujete za Kratose s Baldurem na plátně, které má v průměru 24 metrů! Každý zarytý gamer sní o tom, hrát svou oblíbenou hru na gigantické obrazovce. V Anglii přišli s nápadem, jak toto přání gamerům splnit a zároveň tak naplnit prázdný kino sál. Napadlo je pronajmout plátno v kině hráčům videoher. Bude možné si donést vlastní konzoli, nebo si ji vypůjčit přímo v kině.

Novinky 02.11.2021

Čína přichází o sociální síť LinkedIn

Společnost Microsoft se rozhodla ukončit v Číně provoz sociální sítě LinkedIn a nasazuje novou aplikaci InJobs, která bude více vyhovovat kritériím čínské vlády. LinkedIn čelil čím dál intenzivnějším dotazům na blokování profilů některých novinářů. Nový InJobs nebude obsahovat sociální kanál, ani možnost sdílení či zveřejňování článků.

Novinky 28.10.2021

Blue Origin vypustí do vesmíru vlastní komerční stanici. Nabídne filmové studio i hotel

Soukromá americká společnost Blue Origin Jeffa Bezose chce do konce desetiletí vypustit na oběžnou dráhu vlastní vesmírnou stanici. Bude fungovat jako ideální místo pro natáčení filmů bez tíže, k provádění výzkumů, ale i jako vesmírný hotel. Bezos chce ve vesmíru využít maximum možností dynamického podnikatelského potenciálu.

Novinky 28.10.2021

High-tech čelenka zvyšuje výkon a snižuje stres

Moderní doba vyžaduje rychlost a kvalitu, mnoho lidí již běžně funguje pod stresem a je pro ně těžké se uvolnit. Nejen mezi sportovci je dnes hitem high-tech čelenka, která měří mozkové vlny a napomáhá psychické stabilitě. Čelenka od společnosti BrainCo pomáhá i Emmě Baumerové. Emma je kvalifikovaná sportovkyně a v rámci svých sportovních příprav přišla na to, že díky nošení této čelenky je klidnější a zároveň jí čelenka pomáhá odvádět stabilnější a kvalitnější výkony.

Novinky 27.10.2021

Tesla otevřela u Berlína novou továrnu Gigafactory

Tesla dokončuje výstavbu první evropské Gigafactory v Berlíně. Při této příležitosti automobilka uspořádala společenskou akci pro místní fanoušky zvanou ''Giga Fest''. Elon Musk zde slavnostně oznámil svým fanouškům plánovaný start výroby v nové Gigafactory Berlín-Brandenburg.

Novinky 26.10.2021

Google a YouTube bojují proti dezinformacím o klimatu a zakazují reklamy, které je šíří

Společnost Google chce zastavit ty reklamy na videích YouTube a jiném obsahu, které popírají změnu klimatu. Chce také zakázat reklamy propagující tato tvrzení. Zákaz se bude týkat reklam, jehož obsah je v rozporu s vědeckým konsensem ohledně existence a příčin změny klimatu, a jeho zpeněžování. 

Novinky 22.10.2021

Windows 11 a MS Teams: jak je používat po upgradu nového OS?

Další aktualizace softwaru, se kterou přišla společnost Microsoft, konkrétně systém Windows 11, s sebou nese řadu bezplatných aktualizací. Bude obsahovat nové funkce, rozhraní hodně podobné iOS Macu, vylepšené herní prostředí a také vylepšené Teamsy.

Novinky 20.10.2021

Nová éra prodejní strategie? Homer a Marge hvězdami přehlídkového mola

Luxusní značka Balenciaga využila obyvatele imaginárního seriálového městečka Springfield k debutaci nové kolekce. Modely z kolekce jaro/léto 2022 představila na hlavních hvězdách kultovního seriálu v desetiminutovém dílu známého animovaného seriálu.

Novinky 19.10.2021

Google ruší plány. Nabízet své bankovní služby uživatelům nebude

Google plánoval umožnit uživatelům otevřít si bankovní účet prostřednictvím vlastní aplikace Google Pay. Dít se tak mělo od roku 2021, a to ve spolupráci se společnostmi Citigroup a Stanford Federal Credit Union. Mělo se jednat o službu nazvanou "Plex" - o běžné a spořicí účty bez měsíčních poplatků, poplatků za přečerpání účtu a bez požadavků na minimální zůstatek. Plány se však zrušily.

Novinky 15.10.2021

Stejné nabíječky pro všechny

Strach ze zapomenuté nabíječky a hledání stejné u přátel je konec. Výrobci mobilních zařízení budou muset podle nového pravidla navrženého Evropskou komisí (EK) vytvořit univerzální řešení pro nabíjení telefonů a malých elektronických zařízení, takže si své telefony nabijete takřka kdykoliv a kdekoliv.

Novinky 13.10.2021

Virtuální ochranka aneb nová funkce pro zabezpečení domácnosti

Společnost Ring přišla s novou předplacenou službou, kterou představila na svém nedávném podzimním eventu. Ta umožňuje najmout si takzvanou virtuální bezpečnostní stráž, která bude sledovat venkovní kamerové záznamy a ochrání váš domov před případnými zloději nebo nebezpečnými osobami.

Novinky 12.10.2021

Netflix má na krku žalobu, Squid Game přehltil Jihokorejský internet

Asi každý z nás viděl, nebo alespoň slyšel o seriálu „Squid Game“, který nás přenese do nemilosrdného a krvežíznivého prostředí v Jihokorejské aréně. Smetánka se baví smrtí společensky neúspěšné menšiny, která dobrovolně bojuje o velký balík peněz doslova na život a smrt. Seriál se stal natolik populárním, že vedl k nárůstu síťového provozu internetového připojení v Jižní Koreji.

Novinky 08.10.2021

Apple 13 a jeho nejpokročilejší systém fotoaparátu přináší poprvé režim makro

Společnost Apple každoročně imponuje stále lepší kvalitou fotoaparátu. Ta se letos ještě těsněji přiblížila profesionálům. S příchodem nového iPhone 13 se jeho uživatelé dočkali zatím nejpokročilejšího profesionálního kamerového systému. A protože  v online světě hraje stále významnější roli dynamika, zaměřili se výrobci zejména na videa. 

Novinky 07.10.2021

Amazon na svém eventu představil spoustu nových produktů. Přinášíme ty, které nás nejvíce zaujaly

Mezi novinkami můžeme najít videozvonek, astrorobota, interaktivní projektor nebo třeba fitness tracker. Mnoho z nich je dostupných na předobjednání a Amazon zveřejnil dostupné odkazy, pomocí kterých lze zboží předobjednat. Společnost zacílila na bezpečnost, a to jak na tu domovní, tak i na bezpečnost osob.

Novinky 05.10.2021

Český startup přichází s „upovídaným“ virtuálním asistentem. Uplatnit se dokáže i jako digitální recruiter

Český startup představuje Ailu, virtuální asistentku, s níž si na rozdíl od jejích slavnějších kolegyň i skutečně popovídáte. Právě rozšíření komunikace mezi člověkem a strojem je disciplína, v níž má Aila dominovat. Jejím posláním je však něco ještě více sofistikovaného - díky umělé inteligenci má všechno potřebné, aby se z ní stala schopná digitální recruiterka. 

Novinky 01.10.2021

Místo krátkých videí vzdělávací materiály a vědecké experimenty. Čínský TikTok mladistvým opět zpřísňuje opatření

Čínská verze TikToku, aplikace Douyin, zavádí další nová pravidla pro uživatele mladší 14 let. Omezila přístup na 40 minut denně a zaměřila se i na samotný obsah. V novém režimu pro mladistvé bude Douyin nabízet vzdělávací materiály, včetně vědeckých experimentů či naučných videí o historii.

Novinky 29.09.2021

iOS 15 a vše, co potřebujete vědět, než si aktualizujete svůj iPhone

Nový software společnosti Apple je nyní ke stažení. Tuto novinku oznámila společnost na nejnovějším eventu společně s dalšími svými novými produkty. Nejnovější verze operačního systému byla nejdřív k dispozici vývojářům k testování, od 20. září si ji mohou bezplatně stáhnout všichni uživatelé.

Novinky 24.09.2021

Jablíčkáři pozor, možnost detekčního zařízení ve vašem telefonu přestane být sci-fi

Apple plánoval zavést detekční zařízení, které by skenovalo iPhony amerických uživatelů a hledalo v nich materiály týkající se sexuálního zneužívání dětí. Své plány však musel odložit v návaznosti na rozsáhlou kritiku ze strany skupin na ochranu soukromí a dalších osob, které se obávají, že sledování přímo v zařízení představuje nebezpečný precedens.

Novinky 22.09.2021

Éra digitálních zrcadlovek se pomalu chýlí ke konci, co bude následovat?

Zrcadlovka s jedním objektivem je symbolem fotografie 20. století. Digitální verze, její následovnice ikonická pro další století, bude nejspíš vystřídaná bezzrcadlovkou se skvělou nabídkou funkcí.

Novinky 17.09.2021

Řidičský průkaz v iPhonu? V USA už funguje, do roka byste ho v mobilu mohli mít i vy!

Vizí Applu zřejmě je, abychom své domovy opouštěli bez fyzických peněženek – platit můžeme mobilem i hodinkami, a do stejných zařízení se mají postupně přestěhovat i naše doklady. Řidičský průkaz už tam - ve vybraných státech USA, je. S naší českou eDokladovkou se dokladů v mobilu ale nejspíš dočkáme také a dříve. Do roka.

Novinky 15.09.2021

Rekordní pokuta pro WhatsApp za 225 milionů eur. WhatsAppe, Whats Up? 

Společnost WhatsApp dostala od irského úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu 225 milionů eur (193 milionů liber) za porušení předpisů o ochraně osobních údajů. Pokuta souvisí s vyšetřováním otázky, zda WhatsApp dostatečně transparentně nakládá s uživatelskými informacemi. Jedná se zatím o nejvyšší pokutu, jakou kdy irská komise pro ochranu údajů udělila, a druhou nejvyšší pokutu podle pravidel EU GDPR. Společnost uvedla, že s rozhodnutím a výší pokuty nesouhlasí a hodlá se odvolat.

Novinky 09.09.2021

Muskův vysokorychlostní internet pro celý svět slibuje dvojnásobné zrychlení. Od podzimu

Generální ředitel vesmírné společnosti SpaceX a miliardář Elon Musk rozjíždí další projekt. Tentokrát se jedná o orbitální satelity společnosti SpaceX, které by měly zajistit poskytování vysokorychlostního širokopásmového internetu co njevětšímu počtu uživatelů.

Novinky 08.09.2021

Facebook dobývá svět businessu novou VR aplikací: Nabízí schůzky ve virtuální realitě

Pandemie většinu z nás přesunula z kanceláří do pohodlí domova a s tím i naše schůzky. Spousta lidí zjistila, že do práce nemusí nutně každý den, že lze dobře fungovat i na remote. Toho chce využít i Facebook, který se pustil do nového projektu. Spouští aplikaci, díky níž mohou uživatelé s pomocí speciálních brýlí pořádat schůzky ve virtuálním prostoru. Má umět navodit pocit, jako byste s ostatními seděli přímo u konferenčního stolu.

Novinky 07.09.2021

5 novinek ze světa smartphone: Které firmy usilují o prvenství na trhu?

Chystané novinky jsou z dílen největších hráčů na trhu chytrých mobilních telefonů - Apple, Samsung, Google a Microsoft. Modely, které budou představeny v brzké době. Přestože jejich finální podobu výrobci často tají, Samsungu na sítě unikl snímek s očekávaným modelem Galaxy S21 FE. Jak bude vypadat?

Novinky 31.08.2021

Messenger slaví 10 let. Nadělí 10 narozeninových dárků

Facebook Messenger oslavuje 10. rok své existence. Nástroj, který původně vznikl jako Facebook Chat pro zasílání zpráv, nakonec Facebook přetvořil do samostatné aplikace. Dnes spojuje více než miliardu lidí. Nové funkce, s nimiž aplikace v rámci oslavy přichází, umožní i posílat finanční dary.

Novinky 30.08.2021

Recidivy fibrilace síní se již nebudeme muset bát. Vědci testují metodu AI, která jí má předcházet

Vědci pomocí nových zobrazovacích metod analyzují snímky z CT, aby identifikovali anatomické rysy, které mohou pomoci předpovědět, u jakých pacientů s fibrilací síní (AFib) je vyšší riziko recidivy po ablaci. Čtyřletá retrospektivní studie s účastí více institucí vyvine a ověří nový nástroj pro predikci rizika pomocí umělé inteligence, který bude analyzovat data od více než 2 000 pacientů, kteří podstoupili ablační zákrok pro AFib.

Novinky 27.08.2021

Od deepfake až k filmovým profesionálům. Umělcova videoproměna Skywalkera ohromila tvůrce Star Wars, dali mu práci

Společnost Industrial Light and Magic, která se zabývá efekty ze Star Wars, najala profesionála, který pracuje s deepfake technologií. Umělec působící pod přezdívkou Shamook propaguje svou tvorbu na youtube. kde svými deepfake úpravami natolik ohromil společnost ILM, která stojí za sérií Star Wars, že mu dala práci.

Novinky 20.08.2021

Kolo z LEGA? Žádný problém, toto je plně funkční model

Z Lego kostek lze už dnes postavit snad úplně cokoli. Uživatel sociálních sítí vystupující pod nickem „SleepyCow“ zveřejnil na svém YouTube kanále video, kde představil kolo složené z 999 LEGO kostiček. Obsahuje všechny detaily, kterými disponují klasická kola, jeho konstrukci dominuje výrazná červená barva a je plně funkční.

Novinky 18.08.2021

iOS 14 skrývá spoustu funkcí, o kterých možná ani nevíte

Letos na podzim společnost Apple představí iOS 15 a iPadOS 15 společně s velkými aktualizacemi. Nový operační systém pro obě zařízení disponuje novými vylepšenými funkcemi. Mezi nimi je například rozšířená možnost kontroly soukromí, FaceTime i s telefony které jsou vybaveny OS Android a nové notifikace.

Novinky 11.08.2021

Kontroverzní harvardský astronom zahájil nové pátrání po mimozemských lodích

Známý vědec Avi Loeb zahájil své pátrání po existenci E.T. a založil iniciativu Galileo Project. Ten má za úkol prověřit pozemskou oblohu a sluneční soustavu s cílem nalézt existenci mimozemské inteligence. Hlavní roli zde bude hrát umělá inteligence a algoritmy, které mají oddělit skutečné neidentifikovatelné letecké jevy od ptáků, balonů, dronů a podobných vysvětlení.

Novinky 06.08.2021

Instagram rozhodl. Účet uživatelů mladších šestnácti let bude soukromý

Instagram zavádí změny, které mají aplikaci učinit bezpečnější, a to zejména směrem k mladým lidem. Nyní bude fungovat registrace pro uživatele mladší 16 let (v některých zemích 18 let) s defaultním nastavením jako účtu soukromého. Možnost přepnout na veřejný bude ale stále k dispozici. Každému, kdo této možnosti využije, bude zasláno oznámení s výzvou k přepnutí na soukromý.

Novinky 04.08.2021

Česká travelling aplikace propojí uživatele ještě dříve, než nasednou do letadla

Česká startupová společnost Skychatters přišla s kreativním nápadem: chce pomocí aplikace propojit uživatele se společnou cílovou destinací. Cestující se tak navzájem poznají a mohou se společně odbavit, dostat z letiště, doporučit si ubytování i restaurace, či si předat podstatné informace o současných opatřeních. Nebo si mohou jen zkrátit dlouhou chvíli, když čekají na svůj let. Inzerenti jim zase nabídnou cestovní pojištění, taxíky a další služby.

Novinky 16.07.2021

Nejlepší high-end streamer pro rok 2021? Přinášíme srovnání dvou špičkových modelů

Prémiová zařízení, Roku Ultra a Apple TV 4K, jsou žhavými kandidáty na nejlepší high-end streamery roku. Disponují doplňky Dolby Visions, rychlými procesory, intuitivním dálkovým ovládáním, Ethernetem, ale jeden z nich je o něco výhodnější než ten druhý. Přinášíme srovnání a vyhodnocení streamovacího duelu.

Novinky 09.07.2021

Windows 10 skončí v roce 2025, nový OS bude k dostání již koncem letošního roku

Společnost Microsoft oznámila, že v roce 2025 přestane podporovat systém Windows 10, protože se chystá představit zásadní přepracování svého operačního systému Windows. Na virtuální konferenci byl uveden nový OS, Windows 11, na který budou moci majitelé aktuální verze zdarma přejít. Bude dodáván koncem letošního roku jako upgrade na zařízení se systémem Windows 10.

Novinky 30.06.2021

Škoda auto testuje AR technologii, která bude asistovat řidiči při opravě auta 

Představa, že budeme schopni sami opravovat běžné závady na autech, je poměrně sci-fi, ale moderní doba přináší moderní technologie. Až budeme mít na hlavě HoloLens od Microsoftu, zprostředkují nám pomocí rozšířené reality veškeré informace, které využijeme při krocích údržby. HoloLens je moderní technologie, jíž testuje Škoda Auto FabLab. Jejím cílem je, aby se v budoucnu ulehčila práce nejen lidem přímo v závodu, ale také externím automechanikům, a především samotným majitelům škodovek.

Novinky 29.06.2021

Tim Berners-Lee jako NFT prodává svůj původní kód použitý k vytvoření www

Berners-Lee v roce 1989 vytvořil tzv. vesmír dokumentů, Word Wilde Web. Jde o systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se na internetu. Teď se Sir Lee rozhodl zdrojový kód původního webového prohlížeče prodat jako NFT. Aukci pořádá aukční síň Sotheby's. Dražba bude zahrnovat nejen kód prohlížeče WorldWideWeb, ale také dopis od samotného Leeho, vektorový soubor a 30minutový němý videozáznam, který zachycuje okamžiky psaní kódu. 

Novinky 25.06.2021

AI v roli pomocníka při léčbě Parkinsonovy choroby

Rory Cellan Jones měl v roce 2019 diagnostikovanou Parkinsonovu chorobu. Nedávno si po dobu dvou týdnů ustálil svůj režim. Každé ráno si ve stejnou hodinu připevnil na pravou ruku tři zařízení se senzory a zapnul tablet. Doufá, že výsledky jeho snažení pomohou v rámci studie milionům lidí, kteří se potýkají se stejným osudem.

Novinky 23.06.2021

Elektrokola se těší stále větší oblibě


Elektrokolo se od elektrického motocyklu liší tím, že ho lze pohánět i pedály. Do kopce si tedy může cyklista vypomoct ve výkonu díky integrovanému elektromotoru. Kdykoli může využít i pedály a pohánět kolo vlastní silou. Vzhledem k rozdílným nařízením by mohla klesnout poptávka po této alternativní formě přepravy, opak je pravdou.

Novinky 22.06.2021

Překladač DeepL šlape na paty překladatelům

Jedním z nejrozšířenějších překladačů na internetu je Google Translate. Německá společnost DeepL GmbH představila překladač DeepL, který svými perfektními překlady předčil konkurenci. Velký překvapením je, že si poradí i s poměrně složitými frázemi nebo kontexty.

Novinky 21.06.2021

Komu zatleskat, až přistane bezpilotní letadlo? Přece AI!

Autonomní druh dopravy již nenalezneme pouze ve sci-fi filmech, pomalu a jistě se stává realitou. Představme si třeba to, jak za nás AI řídí automobil. Ale co kdybychom šli dál? Co kdyby v kokpitu letadla nikdo neseděl? Nápadu na bezpilotní letadlo a jeho realizaci se ujala společnost Merlin Labs, která pracuje na jeho testování a uvedení do provozu. 

Novinky 16.06.2021

Známe výsledky výzkumu nejoblíbenějších herních konzolí! Kdo je vítěz a kdo jen dobrý marketér?

Konzole firmy PlayStation jsou mezi lidmi natolik populární, že zásoby produktů na skladech neustále chybí. Poslední model konzole byl u zákazníků tak oblíbený, že se sklady vyprázdnily až podezřele rychle. Mají lidé opravdu o produkty takový zájem, nebo je to jen dobrá strategie firmy a naskladňují menší počty kusů, než jak velká je poptávka? Na to se zaměřili odborníci při nejnovějším výzkumu oblíbenosti právě těchto konzolí.

Novinky 15.06.2021

V Lovosicích bude největší napájecí stanice pro elektromobily. Slibuje nabití na 300 km za 14 minut

Segment elektroautomobility se poměrně hojně rozrůstá. Za poslední dva roky přibylo mnohem více uživatelů, kteří volí elektromobil před klaciským automobilem se spalovacím motorem. Elektroautomobily jsou vhodné především do města, kde se eliminují emise a znečištění vzduchu. Ovšem je možné s nimi překonávat i delší vzdálenosti. K tomu budete potřebovat speciální nabíjecí stanice v závislosti na typu vašeho vozu. V Lovosicích jednu z nich najdete, potěší všechny řidiče elektrických aut.

Novinky 14.06.2021

Víte, že na vašich datech nelegálně vydělává americký startup?

Sdílení fotek na internetu je v dnešní době zcela běžnou záležitostí. Napadlo vás někdy, do jaké databáze se vaše tvář uloží? Americká společnost Clearview AI, která poskytuje software pro rozpoznávání obličeje společnostem, správním orgánům, univerzitám a jednotlivcům, čelí nové právní výzvě spojené s ochranou osobních údajů.

Novinky 10.06.2021

Tesla začala do automobilů instalovat kamery

Společnost Tesla vyrábějící automobily vybavené špičkovou technikou přišla s novou aktualizací softwaru. Začíná používat kamerový systém a pokročilý software ve vozech Model 3 a Model Y pro zajištění sledování pozornosti řidičů. Softwarová inovace má zajistit ještě větší bezpečnost při využívání funkce autopilota.

Novinky 09.06.2021

Instagram přichází s novou funkcí

Sociální gigant zavedl funkci, která skryje počet lajků u vaší fotografie, a to v rámci iniciativy podporující všeobecný wellbeing. Cílem je snížit potřebu konkurence a sociálního srovnávání mezi uživateli a omezit zbytečné negativní emoce, které s tímto souvisí.

Novinky 08.06.2021

Intel na veletrhu Computex oznámil dva nové čipy

Letošní ročník virtuálního eventu Computex byl událostí, na které společnost Intel představila dva nové U-Series čipy 11. generace.

Novinky 07.06.2021

Britové testují tryskový oblek, který by mohl pomoci během záchranných operacích na moři

Když se řekne pirátství, řadě z nás se vybaví Karibik v 17. století a Jack Sparrow. Realita je ovšem jiná, násilné přepadávání a unášení lodí je zejména v jihovýchodní Asii a na jihu Rudého moře na denním pořádku. Společnost Gravity Industries teď přišla s tryskovými obleky, které by mohly usnadnit britským jednotkám přístup na nepřátelskou loď.

Novinky 03.06.2021

Google přichází s novým dermatologickým nástrojem, který identifikuje problém na pokožce skrze fotografie

Každý z nás alespoň jednou v životě googlil příznaky onemocnění, které na sobě zpozoroval. Vždyť jen dotazů na téma kůže, vlasů nebo nehtů vyhledává Google přes deset miliard ročně! Právě Dr. Google nově přichází s nástrojem, který identifikuje problém na vaší pokožce. Jde o dermatologický nástroj, který má v první fázi problému ulehčit práci především přetíženým dermatologickým ordinacím. Díky tomu, že nástroj využívá AI, by měla být diagnóza až z 84 % přesná.

Novinky 02.06.2021

Samostatně plující drony mají být nejnovější zbraní v boji proti klimatickým změnám

Autonomní plující drony dokážou monitorovat spoustu faktorů způsobujících nebezpečné klimatické změny. Nadějí pro náš ekosystém je právě možnost díky sledovaným datům měřit a zaznamenat jevy, které se právě teď dějí na naší planetě.

Novinky 01.06.2021

Samořídící taxi zablokovalo provoz. Zmátl ho ohraničený jízdní pruh

Ne vždy je technologie o krok napřed před člověkem. Občas nastane situace, která je překvapí natolik, že musí zasáhnout člověk. Jako tomu bylo v případě chytrého self-driven automobilu od Googlu. Ten se i s pasažérem zasekl v protisměru a zablokoval celou silnici v Arizoně.

Novinky 27.05.2021

„Hlasovací“ aplikace NewNew: nový typ sociálních médií, díky němuž lze ovládat životy druhých

Přestože se trh sociálních médií zdá přeplněný, objevila se aplikace, která našla svou originální cestu. Platforma zvaná NewNew je v podstatě lidský akciový trh, kde lze zakoupit podíly na životech skutečných lidí. Umožňuje totiž uživatelům vytvářet personalizované ankety a komunity týkající se určitých témat, díky tomu kontrolovat jejich rozhodnutí a ovlivňovat výsledek.

Novinky 26.05.2021

Intel využívá AI při tvorbě GTA V: tři muži přišli na to, jak ve videohrách vytvářet hyperrealistickou grafiku

Jeden z velmi impozantních aspektů GTA V je to, jak autentická je jeho grafika. Hra zachycuje velmi realisticky Los Angeles a jižní Kalifornii. Intel připravuje nový projekt nazvaný „Enhancing Photorealism Enhancement“, který bude využívat strojové učení, jež vystřelí grafiku směrem k fotorealismu.

Novinky 25.05.2021

Virtuální bungee jumping z Tokio Tower nabízí nevšední zážitek pro všechny milovníky adrenalinu

Milujete adrenalinové zážitky, ale nechcete riskovat svůj život? Máte k tomuto druhu zábavy respekt, přesto vás láká? Díky moderním technologiím si tuto výzvu můžete odškrtnout ze svého bucket listu beze strachu o svůj život. V Tokio Tower nabízí virtuální bungee jumping z věže, která má přes 300 metrů.

 

Novinky 21.05.2021

Twitter zavedl upozornění před vypublikováním příspěvků. Rozhodnutí zveřejnit ho změní až 34 % uživatelů

Twitter nově zavedl upozornění, které vyskočí každému uživateli před tím, než vypostuje jakýkoliv Tweet nebo komentář. Upozornění naráží na zvážení chystaného sdělení a dodá, že by se mohlo jednat o škodlivý obsah.

Novinky 20.05.2021

Sonda Osiris-Rex se po letech vrací zpátky na Zem. Veze vůbec první vzorek asteroidu

Kosmická loď společnosti NASA s názvem Osiris-Rex zahájila svůj návrat na zemský povrch. Veze s sebou vůbec první vzorek hornin z asteroidu pro další výzkum sluneční soustavy a vzniku života.

Novinky 18.05.2021

Kurz AI má u Čechů úspěch. Může zvýšit potenciál Česka, říká Nešetřil z Česko.Digital

V Česku se objevila možnost přihlásit se na kurz umělé inteligence. Kurz Elements of AI je dostupný v českém jazyce a je zcela zdarma. Představit má základy v oblasti mimořádně vyspělého strojového myšlení prakticky komukoliv, není nutností mít předešlé znalosti v oboru. Takové kurzy mají zvýšit potenciál Česka.

Novinky 14.05.2021

Nový Zaklínač má podpořit sledovanost. Bude to dostatečná satisfakce za diskutovaný konec sdílených účtů mimo jednu domácnost?

Rok 2020 byl skrze předplatitele Netflixu poměrně vlídný. Služba bohatě těžila ze zásob z první karantény a pokořila hranici 200 milionů předplatitelů. Letos však nastává bod zlomu, firma nenaplnila ani svůj decentně stanovený cíl. Pomůže Netflixu konec sdílených účtů uživatelů mimo společnou domácnost? Fanoušky má přilákat nová série Zaklínače a thriller TY.

Novinky 13.05.2021

Microsoft a Google vás nechtějí nechat digitálně vyhořet. Přicházejí s novými nástroji

Technologické firmy kvitují studie, které ukazují, kolik času trávíme u obrazovek mobilních přístrojů, a jak vážný dopad na naši psychiku i výkonnost mají. Přišly s řešením. Ale jak jinak než technologickým. Mají nástroje, které vás chtějí ochránit před digitálním vyhořením, stresem i úrazem.

Novinky 12.05.2021

Audio brýle s Bluetooth: které vyměnit za sluchátka?

Chytré brýle s vestavěným bezdrátovým zvukem a Bluetooth se těší stále větší oblibě. Jaké nejlepší audio brýle můžeme na trhu najít? Předními výrobci jsou společnosti Bose a Amazon, podívejte se, co pro vás připravili.

Novinky 11.05.2021

Restaurace nabízí 5 % slevu, pokud během konzumace odložíte telefon

Americká restaurace Eva chce mezi své hosty vrátit mezilidskou komunikaci a snaží o se eliminaci mobilních zařízení během toho, co jíme. Přišla s vlastní strategií - každému, kdo nechá svůj telefon u restaurační recepční po celou dobu jídla, sleví 5 % z jeho objednávky. Majitel restaurace zavedl tato opatření před měsícem a od té doby se zapojilo 40-50 % zákazníků.  

Novinky 07.05.2021

Evropa má první obydlený dům vytištěný 3D tiskárnou. Vznikal 120 hodin

Dům v Eindhovenském předměstí Bosrijik vypadá jako obří šedý valoun, uvnitř se však nachází příjemná bytová jednotka. Dům o dvou místnostech s obyvatelnou plochou 94 m2 vytiskla 3D tiskárna s robotickým ramenem a tryskou. Jak takový tisk probíhá?

Novinky 06.05.2021

Letošní Olympijské hry doplní Olympic Virtual Series, bude mezi nimi i slavný závod Gran Turismo

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) oznámil novinku – sérii virtuálních sportovních eventů, které se budou konat ještě před samotnými Olympijskými hrami v Tokiu. Součástí nadcházející virtuální události bude i závod Gran Turismo a další soutěže.

Novinky 05.05.2021

Rozpohybujte vzpomínky s novou funkcí DeepNostalgia a nechte fotografie usmívat se

Pohybující se obrazy a fotografie známe pouze ze slavné řady fantasy románu Harryho Pottera, nová funkce DeepNostalgia ale oživí vaše staré fotografie úplně stejně! Smějící se rozpohybovaný dědeček na staré černobílé fotce? Je to možné. Technologie opět stírají rozdíly mezi virtuální realitou a skutečností!

Novinky 04.05.2021

iOS a jeho nejnovější vychytávky: Jak odemknout telefon s maskou na obličeji?

Apple nedávno představil nový iOS 14.5. update pro iPhone a tablety. Největší radost z pěti primárních vychytávek vám rozhodně udělá schopnost odemknout telefon i během toho, co budete mít na obličeji roušku či respirátor. Optimalizace se také dočkali emoji, Siri a ochrana našich osobních údajů.

Novinky 30.04.2021

Amazon otevřel své první high-tech kadeřnictví. Na jaké vychytávky láká?

Gigantický online prodejce udělal překvapivý krok a rozšířil své pole působnosti do kosmetického sektoru, otevřel první kadeřnický salon. Nachází se ve východním Londýně a je vybaven zrcadlem s virtuální realitou, kde si mohou klienti před samotným kosmetickým úkonem vyzkoušet, co jim sluší, aniž by riskovali.

Novinky 28.04.2021

Nová éra průzkumu vesmíru: NASA oznámila, kdo dopraví na Měsíc posádku astronautů

Raketová společnost amerického podnikatele a milionáře Elona Muska bude mít tu čest jako jediná dopravit další lidi na povrch Měsíce v programu s názvem Artemis. Národní úřad pro letectví a vesmír si vybral pro tento důležitý úkol kosmickou loď z dílny SpaceX s názvem Starship. Stane se tak poprvé od dob Apolla.

Novinky 27.04.2021

Konec sdílených elektrických vychytávek, nebo druhá vlna softwarových inovací?

Vypadá to, že dny sdílených e-skútrů a e-koloběžek jsou sečteny. Přestože se výrobci poučili z chyb a snaží se byznys sdílených vozítek znovu nastartovat, potýká se inteligentní mobilita hned s několika problémy. Nejvíc ji pálí to, že řidiči jsou neukáznění a provoz „elektrostájí“ je nákladný. Do budoucna to podle provozovatelů není udržitelný byznys, ne bez podpory magistrátů.

Novinky 26.04.2021

Tesla a CureVac spojily síly, výsledkem je první 3D tiskárna léků a vakcín

Společnosti představily prototyp 3D farmatiskárny, která má tisknout léky i vakcíny na bázi mRNA a změnit celý farmaceutický průmysl. Složitou logistiku mRNA vakcín by farmatiskárna vyřešila tak, že by je na základě digitálního receptu fyzicky namíchala přímo na místě pacienta. První vakcíny má tiskárna vytisknout letos v létě.

Novinky 24.04.2021

Facebook přichází s novými audio funkcemi, v jakém klubu je ale odkoukal?

Král sociálních sítí opět dobíhá své konkurenty a oznamuje zavedení řady nových funkcí. Majoritní novinkou bude tzv. Live Audio Rooms, která poměrně okatě kopíruje nejnovější sociální síť Clubhouse. Tento update společnost považuje za zásadní krok a příležitost pro zisky z marketingu.

Novinky 23.04.2021

Létající taxi na dosah? Aska přijímá předobjednávky na svůj limitovaný prototyp

Pokud věříte v budoucnost létajících aut, můžete si dát stranou 5 000 $ a pořídit si technologickou vychytávku Aska. Startup s názvem NFT ve svém showroomu v Silicon Valley v Kalifornii již přijímá předobjednávky na svůj limitovaný prototyp létajícího auta z dílny EVTOL.

Novinky 22.04.2021

NFT basketbalové ligy trhly rekord, tokeny dostane i baseball

NFT americké národní basketbalové asociace NBA jsou velmi populární. Společnosti NBA Top Shot se podařilo kartičky s fotkami hráčů rozprodat za více než 200 000 $. Topps zvolila stejnou strategii i u dalšího oblíbeného sportu, svou kolekci baseballových NFT uvede koncem dubna. Balíčky budou v moderním i retro designu cenově rozdělené podle oblíbenosti hráčů.

Novinky 21.04.2021

Konec opakovaných registrací na měsíc zdarma: Netflix tiše zrušil zkušební předplatné

Fanouškům streamovací služby Netflix připravila společnost nemilé překvapení. Bez předchozího upozornění zrušila zkušební měsíční předplatné zdarma. České diváky lákal Netflix na bezplatnou zkušební verzi od svého spuštění v ČR, po pěti letech teď tato možnost končí. A to pro všechny evropské země, v nichž je dostupný.

Novinky 21.04.2021

Bitcoin čeká další raketový růst, těší se na něj i Elon Musk

Nejrozšířenější kryptoměna na světě mění svou hodnotu stejně jako Instagram své algoritmy. Bitcoin dokázal za poslední rok nabýt na hodnotě až čtyřnásobně, a to není vše, digitální zlato čeká další raketový nárůst.

Novinky 20.04.2021

Sláva nebo ostuda? Spotify rozšiřuje pole působnosti, přichází s vlastním hardware

Společnost uvádí na trh svůj první gadget Car Thing, který je určen automobilům. Umí však jen pouštět hudbu nebo podcasty, i jeho fungování je zatím jen v omezené verzi. Ve finále to vypadá spíše na velkou ostudu než velkou slávu. Nebo ne?

Novinky 16.04.2021

Hmotné bohatství se pomalu transformuje do digitálního. Co se s ním stane po smrti majitele? 

Hotovost, investice, majetek, auta, šperky – to všechno jsou pro mnoho lidí atributy bohatství. Stále častěji se ale můžeme setkat s bohatstvím, které je v digitální podobě. Příkladem je kryptoměna nebo NFT, v překladu nezaměnitelný token. Díky dnešní době, kdy se digitalizace a rozvoj technologií neustále posouvá kupředu, procházíme největším převodem bohatství v historii. Podle kalifornské studie má každý čtvrtý spotřebitel ve svém životě někoho, kdo zná všechna jeho hesla a přístupy k účtům, což vyvolává pochybnosti o tom, jestli budou spotřebitelé schopni svoje digitální data někomu předat, nebo jestli miliardy virtuálního zboží zůstanou navždy uvězněné v digitálním éteru.

Novinky 09.04.2021

Fanoušci streamovacích platforem se mohou těšit na skvělou podívanou, do Česka míří dvě žhavé novinky

Stávající nabídka se rozroste o Disney+ a HBO Max, které by měly do Česka dorazit v druhé půlce letošního roku. Aktuálně nejpopulárnější platformou a obrovskou nabídkou pořadů je v České republice Netflix, který se může na podzim obávat silné konkurence. Disney+ má po celém světě skoro 95 milionů předplatitelů a nedávno oznámil, že do své nabídky zařadí mimo jiné i legendární seriál Simpsonovi, v repertoáru už má produkci z dílny Marvel nebo třeba Pixar

Novinky 08.04.2021

Věříte Facebooku, co se týče vašich osobních dat?

Gigant sociálních sítí se v posledních letech potýkal s incidenty, týkající se ohromného uniku osobních dat uživatelů. Jak je možné, že jeden z nejrozsáhlejších webových systémů utrousí tak důležité informace? 

Novinky 08.04.2021

Šlape Instagram na paty jedné z nejznámějších sociálních sítí pro tvorbu video obsahu?

Ano, máme na mysli TikTok. Většina uživatelů na TikTok nahlíží skrze prsty ovšem tato sociální síť se stává nedílnou součástí marketingových strategií stejně tak jako Instagram. Instagram, gigant dominující digitálnímu obsahu v podobě umožňovaní sdíleni fotografii přišel s novým nástrojem pro kreativní tvorbu a editaci mobilních videí což bylo donedávna doménou populární sociální sítě TikTok. Krátká videa, která se dají nově na instagramu vytvořit se nazývají Reels.

Novinky 08.04.2021