CoolClub pro IT odborníky

Luxusní módní dům Louis Vuitton uvedl na trh vlastní chytré hodinky 

Do světa technologií se pouští stále více značek. Luxusní módní domy se již léta snaží překlenout propast mezi módou a technologiemi a výjimkou není ani francouzský módní dům Louis Vuitton. Tento týden přišel na trh s vlastními chytrými hodinkami Tambour Horizon Light Up.

Novinky 14.01.2022

CES 2022: Další rok ve znamení pandemie podle technologických trendů

Veletrh CES (Consumer Electronics Show) je považován za předzvěst trendů příštího roku. Na jednom místě můžeme sledovat, jak široce svět technologií reaguje na globální trendy. A řekněme si upřímně, jeden skutečně klíčový globální trend z posledních dvou let, který řídí dění ve všech myslitelných směrech, existuje. Jak zatočil s technologickými trendy pro rok 2022?

Novinky 11.01.2022

Lepší než chytrá obrazovka? Ta, kterou můžete olizováním ochutnat

Japonský profesor Dr. Homei Miyashita vyvinul prototyp olizovatelné televizní obrazovky s názvem Taste the TV, která dokáže napodobovat chutě potravin pomocí 10 různých nádobek. Obrazovka je potažena hygienickou fólií postříkanou vybranými příchutěmi, díky čemuž mohou uživatelé ochutnat své oblíbené jídlo bez jakéhokoliv kalorického příjmu.

Novinky 07.01.2022

NASA a její další úspěch: To nejlepší z hvězdné show ve dvouminutovém videu

Vesmírný teleskop James Webb společnosti NASA má za sebou úspěšný start do vesmíru. Dalekohled se konečně dostal mimo naši planetu a vyrazil za svým cílem. Jak probíhala jeho cesta?

Novinky 06.01.2022

Elon Musk uvede na trh chytrý telefon Tesla, který funguje i na Marsu

Elon Musk již dlouho pracuje na chytrém telefonu Tesla Model Pi. Tento chytrý telefon bude brzy uveden na trh a bude představovat novou generaci chytrých telefonů. Uvedení tohoto nového gadgetu na trh plánuje na rok 2022.

Novinky 05.01.2022

Vysokorychlostní závodní koloběžky mění povědomí o elektromobilitě a přispívají k technologickému pokroku

Elektrická koloběžka, která dokáže jet až 100 km/h? Seznamte se s novým elegantním strojem YCOM S1-X, koloběžkou, která je odlišná od té vaší. Byla totiž speciálně vyvinuta za účelem závodění.

Novinky 27.12.2021

Virtuální asistentka Amazonu Alexa dostala hlas Santa Clause

S novou sezónou Amazon právě představil další nový hlas pro Alexu. Zatímco na začátku roku společnost přidala několik hlasů celebrit, tento nový hlas je nejznámější ze všech. Funkci lze zapnout pomocí pokynu „Alexo, aktivuj Santu“ a vánoční atmosféra je tu jako mávnutím kouzelného proutku.

Novinky 20.12.2021

App Store Awards vyhlásil nejlepší aplikace a hry roku 2021. Které to jsou?

Apple zveřejnil seznam vítězů App Store Award 2021. Obsahuje ty nejlepší hry a aplikace pro iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV i Mac. Společnost každoročně vybírá 15 aplikací napříč kategoriemi a oceňuje ty, které uživatelům pomohly proniknout do osobních vášní, objevit tvůrčí schopnosti, spojit se s novými lidmi a zážitky a jednoduše se bavit.

Novinky 10.12.2021

Předběhlo Netflix, teď prošlo redesignem: iVysílání České televize v novém, poprvé má i exkluzivní obsah

Zatímco se streamovací gigant Netflix teprve rozjížděl, Česká televize už několik let poskytovala své pořady online formou. Netflix vysílá od roku 2007, ČT od přelomu milénia. Tento týden uvedla Česká televize novou podobu iVysílání, které prošlo značnou rekonstrukcí.

Novinky 09.12.2021

Dobročinná fiktivní skripta Vysoké školy života jako NFT. Zlákat se nechal i Tarantino

Oceňovaný český designér Pavel Fuksa vydává 29 obálek fiktivních skript nesoucích název Vysoká škola života. Inspirací mu byl současný trend dezinformací, na nějž chce tímto způsobem reagovat. Veškerý zisk z dražby poputuje zdravotníkům do motolské nemocnice. NFT už zlákalo i Quentina Tarantina, místo dobročinnosti však přišla žaloba.

Novinky 08.12.2021

eBay koupila službu k ověřování pravosti tenisek. Online nákupy tak budou bezpečnější

Společnost eBay odkoupila službu Sneaker Con k ověřování pravosti tenisek. Rozšiřuje tak své partnerství se společností, která je tvůrcem této technologické vychytávky. Díky tomu mohou mít milovníci tenisek jistotu, že kupují zaručené originály.

Novinky 07.12.2021

Počítačové brýle Apple budou stejně výkonné jako Mac, na trhu se objeví příští rok

Apple chystá pro své fanoušky nový produkt, budou jím počítačové brýle pro rozšířenou realitu. Brýle budou stejně výkonné jako počítače Mac. Společnost Apple předpokládá jejich uvedení na trh již koncem roku 2022.

Novinky 03.12.2021

Oblíbenost streamovacích platforem roste, letošní prvenství obhájil Netflix

I vlivem několika lockdownů a vládních opatření v České republice vrostl zájem o streamovací platformy, kde se dá pohodlně sledovat množství filmů, seriálů a dalších pořadů. JustWatch přináší vyhodnocení oblíbenosti streamovacích platforem pro Českou republiku za poslední čtvrtletí tohoto roku.

Novinky 01.12.2021

Britská policie zabavila balíček zelených drog WhatsApp

Balíček 70 zelených tablet ve tvaru oblíbené sociální platformy WhatsApp zadržela britská policie dříve, než se dostal k adresátovi. Tablety obsahovaly vysoké množství MDA a jejich hodnotu na drogovém trhu vyčíslili policisté v přepočtu na 21 tisíc korun.

Novinky 26.11.2021

20 jednoduchých nastavení na iPhone 13, která vám usnadní život

Vyladit iPhone trvá jen pár minut, je však potřeba změna nastavení u Face ID, Siri a oznámení, díky tomu vytěžíte ze svého mobilu maximum. Skoro všechny nové modely iPhone, které byly v poslední době uvedeny na trh, běží na stejném softwaru. Proto je možné si díky následujícím krokům svůj telefon customizovat tak, aby vám fungoval co nejlépe.

Novinky 24.11.2021

Bitcoin City v El Salvadoru: Budoucí finanční centrum světa a daňový ráj poháněný sopkou

Jako první stát na světě přijal v září El Salvador Bitcoin jako své zákonné platidlo. Teď jde ve svých plánech ještě dál – o víkendu oficiálně oznámil, že má v zemi vzniknout první bitcoinové město na světě, nazvané příznačně Bitcoin City. Budoucí finanční centrum světa bude poháněno energií z vulkánu a platit bude za nový daňový ráj.

Novinky 23.11.2021

Mise s cílem najít mimozemský život na Phobosu, záhadném měsíci Marsu, začala

Mise Martian Moons eXploration japonské vesmírné agentury JAXA plánuje prozkoumat měsíc Phobos připomínající svým tvarem bramboru a hledat zde zbytky dávno mrtvých mikrobů.

Novinky 16.11.2021

Facebook a jeho plány na metaverse čelí silné kritice a jsou označovány za dystopické, proč?

Jeden z prvních investorů Facebooku označil plány tohoto giganta mezi sociálními sítěmi na vytvoření metaverse za velice nereálné. Meta ale do projektu investuje miliardy. Myšlenka jako taková je podle mluvčího společnosti Meta dalším krokem pro společnost samotnou, ale i pro internet jako celek.

Novinky 12.11.2021

Původní počítač Apple, který ručně sestavili Jobs a Wozniak, byl vydražen za 400 tisíc dolarů

Je jedním ze 200 ručně vyrobených počítačů, které nesou dnes již ikonické označení Apple-1, a který prošel rukama samotného Steva Jobse a Steva Wozniaka. Čerstvě prodaný dřevěný Apple-1 „Chaffey“ měl jen dva předchozí majitele. Ten první ho druhému prodal za 650 dolarů. Teď mu díky aukci vynesl dolarů 400 tisíc.

Novinky 11.11.2021

Netflix ke svému předplatnému nově přidá i mobilní hry. O jaké půjde? 

Společnost Netflix se rozhodla spustit své první hry na mobilních zařízeních. Snaží se proniknout na celosvětový trh tentokrát s předplatným svých her. Dnes začne dostupné hry představovat.

Novinky 09.11.2021

Kryptoměna inspirovaná seriálem Squid Game byl podvod. Kterých varovných signálů si u kryptoměn všímat?

Kryptoměn je dnes celá řada, u mnoha z nich se, ale jedná pouze o scam, kdy se podvodníci snaží všemožnými způsoby z lidí vytáhnout peníze. Jedním z těchto případů je i mince Squid, která se snažila vydělat na popularitě seriálu Squid Game od Netflixu.

Novinky 08.11.2021

Dlouho očekávané nové MacBooky Pro: Všechno, co potřebujete vědět

Nedávno se konala prezentace novinek produktů od Applu, kde byly představeny nové dlouho očekávané MacBooky Pro, které zaujmou svým unikátním designem i masivním výkonem. K dodání budou však až koncem listopadu.

Novinky 05.11.2021

Zahrát si videohru na plátně kina? V Anglii lákají do prázdných kinosálů gamery

Představte si, jak létáte jako Miles Morales po Manhattanu anebo bojujete za Kratose s Baldurem na plátně, které má v průměru 24 metrů! Každý zarytý gamer sní o tom, hrát svou oblíbenou hru na gigantické obrazovce. V Anglii přišli s nápadem, jak toto přání gamerům splnit a zároveň tak naplnit prázdný kino sál. Napadlo je pronajmout plátno v kině hráčům videoher. Bude možné si donést vlastní konzoli, nebo si ji vypůjčit přímo v kině.

Novinky 02.11.2021

Čína přichází o sociální síť LinkedIn

Společnost Microsoft se rozhodla ukončit v Číně provoz sociální sítě LinkedIn a nasazuje novou aplikaci InJobs, která bude více vyhovovat kritériím čínské vlády. LinkedIn čelil čím dál intenzivnějším dotazům na blokování profilů některých novinářů. Nový InJobs nebude obsahovat sociální kanál, ani možnost sdílení či zveřejňování článků.

Novinky 28.10.2021

Blue Origin vypustí do vesmíru vlastní komerční stanici. Nabídne filmové studio i hotel

Soukromá americká společnost Blue Origin Jeffa Bezose chce do konce desetiletí vypustit na oběžnou dráhu vlastní vesmírnou stanici. Bude fungovat jako ideální místo pro natáčení filmů bez tíže, k provádění výzkumů, ale i jako vesmírný hotel. Bezos chce ve vesmíru využít maximum možností dynamického podnikatelského potenciálu.

Novinky 28.10.2021

High-tech čelenka zvyšuje výkon a snižuje stres

Moderní doba vyžaduje rychlost a kvalitu, mnoho lidí již běžně funguje pod stresem a je pro ně těžké se uvolnit. Nejen mezi sportovci je dnes hitem high-tech čelenka, která měří mozkové vlny a napomáhá psychické stabilitě. Čelenka od společnosti BrainCo pomáhá i Emmě Baumerové. Emma je kvalifikovaná sportovkyně a v rámci svých sportovních příprav přišla na to, že díky nošení této čelenky je klidnější a zároveň jí čelenka pomáhá odvádět stabilnější a kvalitnější výkony.

Novinky 27.10.2021

Tesla otevřela u Berlína novou továrnu Gigafactory

Tesla dokončuje výstavbu první evropské Gigafactory v Berlíně. Při této příležitosti automobilka uspořádala společenskou akci pro místní fanoušky zvanou ''Giga Fest''. Elon Musk zde slavnostně oznámil svým fanouškům plánovaný start výroby v nové Gigafactory Berlín-Brandenburg.

Novinky 26.10.2021

Google a YouTube bojují proti dezinformacím o klimatu a zakazují reklamy, které je šíří

Společnost Google chce zastavit ty reklamy na videích YouTube a jiném obsahu, které popírají změnu klimatu. Chce také zakázat reklamy propagující tato tvrzení. Zákaz se bude týkat reklam, jehož obsah je v rozporu s vědeckým konsensem ohledně existence a příčin změny klimatu, a jeho zpeněžování. 

Novinky 22.10.2021

Windows 11 a MS Teams: jak je používat po upgradu nového OS?

Další aktualizace softwaru, se kterou přišla společnost Microsoft, konkrétně systém Windows 11, s sebou nese řadu bezplatných aktualizací. Bude obsahovat nové funkce, rozhraní hodně podobné iOS Macu, vylepšené herní prostředí a také vylepšené Teamsy.

Novinky 20.10.2021

Nová éra prodejní strategie? Homer a Marge hvězdami přehlídkového mola

Luxusní značka Balenciaga využila obyvatele imaginárního seriálového městečka Springfield k debutaci nové kolekce. Modely z kolekce jaro/léto 2022 představila na hlavních hvězdách kultovního seriálu v desetiminutovém dílu známého animovaného seriálu.

Novinky 19.10.2021

Google ruší plány. Nabízet své bankovní služby uživatelům nebude

Google plánoval umožnit uživatelům otevřít si bankovní účet prostřednictvím vlastní aplikace Google Pay. Dít se tak mělo od roku 2021, a to ve spolupráci se společnostmi Citigroup a Stanford Federal Credit Union. Mělo se jednat o službu nazvanou "Plex" - o běžné a spořicí účty bez měsíčních poplatků, poplatků za přečerpání účtu a bez požadavků na minimální zůstatek. Plány se však zrušily.

Novinky 15.10.2021

Stejné nabíječky pro všechny

Strach ze zapomenuté nabíječky a hledání stejné u přátel je konec. Výrobci mobilních zařízení budou muset podle nového pravidla navrženého Evropskou komisí (EK) vytvořit univerzální řešení pro nabíjení telefonů a malých elektronických zařízení, takže si své telefony nabijete takřka kdykoliv a kdekoliv.

Novinky 13.10.2021

Virtuální ochranka aneb nová funkce pro zabezpečení domácnosti

Společnost Ring přišla s novou předplacenou službou, kterou představila na svém nedávném podzimním eventu. Ta umožňuje najmout si takzvanou virtuální bezpečnostní stráž, která bude sledovat venkovní kamerové záznamy a ochrání váš domov před případnými zloději nebo nebezpečnými osobami.

Novinky 12.10.2021

Netflix má na krku žalobu, Squid Game přehltil Jihokorejský internet

Asi každý z nás viděl, nebo alespoň slyšel o seriálu „Squid Game“, který nás přenese do nemilosrdného a krvežíznivého prostředí v Jihokorejské aréně. Smetánka se baví smrtí společensky neúspěšné menšiny, která dobrovolně bojuje o velký balík peněz doslova na život a smrt. Seriál se stal natolik populárním, že vedl k nárůstu síťového provozu internetového připojení v Jižní Koreji.

Novinky 08.10.2021

Apple 13 a jeho nejpokročilejší systém fotoaparátu přináší poprvé režim makro

Společnost Apple každoročně imponuje stále lepší kvalitou fotoaparátu. Ta se letos ještě těsněji přiblížila profesionálům. S příchodem nového iPhone 13 se jeho uživatelé dočkali zatím nejpokročilejšího profesionálního kamerového systému. A protože  v online světě hraje stále významnější roli dynamika, zaměřili se výrobci zejména na videa. 

Novinky 07.10.2021

Amazon na svém eventu představil spoustu nových produktů. Přinášíme ty, které nás nejvíce zaujaly

Mezi novinkami můžeme najít videozvonek, astrorobota, interaktivní projektor nebo třeba fitness tracker. Mnoho z nich je dostupných na předobjednání a Amazon zveřejnil dostupné odkazy, pomocí kterých lze zboží předobjednat. Společnost zacílila na bezpečnost, a to jak na tu domovní, tak i na bezpečnost osob.

Novinky 05.10.2021

Český startup přichází s „upovídaným“ virtuálním asistentem. Uplatnit se dokáže i jako digitální recruiter

Český startup představuje Ailu, virtuální asistentku, s níž si na rozdíl od jejích slavnějších kolegyň i skutečně popovídáte. Právě rozšíření komunikace mezi člověkem a strojem je disciplína, v níž má Aila dominovat. Jejím posláním je však něco ještě více sofistikovaného - díky umělé inteligenci má všechno potřebné, aby se z ní stala schopná digitální recruiterka. 

Novinky 01.10.2021

Místo krátkých videí vzdělávací materiály a vědecké experimenty. Čínský TikTok mladistvým opět zpřísňuje opatření

Čínská verze TikToku, aplikace Douyin, zavádí další nová pravidla pro uživatele mladší 14 let. Omezila přístup na 40 minut denně a zaměřila se i na samotný obsah. V novém režimu pro mladistvé bude Douyin nabízet vzdělávací materiály, včetně vědeckých experimentů či naučných videí o historii.

Novinky 29.09.2021

iOS 15 a vše, co potřebujete vědět, než si aktualizujete svůj iPhone

Nový software společnosti Apple je nyní ke stažení. Tuto novinku oznámila společnost na nejnovějším eventu společně s dalšími svými novými produkty. Nejnovější verze operačního systému byla nejdřív k dispozici vývojářům k testování, od 20. září si ji mohou bezplatně stáhnout všichni uživatelé.

Novinky 24.09.2021

Jablíčkáři pozor, možnost detekčního zařízení ve vašem telefonu přestane být sci-fi

Apple plánoval zavést detekční zařízení, které by skenovalo iPhony amerických uživatelů a hledalo v nich materiály týkající se sexuálního zneužívání dětí. Své plány však musel odložit v návaznosti na rozsáhlou kritiku ze strany skupin na ochranu soukromí a dalších osob, které se obávají, že sledování přímo v zařízení představuje nebezpečný precedens.

Novinky 22.09.2021

Éra digitálních zrcadlovek se pomalu chýlí ke konci, co bude následovat?

Zrcadlovka s jedním objektivem je symbolem fotografie 20. století. Digitální verze, její následovnice ikonická pro další století, bude nejspíš vystřídaná bezzrcadlovkou se skvělou nabídkou funkcí.

Novinky 17.09.2021

Řidičský průkaz v iPhonu? V USA už funguje, do roka byste ho v mobilu mohli mít i vy!

Vizí Applu zřejmě je, abychom své domovy opouštěli bez fyzických peněženek – platit můžeme mobilem i hodinkami, a do stejných zařízení se mají postupně přestěhovat i naše doklady. Řidičský průkaz už tam - ve vybraných státech USA, je. S naší českou eDokladovkou se dokladů v mobilu ale nejspíš dočkáme také a dříve. Do roka.

Novinky 15.09.2021

Rekordní pokuta pro WhatsApp za 225 milionů eur. WhatsAppe, Whats Up? 

Společnost WhatsApp dostala od irského úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu 225 milionů eur (193 milionů liber) za porušení předpisů o ochraně osobních údajů. Pokuta souvisí s vyšetřováním otázky, zda WhatsApp dostatečně transparentně nakládá s uživatelskými informacemi. Jedná se zatím o nejvyšší pokutu, jakou kdy irská komise pro ochranu údajů udělila, a druhou nejvyšší pokutu podle pravidel EU GDPR. Společnost uvedla, že s rozhodnutím a výší pokuty nesouhlasí a hodlá se odvolat.

Novinky 09.09.2021

Muskův vysokorychlostní internet pro celý svět slibuje dvojnásobné zrychlení. Od podzimu

Generální ředitel vesmírné společnosti SpaceX a miliardář Elon Musk rozjíždí další projekt. Tentokrát se jedná o orbitální satelity společnosti SpaceX, které by měly zajistit poskytování vysokorychlostního širokopásmového internetu co njevětšímu počtu uživatelů.

Novinky 08.09.2021

Facebook dobývá svět businessu novou VR aplikací: Nabízí schůzky ve virtuální realitě

Pandemie většinu z nás přesunula z kanceláří do pohodlí domova a s tím i naše schůzky. Spousta lidí zjistila, že do práce nemusí nutně každý den, že lze dobře fungovat i na remote. Toho chce využít i Facebook, který se pustil do nového projektu. Spouští aplikaci, díky níž mohou uživatelé s pomocí speciálních brýlí pořádat schůzky ve virtuálním prostoru. Má umět navodit pocit, jako byste s ostatními seděli přímo u konferenčního stolu.

Novinky 07.09.2021

5 novinek ze světa smartphone: Které firmy usilují o prvenství na trhu?

Chystané novinky jsou z dílen největších hráčů na trhu chytrých mobilních telefonů - Apple, Samsung, Google a Microsoft. Modely, které budou představeny v brzké době. Přestože jejich finální podobu výrobci často tají, Samsungu na sítě unikl snímek s očekávaným modelem Galaxy S21 FE. Jak bude vypadat?

Novinky 31.08.2021

Messenger slaví 10 let. Nadělí 10 narozeninových dárků

Facebook Messenger oslavuje 10. rok své existence. Nástroj, který původně vznikl jako Facebook Chat pro zasílání zpráv, nakonec Facebook přetvořil do samostatné aplikace. Dnes spojuje více než miliardu lidí. Nové funkce, s nimiž aplikace v rámci oslavy přichází, umožní i posílat finanční dary.

Novinky 30.08.2021

Recidivy fibrilace síní se již nebudeme muset bát. Vědci testují metodu AI, která jí má předcházet

Vědci pomocí nových zobrazovacích metod analyzují snímky z CT, aby identifikovali anatomické rysy, které mohou pomoci předpovědět, u jakých pacientů s fibrilací síní (AFib) je vyšší riziko recidivy po ablaci. Čtyřletá retrospektivní studie s účastí více institucí vyvine a ověří nový nástroj pro predikci rizika pomocí umělé inteligence, který bude analyzovat data od více než 2 000 pacientů, kteří podstoupili ablační zákrok pro AFib.

Novinky 27.08.2021

Od deepfake až k filmovým profesionálům. Umělcova videoproměna Skywalkera ohromila tvůrce Star Wars, dali mu práci

Společnost Industrial Light and Magic, která se zabývá efekty ze Star Wars, najala profesionála, který pracuje s deepfake technologií. Umělec působící pod přezdívkou Shamook propaguje svou tvorbu na youtube. kde svými deepfake úpravami natolik ohromil společnost ILM, která stojí za sérií Star Wars, že mu dala práci.

Novinky 20.08.2021

Kolo z LEGA? Žádný problém, toto je plně funkční model

Z Lego kostek lze už dnes postavit snad úplně cokoli. Uživatel sociálních sítí vystupující pod nickem „SleepyCow“ zveřejnil na svém YouTube kanále video, kde představil kolo složené z 999 LEGO kostiček. Obsahuje všechny detaily, kterými disponují klasická kola, jeho konstrukci dominuje výrazná červená barva a je plně funkční.

Novinky 18.08.2021

iOS 14 skrývá spoustu funkcí, o kterých možná ani nevíte

Letos na podzim společnost Apple představí iOS 15 a iPadOS 15 společně s velkými aktualizacemi. Nový operační systém pro obě zařízení disponuje novými vylepšenými funkcemi. Mezi nimi je například rozšířená možnost kontroly soukromí, FaceTime i s telefony které jsou vybaveny OS Android a nové notifikace.

Novinky 11.08.2021

Kontroverzní harvardský astronom zahájil nové pátrání po mimozemských lodích

Známý vědec Avi Loeb zahájil své pátrání po existenci E.T. a založil iniciativu Galileo Project. Ten má za úkol prověřit pozemskou oblohu a sluneční soustavu s cílem nalézt existenci mimozemské inteligence. Hlavní roli zde bude hrát umělá inteligence a algoritmy, které mají oddělit skutečné neidentifikovatelné letecké jevy od ptáků, balonů, dronů a podobných vysvětlení.

Novinky 06.08.2021

Instagram rozhodl. Účet uživatelů mladších šestnácti let bude soukromý

Instagram zavádí změny, které mají aplikaci učinit bezpečnější, a to zejména směrem k mladým lidem. Nyní bude fungovat registrace pro uživatele mladší 16 let (v některých zemích 18 let) s defaultním nastavením jako účtu soukromého. Možnost přepnout na veřejný bude ale stále k dispozici. Každému, kdo této možnosti využije, bude zasláno oznámení s výzvou k přepnutí na soukromý.

Novinky 04.08.2021

Česká travelling aplikace propojí uživatele ještě dříve, než nasednou do letadla

Česká startupová společnost Skychatters přišla s kreativním nápadem: chce pomocí aplikace propojit uživatele se společnou cílovou destinací. Cestující se tak navzájem poznají a mohou se společně odbavit, dostat z letiště, doporučit si ubytování i restaurace, či si předat podstatné informace o současných opatřeních. Nebo si mohou jen zkrátit dlouhou chvíli, když čekají na svůj let. Inzerenti jim zase nabídnou cestovní pojištění, taxíky a další služby.

Novinky 16.07.2021

Nejlepší high-end streamer pro rok 2021? Přinášíme srovnání dvou špičkových modelů

Prémiová zařízení, Roku Ultra a Apple TV 4K, jsou žhavými kandidáty na nejlepší high-end streamery roku. Disponují doplňky Dolby Visions, rychlými procesory, intuitivním dálkovým ovládáním, Ethernetem, ale jeden z nich je o něco výhodnější než ten druhý. Přinášíme srovnání a vyhodnocení streamovacího duelu.

Novinky 09.07.2021

Windows 10 skončí v roce 2025, nový OS bude k dostání již koncem letošního roku

Společnost Microsoft oznámila, že v roce 2025 přestane podporovat systém Windows 10, protože se chystá představit zásadní přepracování svého operačního systému Windows. Na virtuální konferenci byl uveden nový OS, Windows 11, na který budou moci majitelé aktuální verze zdarma přejít. Bude dodáván koncem letošního roku jako upgrade na zařízení se systémem Windows 10.

Novinky 30.06.2021

Škoda auto testuje AR technologii, která bude asistovat řidiči při opravě auta 

Představa, že budeme schopni sami opravovat běžné závady na autech, je poměrně sci-fi, ale moderní doba přináší moderní technologie. Až budeme mít na hlavě HoloLens od Microsoftu, zprostředkují nám pomocí rozšířené reality veškeré informace, které využijeme při krocích údržby. HoloLens je moderní technologie, jíž testuje Škoda Auto FabLab. Jejím cílem je, aby se v budoucnu ulehčila práce nejen lidem přímo v závodu, ale také externím automechanikům, a především samotným majitelům škodovek.

Novinky 29.06.2021

Tim Berners-Lee jako NFT prodává svůj původní kód použitý k vytvoření www

Berners-Lee v roce 1989 vytvořil tzv. vesmír dokumentů, Word Wilde Web. Jde o systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se na internetu. Teď se Sir Lee rozhodl zdrojový kód původního webového prohlížeče prodat jako NFT. Aukci pořádá aukční síň Sotheby's. Dražba bude zahrnovat nejen kód prohlížeče WorldWideWeb, ale také dopis od samotného Leeho, vektorový soubor a 30minutový němý videozáznam, který zachycuje okamžiky psaní kódu. 

Novinky 25.06.2021

AI v roli pomocníka při léčbě Parkinsonovy choroby

Rory Cellan Jones měl v roce 2019 diagnostikovanou Parkinsonovu chorobu. Nedávno si po dobu dvou týdnů ustálil svůj režim. Každé ráno si ve stejnou hodinu připevnil na pravou ruku tři zařízení se senzory a zapnul tablet. Doufá, že výsledky jeho snažení pomohou v rámci studie milionům lidí, kteří se potýkají se stejným osudem.

Novinky 23.06.2021

Elektrokola se těší stále větší oblibě


Elektrokolo se od elektrického motocyklu liší tím, že ho lze pohánět i pedály. Do kopce si tedy může cyklista vypomoct ve výkonu díky integrovanému elektromotoru. Kdykoli může využít i pedály a pohánět kolo vlastní silou. Vzhledem k rozdílným nařízením by mohla klesnout poptávka po této alternativní formě přepravy, opak je pravdou.

Novinky 22.06.2021

Překladač DeepL šlape na paty překladatelům

Jedním z nejrozšířenějších překladačů na internetu je Google Translate. Německá společnost DeepL GmbH představila překladač DeepL, který svými perfektními překlady předčil konkurenci. Velký překvapením je, že si poradí i s poměrně složitými frázemi nebo kontexty.

Novinky 21.06.2021

Komu zatleskat, až přistane bezpilotní letadlo? Přece AI!

Autonomní druh dopravy již nenalezneme pouze ve sci-fi filmech, pomalu a jistě se stává realitou. Představme si třeba to, jak za nás AI řídí automobil. Ale co kdybychom šli dál? Co kdyby v kokpitu letadla nikdo neseděl? Nápadu na bezpilotní letadlo a jeho realizaci se ujala společnost Merlin Labs, která pracuje na jeho testování a uvedení do provozu. 

Novinky 16.06.2021

Známe výsledky výzkumu nejoblíbenějších herních konzolí! Kdo je vítěz a kdo jen dobrý marketér?

Konzole firmy PlayStation jsou mezi lidmi natolik populární, že zásoby produktů na skladech neustále chybí. Poslední model konzole byl u zákazníků tak oblíbený, že se sklady vyprázdnily až podezřele rychle. Mají lidé opravdu o produkty takový zájem, nebo je to jen dobrá strategie firmy a naskladňují menší počty kusů, než jak velká je poptávka? Na to se zaměřili odborníci při nejnovějším výzkumu oblíbenosti právě těchto konzolí.

Novinky 15.06.2021

V Lovosicích bude největší napájecí stanice pro elektromobily. Slibuje nabití na 300 km za 14 minut

Segment elektroautomobility se poměrně hojně rozrůstá. Za poslední dva roky přibylo mnohem více uživatelů, kteří volí elektromobil před klaciským automobilem se spalovacím motorem. Elektroautomobily jsou vhodné především do města, kde se eliminují emise a znečištění vzduchu. Ovšem je možné s nimi překonávat i delší vzdálenosti. K tomu budete potřebovat speciální nabíjecí stanice v závislosti na typu vašeho vozu. V Lovosicích jednu z nich najdete, potěší všechny řidiče elektrických aut.

Novinky 14.06.2021

Víte, že na vašich datech nelegálně vydělává americký startup?

Sdílení fotek na internetu je v dnešní době zcela běžnou záležitostí. Napadlo vás někdy, do jaké databáze se vaše tvář uloží? Americká společnost Clearview AI, která poskytuje software pro rozpoznávání obličeje společnostem, správním orgánům, univerzitám a jednotlivcům, čelí nové právní výzvě spojené s ochranou osobních údajů.

Novinky 10.06.2021

Tesla začala do automobilů instalovat kamery

Společnost Tesla vyrábějící automobily vybavené špičkovou technikou přišla s novou aktualizací softwaru. Začíná používat kamerový systém a pokročilý software ve vozech Model 3 a Model Y pro zajištění sledování pozornosti řidičů. Softwarová inovace má zajistit ještě větší bezpečnost při využívání funkce autopilota.

Novinky 09.06.2021

Instagram přichází s novou funkcí

Sociální gigant zavedl funkci, která skryje počet lajků u vaší fotografie, a to v rámci iniciativy podporující všeobecný wellbeing. Cílem je snížit potřebu konkurence a sociálního srovnávání mezi uživateli a omezit zbytečné negativní emoce, které s tímto souvisí.

Novinky 08.06.2021

Intel na veletrhu Computex oznámil dva nové čipy

Letošní ročník virtuálního eventu Computex byl událostí, na které společnost Intel představila dva nové U-Series čipy 11. generace.

Novinky 07.06.2021

Britové testují tryskový oblek, který by mohl pomoci během záchranných operacích na moři

Když se řekne pirátství, řadě z nás se vybaví Karibik v 17. století a Jack Sparrow. Realita je ovšem jiná, násilné přepadávání a unášení lodí je zejména v jihovýchodní Asii a na jihu Rudého moře na denním pořádku. Společnost Gravity Industries teď přišla s tryskovými obleky, které by mohly usnadnit britským jednotkám přístup na nepřátelskou loď.

Novinky 03.06.2021

Google přichází s novým dermatologickým nástrojem, který identifikuje problém na pokožce skrze fotografie

Každý z nás alespoň jednou v životě googlil příznaky onemocnění, které na sobě zpozoroval. Vždyť jen dotazů na téma kůže, vlasů nebo nehtů vyhledává Google přes deset miliard ročně! Právě Dr. Google nově přichází s nástrojem, který identifikuje problém na vaší pokožce. Jde o dermatologický nástroj, který má v první fázi problému ulehčit práci především přetíženým dermatologickým ordinacím. Díky tomu, že nástroj využívá AI, by měla být diagnóza až z 84 % přesná.

Novinky 02.06.2021

Samostatně plující drony mají být nejnovější zbraní v boji proti klimatickým změnám

Autonomní plující drony dokážou monitorovat spoustu faktorů způsobujících nebezpečné klimatické změny. Nadějí pro náš ekosystém je právě možnost díky sledovaným datům měřit a zaznamenat jevy, které se právě teď dějí na naší planetě.

Novinky 01.06.2021

Samořídící taxi zablokovalo provoz. Zmátl ho ohraničený jízdní pruh

Ne vždy je technologie o krok napřed před člověkem. Občas nastane situace, která je překvapí natolik, že musí zasáhnout člověk. Jako tomu bylo v případě chytrého self-driven automobilu od Googlu. Ten se i s pasažérem zasekl v protisměru a zablokoval celou silnici v Arizoně.

Novinky 27.05.2021

„Hlasovací“ aplikace NewNew: nový typ sociálních médií, díky němuž lze ovládat životy druhých

Přestože se trh sociálních médií zdá přeplněný, objevila se aplikace, která našla svou originální cestu. Platforma zvaná NewNew je v podstatě lidský akciový trh, kde lze zakoupit podíly na životech skutečných lidí. Umožňuje totiž uživatelům vytvářet personalizované ankety a komunity týkající se určitých témat, díky tomu kontrolovat jejich rozhodnutí a ovlivňovat výsledek.

Novinky 26.05.2021

Intel využívá AI při tvorbě GTA V: tři muži přišli na to, jak ve videohrách vytvářet hyperrealistickou grafiku

Jeden z velmi impozantních aspektů GTA V je to, jak autentická je jeho grafika. Hra zachycuje velmi realisticky Los Angeles a jižní Kalifornii. Intel připravuje nový projekt nazvaný „Enhancing Photorealism Enhancement“, který bude využívat strojové učení, jež vystřelí grafiku směrem k fotorealismu.

Novinky 25.05.2021

Virtuální bungee jumping z Tokio Tower nabízí nevšední zážitek pro všechny milovníky adrenalinu

Milujete adrenalinové zážitky, ale nechcete riskovat svůj život? Máte k tomuto druhu zábavy respekt, přesto vás láká? Díky moderním technologiím si tuto výzvu můžete odškrtnout ze svého bucket listu beze strachu o svůj život. V Tokio Tower nabízí virtuální bungee jumping z věže, která má přes 300 metrů.

 

Novinky 21.05.2021

Twitter zavedl upozornění před vypublikováním příspěvků. Rozhodnutí zveřejnit ho změní až 34 % uživatelů

Twitter nově zavedl upozornění, které vyskočí každému uživateli před tím, než vypostuje jakýkoliv Tweet nebo komentář. Upozornění naráží na zvážení chystaného sdělení a dodá, že by se mohlo jednat o škodlivý obsah.

Novinky 20.05.2021

Sonda Osiris-Rex se po letech vrací zpátky na Zem. Veze vůbec první vzorek asteroidu

Kosmická loď společnosti NASA s názvem Osiris-Rex zahájila svůj návrat na zemský povrch. Veze s sebou vůbec první vzorek hornin z asteroidu pro další výzkum sluneční soustavy a vzniku života.

Novinky 18.05.2021

Kurz AI má u Čechů úspěch. Může zvýšit potenciál Česka, říká Nešetřil z Česko.Digital

V Česku se objevila možnost přihlásit se na kurz umělé inteligence. Kurz Elements of AI je dostupný v českém jazyce a je zcela zdarma. Představit má základy v oblasti mimořádně vyspělého strojového myšlení prakticky komukoliv, není nutností mít předešlé znalosti v oboru. Takové kurzy mají zvýšit potenciál Česka.

Novinky 14.05.2021

Nový Zaklínač má podpořit sledovanost. Bude to dostatečná satisfakce za diskutovaný konec sdílených účtů mimo jednu domácnost?

Rok 2020 byl skrze předplatitele Netflixu poměrně vlídný. Služba bohatě těžila ze zásob z první karantény a pokořila hranici 200 milionů předplatitelů. Letos však nastává bod zlomu, firma nenaplnila ani svůj decentně stanovený cíl. Pomůže Netflixu konec sdílených účtů uživatelů mimo společnou domácnost? Fanoušky má přilákat nová série Zaklínače a thriller TY.

Novinky 13.05.2021

Microsoft a Google vás nechtějí nechat digitálně vyhořet. Přicházejí s novými nástroji

Technologické firmy kvitují studie, které ukazují, kolik času trávíme u obrazovek mobilních přístrojů, a jak vážný dopad na naši psychiku i výkonnost mají. Přišly s řešením. Ale jak jinak než technologickým. Mají nástroje, které vás chtějí ochránit před digitálním vyhořením, stresem i úrazem.

Novinky 12.05.2021

Audio brýle s Bluetooth: které vyměnit za sluchátka?

Chytré brýle s vestavěným bezdrátovým zvukem a Bluetooth se těší stále větší oblibě. Jaké nejlepší audio brýle můžeme na trhu najít? Předními výrobci jsou společnosti Bose a Amazon, podívejte se, co pro vás připravili.

Novinky 11.05.2021

Restaurace nabízí 5 % slevu, pokud během konzumace odložíte telefon

Americká restaurace Eva chce mezi své hosty vrátit mezilidskou komunikaci a snaží o se eliminaci mobilních zařízení během toho, co jíme. Přišla s vlastní strategií - každému, kdo nechá svůj telefon u restaurační recepční po celou dobu jídla, sleví 5 % z jeho objednávky. Majitel restaurace zavedl tato opatření před měsícem a od té doby se zapojilo 40-50 % zákazníků.  

Novinky 07.05.2021

Evropa má první obydlený dům vytištěný 3D tiskárnou. Vznikal 120 hodin

Dům v Eindhovenském předměstí Bosrijik vypadá jako obří šedý valoun, uvnitř se však nachází příjemná bytová jednotka. Dům o dvou místnostech s obyvatelnou plochou 94 m2 vytiskla 3D tiskárna s robotickým ramenem a tryskou. Jak takový tisk probíhá?

Novinky 06.05.2021

Letošní Olympijské hry doplní Olympic Virtual Series, bude mezi nimi i slavný závod Gran Turismo

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) oznámil novinku – sérii virtuálních sportovních eventů, které se budou konat ještě před samotnými Olympijskými hrami v Tokiu. Součástí nadcházející virtuální události bude i závod Gran Turismo a další soutěže.

Novinky 05.05.2021

Rozpohybujte vzpomínky s novou funkcí DeepNostalgia a nechte fotografie usmívat se

Pohybující se obrazy a fotografie známe pouze ze slavné řady fantasy románu Harryho Pottera, nová funkce DeepNostalgia ale oživí vaše staré fotografie úplně stejně! Smějící se rozpohybovaný dědeček na staré černobílé fotce? Je to možné. Technologie opět stírají rozdíly mezi virtuální realitou a skutečností!

Novinky 04.05.2021

iOS a jeho nejnovější vychytávky: Jak odemknout telefon s maskou na obličeji?

Apple nedávno představil nový iOS 14.5. update pro iPhone a tablety. Největší radost z pěti primárních vychytávek vám rozhodně udělá schopnost odemknout telefon i během toho, co budete mít na obličeji roušku či respirátor. Optimalizace se také dočkali emoji, Siri a ochrana našich osobních údajů.

Novinky 30.04.2021

Amazon otevřel své první high-tech kadeřnictví. Na jaké vychytávky láká?

Gigantický online prodejce udělal překvapivý krok a rozšířil své pole působnosti do kosmetického sektoru, otevřel první kadeřnický salon. Nachází se ve východním Londýně a je vybaven zrcadlem s virtuální realitou, kde si mohou klienti před samotným kosmetickým úkonem vyzkoušet, co jim sluší, aniž by riskovali.

Novinky 28.04.2021

Nová éra průzkumu vesmíru: NASA oznámila, kdo dopraví na Měsíc posádku astronautů

Raketová společnost amerického podnikatele a milionáře Elona Muska bude mít tu čest jako jediná dopravit další lidi na povrch Měsíce v programu s názvem Artemis. Národní úřad pro letectví a vesmír si vybral pro tento důležitý úkol kosmickou loď z dílny SpaceX s názvem Starship. Stane se tak poprvé od dob Apolla.

Novinky 27.04.2021

Konec sdílených elektrických vychytávek, nebo druhá vlna softwarových inovací?

Vypadá to, že dny sdílených e-skútrů a e-koloběžek jsou sečteny. Přestože se výrobci poučili z chyb a snaží se byznys sdílených vozítek znovu nastartovat, potýká se inteligentní mobilita hned s několika problémy. Nejvíc ji pálí to, že řidiči jsou neukáznění a provoz „elektrostájí“ je nákladný. Do budoucna to podle provozovatelů není udržitelný byznys, ne bez podpory magistrátů.

Novinky 26.04.2021

Tesla a CureVac spojily síly, výsledkem je první 3D tiskárna léků a vakcín

Společnosti představily prototyp 3D farmatiskárny, která má tisknout léky i vakcíny na bázi mRNA a změnit celý farmaceutický průmysl. Složitou logistiku mRNA vakcín by farmatiskárna vyřešila tak, že by je na základě digitálního receptu fyzicky namíchala přímo na místě pacienta. První vakcíny má tiskárna vytisknout letos v létě.

Novinky 24.04.2021

Facebook přichází s novými audio funkcemi, v jakém klubu je ale odkoukal?

Král sociálních sítí opět dobíhá své konkurenty a oznamuje zavedení řady nových funkcí. Majoritní novinkou bude tzv. Live Audio Rooms, která poměrně okatě kopíruje nejnovější sociální síť Clubhouse. Tento update společnost považuje za zásadní krok a příležitost pro zisky z marketingu.

Novinky 23.04.2021

Létající taxi na dosah? Aska přijímá předobjednávky na svůj limitovaný prototyp

Pokud věříte v budoucnost létajících aut, můžete si dát stranou 5 000 $ a pořídit si technologickou vychytávku Aska. Startup s názvem NFT ve svém showroomu v Silicon Valley v Kalifornii již přijímá předobjednávky na svůj limitovaný prototyp létajícího auta z dílny EVTOL.

Novinky 22.04.2021

NFT basketbalové ligy trhly rekord, tokeny dostane i baseball

NFT americké národní basketbalové asociace NBA jsou velmi populární. Společnosti NBA Top Shot se podařilo kartičky s fotkami hráčů rozprodat za více než 200 000 $. Topps zvolila stejnou strategii i u dalšího oblíbeného sportu, svou kolekci baseballových NFT uvede koncem dubna. Balíčky budou v moderním i retro designu cenově rozdělené podle oblíbenosti hráčů.

Novinky 21.04.2021

Konec opakovaných registrací na měsíc zdarma: Netflix tiše zrušil zkušební předplatné

Fanouškům streamovací služby Netflix připravila společnost nemilé překvapení. Bez předchozího upozornění zrušila zkušební měsíční předplatné zdarma. České diváky lákal Netflix na bezplatnou zkušební verzi od svého spuštění v ČR, po pěti letech teď tato možnost končí. A to pro všechny evropské země, v nichž je dostupný.

Novinky 21.04.2021

Bitcoin čeká další raketový růst, těší se na něj i Elon Musk

Nejrozšířenější kryptoměna na světě mění svou hodnotu stejně jako Instagram své algoritmy. Bitcoin dokázal za poslední rok nabýt na hodnotě až čtyřnásobně, a to není vše, digitální zlato čeká další raketový nárůst.

Novinky 20.04.2021

Sláva nebo ostuda? Spotify rozšiřuje pole působnosti, přichází s vlastním hardware

Společnost uvádí na trh svůj první gadget Car Thing, který je určen automobilům. Umí však jen pouštět hudbu nebo podcasty, i jeho fungování je zatím jen v omezené verzi. Ve finále to vypadá spíše na velkou ostudu než velkou slávu. Nebo ne?

Novinky 16.04.2021

Hmotné bohatství se pomalu transformuje do digitálního. Co se s ním stane po smrti majitele? 

Hotovost, investice, majetek, auta, šperky – to všechno jsou pro mnoho lidí atributy bohatství. Stále častěji se ale můžeme setkat s bohatstvím, které je v digitální podobě. Příkladem je kryptoměna nebo NFT, v překladu nezaměnitelný token. Díky dnešní době, kdy se digitalizace a rozvoj technologií neustále posouvá kupředu, procházíme největším převodem bohatství v historii. Podle kalifornské studie má každý čtvrtý spotřebitel ve svém životě někoho, kdo zná všechna jeho hesla a přístupy k účtům, což vyvolává pochybnosti o tom, jestli budou spotřebitelé schopni svoje digitální data někomu předat, nebo jestli miliardy virtuálního zboží zůstanou navždy uvězněné v digitálním éteru.

Novinky 09.04.2021

Fanoušci streamovacích platforem se mohou těšit na skvělou podívanou, do Česka míří dvě žhavé novinky

Stávající nabídka se rozroste o Disney+ a HBO Max, které by měly do Česka dorazit v druhé půlce letošního roku. Aktuálně nejpopulárnější platformou a obrovskou nabídkou pořadů je v České republice Netflix, který se může na podzim obávat silné konkurence. Disney+ má po celém světě skoro 95 milionů předplatitelů a nedávno oznámil, že do své nabídky zařadí mimo jiné i legendární seriál Simpsonovi, v repertoáru už má produkci z dílny Marvel nebo třeba Pixar

Novinky 08.04.2021

Věříte Facebooku, co se týče vašich osobních dat?

Gigant sociálních sítí se v posledních letech potýkal s incidenty, týkající se ohromného uniku osobních dat uživatelů. Jak je možné, že jeden z nejrozsáhlejších webových systémů utrousí tak důležité informace? 

Novinky 08.04.2021

Šlape Instagram na paty jedné z nejznámějších sociálních sítí pro tvorbu video obsahu?

Ano, máme na mysli TikTok. Většina uživatelů na TikTok nahlíží skrze prsty ovšem tato sociální síť se stává nedílnou součástí marketingových strategií stejně tak jako Instagram. Instagram, gigant dominující digitálnímu obsahu v podobě umožňovaní sdíleni fotografii přišel s novým nástrojem pro kreativní tvorbu a editaci mobilních videí což bylo donedávna doménou populární sociální sítě TikTok. Krátká videa, která se dají nově na instagramu vytvořit se nazývají Reels.

Novinky 08.04.2021