CoolClub pro IT odborníky

Fall Guys: Nový herní fenomén!

Plošinová battle royale hra, která se inspirovala televizními soutěžemi jako Takešiho hrad či Drtivá porážka, vzala útokem žebříčky popularity a stala se letním mega hitem. Až 60 fazolek se snaží překonat řadu překážkových drah pro získání zlaté korunky. Proč vzbudila tahle hra neuvěřitelný zájem hráčů? Testovali jsme ji!

PlayCool14.09.2020

Povedený remake Destroy All Humans! - Destinace Země

Recenze remaku hry, jejíž příběh začíná v roce 1959 a nabízí vám prožitek z 22 různých lokací (parodií na skutečné oblasti). K tomu připočítejte povedený design, celou škálu unikátních zbraní (a leckdy dost šokujících - např. anální sonda na výcuc mozku!), a herní výzvy a máte podle našeho recenzenta Petra celkem super tip na nepříliš dlouhou, zábavnou hru.

PlayCool03.08.2020

Nový handheld od Segy Game Gear Micro: Na velikosti záleží a ne, že ne

K příležitosti 60. výročí přijde letos společnost SEGA mimo jiné s novým herním zařízením, jenž nese název Game Gear Micro. A nutno podotknout, že handheld opravdu dělá čest svému jménu.

PlayCool20.07.2020

Novinky z Playstation THGS 5: Další porce zábavy

Jak jsme slíbili, jsme tu s pokračováním o novinkách z The Future of Gaming Show, tentokrát spíše s menšími tituly a pár third party titulů. Mezi nimiž můžeme vidět novinky od Bethesdy, 2K a další... Které hry stojí za pozornost?

PlayCool06.07.2020

PS 5: The Future of Gaming Show. Hry, které vás dostanou!

Společnost Sony nám minulý týden přichystala stream věnovaný nadcházejícím hrám, které mají vyjít na nový Playstation 5. Představilo se nám tak pár nových titulů, sequelů, ale také multiplatformových her, na které se můžeme těšit i na počítači. Přinášíme vám první díl velkého souhrnu herních novinek!

PlayCool09.06.2020

Inside Xbox: 12 next-gen her, které vás pohltí

Microsoft nedávno odvysílal přenos Indie Xbox se zaměřením na multiplatformní hry, které si budete moct zahrát na novém Xbox Series X. Na exkluzivní tituly si však budeme muset počkat až do července. Hry by měly podporovat takzvaný "Smart delivery" - možnost koupení hry a hraní jí na všech třech Xbox platformách bez dalších poplatků.

PlayCool11.05.2020

Konzole nové generace – kdo má lepší zpětnou kompatibilitu?

Dlouho očekávaná prezentace společnosti Sony se vzhledem k celosvětové karanténě smrskla do on-line přednášky. Na své si přišli zejména fanoušci specifikací a jiných hardwarových číslíček a chroničtí nespavci, kterým přednes Marka Cernyho à la uspávače hadů mohl pomoct vysadit předepsané prášky. A zatímco se zástupy hráčů z obou táborů budou být v prsou, že jejich oblíbená konzole je výkonnější, pojďme se podívat na možná důležitější hráčský aspekt, než je jen suchý výčet specifikací a počet toho či onoho. Tím mám na mysli zpětnou kompatibilitu her.

PlayCool28.04.2020

Hackathon trochu jinak: Když jde o hry o duševním zdraví

Zajímáte se o novinky v oblasti gamingu a na originální hry nedáte dopustit? Pak se vám jistě bude líbit řada nevšedních her na téma duševní zdraví, které byly vytvořeny v letošním hackathonu pořádaném britskou charitativní organizací GamesAid. V tomto článku vám představíme výběr 5 nejunikátnějších her, které se na něm objevily.

PlayCool13.04.2020

Half-Life: Alyx - Legendární série je zpět!

Zatímco stále čekáme na návrat Half-Life na naše herní obrazovky, tak na naše virtuální brýle se již dostavil prequel Half-Life:Alyx. Velice očekávaná hra od studia Valve, které vydalo poslední díl této série v roce 2007 s neuvěřitelným cliffhangerem, na jehož rozuzlení čekáme dodnes. Pojďme se tedy podívat, jestli má Valve stále na to, aby uspokojilo své hráčské fanoušky i po tolika letech.

PlayCool07.04.2020

Super Mario Bros.: Jak šel čas s touto legendární hrou a jak je na tom dnes?

Troufáme si říci, že většina z nás o této hře minimálně slyšela. Velká část ji pak i hrála – dost možná ještě na videohrách, které sloužily jako zdroj zábavy před mnoha lety. Co se ale s hrou stalo pak? Upadla do zapomnění, nebo má stále své příznivce?

PlayCool05.04.2020

Call Of Duty - Warzone: Vítejte ve válečné zóně

Minulý týden Activision Blizzard oznámil (a zároveň vydal) nový herní zážitek pro Call of Duty: Modern Warfare (2019) s podtitulem Warzonem. Pro všechny hráče je zcela zdarma. Co na vás čeká? Půjde o bitvu mezi 150 soupeři rozdělené na týmy, vyhrají jen ti nejlepší. Během hry je vaším nepřítelem kromě hráčů i smrtící plyn, který pomalu obklopuje celou mapu.

PlayCool24.03.2020

Jak jako hráč využít volný čas? Shlédněte trailery videoher, které letos budou hitem

Pokud máte hromadu rozehraných her z loňského roku, máte teď zřejmě tu nejlepší příležitost začít je dokončovat. Rok 2020 totiž přináší spoustu skvělých novinek a upgradovaných verzí, které zkrátka chcete vyzkoušet. Zbývá vám teď volný čas? Posviťte si na herní TOP tituly!

PlayCool18.03.2020

Jak zločinci používají herní průmysl a co s tím můžete dělat?

Hry jsou lákavým cílem hackerů. Nabízejí objemné množství osobních, finančních i virtuálních dat. Zejména pak ty skutečné peníze jsou cílem hackerských útoků, napadení her dnes už není nic neobvyklého. A rozmanitost i počet hrozeb stále roste.

PlayCool02.03.2020

HTC Vive: Stále dobrý vstupní bod do virtuálního šílenství

Rozhodl jsme se ohlédnout za dnes již staršími VR brýlemi HTC Vive. Byly uvedeny na trh v roce 2016 a mají být nahrazeny brýlemi HTC Cosmos. Firma kvůli tomu přestala ve výrobě dalších "starých" kusů. I když je virtuální realita stále spíše okrajovou záležitostí, postupně se stává stále více mainstreamem. Vyzkoušel jsem tedy všechny možné hry a dostupnosti VR brýlí HTC Vive. Jsou tedy v roce 2020 stále dobré pro virtuální používání či je konkurence v něčem lepší?

PlayCool04.02.2020

Herní pecky 2020: Které z nich si uloupnou místo na vašem disku?

Rok 2020 bude pro hráče obzvláště vypečený! Jednak nás na jeho konci čeká nástup nové generace herních konzolí, zároveň je také v plánu pořádná nálož herních titulů, které se budou snažit ukázat, že současné konzole ještě zdaleka nepatří do starého železa. Pojďme se podívat na ty nejočekávanější pecky roku 2020 na herní konzole i PC.

PlayCool21.01.2020

Drony: Nenápadní zabijáci, kteří vyhrávají válku

Drony patří k nejoblíbenějším a nejefektivnějším vojenským prostředkům, které byly kdy vynalezeny – dokážou mapovat terén, sbírat cenná data a posílat je zpět v reálném čase svému operátorovi. Jaký je vlastně potenciál těchto šikovných bezpilotních prostředků a proč jsou tak často terčem kritiky?

PlayCool20.01.2020

Mortal Kombat - krvavá nakládačka hlásí návrat

Mortal Kombat patří v herním světě k nejznámějším brandům, a tak není divu, že s touto tematikou vzniklo i několik filmových počinů, respektive seriálů. Dosavadní filmová díla, spadající převážně do 90. let minulého století, však mírně řečeno nestála za nic a nemohl to zachránit ani Christopher Lambert v roli lorda Raidena.

PlayCool13.01.2020

Hráčský Ježíšek 2019: Cesta do hlubin gamerovy duše

Blíží se nám čas vánoční, což znamená: cukroví, sníh a ….? Dárky! Pojďte se s námi podívat na několik tipů na dárky pro gamery! Vychytávky, které hráče jednoznačně osloví a vy u nich budete za "ježíškovskou" hvězdu! Ať už se jedná o vaše děti, drahé polovičky či přímo o vás, s těmihle dárky budou Vánoce rozhodně vymazlené!

PlayCool09.12.2019

Co přinesl Ježíšek hráčům služeb PS Plus a Games with Gold?

Tak jako začátkem každého měsíce se hráči, kteří využívají předplacených služeb pro konzole PlayStation a Xbox, mohou těšit na tituly zdarma. Pojďme se tedy podívat na úrodu posledního měsíce tohoto roku.

PlayCool06.12.2019

Star Wars Jedi Fallen Order: Před dávnými časy, v předaleké galaxii...

Star Wars série patří mezi nejpopulárnější značky za posledních 20 let, a to hlavně díky Georgi Lucasovi, který nám umožnil vžít se do jeho vysněného světa. Se završením nové filmové trilogie za dveřmi, jak tedy dopadla nová hra od studia Respawn Entertainment pod vydavatelem Electronic Arts po nevydařeném Star Wars: Battlefront 2?

PlayCool02.12.2019

Videoherní enginy pomáhají vytvářet chytřejší AI

Vývojáři videoher touží používat umělou inteligenci, aby pomohli vytvořit věrohodné světy. Není tedy příliš překvapivé, že vědci nyní mohou používat některé ze stejných nástrojů pro tvorbu hry na trénování umělé inteligence.

PlayCool10.11.2019

5G a herní průmysl: Co všechno (se) změní?

Ze všech technologií, které se chystají ovlivnit hraní her, je 5G jedna z největších. Přináší mnohem rychlejší širokopásmové rychlosti pro smartphony i další zařízení v mobilních sítích. Mohla by přinést více cloudových služeb i více her pro více hráčů... Jak to ale vidí odborníci?

PlayCool09.11.2019

Nejen pro nerdy: První Civilization ožívá v Excelu!

Jedním z lidských hobby, díky nimž jsme stále se vyvíjející druh, je vynalézavost. Když spojíme vynalézavost s chutí si hrát, často se dočkáme nečekaných výsledků. Stačí se podívat na herní průmysl, který se za posledních dvacet let změnil k nepoznání a ze zábavy pro nerdy se stal celospolečenský fenomén. Nedílnou součástí tohoto fenoménu je i hrát na co nejbizarnějších zařízeních. Teď k nim přibyla novinka - základní verze první Civilizace hratelná… Pozor… V excelovské tabulce.

PlayCool01.10.2019

Control – Remedy jsou zpátky ve velkém stylu

Hráčský svět doufal v nového Alana Wakea. Nedočkal se ho, byť svitla malá naděje na jeho návrat na naše obrazovky. Spisovatele, který prožívá momenty ze svého posledního románu, se ve finském studiu Remedy rozhodli nahradit návštěvou amerického úřadu The Oldest House. V něm se ovšem děje plno nečekaných a záhadných věcí, s nimiž se musí hlavní hrdinka popasovat.

PlayCool10.09.2019

Wolfenstein – Youngblood: Jak dopadlo předání štafety mladší generaci?

Wolfenstein 3D patří k milníkům a popularizátorům 3D akčních her, a to především díky studiu id Software, které později přineslo světu i legendární Doom. Od té doby prošla hra mnohokrát různorodou proměnou, až se letos dostala k předání pochodně u Blazkowiczových dcer a kooperativního hraní.

PlayCool27.08.2019

Ninja se přestěhoval na Mixer. A s ním už i milion předplatitelů

Jeden z nejúspěšnějích streamerů v poměrně krátké historii streamování, Tyler "Ninja" Blevins, nedávno uzavřel exkluzivní smlouvu o spolupráci se streamovácí platformou Mixer, kterou vlastní Microsoft. Poněkud nečekaný krok streamera fenoménu Fortnite odlákal diváky konkurenční platformě Twitch, kterou vlastní Amazon. A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

PlayCool12.08.2019

Nintendo má staronového nástupce konzole DS

Asi málokdo by mohl pochybovat o tom, že Nintendu se jeho konzole Nintendo Switch povedla. Teď společnost představila nového nástupce. Jaký bude Switch Lite?

PlayCool28.07.2019

The Sinking City: Detektivem snadno, rychle a nedokonale

Popis nepopsatelného je jednou z hlavních domén spisovatele H. P. Lovecrafta. Jeho díla je téměř nemožné převést do filmové nebo herní podoby a ti, kteří se o to pokusí, mají velmi dobře našlápnuto skončit v nějakém tom blázinci. Jelikož jde ale v případě Lovecraftova díla o volně šiřitelnou licenci, inspiraci si z něj bere kdekdo. Ovšem dosáhnout úrovně her jako Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth není vůbec snadné. Což dokazuje i The Sinking City.

PlayCool22.07.2019

Age of Empires II dobývá i po 20 letech hráčská srdce

Gamescom 2017. Mezi bezpočtem dalších her překvapilo oznámení Age of Empires IV. O sérii se pak dlouho mlčelo a mlčení letos provázelo i mohutnou E3, kde všichni po loňském tichu očekávali plno pikantních novinek vztahujících se ke čtvrtému dílu. Těch jsme se nedočkali, ale i po dvaceti letech k hráčům zdárně promlouvá Age of Empires II.

PlayCool07.07.2019

Marvel´s Avengers po útoku na kina dorazí i k hráčům

Zatímco konec června měl patřit filmovým Avengers: Endgame, kteří se vrátí na filmová plátna, aby získali první místo žebříčku nejvýdělečnějších filmů, v LA se na konferenci E3 odprezentovali úplně jiní Avengers. Šlo o poměrně velké překvapení! 

PlayCool01.07.2019

Star Wars: probudí Fallen Order fanoušky z hráčské letargie?

Stejně jako filmy, ani Star Wars hry se v posledních letech nedočkaly kdovíjak vřelého přijetí a hráči mnohem raději sahají po starých klasikách jako Knights of the Old Republic nebo Jedi Academy. Dopadne to s Fallen Order jinak?

PlayCool24.06.2019

Video: Keanu Reeves pobláznil Cyberpunkem E3

Jeden z nejdůležitějších herních svátků roku v LA - E3, vyvrcholil několika velkými prezentacemi, mezi nimiž nemohla chybět ani velmi očekávaná hra Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt RED. Keanu Reeves zvedl ze židlí nejednoho diváka. Přišel představit novou hru - Cyberpunk. Podívejte se na video!

PlayCool17.06.2019

10 let Minecraftu: Z prohlížeče ke hvězdám!

U zrodu dnes již 10 let populárního Minecraftu stála velmi nepravděpodobná kombinace her, které si oblíbil „duchovní otec“ Minecraftu Markus 'Notch' Persson. Co všechno stálo za jeho momentem “Heureka!”?

PlayCool03.06.2019

Loučení s konzolí - Ouya v červnu oficiálně končí

Osm hodin. Tak dlouho trvalo, než se v roce 2018 podařilo herní konzoli Ouya získat na Kickstateru od podporovatelů minimální nutnou částku k dokončení konzole. Teď, o osm let později, se momentálně vlastník konzole firma Razer rozhodla ukončit podporu tohoto zařízení. Málokdo smutní.

PlayCool29.05.2019

Rage 2: Adrenalinová akce, které se krátí dech

Méně je někdy více, však to znáte. Žánr FPS byl od začátku koncipován jako koridorové střílení, které prostě a jednoduše k úspěchu víc nepotřebuje. Jen vyladěnou hratelnost, zběsilou akci a dostatečné zbraňový arzenál... Dnes je ovšem zvykem míchat žánry i v případech, kdy to není úplně na místě. A jednou velmi zdařilou ukázkou nepovedného mixu je právě Rage 2.

PlayCool03.05.2019