CoolClub pro IT odborníky

První virtuální Sourcing Manager v oblasti českého recruitmentu

Český recruitment posouvá své hranice a dotýká se světových trendů. Má prvního „chytrého AI robota“, jehož pracovní náplní je recruitment. Jedná se o převratnou novinku v oboru, kterou přináší CoolPeople. Automatizovaný virtuální Sourcing Manager s umělou inteligencí bude aktivně nabízet relevantní projekty a pracovní pozice.

 

Virtual Sourcing

 

Automatizovaný hlasový asistent s umělou inteligencí komunikuje přirozenou řečí a učí se. Tím se volající maximálně přiblíží komunikaci s člověkem, na rozdíl od klasických robotických asistentů. "Nebojte se, nebudete muset vybírat z několika možností 1, 2, 3, abyste se dozvěděli odpověď, jako tomu bylo doposud. Našemu chytrému AI Sourcerovi bude stačit běžná konverzace," říká k novince Vilém Terich, CMO společnosti CoolPeople, která za zrodem chytrého virtuálního sourcera stojí. "Na základě komunikace s kandidáty bude AI neustále vylepšována."

 

První kontakt

Virtuální Sourcing Manager bude fungovat jako první možný kontakt, který se spojí s potenciálním vhodným kandidátem. "Cílem je představit aktuální pozici, ověřit časové možnosti, požadavky a potvrdit zájem. Na základě těchto informací předá profil na svého lidského kolegu, kterému se tak zúží profil uchazečů na pouze relevantní, což ve výsledku zefektivní práci všem zúčastněným stranám," popisuje proces Vilém Terich.

 

Virtuální recrutier na druhé straně Virtual Sourcing Manager

Fascinující na komunikaci s virtuálním sourcerem je to, že se volaný nemusí bát vést hovor stejně jako s člověkem. Komunikace je v rámci definovaného kontextu a rámce velmi podobná té lidské a stejně přirozená. Virtuální sourcer bude plně připraven na různé dotazy i situace. A jak již bylo uvedeno – díky strojovému učení bude získávat stále vyšší kvalitu. Zajímá vás, jak bude jeho hlas znít v praxi? "Zatím bude jazykově určen pro český a slovenský trh, jeho hlas bude odlišný od klasických zákaznických linek a maximálně přirozený. Jedná se o pomocný nástroj pro proces recruitmentu. Na základě získaných dat bude CoolPeople tento nástroj dále zdokonalovat," vysvětluje Terich.

 

Automatizované řešení náboru

Virtuální Sourcing Manager bude mít nezbytné informace k dané pozici a dokáže vyhodnotit reakci kandidátů stejně jako člověk. Kandidáti tak budou mít jistotu, že se jejich reakce dostane rychle a včas k lidskému Sourcing Managerovi, který s nimi dořeší veškeré nezbytné detaily.

V procesu recruitmentu se jedná o revoluční zefektivnění celého náborového procesu, kdy se bude optimálně kombinovat využití umělé inteligence pro zpracování přirozeného hlasu a nezbytný lidský faktor. Na novou službu se můžete těšit již brzy.

 

Hledáte rychle a efektivně vhodné IT kapacity? Neváhejte se na nás obrátit. 

 

Kontaktovat