CoolClub pro IT odborníky

Nové funkce a velké změny v systému Windows 11

Microsoft začal hledět do budoucnosti a možná nám dal ve svém novém oznámení nahlédnout na Windows 11. 

 

Magazín

 

 

Ve srovnání se systémy Windows Vista a Windows 8 byl Windows 10 úspěšnějším systémem. To neznamená, že nejnovější operační systém společnosti Microsoft je dokonalý, ale jeho předchůdci se zlepšily téměř ve všech směrech. Microsoft začal hledět do budoucnosti. 

 

Základem budou aktivátory

Prezident společnosti Microsoft Nick Parker poté, co nabídl přehled o všech nejnovějších počítačích s operačním systémem Windows od různých výrobců, změnil rychlostní stupeň, aby se rozhovořil o moderním operačním systému, který bude pohánět všechny tyto stroje. Ačkoli se nikdy nezmínil o Windows jménem, ​​určitě se zdá, že to naznačuje něco velkého.

Parker říká, že základem moderního operačního systému budou aktivátory (neboli enablers, které přinášejí základní funkce, které zákazníci očekávají od svých přístrojů) a delighters (česky řekněme "potěšitelé"), které implementují inovativní lidské zkušenosti. Enablers se skládají z aktualizací, které se vyskytují na pozadí bez jakýchkoli přerušení, komplexní ochrany před škodlivými útoky, možnosti připojení k síti Wi-Fi a 5G po celou dobu a za trvalého výkonu.

 

Delighters, na druhé straně, jsou tím, co povýší zážitek z používání OS. Cloudové připojení, inteligentní AI, multi-sense interakce a něco, co Parker nazývá agility form factor (samoformující se a měnící se systém), což je skutečně významné vylepšení. Konečně je zde zajímavý citát od Parkera o takzvaném moderním OS od společnosti Microsoft:

 

 

"Tyto předpoklady a zázraky jsou základem naší vize pro moderní operační systém, poskytnou základní prvky pro vývoj počítačového ekosystému a umožní partnerům poskytovat zítřejší zkušenosti s lidským zaměřením. Společnost Microsoft investuje do těchto moderních zkušeností s operačním systémem a dodává nové, které využívají silikonových vylepšení, výkonných počítačů, cloudu a výkonu AI."

 

Celkově vzato je to poměrně vágní seznam funkcí a konceptů, které mohou nebo nemusí být definujícími funkcemi systému Windows 11 nebo Windows Lite, nebo čehokoliv, co přichází od společnosti Microsoft. Možná právě hovoříme o dalším vývoji systému Windows 10, ale čtyři roky jsou nejdelší dobou, kdy společnost Microsoft neuvolnila nový systém pro trh. Možná, že Microsoft připravuje půdu pro významné oznámení v příštích měsících.

 

 

Připravil: Radek Svoboda