CoolClub pro IT odborníky

5 nejlepších aplikací pro snadné a rychlé parkování 

02.10.2023

Zaparkovat ve větších městech České republiky může být oříšek. Často je potřeba plánovat dopředu. Zvolte si proto jednodušší cestu, stáhněte si tu pravou aplikaci právě pro vás.

 

Magazín 

 

Parkujte ve větších městech České republiky snadno a s přehledem. Vyberte si jednu z parkovacích aplikací a plaťte parkovné přímo z mobilu.

 

MPLA.IO

Hlavně větší města České republiky jsou právě ta problémová, tedy co se týče parkingu. Je často potřeba, aby si člověk dopředu plánoval, kde zaparkuje, jinak se vystavuje stresové situaci. Ať jste ale z Prahy, Brna, Pardubic, Olomouce, Liberce, Příbrami, Kolína, Litomyšle, Rychnova nad Kněžnou nebo dalších více než třiceti měst ČR, neměla by tato aplikace ve vašem mobilu chybět.

MPLA.IO je aplikace dostupná, jak pro Android, tak pro iOS uživatele a je jednou z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších českých parkovacích aplikací vůbec. MPLA.IO skutečně využívá více než sto tisíc řidičů. Nejen, že nabízí jednoduché a intuitivní uživatelské prostředí, ale především v ní můžete parkování také okamžitě uhradit.

Stačí jen zadat údaje vaší registrační značky, údaje platební karty, několik dalších základních informací a je to. Zcela tak odpadne povinnost zdlouhavě hledat parkovací automat i vracet se s uhrazeným lístkem do vozu.

 

 

Smart4City

Podobně jako MPLA.IO funguje aplikace Smart4City, která je taktéž dostupná pro Android i iOS. I tato aplikace urychlí a usnadní proces parkování na placeném území. Smart4City  prostřednictvím GPS určí, kde se nacházíte, je tedy pohodlná při nastavování místa.

A pak už se vám rovnou objeví informace o úhradě částky bez jakéhokoliv dlouhého a zbytečného čekání. Aplikace vás také jednoduše upozorní na uplynutí parkovací lhůty. Zároveň je možné si v databázi aplikace zobrazit tarif, platební metody, a u některých dokonce i obsazenost.

 

Zaparkuj.cz

Mít na výběr je v dnešní době naprostý základ, a tak do třetice všeho dobrého je tu aplikace Zaparkuj.cz. Stáhnete si ji jak na iPhonu, tak na Androidu a pomůže vám zpříjemnit si už parkování ve větších městech.

Stejně jako nelze ovlivnit, zda najdete ideální místo, nelze ani nic udělat s tím, že ho pravděpodobně budete muset na dobu parkování zaplatit. Díky aplikaci Zaparkuj.cz ale můžete navíc ušetřit.

Obsahuje totiž seznam mnoha různých parkovišť, na kterých zaparkujete. Parkoviště si v databázi navíc můžete filtrovat na základě různých faktorů. Co je potřeba říci, aplikace Zaparkuj.cz je zaměřena především na obyvatele Prahy.

 

 

eParkomat

I tato aplikace se vám nejvíce bude hodit v případě, že žijete v hlavním městě České republiky, popřípadě do Prahy plánujete vyjet autem na výlet. Aplikace eParkomat vám totiž zajistí, že v Praze stoprocentně zaparkujete. Najde vám totiž na pražských parkovištích prázdné parkovací místo.

Mimo jiné vám aplikace eParkomat nabídne i další informace o parkovištích, na kterých se chystáte zaparkovat. Například o ceně, pravidlech a další. informace. Skrze aplikaci lze také provádět platby. V případě, že budete chtít aplikaci využívat opakovaně, vyplatí se se do ní přihlásit pro uložení vašich dat.

 

Park4night

Aplikace park4night je skvělým parťákem pro ty, kteří se na své cesty autem či karavanem vydávají po celém světě. V aplikaci totiž najdete krásná místa, kde můžete strávit noc, anebo tam jen zaparkovat a chvilku pobýt.

Po vybrání místa nezbývá než se aplikací nechat navigovat až do cíle. A to nejlepší na konec, začnete-li park4night používat a vytvoříte si tam vlastní účet, stanete se součástí komunity jejích lidí.

Budete tak moci sami sdílet své myšlenky, komentovat jednotlivá místa, stejně jako nasávat tipy od ostatních. Park4night se řídí heslem zodpovědného a respektujícího cestování, které začíná u každého jedince, a tak je důležité projít si předem jejich pravidla.

 

 

Připravila: Petra Sauerová