CoolClub pro IT odborníky

5 aplikací, které vám pomohou s time managementem

Máte pocit, že nic nestíháte, nedaří se vám věci příliš plánovat a úkoly odevzdáváte těsně před deadlinem? Pak máte možná problém s time managementem. To se dá však poměrně snadno změnit. Podívejte se na 5 aplikací, které vám s tím pomohou!

 

Magazín

 

Vybrali jsme nejzajímavější aplikace, jejichž úkolem (a radostí!) je zkrotit váš time management. Které appky vám s tím zaručeně pomůžou?

 

1. Trello

Snadný náhled na veškeré vaše aktivity získáte s aplikací Trello. Můžete si jednoduše vytvořit nástěnky s úkoly, ty můžete později označit různými barevnými štítky. Možnost vytvoření zaškrtávacích seznamů úkolů je samozřejmostí. A aby toho nebylo málo, je možné i sdílení s dalšími osobami. A to vše jednoduše a přehledně. Nezní to skvěle?

 

2. Wunderlist

Jednou z řady aplikací na vytváření seznamu úkolů je také Wunderlist. Seznamy si vytvoříte opravdu jednoduše a bude záležet jen na vás, jak je pojmete. Budete odkazy třídit podle dnů v týdnu? Nebo raději podle zaměření úkolů? Ať se rozhodnete jakkoli, seznam vytvoříte rychle a snadno. I v tomto případě je možné sdílení s dalšími osobami.

Věříme navíc, že pocit při odškrtávání splněných úkolů bude stát za to. A pokud se chcete ještě více motivovat, nastavte si v aplikaci ponechání splněných úkolů v seznamu. Snadno tak uvidíte, kolik jste toho již splnili!

 

3. Toggl

Změřte si čas, který strávíte nad určitým úkolem! Pomůže vám s tím aplikace Toggl. V ní snadno zjistíte množství stráveného času nad daným úkolem. Případně také, kolik času trávíte prokrastinací. Jako velkou výhodu vidíme i pravidelné zasílání reportu, který vám poskytne pěkně shrnutí informací o vámi stráveném čase.

4. Bussiness Calendar 2

Velká část z nás asi zná aplikaci Google Kalendář, nebo o něm minimálně někdy slyšela. Byť nemůžeme pochybovat o tom, že tato aplikace funguje skvěle, jako stejně kvalitní alternativu kalendáře můžeme doporučit Bussiness Calendar 2.

Zde si naplánujete vše potřebné a získáte tak náhled na to, co vás v daném dni, týdnu či měsíci čeká.

5. Streaks

Posledním tipem je aplikace Streaks, která je oproti předchozím zcela odlišná. Je totiž zaměřena na tvorbu nových návyků. A ty se v time managementu opravdu hodí. Plánujete začít běhat či vyřizovat e-maily každý den ve stejnou dobu? Pak vám aplikace Streaks s vytvořením návyku pomůže!

 

Ať se však rozhodnete vyzkoušet kteroukoli z těchto aplikací, nezapomínejte, že se jedná jen o nástroje. To hlavní je ve vás – aplikace budou fungovat jen tehdy, pokud s nimi budete důsledně pracovat. Začátky budou možná těžké, věříme ale, že časem si na vše zvyknete a aplikace pro vás budou skvělými pomocníky.

 

 

Připravila: Martina Opravilová