CoolClub pro IT odborníky

5 nejsledovanějších Netflix seriálů roku 2022

12.01.2023

Netflix přichází se seznamem svých nejúspěšnějších seriálů roku 2022 a rozhodně se má čím chlubit. Zatímco celková čísla poukazují na to, že s filmovou tvorbou to bylo horší, seriály konstantně bořily rekordy a nabídli divákům zajímavé příběhy, které si okamžitě získaly své fanoušky.

 

CoolMovie

 

Specifičnost Netflixových žebříčků tkví v počtu odsledovaných hodin v prvních 28 dnech od premiéry konkrétní série seriálu. Toto škálování je nevýhodné pro seriálové minisérie, především v porovnání s deseti nebo například dvanáctidílným seriálem s hodinovou stopáží.

Seznam top seriálů byl tvořen z publikované tvorby v termínu od 1.ledna do 18. prosince 2022.

Výhercem prvního místa je nepřekvapivě velmi očekávaná čtvrtá řada osmdesátkového sci-fi retro seriálu Stranger Things, jehož prvenství se pyšní výsledku 1,3 miliard nakoukaných hodin.

Přestože seriál Wednesday vyšel až téměř na konci roku, zaujímá právě druhou příčku žebříčku s výsledkem 1,2 miliardy následovaných hodin a šlape tak Stranger Things dost slušně na paty. Příběh v režii Tima Burtona volně navazuje na kultovní snímek Addamsovy rodiny a zcela jistě stojí za zhlédnutí.

Třetí místo si získal true crime příběh v hlavní roli s Ryanem Murphym o masovém vrahovi a kanibalovi Jeffreym Dahmerovi, Monstrum, s 856 miliony hodin sledování série.

Bridgertonovi, seriál inspirovaný knižním bestsellerem, sledující příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny a jejich touhu po lásce, se umístili na čtvrtém, tedy předposledním místě žebříčku s 656 miliony hodin zhlédnutí. Konkrétně tedy již druhá a o něco cudnější série této romance.

V našem top listu získává, s 511 miliony zhlédnutých hodin, poslední místo příběh inspirovaný skutečnou událostí o Anně Delvey, Neskutečná Anna/Inventing Anna, legendě Instagramu. Nejen, že si dokázala naklonit srdce i peněženky newyorské společenské smetánky, ale svůj podvod se téměř podařilo dotáhnout až k dokonalosti. 

V našem seznamu jsme se věnovali pouze americkým Netflix seriálům, které se dělily o přední příčky, přesto se dá bezesporu říci, že se letošek s ohledem na seriálovou tvorbu Netflixu vydařil na jedničku. A tak nezbývá, než těšit se na to, s čím přijde rok 2023 a popřípadě dohnat loňské resty.

 

 

Připravila: Petra Sauerová