CoolClub pro IT odborníky

6 triků, díky nimž už nebudete hodiny hledat ten správný film 

Taky vás už nebaví to zdánlivě nekonečné vybírání filmů a seriálů ke zhlédnutí? Naštěstí existují jednoduché způsoby, které vás tohoto pravidelného trápení zbaví jednou provždy.

 

Magazín

 

Znáte to. Máte volný večer, a tak lačně pátráte po nějaké skvělé kinematografické zábavě, kterou byste příjemně vyplnili čas před odchodem do říše snů. Jenže hledáte už dlouhé hodiny... A stále si nejste jistí, co si pustit. Nakonec jdete spát, protože už je moc pozdě. Nebo (zase) skončíte u nějakého filmu, který jste viděli už nejméně stokrát. To se vám s následujícími hacky znovu nestane.

 

1. Kódy na Netflixu

Cože?! Vy jste ještě neslyšeli o číselných kódech na Netflixu? Tak to se teď pravděpodobně budete ptát sami sebe, jak jste bez nich vůbec mohli žít. Jde o to, že hlavní menu Netflixu vám ukáže jenom základní kategorie. Kódy vám zobrazí nový vesmír, ve kterém můžete hledat podle nejrůznějších prvků. Máte chuť na komedii? Pomocí číselných řad půjdete více do hloubky a rozkryjete žánrové subkategorie, jako například: Dark Comedies, Classic Comedies, Late Night Comedies, Political Comedies a tak dále. Stejný princip funguje u všech žánrů.

A jak na to? Připište za lomítko v URL adrese konkrétní číselný kód. Takže třeba takhle: www.netflix.com/browse/genre/869. A tramtadadá – v mžiku jste přesně tam, kde potřebujete. Vybrat si ten správný kousek je už pak hračka. Kompletní seznam kódů najdete tady.

 

2. Hodnocení na Imdb.com

Jestli dáte na hlas lidu, uvítáte i tohle šetřítko času. Na HBOGO si můžete seřadit filmy a seriály od toho nejlepšího po nejhorší – podle hodnocení čtenářů známé filmové databáze Imdb.com. Uživatelé Netflixu však nemusí smutnit. Podle stejného systému můžete hledat dokonce i tam. Stačí si nainstalovat doplněk zvaný Enhancer, se kterým získáte kupu dalších výhod.

 

3. Filmová ruleta

Autoři tohoto nápadu moc dobře ví, jak je někdy těžké vybrat tu správnou filmovou či seriálovou pecku. Proto se rozhodli spustit on-line ruletu, která vám ji jednoduše vybere na Netflixu za vás. Jestli nemáte čas, nechte svůj výběr v rukách osudu a třeba budete příjemně překvapení. A pokud náhodě až tolik nevěříte, můžete alespoň vyplnit typ žánru. A pak už zbývá to jenom pořádně roztočit.

 

 

4. Více profilů na jednom účtu

Na Netflixu můžete mít na jednom účtu až pět různých profilů. Lidé toho obvykle využívají, aby svůj účet mohli sdílet s přáteli či rodinou. Dá se to však využít i jako šikovný (life)hack. Každý z profilů má totiž vlastní algoritmus, který se odvíjí od toho, na co se koukáte. Podle toho vám pak Netflix předhazuje další filmy a seriály, které by se vám mohly líbit. Co z toho plyne? Že čím více máte profilů, tím méně času strávíte hledáním vhodných kinematografických kousků. Anebo si rovnou založte profily podle žánrů. Netflix vám potom bude zobrazovat nejnovější obsah podle naposledy sledovaných snímků.

 

5. Newsletter

To otravné okýnko, které vás neustále žádá o vyplnění vaší e-mailové adresy, možná stojí za pozornost a nezaslouží si pokaždé odbýt stisknutím křížku v pravém horním rohu. Co takhle odebírat newslettery streamovacích služeb? Ten svůj má každá z nich, proto nezáleží na tom, zda preferujete Netflix, HBOGO nebo jinou platformu. Získáte informace o novinkách hned z první ruky, což vám do budoucna také může ušetřit spoustu času.

 

 

6. Výběr podle konkrétních prvků

Vybírat můžete i podle konkrétních kritérií – například podle (vašeho oblíbeného) herce, režiséra nebo podobného titulu. Díky tomu vyberete film či seriál, který se vám bude líbit, raz dva. Tento postup se dá použít u všech streamovacích služeb.

 

 

Připravil: Petr Bartík