CoolClub pro IT odborníky

Asteroid City nezklame: Wes Anderson opět přichází s kombinací výstředních postav i pitoreskního prostředí

05.07.2023

Wes Anderson představuje svůj nejnovější filmový projekt Asteroid City po dvou letech od poslední premiéry. Tento renomovaný režisér je známý pro své melancholické komedie, které se vyznačují nejen symetrickými kompozicemi, ale také precizním výběrem hudebního doprovodu. Jedná se o jeho dosud nejkrásnější film?

 

CoolMovie

 

Americký filmový režisér, scénárista a producent, Wes Anderson, se během let svého působení proslavil především svým unikátním a stylizovaným přístupem k tvorbě filmů. Nyní do kin uvádí jeho nejnovější film s názvem Asteroid City.  

Ten vás přenese do malého městečka, které bylo doposud pouze tečkou na mapě. Před několika lety se ale stalo unikátním díky dopadu meteoritu hned vedle. Co film skutečně nabídne?  

Kdybyste neznali žádné jiné Andersonovo dílo, určitě vám bude známý alespoň název The Grand Hotel Budapest z roku 2014. Texaský umělec má na kontě ale už 10 děl a skrze své filmy tvoří úplně jiný svět.

Tentokrát se ocitnete v 50. letech 20. století, v poněkud nevýrazném městečku Asteroid City, o kterém by téměř nikdo nevěděl. Před lety vedle něj ale dopadl meteorit a vyhloubil kráter.

Teď se tam pravidelně sjíždí mladí géniové, aby se utkali v nejrůznějších soutěžích. Shodou náhod se tam také objeví čerstvý vdovec se svými čtyřmi dětmi nebo třeba filmová hvězda Midge Campbell.

Všechny je čeká nabitý program, když v tom vše naruší nečekaná událost, která dostane Asteroid City na titulku celosvětových novin.

Asteroid City je mnohými velmi očekávaný snímek, s ještě velkolepějším obsazením, než měli ostatní Andersonovo filmy. Ve snímku se například objeví Scarlett Johansson, Tom Hanks, Tilda Swinston, Bryan Cranston, a to že i Jason Schwartzman už pravděpodobně nikoho moc nepřekvapí.

Někteří se k ději filmu Asteroid City vyjadřují jako o tom nejlepším, co Wes Anderson doposud udělal, podle jiných je film zklamáním. Jaký názor na to máte vy?

 

 

Připravila: Petra Sauerová