CoolClub pro IT odborníky

CoolPeople Club má nový design, přibyly i chytré funkce s podporou AI

27.07.2023

Magazín CoolClub má nový kabát. Moderní design s jasně čitelnou typografií a intuitivním uspořádáním podporují i nové funkce umělé inteligence. Nová generace CoolClubu, který je na světě již 11 let, je tady.

 

CoolNovinky

 

Magazín CoolClub, který již 11 let přináší IT odborníkům čerstvé informace a zajímavosti ze světa moderních technologií, gamingu, filmu a aplikací, právě začal žít ve zcela nové verzi. Vychází tak mnohem více vstříc svým uživatelům, kteří zde najdou své oblíbené rubriky v novém uspořádání a v příjemném designu. Nový CoolClub je více trendy, má jasně čitelnou typografii, poutavější vizuály, a především intuitivní uspořádání. Nabízí také mnoho funkčních prvků, které usnadňují uživatelům orientaci.

 

Jaké byly důvody pro inovaci a co na Clubu nejvíce frčí? Na to jsme se zeptali šéfredaktorky magazínu CoolClub Aleny Čálkové

Jaké byly hlavní důvody pro modernizaci a inovaci CoolPeople Clubu?
CoolClub je jedním z informačních kanálů, kterými oslovujeme naši cílovou skupinu IT odborníků. Magazín má poměrně silnou historii, existuje již 11 let. Z původně tištěného média, které pravidelně každý měsíc přistálo na stolech desítkám tisíců IT odborníků a manažerů technologických společností, se postupně stalo úspěšné digitální médium.

Progres je hezky vidět i na fungování redakce - zatímco dříve jsme měli velký tým lidí, s nimiž jsme se scházeli na redakčních radách (mimo jiné i s Lukášem Pavláskem, který díky CoolClubu rozjel své úspěšné knihy Deník ajťáka), teď se vše řídí online a máme redaktora, který pro nás píše z Thajska, kde žije, bývalá kolegyně zase byla nomádkou. Tak, jak se vyvíjejí trendy a požadavky v online světě, flexibilně reagujeme i s naším online magazínem.

Aby byl stále čtivý a uživatelsky atraktivní, přizpůsobili jsme mu nejen design, ale skladbu obsahu, vizuály, typografii. Přidali jsme nové funkce a zapojili umělou inteligenci. Jak konkrétně, to je překvapení pro každého čtenáře.

Jsme součástí CoolPeople Technology, společnosti, kde zjištění, že něco dobře funguje, je jen začátek! Proto se i zde musí neustále hledat cesty k dalšímu a dalšímu rozvoji a zlepšení. Jestli totiž něco CoolPeople Technology umí, tak posouvat laťku výš a výš a nemožné měnit v možné 😊.

 

Týkají se hlavní změny jen designu webu?
Redesign Clubu je zásadní, ale proměnou prošla i samotná skladba webu. Na první pohled je Club odlehčený a více svěží. Inspiraci jsme čerpali ze zahraničí a testovali, jaké uspořádání je pro uživatele nejpříjemnější, to, co se nám nejvíce líbilo na mnoha různých webech, jsme dali dohromady na jedno místo.

Změny se ale promítly i do obsahu, kde jsme na základě analýzy dat lépe uspořádali to, co přesně chtějí čtenáři na Clubu čerpat, co je baví a prokazatelně táhne k našemu stanovenému cíli.

 

 

Jaké konkrétní změny v obsahu nastaly?
Zjistili jsme, že dnes už naši IT odborníci nechtějí číst odborné články o technologiích, ani o start-upech, toho mají všude dost z různých odborných zdrojů. Naše cílovka se chce především bavit, dozvídat se zajímavosti o technologických hračkách, chtějí být v obraze v tech novinkách a v tom, co frčí na streamingových platformách nebo v oblasti gamingu. Ohlasy na tyto články, čtenost i míra čtenářského zapojení, je mnohonásobně vyšší než u jiných článků, proto se soustředíme hlavně na ně.

 

Kdo za celkovou realizací nového designu webu stojí?
Při vývoji nového webu jsme studovali a testovali tuzemské i zahraniční zdroje a média. Na základě toho jsme seskládali podobu, která splňovala naše požadavky i očekávání. Pro výslednou realizaci jsme oslovili americkou agenturu, která mimo jiné stojí i za novým webem CoolPeople. V USA mají trochu odlišné přemýšlení o grafickém uspořádání webu, a to právě způsobuje ten správný kontrast a značnou odlišnost. Američané nám vyvinuli nový web, jehož součástí je samozřejmě i privátní zóna pro přihlašování našich IT odborníků, ta prošla redesignem.

Konkrétně jsme se na návrhu vzhledu webu podíleli s CMO CoolPeople Vilémem Terichem, který také vývoj webu hlídal a komunikoval. Díky vytrvalé práci jsou součástí nového webu i nejrůznější vychytávky, jako je například zobrazování relevantních článků související s právě čteným článkem.

 

Co teď aktuálně na Clubu nejvíce frčí? Jaká rubrika a jaká témata letí?
Naší nejsilnější trojkou jsou rubriky Magazín, CoolMovie a PlayCool, tedy zajímavosti z tech světa včetně rad a tipů, dále filmy a seriály a samozřejmě také gaming. Mezi nejčtenější články patří ty, které přinášejí různé žebříčky, rady, tipy a podobně. Z témat nejvíce táhne umělá inteligence, podcasty, filmy, hry a dost velký zájem vyvolává i sociální síť OnlyFans 😊.

Naše čtenáře obecně nejvíc baví číst, které aplikace můžou v aktuálním období využít (nejen na hory, ale například i při grilování, večerních party v podobě vědomostních kvízů a her nebo při různých potížích), dále jak maximálně vytěžit z nástrojů, které denně používají (např. Office, ChatGPT, Waze, Teams…), jaký film si pustit o víkendu, nebo kterou hru stojí za to si zahrát. Na nás je, abychom tato témata hledali a zpracovávali tak, aby v nich našli vždycky nějakou přidanou hodnotu, což je příslib toho, že se k nám jako čtenáři budou vracet.

 

Připravila: Petra Sauerová