CoolClub pro IT odborníky

Sláva nebo ostuda? Spotify rozšiřuje pole působnosti, přichází s vlastním hardware

Společnost uvádí na trh svůj první gadget Car Thing, který je určen automobilům. Umí však jen pouštět hudbu nebo podcasty, i jeho fungování je zatím jen v omezené verzi. Ve finále to vypadá spíše na velkou ostudu než velkou slávu. Nebo ne?

Novinky Dnes

Fanoušci streamovacích platforem se mohou těšit na skvělou podívanou, do Česka míří dvě žhavé novinky

Stávající nabídka se rozroste o Disney+ a HBO Max, které by měly do Česka dorazit v druhé půlce letošního roku. Aktuálně nejpopulárnější platformou a obrovskou nabídkou pořadů je v České republice Netflix, který se může na podzim obávat silné konkurence. Disney+ má po celém světě skoro 95 milionů předplatitelů a nedávno oznámil, že do své nabídky zařadí mimo jiné i legendární seriál Simpsonovi, v repertoáru už má produkci z dílny Marvel nebo třeba Pixar

Novinky 08.04.2021

Věříte Facebooku, co se týče vašich osobních dat?

Gigant sociálních sítí se v posledních letech potýkal s incidenty, týkající se ohromného uniku osobních dat uživatelů. Jak je možné, že jeden z nejrozsáhlejších webových systémů utrousí tak důležité informace? 

Novinky 08.04.2021

Šlape Instagram na paty jedné z nejznámějších sociálních sítí pro tvorbu video obsahu?

Ano, máme na mysli TikTok. Většina uživatelů na TikTok nahlíží skrze prsty ovšem tato sociální síť se stává nedílnou součástí marketingových strategií stejně tak jako Instagram. Instagram, gigant dominující digitálnímu obsahu v podobě umožňovaní sdíleni fotografii přišel s novým nástrojem pro kreativní tvorbu a editaci mobilních videí což bylo donedávna doménou populární sociální sítě TikTok. Krátká videa, která se dají nově na instagramu vytvořit se nazývají Reels.

Novinky 08.04.2021

Hmotné bohatství se pomalu, ale jistě transformuje do digitálního. Co se stane s digitálním bohatstvím po smrti majitele?

Hotovost, investice, majetek, auta, šperky – to všechno jsou pro mnoho lidí atributy bohatství. Stále častěji se ale můžeme setkat s bohatstvím, které je v digitální podobě. Příkladem je kryptoměna nebo NFT, v překladu nezaměnitelný token. Díky dnešní době, kdy se digitalizace a rozvoj technologií neustále posouvá kupředu, procházíme největším převodem bohatství v historii. Podle kalifornské studie má každý čtvrtý spotřebitel ve svém životě někoho, kdo zná všechna jeho hesla a přístupy k účtům, což vyvolává pochybnosti o tom, jestli budou spotřebitelé schopni svoje digitální data někomu předat, nebo jestli miliardy virtuálního zboží zůstanou navždy uvězněné v digitálním éteru.

Novinky 15.03.2021