CoolClub pro IT odborníky

Kdo to volá? Aplikace vám pomohou identifikovat neznámé hovory

12.02.2024

Není nic otravnějšího než telefonáty z cizích čísel, o které nestojíte. Většinou se totiž jedná o nevyžádaný reklamní hovor. Existuje ale jednoduché řešení, jak s podobnými telefonáty zatočit.

 

Magazín

 

Vyřešte záhadu neznámých hovorů. S pomocí moderních aplikací se zbavte nechtěných volajících, které vám volají třeba i v noci. Jak na to? 

 

Nezvedat je jen dočasné řešení

Jednoduše ignorovat neznámé hovory může být lákavé řešení, ale co když čekáte na důležitý hovor? Stejně tak vám může volat pojišťovna, banka anebo třeba policie. A o těchto hovorech zkrátka chete vědět. Nebo prostě nemáte čas a energii na to, neustále típat hovory, o které nestojíte.

Co tedy s tím? Nabízíme pár tipů, jak si poradit s otravnými neznámými volajícími.

 

 

Proklepněte si telefonní číslo

Než se rozhodnete neznámý hovor zvednout, zkuste si telefonní číslo pořádně proklepnout. Existuje hned několik webových stránek, které sbírají data o frekventovaných telefonních číslech. Na těchto webech dokonce najdete u konkrétních telefonních čísel recenze a hodnocení. Na základě toho se pak můžete rozhodnout, zda hovor přijmout či ne.

Tyto weby vám pomohou:
muzutozvednout.cz
volajici.cz
kdovolal.cz
kdomivolal.eu
vyhledatcislo.cz

Některé z webů už najdete také v Google Play či AppStore jako aplikace. Zkuste například KdoMiVolal, Zvednout to? či Nevolejte.cz.

 

Skryté číslo? Něco se stalo!

Není nic víc znejišťujícího než zazvonění telefonu se skrytým číslem. Většině z nás automaticky vyvstanou otazníky a obavy o možném nebezpečí. Skrytá čísla totiž často patří státním institucím, jako je policie nebo finanční správa.

I tak se ale nemusíte bát hovor nepřijmout, pokud vám volá někdo z těchto úřadů a vy hovor ze strachu ze skrytého čísla hovor nepřijmete, zavolá vám později z normálního čísla. Je to běžná praxe.

 

 

Dejte vědět operátorovi

Pokud vás však skryté číslo obtěžuje opakovaně, obraťe se na svého operátora. Asistent na lince vám pomůže číslo vystopovat a může vám nabídnout možnosti případného zablokování. Proaktivní kroky, jako je právě konzultace s operátorem, mohou pomoci minimalizovat nežádoucí situace spojené s neznámými čísly.

 

Využijte blokaci čísel na mobilu

I mobilní telefony však nabízejí možnost zablokovat nežádoucí čísla. Nežádoucí číslo si můžete jednoduše zablokovat sami po rozklikuntí volajícího čísla pomocí funkce Zablokovat volajícího. 

 

A buďte opatrní

Neznámé číslo? Raději nikdy nedávejte osobní informace ani peníze žádnému podezřelému a neznámému volajícímu. Podvodníci se často pokouší získat citlivé údaje pod rouškou zdánlivě legitimních organizací, jejich cílem je však vyluxovat váš účet.

 

 

Připravila: Petra Sauerová