CoolClub pro IT odborníky

Magazín

Noční nabíjení mobilu: ničí váš telefon? Známe nejdestruktivnější způsob nabíjení

Zapnout mobilní telefon do nabíječky před spaním a ráno ho z ní vytáhnout nabitý? Poměrně pohodlný způsob dobíjení. Jak je to ale s dopadem na životnost baterky telefonu? A jak jsou na tom se škodlivostí bezdrátové nabíječky? Víme, která nabíjecí kombinace je nejhorší!

Nejlepší GPS lokátory pro děti: chytré hodinky, náramky i přívěsky

S návratem dětí do školních lavic vyvstává v mnoha rodičích otázka – jak o nich mít neustálý přehled, aniž bychom jim museli nutně dávat mobilní telefon? Řešením jsou GPS lokátory. Která zařízení jsou nejlepší?

Virtuální tréninky Sense Arena: budoucnost sportu?

Virtuální tréninky jsou větší pecka než si možná kde, kdo představoval. Potvrzuje to hokejista David Pastrňák, stejně jako i tenistka Martina Navrátilová. Mentální a kognitivní trénink se tak stává nepostradatelnou součástí profesionálních ale i amatérských tréninků. Český podnikatel Bob Tetiva nyní dosahuje na tenis, podaří se mu dobýt i basketbalová hřiště?

iMac slaví 25 let na trhu: Znáte jeho fascinující historii?

Jste fanouškem společnosti Apple? iMac je jednou z nejoblíbenějších řad stolních počítačů vůbec a letos slaví neuvěřitelných 25 let na trhu. Jaká je jeho historie?

Nejlepší technologické vychytávky roku 2023

Bezdrátové reproduktory, přenosná pizza trouba nebo třeba fitness zrcadlo s více než 850 cvičebními lekcemi. Ano skutečně, dnes si lze usnadnit či vyšperkovat život všemožnými technologickými nástroji nebo gadgety, zde najdete seznam těch nejzajímavějších pro rok 2023.

Nespočet vzpomínek v plném úložišti mobilu: Jak uvolnit místo a nepřijít o ně?

Na čas prázdnin už dávno nestačí jen vzpomínka, dnes jde zejména o vizuální stopu. Tímto způsobem se však pomalu, ale jistě, plní i paměť mobilních zařízení. Jak si jednoduše v mobilu uvolnit místo?

7 Instagramových účtů, které vás zaručeně pobaví

Zůstali jste sami, někde čekáte a nemáte co dělat? Lepší než bezduché brouzdání na sítích je jít po cíli: zábavě. Zde je několik instagramových účtů, které vám zajistí zábavu.

Jak zachránit utopený telefon? Správný postup krok za krokem

Podařilo se vám skočit do bazénu s mobilem v kapse, polili jste ho vodou nebo se do telefonu dostala vlhkost? Nic nemusí být ztraceno. Níže najdete postup, jak ho vysušit a snad i zachránit.

Threads vs. Twitter: 6 zásadních rozdílů mezi konkurenty

Aplikace Threads je na trhu stále žhavou novinkou. Překoná tato nová sociální síť konkurenční Twitter? Jaké jsou mezi platformami rozdíly? A dočkají se aplikace uživatelé ze zemí v Evropské unii?

6 nejlepších mobilních aplikací na letní koktejly

Zapomeňte na obvyklé letní nápoje a otevřete svět nekonečných možností s inovativními koktejl aplikacemi! Zpříjemněte si horké letní dny a večery jedinečnými recepty, které vás náležitě osvěží. Jste připraveni na technologickou koktejlovou magii?

Nejlepší vědomostní hry v aplikacích: zábava nejen pro letní večery

Máme pro vás několik super tipů na vědomostní hry v aplikacích v mobilu. Hledáte-li kvízy, které nejen pobaví, ale zároveň i naučí, s našimi tipy nešlápnete vedle.

7 tipů a aplikací na nejlepší úpravu fotek, nejen z dovolené

Zachycujte své letní zážitky ještě lépe díky našim tipům. Využijte dokonalý kontrast, vyladěné barvy, nalaďte se na summer vibe a využijte chytré aplikace. Proměníte tak obyčejnou fotku v hotové umělecké dílo.

Jak využít maximální potenciál AI? Ptejte se správně, vsaďte na prompt engineering

Už jste se dostali k některé současné generativní umělé inteligenci a měli čest systém nějakým způsobem využít? Pravděpodobně jste zjistili, že je to v celku užitečný pomocník, háček tkví v tom, že jeho výsledky nejsou vždy takové, jaké byste očekávali. Proč? Celé to tkví v zadání, které někdy stačí jen maličko upravit.

3 nejlepší tvůrci z OnlyFans: Od kontroverze k multimilionářskému úspěchu

320 milionů návštěv měsíčně. OnlyFans se daří více než kdy jindy. Jak se tato platforma, nejen s explicitním obsahem pro dospělé, proměnila v průlomový fenomén? A kdo je na této síti nejúspěšnějším tvůrcem a kdo fanouškem?

Nejposlouchanější podcasty 2023: Oficiální žebříček nejlepších pořadů

Letos proběhl již pátý ročník ankety Podcast roku. Hlasování se zúčastnilo 100 tisíc lidí, což je o 25 tisíc více než minulý rok. Veřejnost tak svým hlasováním rozhodla o nejlepších českých podcastech v celkem 9 tematických kategoriích. Kdo je absolutním vítězem, kdo se umístil na stupních vítězů a kdo získal titul Objev roku?

7 tipů na letní vychytávky pro mobil: zabezpečte ho před vedrem, pískem i ztrátou dat

S nástupem letních měsíců je důležité chránit mobilní zařízení před extrémními teplotami, vodou i před hrozbami krádeže nebo úniku dat. Máme pro vás hned několik super tipů a triků, jak dopřát svému mobilu léto bez následků. Jak před dovolenou zabezpečit data a zajistit, že váš telefon zůstane v bezvadném stavu i v nejdrsnějších letních podmínkách?

7 tipů na nejlepší aplikace pro bezstarostné léto

Léto je na spadnutí a s ním i největší peak cestovatelské sezóny. Ideální čas pro využití chytrých telefonů, respektive různých aplikací. Ty vám pomohou zabalit, uchrání vás od spálených zad ze sluníčka, stejně jako zajistí krásné místo v přírodě k zaparkování karavanu. Inspirujte se níže a nechte si pomoct.

AI umožňuje číst myšlenky: revoluční objev texaských vědců

Zní to spíše jako sci-fi povídka, ale opak je pravdou. Jde skutečně o vědecký objev z texaské univerzity v Austinu, kde objevili způsob, jakým dokážou číst myšlenky pacienta. Prsty v tom má, jak jinak než umělá inteligence, respektive velký jazykový model, který pracuje se snímky z funkční magnetické rezonance.

5 nejlepších aplikací pro grilování: které appky z vás udělají grill-mistra?

Téměř každý miluje letní teplé večery a s nimi i grilovací sezónu. Pro technologické nadšence a geeky tu máme několik aplikací a jiných vychytávek, které celé umění grilování povznesou na nový level. A udělají z nich grilovací mistry!

Počítačová myš slaví 55. výročí! Přečtěte si její příběh

Počítačová myš slaví neuvěřitelných 55 let od svého vzniku. Tento průlomový vynález představil americký vědec Doug Engelbart spolu se svým týmem odborníků ze Stanfordova výzkumného ústavu. Jak to tenkrát bylo a proč se myš jmenuje myš?

Načítám další...