CoolClub pro IT odborníky

Magazín

8 nejúčinnějších tipů pro práci s prompty v ChatGPT

Abyste umělou inteligenci dokázali vytěžit naplno, musíte s ní umět komunikovat. Správně se ptát a správně úkolovat. Jak tedy zadávat prompty, abyste z ChatGPT dostali maximum?

6 tipů na nejlepší zahraniční podcasty o AI

Ať už se chcete dozvědět o nejnovějších technologiích, etických otázkách, nebo o tom, jak AI ovlivňuje vaše profesní pole, podcasty jsou skvělým způsobem, jak se ponořit do hloubky tohoto fascinujícího odvětví.

Jak jednoduše vytvořit vlastního OpenAI GPTs chatbota

Mít vlastního AI asistenta, kterého si sestavíte na míru posouvá vaši práci s ChatGPT mílovými kroky daleko. Vezme na sebe jakoukoliv roli (třeba Steva Jobse) a bude vymýšlet produkty či tvořit nová loga.

Skryté kamery nejen v hotelech: Víme, jak je odhalit!

Špionážní kamery jsou dnes již tak malé a cenově dostupné, že není problém je namontovat do jakékoliv lampičky nebo detektoru kouře. A děje se to! Sleduje vás někdo na dovolené? Víme, jak to zjistíte.

Láska v době digitální: Valentýn v režii umělé inteligence

Valentýn. Puget rudých růží, bublinky, jahody v čokoládě, červená srdíčka a umělá inteligence. Zarazila vás ve výčtu AI? Virtualizujte letos svůj Valentýn!

Kdo to volá? Aplikace vám pomohou identifikovat neznámé hovory

Není nic otravnějšího než telefonáty z cizích čísel, o které nestojíte. Většinou se totiž jedná o nevyžádaný reklamní hovor. Existuje ale jednoduché řešení, jak s podobnými telefonáty zatočit.

Jsou tu nové podvody při platbách QR kódem. Tyhle jsou nejčastější

QR kódy zažívají zlaté časy, oblíbené jsou zejména pro rychlé platby a odkazy na webové stránky. Jenže i sem už vtrhly podvody. A podvádí se i v Česku.

Mobil se v mrazech chová jinak. Připravte se na 5 nejčastějších situací

Věděli jste, že mobilním telefonům zima neprospívá? Proč a jak je v právě probíhajícím zimním období, kdy často padají teploty i pod bod mrazu, chránit?

Umělá inteligence má obrovskou uhlíkovou stopu. Nejzatěžující je generování obrázků

Dnes běžně užívaná generativní umělá inteligence, která dovede takové věci, jako generovat text, video či obrázky není úplně zadarmo. A nejde tu teď o peníze. AI má prý obrovskou uhlíkovou stopu.

Umělá inteligence a sociální sítě v roce 2024: Musk a představil Groka

Umělá inteligence mění pravidla hry na sociálních sítích. Pochopily to i velké společnosti a podřídit se musel i Elon Musk. Jak se bude trend sociálních sítí vyvíjet v roce 2024?

Aplikace Threads v Česku: Pomalý rozjezd a velká bezpečnostní rizika

Nová platforma Threads je v Česku dostupná již měsíc. Jak se jí daří? Rozjezd je vlažný, platforma skrývá mnoho bezpečnostních rizik.

Reklamace vánočních dárků? Pozor na 7 fíglů prodejců

Prodejci mají při reklamaci zboží své fígle, jak vás připravit o náhradu. Máme pro vás tipy, jak vrátit, vyměnit či reklamovat zboží bez potíží.

Vánoce s tech dárky? Pozor na čtyři nejčastější důvody zklamání

Někdy může boj o ty nejlepší vánoční dárky přijít nazmar hned pod stromečkem. Pohlídejte si čtyři nejčastější důvody zklamání z tech dárků, které s sebou přinášejí.

Vyhněte se platformě WeChat, sbírá velké množství dat, varuje NÚKIB

Před sociální sítí WeChat varuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Čínská aplikace, sbírající značný objem dat, byla minulý týden kybernetickým úřadem označena za možnou hrozbu.

Apple a Google už znají nejlepší aplikace roku 2023

Každý rok probíhá vyhlašování TOP aplikací App Store Awards a Google Play Best of. Které se umístily za rok 2023?

4 tipy na hi-tech vychytávky pro dokonalou vánoční výzdobu

Vánoce se blíží a je na čase ladit sváteční atmosféru. Pokud jste technologický nadšenec, můžete si letos pomoci s několika hi-tech vychytávkami. Konečně je to tu. Vánoce jsou za dveřmi a je nejvyšší čas vnést do našeho prostředí tu úpravou sváteční atmosféru. Dnes pro vás máme 4 tipy na technologické vychytávky, se kterými to bude hračka.

Tipy na vánoční dárky pro gamery

Vánoční dárky jsou všude kolem nás, ale co když máte v okolí hlavně gamery? Jak jim vybrat dárek, který jim opravdu udělá radost? Máme pro vás několik tipů. Gameři jsou jedinečná skupina lidí, kteří mají své specifické potřeby a zájmy. Ačkoliv je může potěšit i dárek, který se netýká jejich koníčku. Rozhodně se trefíte, pokud se budete inspirovat následujícími seznamem plným tipů.

Jak zabránit nechtěnému dotyku obrazovky mobilu? Víme jak na to!

Uzamknout dotykovou vrstvu obrazovky se může hodit. Oceníte ji při sledování videa, spuštěné navigace nebo u dětí. Jak na to?

Česko se digitalizuje: Nový řidičák nyní elektronicky i bez datové schránky

Česko se postupně digitalizuje a od 3. listopadu připravilo pro své občany novinku. Zažádat o řidičský průkaz jde nyní elektronicky i bez datové schránky. Přes Portál Dopravy.

Black Friday se blíží. Jak se nenechat zmást a nakoupit výhodně?

Slevy, akce, výprodeje, výhodné nákupy, to je Black Friday. Letos začne již 20. listopadu. Jak nakoupit chytře a co nejlevněji? Dejte pozor na obchodnické triky.

Načítám další...