CoolClub pro IT odborníky

Největší aktualizace v historii Apple, iOS 18 slibuje implementaci AI

06.02.2024

Poslední verze operačního systému iOS byly víceméně o malých updatech napříč funkcemi v iPhonu. Tomu by měl být konec s aktualizací systému na iOS 18. Nová verze má být jednou z nejzásadnějších aktualizací v historii společnosti.

 

Novinky

 

Podle všeho je iOS 18 od samého počátku vyvíjen s velkými ambicemi. Přinese spoustu novinek, které postřehnete napříč celým iPhonem. Nepůjde pouze o drobné úpravy, jako tomu bylo v rámci několika posledních updatů.

Kromě určitého redesignu, můžete také očekávat propracované funkce umělé inteligence. Ačkoliv se to může zdát jako krok, kterým se Apple snaží dohnat konkurenci, není tomu tak. Společnost na tom údajně pracuje už dlouho, a tak funkce iOS 18 nelze brát jako nějakou rychlou snahu o to něco dohnat.

 

 

S novým systémem se můžete těšit například na mnohonásobně vylepšenou Siri, propracované automatické odpovědi ve Zprávách, prostřednictvím AI generované playlisty v Apple Music, ale i na možnost vytvářet si souhrny v Pages, Numbers anebo Keynote.

Jak už je u Apple ale velmi dobře známo, pokud nebude s kvalitou vyvíjených softwarových či hardwarových produktů spokojen, může dojít k odkladu uvedení, a to klidně i rok.

A vůbec, implementace AI novinek jako součást nové verze iOS 18 bude jejich prvním větším krokem tímto směrem. Větší implementaci umělé inteligence plánuje Apple zařadit až v horizontu několika let. Otázkou proto zůstává, nakolik budou letošní AI funkce variabilní. To se dozvíme do méně než půl roku.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Apple