Club

TV portál Facebooku vám umožní sledovat pořady během videohovorů

Zatímco dosud nás Facebook obklopoval jen jako sociální síť, nyní se k nám snaží proniknout i z jiné strany. Přichází s vlastním chytrým zařízením TV Portal, jehož hlavní funkcí jsou videohovory s prvky rozšířené reality spolu se streamováním obsahu na obrazovce televize. 

 

Magazín

 

Portal tým na Facebooku představuje svou nejnovější generaci zařízení pro videohovory v aplikacích WhatsApp a Facebook Messenger, zážitky z rozšířené reality a interakce Amazon Alexa s debutem Portal TV, 8palcovým inteligentním displejem Portal Mini a 10palcovým přepracovaným inteligentní displejem Portalu. V portálu Portal TV můžete sledovat streamované video společně s přáteli a rodinou, i když na začátku je obsah omezen na videa z Facebook Watch. Zařízení se připojí k televizoru pomocí kabelu HDMI.

 

Inteligentní kamera

Videohovory s Portal TV pracují až se sedmi lidmi a využívají umělou inteligenci, která zvyšuje zážitek. Inteligentní kamera je určena k rozpoznávání lidí při videohovoru a automatickému zachycování snímků. Inteligentní hlasitost slouží k modulaci nastavení hlasitosti, takže můžete slyšet osobu, ať se nachází poblíž nebo se pohybuje po místnosti. Identifikace osob Facebooku na AI funguje lokálně na zařízení. Představení těchto tří zařízení dnes následuje po říjnovém debutu inteligentních displejů Portal a Portal+, prvních kusů hardwaru vyvinutého interně společností Facebook a jeho spotřebitelských projektů Building 8 skunk works.

Portal TV se začne dodávat 5. listopadu a bude stát 149 dolarů. Přepracovaný Portal bude stát 179 dolarů, zatímco Portal Mini bude stát 129 dolarů. Obě další zařízení se dodávají od 15. října. Ceny Portalu a Portalu Mini budou pro spotřebitele vítanou zprávou, protože původní Portal a 15palcový Portal+ ​​vydaný před rokem v současné době stojí 199 dolarů, respektive 350 dolarů.

 

 

Sdílet společně

S využitím pole s osmi mikrofony a rozpoznáváním hlasu na dálku mohou inteligentní displeje Portal TV komunikovat s asistenčním programem Amazon AI Alexa pro přehrávání hudby, kontrolu počasí a kontrolu stavu objednávky z online eshopu Amazon. Funkce „Sledovat společně“ je vítaný přídavek k rostoucímu počtu věcí, které můžete dělat s přáteli a rodinou během videohovorů. Volající s portálovými zařízeními mohou také sdílet hudbu Spotify nebo iHeartRadio společně, nosit masky rozšířené reality, vyprávět dětské příběhy s AR a společně hrát AR hry.

Hry AR budou k dispozici na všech portálových zařízeních, počínaje čtyřmi tituly: Puffy Bunny, Don't Smile, Kittens Match a This or That. Efekty AR a hry jsou k dispozici pouze během videohovorů na Messengeru. AR hry pro videohovory Facebook Messenger byly poprvé představeny pro skupinové videohovory Facebook Messenger v srpnu 2018. Podpora okamžitých her na Facebooku byla přidána také pro inteligentní displeje portálu, aby uživatelé mohli koncem minulého roku hrát hry jako Battleship nebo Words With Friends. Pokud zařízení Portalu nebude používáno pro videohovory, budete moci streamovat Amazon Prime Video nebo rozesílat fotografie přátel na Facebooku nebo Instagramu, což je funkce Facebooku zvaná Superframe.

 

 

Brýle jsou v plánu

Vydání nových portálových zařízení dnes přichází s tím, jak Facebook plánuje rozšířit prodej Portalu o více zemí po celém světě. Zařízení byla původně k dispozici v USA a Kanadě a koncem letošního roku budou k dispozici ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Austrálii a na Novém Zélandu. Tým Portalu a generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg poprvé na květnové konferenci vývojářů F8 představili plány WhatsAppu na zavedení portálových zařízení a rozšíření prodeje do evropských zemí. Nejnovější zařízení Facebooku soutěží s chytrými obrazovkami Alexa a Google Assistant, jako jsou Nest Hub Max a Echo Show druhé generace. Jednotka AR / VR na Facebooku, která zahrnuje divizi Portal, také vyvíjí brýle s rozšířenou realitou, které by měly vyjít do roku 2025.

 

 

Připravil: Radek Svoboda