Club

Všimli jste si? Legendární chyby v GoT

Seriál Game of Thrones už sice zmizel z televizních obrazovek, ale v paměti diváků i nadále zůstanou humorné chyby, které tvůrci nechtěně poslali do světa. Kdo z vás si všiml na filmových plátnech těchto 6 nedostatků?

 

Magazín

 

Game of Throne patří mezi nejoblíbenější seriály dnešní doby – podle ČSFD dokonce se jedná dokonce o 4. nejoblíbenější seriál. Díky své vysoké sledovanosti bylo od roku 2011 natočeno 8 serií, což dohromady čítá na 73 epizod. Zatímco pro diváky to znamená velkou nálož poutavých příběhů a napínavých scén, pro natáčí štáb to znamená velký prostor pro nezamýšlené chyby. Pojďte se s námi podívat, jaké největší chyby svět Západozemě zažil.

 

Zapomenutý kelímek od Starbucks

I obávaná Matka draků potřebuje občas doplnit energii dobrým šálkem kávy. Jak jinak byste vysvětlili kelímek od Stabucks, který byl spatřen ve 4 epizodě 8. série? I když se jednalo pouze o pár sekund, fanoušci na tento moment nezapomněli a hned po odvysílání se tato malá chyba stala virálním trendem, který zaplavil sociální média a celý internet. HBO se tuto chybu snažilo digitálně odstranit, nicméně tato ostuda už se z paměti diváků jen tak nevymaže. 

Kings Landing se změnilo v poušť

A tady je další drobná chyba ze strany produkce, která se dostala na televizní obrazovky. Všimli jste si, že u poslední série se Královo přístaviště změnilo na poušť? Z minulých sérií si mohli diváci všimnout toho, že hlavní město bylo vždy obklopeno oceánem a majestátnými horami. Nicméně když se v poslední sérii celý tým Daenerys shromáždil před branami města, aby vyjednával se Cersei, po vodě najednou nebylo ani stopy.


 

Sansa je Targeryan

Úvodní znělka patří k tradiční části každé epizody, kterou dobrý fanoušek pozná po prvních tónech. Během této znělky na pozadí běží jména postav herců společně se symboly rodů, které postavy reprezentují. Daenerys je Targeryan, Cersei je Lannister a o Sanse byste nejspíš řekli, že je to Stark. Tvůrci na tento detail však zapomněli a v prvních epizodách ze Sansy na chvíli udělali Targeryenku. Jedná se skutečně o chybu nebo o skrytý spoiler? 

Jon Snow a jeho jizvy

Jon Snow patří mezi nejdůležitější postavy celého seriálu a není divu! Kdo by zapomněl na epickou scénu, kdy Jon Snow znovu oživl, poté co byl zabit svými kolegy z noční hlídky. Kromě nadšení schytala tato scéna i pěknou dávku kritiky. Vážná zranění a jizvy na tváři a krku jakoby se vypařily, jen rány na jeho hrudi zůstaly stejné. Byly šrámy na tváří zázračně vyléčeny, aby si Jon udržel svůj atraktivní vzhled nebo na tento detail tvůrci úplně zapomněli? 

Stannis Baratehon a jeho nabíječka od notebooku

O krvavé scény není v Game of Thrones rozhodně nouze a vyjímkou není ani bitva o Zimohrad, kdy byl Stannis Baratheon, mladší bratr Roberta a právoplatný král, zabit bojovnicí Brienne. Zatímco Stannis pomalu umírá opřený o strom, pod nohou mu vykukuje nabíječka na notebook, která ve světě Západozemí nemá rozhodně co dělat!

 

Jamiemu Lannisterovi chybí na konci zlatá ruka

Scéna umírajících Lannisterů vyvolala v divácích hodně hořkosti. Místo očekávané odplaty, po které fanoušci tolik toužili, se na Cersei a Jamieho sesypala celá Rudá bašta, zatímco v objetí čekali na svou smrt. Bystří diváci si však jistě všimli, že zlatá ruka, kterou měl celou dobu na pravé straně, se v poslední epizodě najednou plně uzdravila.I mistr tesař se někdy utne – nicméně ani nedostatky na filmovém plátně nemohou zkazit dojem vynikajícího seriálu, který v divácích Hra o trůny zanechala. I přes nezamýšlené chyby může HBO slavit – seriál přilákal nejvíce diváků v jejich historii.

 

Text: Petra Pruden