CoolClub pro IT odborníky

Ženy v IT přináší nový úhel pohledu i lepší komunikaci. Přesto je jejich podíl v ČR jen 10 %

Pokud existuje pracovní sféra, kde dominují muži, pak je to IT. Podle průzkumu v ní u nás pracuje pouze 10 % žen. A to je velká škoda. Ženy mohou na stůl přinést nepřebernou řadu benefitů. Co jim brání při vstupu na IT scénu? A jaké IT role si ženy nejčastěji volí?

 

HRstack

 

Dříve 37 % žen v IT, dnes pouze 10 %

Kolem IT sféry se točí mnoho předsudků. První z nich je, že ajťák je typický šprt podobný hlavním postavám v Big Bang Theory. Druhý z nich je to, že holky do IT nepatří.

Zatímco první stereotyp se stává předmětem vtipů, druhý má skutečný vliv na IT trh. Podle průzkumů pracuje v IT průmyslu pouze 10 % žen (například v USA je to 25 %). Toto číslo vás nejspíš nepřekvapí. To, co by vás mohlo překvapit, je naše historie. 

„Když se podíváte zpátky do historie, tak jsme mívali v IT 37 % (v 80. letech) a bralo se to jako jedno z těch povolání, které tady prostě je a ženy a muži se o něj dělí. Stereotyp, že jde o mužskou práci, se možná vytvořil i tím, že se IT zařadilo mezi technické obory, na které běžně více chodili muži. A úplně se zapomnělo na to, že první programátorky byly ženy,“ říká Ondřej Čejka, provozní ředitel neziskové organizace Czechitas, která pořádá IT kurzy pro ženy.

Co se změnilo? Proč v této pracovní oblasti dominují muži?

 

 

Proč je žen „ajtaček“ tak málo? 

Důvodů, proč se ženy tak málo pohybují na IT scéně, je několik. Drtivá část z nich vyvěrá z předsudků i stylu výchovy. Vanessa Vallely, zakladatelka členské organizace WeAreTechWomen, v článku pro časopis Guardian uvádí, že problémy začínají ve škole, kdy začínají vykrystalizovávat „holčičí a klučičí předměty“ (např. matematika a fyzika je pro kluky, výtvarka a jazyky pro holky).

Vanessa poukazuje také na to, že i ženy, které proniknou do technologického průmyslu, stále bojují. Tento názor potvrzuje i minulý výzkum Harvard Business Review, který ukázal, že americké ženy ve vědě, strojírenství a technologiích mají o 45 % vyšší pravděpodobnost, že dají výpověď do jednoho roku od přijetí zaměstnání.

Podle studie Capital One za tím stojí patří slabá podpora managementu (23 %), nedostatek příležitostí (20 %) a či špatný balanc mezi pracovním a soukromým životem (22 %).

Vellely říká: „Ženy prostě nejsou povyšovány do seniorních pozicí.“ Upozorňuje však i na to, že lidé v IT si tento problém uvědomují a snaží se přilákat více ženských uchazeček.

 

 

Ženy přináší nový pohled na věc, lepší komunikaci i umění multitaskingu 

I přes veškeré pochybnosti a předsudky, které kolem tématu kolují, mají ženy v IT úspěch. Mohou nabídnout nové kvality a skvěle doplnit mužský kolektiv.

„Ženy dokážou věci lépe spojovat, podívat se na ně z vícero širších úhlů pohledu. Nějaký specialista (muž) v daném oboru třeba často nevidí kontext a pak se mu může špatně komunikovat na jedné straně se zákazníkem a na druhé straně se svým interním týmem, takže například na pozice IT konzultant nebo IT support se hodí právě ženy,“ říká Čejka.

To však není jediná výhoda, kterou přináší. Je to i jejich schopnost multitaskingu alias zvládání více věcí najednou.

„Jak si ověřuji u nás v týmu a podle toho, co jsem zažil i v jiných firmách, tak v tomhle bývají nejlepší maminky po mateřské, které jsou většinou perfektní v time managementu, protože musí zvládat jak rodinu, tak i práci,“ doplňuje seznam výhod Čejka.

 

Rekvalifikace rozhodně není tabu

„Když něco vystudujete, budete pracovat v tom stejném oboru.“ I to je mýtus, který se začíná postupně bortit. Podle průzkumu Smithio 47 % respondentek pracujících v IT prozradilo, že obor IT nemá vystudovaný. Nejčastěji se jednalo o absolventky ekonomie (10 %), mezinárodního obchodu (4 %) a biologie (3 %), které sáhly po rekvalifikačních kurzech.

Ženy (ať už vystudované nebo rekvalifikované) se pak nejčastěji dostávají na pozici developera (36 %), testera (22 %) a nebo technické podpory. Malý zlomek pak tvoří ženy datové analytičky nebo IT analytičky. To vyplývá z průzkumu Smithio a Femme Palette.

 

Na trhu chybí tisíce IT specialistů

Český trh zažívá krušné časy. V současné chvíli chybí asi 14 000 IT specialistů. To je nedostatek, který v blízké době rozhodně nezmizí. Firmy jsou nuceny investovat do budování kvalitního Empolyer Brandu a starat se o své IT zaměstnance, aby jim nepláchli za lepší pracovní příležitostí. Nebo zvolit kvalitního a ověřeného dodavatele IT kapacit CoolPeople, který situaci s nedostatkovými IT specialisty vyřeší rychle a bez starostí. 

Tato situace ovšem nahrává i ženám, které mají lepší šanci uspět. Mnoho firem se snaží vyjít vstříc například tím, že nabízí flexibilní úvazky, aby mohly práci dobře skloubit s rodinným životem a výchovou dětí. Ženám v IT se tak nepochybně blýská na lepší časy. 

 

Tip! Předpovídejte budoucnost s prediktivní HR analytikou

 

 

Připravila: Petra Pruden