CoolClub pro IT odborníky

5 aplikací zdarma, s nimiž si vypilujete angličtinu

Vyzrajte nad telefonní prokrastinací a zkombinujte zábavu a učení dohromady! Skvěle k tomu poslouží online vzdělávací aplikace na mobil, se kterými vybrousíte vaše cizojazyčné dovednosti již za několik týdnů. Máme pro vás tipy na 5 aplikací s originální výukou, a to úplně zdarma.

 

Magazín

 

Také máte dny, kdy na svém smartphonu neustále projíždíte sociální sítě a oddáváte se nejvyššímu stupni prokrastinace? Podle statistik stráví průměrný Čech surfováním na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru až 4 hodiny denně. Pokud hledáte způsob, jak svůj čas využít produktivně, aniž byste se museli vzdávat svého chytrého telefonu, vsaďte na vzdělávací mobilní aplikace, které vám pomohou vypilovat vaše dovednosti.

 

Zvyšte svůj osobní kredit

Vezměte si například znalost cizího jazyka – základní úroveň angličtiny nebo němčiny vyžaduje v dnešní době více než ¾ všech zaměstnavatelů. Pokud tedy nemáte čas na profesionální kurzy, není nic lepšího, že si na své chytré telefony nainstalovat aplikace, díky kterým budete moci mluvit cizím jazykem jako když bičem mrská. Zde je nabídka těch neoblíbenějších programů:

 

Duolingo

Dnes už není nikdo, kdo by neslyšel o aplikaci Duolingo – o její oblíbenosti svědčí 300 milionů registrovaných uživatelů napříč celým světem a pětihvězdičkové hodnocení. Její velkou výhodou je fakt, že výuku cizího jazyka dokáže studentům maximálně přizpůsobit jejich potřebám. Během svého studia se budete moci zaměřit přesně na to, co potřebujete – poslech, psaní, gramatika, konverzace a mnohem víc.

Dalším plusem je učební program, který vás překvapí svou svižností a efektivitou. Každá lekce trvá jen čtvrt hodiny, díky čemuž se budete moci dobře soustředit a zároveň se vyhnete zbytečnému zahlcení učivem. Když se vám během těchto 15 minut povede uspět, získáte body, se kterými se dostanete na vyšší a složitější levely. Tyto motivační techniky ve vás probudí to nejlepší a posunou znalost jazyka zase o stupínek výše.

 

Tandem

Vývojáři vzdělávacích aplikací si jsou vědomi, že ne všichni uživatelé holdují jednostranné komunikaci s virtuálním učitelem. Proto byla vytvořena aplikace Tandem, kde můžete trénovat vybraný cizí jazyk přímo s rodilým mluvčím. Aplikace slouží jako takový prostředník, jenž vám vybere vašeho nového lektora přesně na míru.

Sami si pak také můžete vybrat, jaká učební metoda vám nejvíce vyhovuje. V nabídce je chat, video hovory nebo audio zprávy, které vám pomohou zajistit ten nejpříjemnější a nejefektivnější učební styl. Jako malý bonus navíc berte také seznámení s novými lidmi a objevení cizokrajných kultur bez nutnosti cestování.

 

 

Memrise

Ti z vás, kteří na sociálních sítí tráví mnoho času, jistě zaregistrovali, jak moc populární jsou nejrůznější meme a GIFY. Všimli si toho i vývojáři aplikace Memrise, která sází jedině na důvtip a princip “škola hrou”. Neočekávejte proto žádné nudné testy, zdlouhavé lekce ani stereotypní opakování – vybraný jazyk se budete učit výhradně zábavnou formou s trefnými grafickými kolážemi v cizím jazyce. Spolehnout se proto můžete na štědrou dávku humoru, se kterou si rozšíříte slovní zásobu, procvičíte výslovnost i gramatiku, a to vše samozřejmě zdarma.

 

Beelinguapp

Zajímá vás, jaká povídka sklízí úspěch v Německu nebo co přesně se událo 12. června 2019 v Chicagu? Knihomolové a nadšenci zpráv za zahraničí si jistě zamilují aplikaci Beelinguapp, která nabízí širokou škálu cizojazyčné literatury a tisku volně k přečtení. Ke studiu si můžete vybrat libovolné noviny, knížky, články nebo poezii od autora, který vás nejvíce zajímá.

Následně se vám na obrazovce rozbalí dva sloupce, z nichž jeden bude v angličtině a druhý ve vámi zvoleném jazyce. Díky tomu budete mít prvotřídní příležitost naučit se nová slovíčka a snadněji pochopit kontext. Pokud u toho ještě chcete zlepšit výslovnost, pusťte si audio průvodce, který vám celý text rád přehraje.

 

Lingua.ly

Kdo z vás hrál jako malý rád pexeso? Tato hra na procvičení paměti se velmi dobře osvědčila i ve sféře vzdělávání, kde působí jako účinný pamatovák. Na tomto principu je založena i aplikace Lingua.ly, která vám pomůže s vytvořením vlastníku slovníku problematických slov a jejich spojení. Následně vám program bude zvolená slovíčka ukazovat a schovávat tak dlouho, že na ně do smrti nezapomenete. Nebude to však jenom stereotypní opakování bez špetky praxe – po určitě době vás Lingua.ly vyzve, abyste nová slovíčka uměli použít i v tom správném kontextu.

 

Nenechte své cizojazyčné dovednosti po škole vychladnout. Místo několika hodin surfování po internetu si dejte pár svižných lekcí, které vám vypilují konverzaci, výslovnost i gramatiku, aniž byste se museli vracet zpátky do školních lavic – trénování cizího jazyku s online aplikacemi tak nikdy nebylo jednouší.

 

 

Připravila: Petra Pruden