Club

5 chytrých technologií, které vám zabezpečí dům snadno a rychle

Toužíte mít přehled o tom, co se děje u vás doma? Vyzbrojte se chytrým zařízením, které vám umožní mít všechno pod palcem. Inteligentní kamery, chytré zámky, žaluzie, světla nebo video zvonky – to všechno vám pomůže zabezpečit váš dům mrknutím oka. Podívejte se, co všechno tato chytrá zařízení umí! 

 

Magazín

 

Způsob bydlení se neustále inovuje, na trhu se stále objevují nová a modernější zařízení, která chytrý domov krásně doplní. Dnes se tak můžeme těšit z řady nejrůznějších technologických vychytávek, které jsou mimo jiné i experty v oblasti zabezpečení. Řeč je o inteligentních systémech a zařízeních, která se mohou velmi efektivně postarat o to, abyste se ve vašem domě cítili nanejvýš bezpečně. Pojďte se podívat na těchto pět zařízení, která si můžete doma nainstalovat i vy.

 

1. Chytrý zámek

Běžné zámky? Ty už dávno vyšly z módy. Dneska frčí chytré zámky, které si můžete libovolně spravovat z pohodlí vašeho domu či hotelového pokoje na dovolené. Stačí spárovat zámek přes vybranou aplikaci ve vašem telefonu a užít si maximální pohodlí při jeho ovládání. Na dálku tak budete schopni spravovat přístupové kódy, nastavovat mechanismus odblokování nebo zadávat hlasový příkaz k zamykání nebo odemykání – záleží jen na vás, jaké funkce si u tohoto chytrého zámku budete chtít dopřát. Další velkou výhodou je fakt, že některé modely už klíč vůbec nevyžadují – to vám umožní rychlý vstup a výstup, aniž byste museli rychle vzpomínat na to, kde vaše klíče ležely naposledy. Jeho vlastníci si vychvalují nejen úsporu čas, ale také šetření peněz a nervů.

 

2. Video zvonek

Taky máte doma kukátko, kterým kontrolujete, co se děje za vašimi dveřmi? Na kukátka můžete zapomenout, neboť v kurzu je momentálně video zvonek, který vám pomůže identifikovat každého návštěvníka bez otevření dveří, brány nebo zkoumání přes zastaralé kukátko. Video zvonky však neposkytují pouze ostříží zrak, ale také jsou vybavené funkcí odesílání telefonního upozornění pokaždé, když se někdo objeví u dveří. To však není daleko všechno, aplikace vám rovněž dokáže zprostředkovat audio hovor a okamžitě spojit s příchozím návštěvníkem. Vybrané video zvonky mohou být také opatřeny nočním viděním a vysokou kvalitou rozlišení, což vám dá maximální přehled o tom, co se děje v okolí vašeho bytu či domu, když zrovna nejste doma.

 

3. Inteligentní kamery

Nesmíme zapomenout zmínit ani inteligentní kamery, které jsou velmi praktické a zároveň jednoduché na instalaci. Využít se dají v podstatě kdekoliv – v zahradě, na příjezdové cestě, u zvonku nebo před vstupní bránou. Pak už stačí jen spárovat kameru s vaším smartphonem a sledovat živé dění skrze vaši obrazovku. Zajímá vás, jestli jsou vaše děti v pořádku? Jestli váš pes doma nevyvádí neplechu? Zda se kolem domu nepohybují podezřelí lidé? Na to vše dostanete odpověď v reálném čase a ve vysokém rozlišení!

Inteligentní kamery jsou také skvělé v tom, že kromě nepřetržitého sledování, dokáží jednoduše identifikovat lidi, pohyb nebo podezřelou aktivitu. Výrobci těchto kamer rovněž dovnitř mechanismu zaintegrovali funkci rozpoznávání obličejů, což znamená, že po určitém čase dokáže kamera rychle identifikovat příchozí návštěvníky podle rysů v tváři, chůze nebo typu postavy.

 

 

4. Inteligentní světla a žaluzie

Věděli jste, že až 70 % krádeží se odehrává v době, kdy nikdo není doma? Žádný zločinec nechce být chycen při činu, proto si z logické podstaty vybírá místa, která jsou opuštěná. Když ale tento nevítaný host vidí, že svítí světla, jeho touha po vniknutí dovnitř je kvapem pryč. Inteligentní světla a žaluzie se tak jeví jako skvělé řešení, které působí jako efektivní prevence vůči nežádoucím hostům. Tato zařízení se stejně jako ta předcházející dají spárovat s vaším telefonem, což vám umožní ovládat je na dálku. Nezáleží na tom, jestli jste zrovna na dovolené nebo na večeři ve městě, světla a žaluzie můžete zapínat a vypínat podle libosti, popřípadě je předem automaticky nastavit, aby fungovaly jen v určitý čas.

 

5. Chytré alarmy

Na závěr tu máme poslední skvělou vychytávku, a to v podobě chytrých alarmů, které krásně navazují a zároveň doplňují toto spektrum inteligentních zabezpečovacích technologií. Nejedná se už o žádné hloupé sirény, ale o vysoce propracovaný systém, jenž snadno spolupracuje s výše zmíněnými chytrými světly, žaluziemi nebo také přívodem vody, plynu a elektřiny, které je schopný při narušení sám zavřít. V praxi to také znamená, že chytrý alarm je schopný spustit nahlas hudbu, zatáhnout rolety, zabezpečit dveře nebo zhasnout světla. V případě, že chce vetřelec zařízení vyndat, alarm navíc sám vyšle varovný signál. Chytrý alarm vás však ochrání i před nebezpečím, které číhá vevnitř – nejnovější modely dokážou měřit teplotu, vlhkost nebo kouř a informovat vás přes SMS nebo e-mail kdykoliv, kdy hodnoty přesáhnou standard.

 


Připravila: Petra Pruden