CoolClub pro IT odborníky

Filmová americká vánoční klasika, kterou si nesmíte nechat ujít

Vánoční čas se už kvapem blíží a s tím i oblíbené prázdniny, které se nejlépe tráví u dobrých filmů a lahodného cukroví. Abychom vám tento čas zpříjemnili, vybrali jsme pro vás TOP 5 amerických filmů a pohádek, které k Vánocům neodmyslitelně patří a které vám pomohou dostat se do té pravé vánoční atmosféry.

 

Magazín

 

Sledování vánočních filmů a pohádek, zatímco jste zachumlaní pod teplou dekou a u toho popíjíte horkou čokoládu, je skvělý způsob, jak si kouzelnou vánoční atmosféru užít naplno. A protože americké filmy na české televizní obrazovky pronikají čím dál více, dáme vám doporučení, které z nich byste si jistě neměli nechat ujít. Podívejte se na přehled těchto 5 oblíbených filmů a nechte se unášet na magické vlně americké kinematografie!

 

Vánoce naruby (Christmas with the Kranks 2004)

Pravého ducha Vánoc k vám domů jistě přinese americká komedie Vánoce naruby z roku 2004. Hlavní role se zde zhostili ostřílení američtí herci, Tim Allen a Jamie Lee Curtis, kteří si zde zahráli manželský pár Krankovi. Vánoce se mají slavit s rodinou, domnívají se manželé Krankovi, kteří jsou smutní z toho, že jejich jediná dcera Blaire se rozhodla opustit teplo domova a strávit svátky jinde. Smutní Krankové si tak vyberou vánoční tradice bojkotovat, protože slavit Vánoce bez jejich dcery už pro ně nemá žádný význam. Vše se však zvrtne na Štědrý den, kdy jim Blaire oznámí, že se vrací domů, a to i se svým novým snoubencem. Před Krankovými tak stojí opravdová výzva: proměnit jejich dům během 12 hodin v ten nejvíce magický dům v ulici. A protože by to sami nikdy nestihli, na pomoc jim přispěchají i vykutálení sousedé! 

 

Polární expres (The Polar Express 2004)

Ti, z vás, co znají knižní příběh Polární expres, se jistě bude líbit i filmové ztvárnění z roku 2004, které k Vánocům nepochybně patří. I přestože je tento film kreslený, hvězdné obsazení mu rozhodně nechybí – hlavní hvězdu dabingu si zde totiž zahrál sympatický Tom Hanks! I tento příběh je o magickém kouzlu Vánoc a o tom, jak je důležité, aby děti věřily na Santu Klause. Hlavní roli v této pohádce Chris, který stejně jako další dospívající děti postupně přestává věřit a Vánoce pro něj ztrácejí tu pravou atmosféru. Vše se však změní v noci 24. prosince, kdy před jejich domem zastaví tajemný vlak. Chris nasedne dovnitř, a aniž by o tom věděl, vrhá se do velkého dobrodružství, při kterém osobně potká Santu a jeho pomocníky. Další den, když už si myslí, že jeho velká cesta na severní pól by jen sen, uvidí doma malou rolničku, která mu jeho paměť oživí – Vánoční duch je zachráněn!

 

Vánoční skřítek (Elf 2003)

Mezi vánoční klasiku nepochybně patří i film Vánoční skřítek, který se poprvé dostal na televizní obrazovky v roce 2003. Od té doby patří mezi starou známou klasiku, u které se zasmějí dospělí i děti. Tato rodinná komedie vypráví příběh o malém Buddym, člověku, který byl vychováván na severním pólu jako vánoční skřítek. Buddy si brzy všimne, že se od malých skřítků výrazně liší, a to nejen povahou, ale také velikostí. Rozhodne se tak hledat svou pravou rodinu v Americe a, to konkrétně v rušném New Yorku. Buddy zde nejen najde své skutečné rodiče, ale zároveň dostane na starost mnohem důležitější úkol – a to přimět lidi k tomu, aby znovu uvěřili na kouzlo Vánoc. O tom, jak to dopadlo se dozvíte v této sympatické komedii.

 

Sám doma (Home Alone 1990)

"Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého," řekne nejistě paní McCallisterová manželovi na palubě letadla, které má namířeno do Francie. Tak startuje jeden z nejoblíbenějších vánočních komedií, která si na ČSFD vysloužila 86%. Tento rodinný film vypráví příběh o velké rodině McCallisterů, která se na Vánoce chystá jet na dovolenou, ale ve všem tomu spěchu zapomene doma to nejdůležitější – nejmladšího člena rodiny, neposedného Kevina. Malý chlapec však vůbec nepropadne panice a využije tuto příležitost k dělání věcí, které si za přítomnosti rodičů nikdy nemohl dovolit. Bez okolků tak do sebe začne ládovat zmrzlinu, sledovat filmy pro dospělé, jezdit doma v kolečkových bruslí a další lumpárny. Jeho program mu však přeruší dva potulní zloději, kteří během svátků vykrádají opuštěné domy. Kevin tak v neposlední řadě má za úkol ubránit svůj vlastní dům, který se během této mise změní v opravdovou smrtonosnou past. Jak tento souboj mezi Kevinem a lupiči skončí?

 

Prázdniny (The Holiday 2006)

Romantické duše najdou jistě zalíbení i v další vánoční americké klasice s názvem Prázdniny. Pokud navíc máte rádi slavné americké herce, pak tento film bude pro vás to pravé ořechové – hlavních rolí se totiž zhostila okouzlující Cameron Diaz a sympatická Kate Winslet. Tento romantický příběh se točí okolo novinářky Iris (Kate Winslet) žijící v Anglii a slavné režisérky Amandy (Cameron Diaz), která vlastní luxusní sídlo v kalifornském Los Angeles. Obě mají vybudovanou skvělou kariéru, ale každá z nich se musí potýkat s rozpadlými a nenaplněnými vztahy. Osud tomu chtěl a kouzlo Vánoc přispělo k tomu, že se obě hlavní hrdinky rozhodly dát si od svých životů pauzu a vyrazit na vánoční dovolenou. Shodou okolností najde na internetu Amanda dům Iris a okamžitě si jí zeptá, zda by si chtěla na vánoční prázdniny vyměnit bydlení. Ani zde však před láskou neutečou a obě z nich potkají pravého muže, který jim pomůže překonat toxický vztah z minulosti a udělat je konečně šťastnými. Vánoce jsou časem zázraků a tento „slaďák“ to rozhodně může potvrdit. 

 

Pokud máte list s filmy, na které se máte v plánu o Vánocích podívat, pak si rozhodně na seznam můžete připsat těchto kouzelných 5 pohádek/rodinných filmů/komedií, jež nepochybně patří ke staré dobré americké klasice. Těšit se můžete na spoustu zábavných zápletek, a ještě lepších rozuzlení! Připravila: Petra Pruden