CoolClub pro IT odborníky

7 aplikací, které se vám budou hodit na cestách

Je tu doba dovolených a s nimi i šance pro aplikace, které cestovatelům mají ulehčit život. Vybrali jsme pro vás 7 nejzajímavějších, s nimiž si ohlídáte letenky, rozpočet, místo na parkování i obsah kufru.

 

Magazín

 

Stejně tak, jak se staly mobily součástí našich životů, staly se aplikace součástí cestování. Většina z nás už asi zná klasiku jako Booking.com, Airbnb (jehož příběh mimochodem rozhodně stojí za přečtení!), Tripadvisor či Google Maps. S nimi však výběr aplikací, které vám budou při cestování nápomocny, rozhodně nekončí. Čtěte dál a seznamte se s dalšími sedmi, které se vám budou na cestách hodit!

 

PackPoint travel packing list

 

Je pro vás balení na cestu noční můrou? Stává se vám, že v průběhu (téměř každé) cesty zjistíte, že jste něco zapomněli? Pak vyzkoušejte aplikaci PackPoint travel packing list, která vám odpoví na otázku, jak zabalit kufr.

V aplikaci si nejdříve nastavíte destinaci, zda se jedná o pracovní cestu, či jaké aktivity plánujete na místě vykonávat. Následně vám aplikace doporučí seznam věcí, na které byste rozhodně neměli zapomenout. Ty si poté už jen odškrtáváte. Jednoduché, nemyslíte?

 

CheckMyTrip

 

Pokud chcete mít veškeré informace týkající se následujících letů na jednom místě, využijte aplikaci CheckMyTrip. Snadno se tak ujistíte, jak dlouhý let vás čeká, či kolik času vám zbývá pro přestup. Pokud tedy cestujete letecky častěji, doporučuji si aplikaci stáhnout.

 

Google Trips – Travel Planner

 

Skvělým pomocníkem při tvorbě itineráře vám bude aplikace Google Trips. S ní si vytvoříte itinerář jednoduše a rychle. Navíc vše přehledně uvidíte v mapě.

 

 

Park4night

 

Dobrodružnější duše jistě potěší aplikace Park4night – camping car, van. Díky ní získáte přehled o nejlepších místech k nocování s vaším vozidlem. Můžete si jednoduše prohlédnout hodnocení ostatních uživatelů a udělat si tak obrázek, co vás na daném místě čeká. Věříme, že po odjezdu z místa i vy poskytnete dalším cestovatelům svůj názor.

 

Feedly

 

Aplikaci Feedly již možná budou znát ti z vás, kteří cestují spíše nízkonákladově. Pomocí aplikace Feedly, která funguje na základě RSS, získáte přístup k čerstvým novinkám na jednom místě. Rychle se tak dozvíte o akcích na letenky po Evropě či celém světě, případně o jiných slevách. Aplikace je navíc dostupná jak pro Android, tak pro iOS.

 

Spendee

 

Mějte finance (nejenom) na cestách pod kontrolou! S pomocí aplikace Spendee získáte snadno přehled o tom, kolik jste za co utratili.

 

Been

 

Tuto aplikaci nevyužijete tak úplně při cestování, jako spíše po návratu domů. Ideální je její stažení při sychravém počasí, kdy nebude vaše nálada dosahovat zrovna nebeských výšin. Možná vám Been totiž náladu trochu zlepší.

Pomocí této aplikace si budete moci jednoduše zaznamenat do mapy všechny navštívené země, navíc je možné ji následně sdílet s přáteli. Kdo z vás toho procestoval víc? A jaký bude váš další cíl?

 

Tip! 7 vychytávek aplikace Waze, které určitě využijete