CoolClub pro IT odborníky

Češi vymysleli VR autodráhu. Splnili sen velkých i malých hráčů

03.01.2024

Vytvořit si vlastní autodráhu a úplně zapomenout na gravitaci? České herní studio splnilo sen velkých i malých hráčů. Novou VR hru od Brainz Gamify, Track Craft, si užijí doma bez překážek.

 

Novinky

 

Track Craft se po nasazení headsetu pro virtuální realitu ponoříte do světa autodrah, ale ve svém skutečném prostředí. Autíčko klidně projede ze stolu přes dvě zatáčky na křeslo až na váš reálný strop v místnosti. České studio Brainz Gamify, odnož společnosti Brainz Immersive, je splněným snem velkých i malých hráčů.

Hra využívá princip takzvané smíšené reality, kdy není virtuální obsah pouze projekcí, která překrývá vámi viděné prostředí. Naopak headset počítá se stěnami, podlahou i stropem kolem vás, které se mohou následně stát součástí vámi tvořené dráhy. A že je s čím si hrát!

 

 

Součástí hry je například i dílek, který slouží jako pomyslný „tunel“. Ten zajistí, aby autíčko projelo skrze skutečnou zeď. Prostředí, ve kterém se nacházíte se tak stane aktivním herním prvkem.

Robin Pulter, šéf Brainz Gamify, zmiňuje, že při vývoji hry je fascinovala možnost mixed reality. Mohli si najednou lépe představit, jak bude vypadat gaming budoucnost. Hra se tak namísto virtuálního světa odehraje doslova ve vašem doma.

Pulter dodává, že právě okamžik, kdy postavíte svou první trať, pošlete auto proti zdi a zjistíte, že gravitace neexistuje, je naprosto magický.

Hra zatím funguje pouze sólo, ale v rámci budoucích updatů můžete očekávat i multiplayer. Track Craft si nyní pořídíte za cca 250 korun na Meta Quest a brzy bude dostupná i verze pro Pico.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Facebook Track Craft