CoolClub pro IT odborníky

Developeři už pracují na dalším titulu: je GTA 6 na dosah ruky?

05.10.2023

Obvykle vývojářská skupina pracující na jedné hře nezačíná nic dalšího, dokud není hotovo. Developeři doposud vyvíjející GTA 6 nyní pracují na kovbojce Red Dead Redemption. Co to vypovídá o GTA 6?

 

PlayCool

 

Na hře GTA 6, které se fanoušci nemohou dočkat, už nějakou dobu pracuje herní studio Rockstar Studios. Nyní ale server Insider Gaming poukázal na to, že stejná skupina vývojářů započala svou práci na dalším titulu, Red Dead Redemption.

To by mohlo naznačovat, že premiéra GTA 6 je už na spadnutí. Prakticky nikdy se totiž nestává, že by jeden tým pracoval na dvou takto odlišných hrách zároveň.

Kdy se ale skalní fanoušci gangsterské akce dočkají, není ani zdaleka známo. Fáze testování a posledního ladění tak, aby hra byla bez chyb, může trvat klidně i několik měsíců.

Další nápovědou toho, že se vývoj hry GTA 6 skutečně blíží do finále, je bezodkladný nábor v Rockstar Games, na pozici ředitele voiceoveru. Ten by měl na starosti koordinaci herců a spolupráci se scénáristy a designéry.

Mimo jiné by řešil také strukturu dialogů. Ačkoliv ještě určitě potrvá, než se GTA 6 dostane na pulty v obchodech, toto je znakem toho, že už se jedná o finální fázi.

 

Na co se můžete v GTA 6 vůbec těšit?

Dle dosavadních úniků bude hlavní příběh inspirován seriálem Narcos. A hlavním hrdinou se stane Ricardo, obchodník s drogami, který má jasnou misi, vyškrábat se až na samý vrchol drogové mafie. Poprvé v historii byste měli také v hlavním obsazení očekávat ženu.

Ačkoliv se děj bude stejně jako v předchozím dílu odehrávat ve Vice City, můžete se tentokrát těšit na ještě propracovanější grafiku, a ještě větší otevřený svět.

 

 

Připravila: Petra Sauerová