CoolClub pro IT odborníky

Geniální válečný seriál Vládcové nebes z produkce Spielberga a Hankse je tu!

02.02.2024

Další počin z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse je tu. Pomyslnou druhoválečnou trilogii titulů Bratrstvo neohrožených a Pacifik během příštích pár dnů doplní Vládcové nebes.

 

CoolMovie

 

Produkční duo Spielberg a Hanks opět spojili síly. V minulosti při tvorbě seriálu Pacifik, který na obrazovkách můžete vídat už od roku 2010, a ještě staršího Bratrstva neohrožených. Ten letos dokonce slaví 23 let od premiéry.

Zatímco v Bratrstvu neohrožených se příběh soustředil především na rotu E při postupu Evropou od Normandie, Pacifik na druhé straně popisuje příběh, který se odehrával za velkou louží. Američané tehdy sváděli těžký boj s Japonskem, které bylo připraveno bojovat do posledního dechu.

Noví Vládcové nebes diváky vezmou pro změnu do vzduchu. I tam se sváděly boje při snaze podpořit pozemní vojsko. A mohlo se zdát, že měli poměrně jednoduchou práci, ale i oni sami brzy přišli na to, že s protiletecká obranou Hitlerova Německa to nebude jen tak.

 

 

Jednu z hlavních rolí si v seriálu zahrál Austin Butler, který ze svého pohledu dodává, že sám netušil, jaké nebezpečí v tom období číhalo ve vzduchu. Zároveň se vyjadřuje k tomu, že natáčet Vládce nebes byla jeho práce snů, obzvláště, protože mohl pracovat s tvůrci Bratrstva neohrožených a Pacifiku.

Tvůrci na druhé straně výrobu Vládců nebes komentují jako doposud nejtěžší a největší projekt z pomyslné trilogie, kterým ale především chtěli zdůraznit hrdinské role mužů, kteří jsou za své kamarády nalevo i napravo ochotni dát své životy.

Seriál o dvou stěžejních členech posádky, majorovi Johnu Eganovi a plukovníku Galu Clevenovi, kteří vedli 35 letounů s posádkou celkem 350 mužů, nabídne 9 epizod. A sledovat ho můžete již v příštích několika dnech na Apple TV+.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Apple