CoolClub pro IT odborníky

Kandidáti leckdy ani neví, jakou cenu na trhu mají, říká nová Sourcing manažerka CoolPeople Veronika Loncká

Řady kolegů týmu CoolPeople rozšířily hned tři nové posily. Zapálená “Sparťanda z kotle”, Brutal-death metalista s kytarou i milovník akce a kvalitního rumu. Hádejte, kdo z nich má ty nejlepší předpoklady na "lov nejvhodnějších kandidátů", komu sedne role kreativce a kdo z nich je úspěšný obchodník?

 

CoolNovinky

I přestože žijeme v době jedné z nejnižsích nezaměstnaností, lidé hledající práci se často podceňují, nevěří si a k práci, která by je opravdu bavila, a v níž by uspěli, se tak často ani nedostanou. Nejen od toho, aby se kandidáti zbytečně neschovávali pod masky, je tu Veronika Loncká, která v oblasti non-IT bude nově hledat kandidátům na trhu práce ideální pozice. Jí i jejím dvěma kolegům jsme položili několik otázek, které nám nové posily v týmu přiblíží.

 

Veronika Loncká, Sourcing Manager, Praha

Veronika přišla do CoolPeople z pozice Recruitment Specialisty. Ačkoliv byste to do ní zřejmě neřekli, je vášnivým fanouškem HC Sparty Praha a fandí i fotbalu. „Chodím do kotle, mám svůj dres, šperky, všechno… :-) Ve fotbale fandím Bohemians 1905, mám tedy sportovně rozpolcené srdce. Také chodím na motokárové závody (nejen jako fanoušek, ale i jako pomoc závodnímu týmu kamarádů), a od mala je mojí zálibou FMX (sleduji jezdce od mala, jsem s nimi v kontaktu).“ Co pak u milovnice adrenalinu působí jako těžko uvěřitelný paradox, je Veroničina další záliba: „Každý, kdo mě zná, ví, že miluji fialovou a růžovou barvu a všechno, co se třpytí. A sbírám korálky Trollbeads a gumové kachničky, těch mám asi sto…“

Veroniko, proč jste si vybrala CoolPeople? Zaujala mě možnost být u něčeho nového, konkrétně tedy rozjíždět v CoolPeople nově NON-IT pozice. Zároveň se mi líbilo, jak se firma přizpůsobila mým požadavkům a příjemný byl i přijímací pohovor, kde si kluci na nic nehráli.

Co nejzajímavějšího jste na nové pozici zatím zažila? Je docela výzva, kde hledat kandidáty, když se NON-IT pozice nikde neinzerují, je to jiný způsob práce i hledání cest. Ale pobavila mě komunikace s manželkou jednoho kandidáta - cizince, která, když se mu nedovolám na jeho číslo, mi zavolá zpět a vše se mnou vyřeší za něj :-).

Co vás na vaší práci nejvíc baví? Být prospěšná ostatním. Když mi zavolá kandidát a řekne, že je u klienta velmi spokojený, že moc děkuje, případně, že teď hledá práci někdo od něj z rodiny, jestli bychom pro něj něco neměli, je to skvělá zpětná vazba.

V čem má vaše práce pro ostatní lidi největší smysl?

S oblibou říkám, že pomáháme lidem vykouzlit úsměv na tváři, ukázat jim jiné možnosti. Leckdy kandidáti vůbec nevědí, jakou cenu na trhu mají. Zároveň i klientovi dodáme kvalitního kandidáta, který může být pro firmu velkým obohacením.

 

 

Vilém Terich, PR a Social Media Specialista

Vilém si během své kariérní cesty prošel oblastí e-commerce, B2C, a bankovním i agenturním prostředím, kde působil v oboru Digital Marketing. Začínal na pozici Content specialisty a později přešel na Social Media manažera. Ve svém oboru je stratég, ideamaker, kreativec, k čemuž patří i analytika. Jako správný idemaker a kreativec si ale Vilém umí užít i analogový svět: "Hraju v brutal-death metalové kapele Consequences na kytaru, občas nás můžete vidět na klubové akci nebo festivalu. V zimě skoro nesundám prkno z nohy, k horám mám velký vztah odmalička, na vysoké škole jsem dělal instruktora. Jednou bych chtěl v nějaké výšině chaloupku. S přítelkyní rádi cestujeme a poznáváme nové kultury, věci a zajímavá místa. Jelikož oba pracujeme ve stejném oboru, navzájem se doplňujeme i v profesním životě…. Jo a nemám rád vedro :-).”

Viléme, proč jste si vybral CoolPeople? Už delší dobu jsem se chtěl dostat do oboru IT, kde vidím jasnou budoucnost. Navíc ve spojení s HR, se kterým v mém oboru přicházím denodenně do styku, byla tato možnost ještě zajímavější. Pro mě jsou důležité ukazatele dynamika, flexibilita a přístup. Našel jsem je. 

Co nejzajímavějšího jste na nové pozici zatím zažil? Postoje a rychlé schvalovací procesy, které v korporátu nenajdete. Mezi nejvtipnější situace pak patří asi pátrání po přihrádce na příbory v myčce, kterou jsem dlouho hledal, protože standardní košík nahradil takřka neviditelný šuplík v horní části myčky :-).

Co vás na vaší práci nejvíc baví? Neustále se něco děje, mění, aktualizuje a já na to musím přicházet. Baví mě učit se novým věcem a neustále se zdokonalovat. Sám jsem zvědavý, kam až to dojde a kde budeme za 20 let. Možná se dožiji létajícího skateboardu :-). Mám štěstí, moje práce je současně mým koníčkem. 

V čem má vaše práce směrem k ostatním největší smysl?

Řekl bych, že hlavním posláním mé práce je podávání relevantních informací, vzdělávání a pobavení v digitálním prostředí. Rozhodně také rychlejší cesta k aktuálním potřebám pomocí digitální stopy. 

 

 

Vojtěch Němec, Key Account Manager, Praha

Vojtěch přišel z logistické firmy, kde zastával role Sales Managera. Staral se o portfolio zhruba 110 firem, ale protože se z toho stala spíše role krizového manažera, a rozhodl se pro změnu. K roli obchodníka si doma střihá i roli tatínka. „Mám doma 14ti měsíčního syna, což je můj aktuální největší koníček. Ale mimo to mám rád sport – cokoliv, kde se člověk může honit za tím kulatým/ šišatým nesmyslem, má mé sympatie. A pokud zbude čas, rád se podívám na seriál či film nebo si dám dobrý rum.“

Vojto, proč jste si vybral CoolPeople? CoolPeople jsem si vybral hned z několika důvodů. Prezentace firmy navenek, ta je skvělá. Měl jsem tedy velké očekávání. Zároveň mě určitě lákalo auto, a v neposlední řadě i reference.

Co nejzajímavějšího jste na nové pozici zatím zažil? Tykačka s jedním z majitelů hned první den byla moc fajn! A co bylo vtipné? V podstatě jakýkoliv gag, co tu v open space někdo hodí do placu.

Co vás na vaší práci nejvíc baví? Zatím se rozkoukávám, snažím se seznámit s kolegy, pochopit pracovní zákonitosti, provolávat klienty, najít si argumentaci… a v tom všem se hlavně snažím neztratit. Nestihl jsem si tedy vytvořit favorita v jedné činnosti, ale beru to jedním vrzem.

V čem má vaše práce směrem k ostatním největší smysl?

Smysl téhle práce je v přidané hodnotě pro klienta, který může benefitovat z námi poskytnutých služeb. Sám o sobě by žádný z klientů nemohl dosáhnout takového kvalitativního výsledku v hiring procesu, jako s námi. Pak jsou tu samozřejmě další aspekty, které tuto idylku trochu boří :-).