CoolClub pro IT odborníky

Podklady pro daňové přiznání za rok 2021

Už se to blíží - termín podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2021. A protože štěstí přeje připraveným, připravili jsme pro vás seznam všech podkladů, které potřebujete k jeho sestavení. Pomůže to jak těm z vás, kteří si necháváte přiznání zpracovat daňovým poradcem, tak i těm, kteří zkoušíte podat přiznání sami.

Legislativa 21.01.2022

Zranění při home office: Hovor s kolegou při čištění bazénu? Pozor na úraz, tenhle rozhodně nebude pracovní

S výměnou kancelářských prostor za „domácí prostory“ vyvstaly otázky ohledně pracovních úrazů na home office. Jak postupovat, když si při spěchu na videokonferenci zlomíte nohu na schodech? Jak je to v případě OSVČ? Za jakých podmínek mají OSVČ nárok na finanční odškodnění? A jaké případy úrazů na HO se nejčastěji řeší? Odpoví a poradí odborníci na odškodnění Tomáš Beck z Vindicie a Tomáš Smolík z D.A.S. 

Legislativa 31.05.2021

Paušální daň pro OSVČ: Komu se skutečně vyplatí?

Na konci roku byla přijata novela zákona o dani z příjmů, která nově zavedla tzv. paušální daň. Přestože přihlásit se k ní OSVČ měla do 11. ledna, otázka, zda a komu se vlastně vyplatí, zůstává. Ačkoliv se zdá být institut paušální daně na první pohled lákavý, mnoho podnikatelů by mělo zbystřit a dopředu si ověřit, zda opravdu mají možnost do tohoto režimu vstoupit. 

Legislativa 29.03.2021

Jak založit živnost?

Získat živnostenské oprávnění nemusí být složitý proces. Poradíme vám, jak ho maximálně zkrátit a zefektivnit.

Legislativa 08.04.2019