CoolClub pro IT odborníky

Moderní hřiště od Initi spojuje pohyb a technologie, odtrhne děti od mobilu?

17.10.2023

Studio Initi chce zvednout děti ze židlí. Přichází se svým moderním hřištěm, které spojuje pohyb i technologie. Dokáže přetvořit každou zeď, plátno i LED obrazovku na digitální hřiště.

 

Novinky

 

Studio Initi přichází s řešením, se kterým už nebudete muset děti k pohybu přemlouvat. Initi Playground spojuje reálný svět s digitálními herními prvky.

Interaktivní platforma, kterou nazývají digitálním hřištěm, kombinuje technologický modul známý z herních konzolí s fyzickým pohybem hráče. Tuto technologii lze také využít během sportovních tréninků, ve vzdělávání nebo ve vědě.

Vytvořili ji IT designér Ondřej Průcha, výtvarník Dan Gregor a někdejší primátor Tomáš Hudeček, který je mimo jiné zodpovědný za obchodní aktivity studia Initi.

 

 

Dle slov tvůrce Dana Gregora, dokáže Initi Playground přetvořit každou zeď, plátno i LED obrazovku na digitální hřiště. Technologie totiž promítá obraz, který se díky laserovému senzoru a media serveru následně stává multidotykovou oblastí.

Jinými slovy pak reaguje na stisk virtuálních tlačítek a dalších prvků, které jsou promítány. Zároveň tak získáte poměrně velkou plochu a zapojit se tak může více hráčů.

Na projektu studio Initi pracuje už sedm let, ale doposud dodávali řešení pouze na míru dané instituci. Například pro Národní muzeum a jejich dětskou expozici připravili deset her, které děti, nejen zabaví, ale zároveň je vzdělávají, hned v několika oblastech.

Stejně tak tvořili pro španělské Bilbau, kde v dětském centru banky BBK instalace využívá technologii LED stěny. 

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Facebook Inititi