Club

Motokicks: kolečka pro vaše nohy

Milovníci hoverboardů dostali převratný tip na novou hračku. Takzvané motoboty, jež dovolují hýbat každou nohou zvlášť.

 

Magazín

 

 

Dokáží jet rychlostí 11 až 13 km/h a jejich cena by neměla převýšit 200 dolarů. To jsou nové Jetson Motokick hover shoes, které posouvají robotický převoz na vyšší, přesto skladnější a menší, level. Mají totiž tu konkurenční výhodu, že se neskládají z jednoho kusu, ale připevňují se podobně jako klasické boty na každou nohu zvlášť.

 

Jak jsou na tom s funkčností?

Motokicks umožňují standardní pohyb dopředu, dozadu a snadné zatáčení. Vybaveny jsou gyroskopy, které využívají plochu tak, aby se zabránilo častým pádům při jízdě mimo rovinu. Když už se stane, že jezdec potřebuje seskočit, technicky by s tím neměl mít žádný problém – nohy jsou na vrchní ploše zcela volně. Jak dlouho vám vydrží nabité? Výrobce uvádí, že při normální jízdě na rovině by měly Motokicks vydržet na jedno nabití zhruba 3 hodiny.

 

LED, hudba i jednodílka

„Motobotám“ samozřejmě nechybí LED osvětlení a podporovat by měly i synchronizaci s hudbou, již bude jezdec právě poslouchat. Dobrou vychytávkou je i možnost secvaknutí obou dílů do jednoho, což pak může jezdci simulovat klasický hoverboard. Pokud vás tahle technická novinka zaujala, ohlídejte si termín výroby u společnosti Jetson.

 

 

Připravila: redakce

Foto: www.hover.shoes