CoolClub pro IT odborníky

Největší české pecky gamingu pro rok 2024

19.01.2024

Rok 2024 je před námi a má toho i ve světě gamingu mnoho co nabídnout. Máme pro vás tipy na ty nejzajímavější hry z dílen českých tvůrců. 

 

PlayCool

 

S novým rokem přichází i řada herních titulů. Tohle jsou 4 nejlepší tipy na české tituly.

 

Phonopolis

Zkušení vývojáři z Amanita Design pro své fanoušky samozřejmě také chystají novinku. Tentokrát se můžete těšit na ručně vytvořenou adventuru s využitím fyzických scenérií z papíru.

Phonopolis je název městečka, ze kterého pochází hlavní hrdina Felix. Ten pozoruje nějakou nekalost ze strany místních vládců a jejich plán se pokusí překazit. Studio se tentokrát pouští do vážnějších témat, jako totalitarismus vs. individualismus, útlak a manipulace s lidmi. Opět vás ale neminou logické hádanky, ani krásná animace a ručně kreslené pozadí.

 

Gray Zone Warfare

Asi největší česká hra roku je Gray Zone Warfare, taktická FPS hra v otevřeném světě. S titulem přichází Madfinger Games, pro které je tato hra zatím největším i nejdražším projektem vůbec.

Ve hře jste pak součástí týmu, který je zasazen do drsné džungle a každý i jen jeden neopatrný krok může znamenat smrt. Nezbude vám nic jiného než se držet blízko svého týmu, být připraveni, mít jasnou strategii a pečovat o své zdraví, stejně jako o zdraví spoluhráčů.

Grafika působí velmi povedeně. Přesné datum releasu ale zatím není známo. Jak tedy hra dopadne, se dozvíme během roku.

 

 

The Shaft

Jak může vypadat práce v dolech? I to se dozvíte v novince The Shaft, hororové FPS, kde budete nejen těžit vzácné suroviny, ale i bojovat proti zákeřným potvorám.

Vaším úkolem, jakožto postradatelného vězně bude v důlních šachtách získávat klíčové komodity pro federaci. Bude pro vás nejdůležitější postupovat tiše, jinak přitáhnete pozornost nepřítele. Na hře pracoval pouze jeden vývojář, přesto by mohla překvapit svou až hororovou atmosférou.

 

Matcho

Matcho vychází od českého FiolaSoftu a jedná se o akční FPS, ve které budete bojovat proti robotickým broukům. Jejich destrukce ale není jen tak. Brouci mají rozdílné barvy a jejich eliminace vězí v zásahu vždy tří nepřátel stejné barvy za sebou. To ale není vše, hra toho skýtá mnoho dalšího, neváhejte se do ní pustit.

 

 

Připravila: Petra Sauerová