CoolClub pro IT odborníky

Netflix nabídne o Vánocích akční zážitek roku, HBO Marvelovku

20.12.2023

Máme pro vás tipy na snímky, které oceníte, jakmile vám vánoční filmy polezou už i ušima. Jaké novinky najdete na streamovacích platformách během vánočních svátků? 

 

CoolMovie

 

Vánoční klasiky od filmu Prázdniny, přes Sám doma až po Grinche najdete na všech streamovacích platformách, které jen dokážete vyjmenovat. Pravdou ale je, že Netflix se zaměří svou novinkou spíše na sci-fi. A co nabídne HBO?

 

Rebel Moon – Zrozena z ohně

Netflix má pro své fanoušky na 22. prosince připravený akční zážitek roku. První část sci-fi eposu, který kromě akce a kosmického dobrodružství slibuje hvězdné obsazení.

Režisér Zack Snyder, známý především pro své počiny jako 300 nebo Muž z oceli, přináší opět svůj jedinečný styl. A snímek Rebel Moon je natolik obrovské sousto, že se ho rozhodl rozdělit do dvou filmů.

A děj? Připravte se na vzpouru na farmářské planetě, kterou vede Kora, bývalá velitelka imperiálních jednotek. Ačkoliv předtím byla součástí Mateřského světa, který se snaží ovládnout galaxii, nyní stojí na opačné straně a vede odboj. Setká se na své cestě ale s mnoha překážkami.

 

 

8bitové Vánoce

Zatímco Netflix přichází s exkluzivní novinkou, HBO na své platformě zpřístupní snímky z let minulých, které byste neměli minout. Nabídka bude skutečně bohatá.

V případě, že jste ještě neměli čest zhlédnout snímek z roku 2022 8bitové Vánoce, pak byste to měli rozhodně napravit.

Tento rodinný filmy odehrávající se na předměstí Chicaga vás i celou rodinu přenese do osmdesátých let minulého století. Svůj nevšední příběh vám retrospektivně odkryje Jake Doyle, hlavní hrdina snímku.

 

Morbius

Aby toho ale nebylo málo, máme pro vás ještě tip na Marvelovku, kterou na HBO najdete od 25. prosince. Zde se pro změnu setkáte s Oscarem oceněným Jaredem Letem, který se mění v charismatického antihrdinu trpícího vzácnou krevní chorobou.

Té se ale nehodlá poddat, a tak se rozhodne vyléčit sebe i druhé. Zoufalá situace si ale žádá zoufalá řešení, a tak se rozhodne pro riskantní krok. Ten sice nakonec přinese lék, ale možná ještě nebezpečnější, než je sama smrtelná nemoc.

 

 

Připravila: Petra Sauerová
Foto: Netflix