CoolClub pro IT odborníky

Novinky

Apple chystá velké novinky, WWDC 2024 je za rohem, promluví konečně o AI

Apple oficiálně potvrdil termín konání vývojářské konference WWDC 2024. Započne už tradičně úvodním keynotem, a to 10. června. Sledujte ji živě na webu Apple nebo na YouTube.

První český platební prsten je na světě, představil ho Niceboy

Český výrobce elektroniky Niceboy v červnu uvede na trh inovativní platební prsten One. Ten je vyrobený ve spolupráci s mBank a Mastercardem a umožňuje bezkontaktní platby a komunikaci s bankomaty.

GPT-4o, umělá inteligence, která vidí, slyší a mluví, je pro všechny

Nová verze oblíbeného jazykového modelu ChatGPT, GPT-4o, je tu. Bude k dispozici zdarma. Jaké vymoženosti přináší?

Apple a Google se pouští do spolupráce, chtějí bránit soukromí svých uživatelů

Síly spojují dva největší rivalové na poli mobilních operačních systémů, Apple a Google. Spouští funkci pro uživatele iOS i Android, která představuje další milník v oblasti ochrany digitálního soukromí.

První mobil s fotoaparátem: Kyocera VP-210 slaví 25 let

První mobilní fotografie vůbec slaví 25 let. A to díky modelu mobilního telefonu značky Kyocera VP-210 s vestavěným fotoaparátem. Dnešní optikou možná primitivní přístroj odstartoval zcela novou éru mobilní fotografie.

Google mění pravidla vyhledávání, AI generované referáty namísto odkazů

Google chystá největší změnu v historii internetového vyhledávání. Nový nástroj AI Overviews bude namísto odkazů na stránky zobrazovat vlastní shrnutí tématu, podobně jako ChatGPT.

3 super funkce ChatGPT v mobilu, které musíte zkusit

S nejnovějším upgradem na GPT-4o OpenAI významně posunula možnosti ChatGPT. Novinky v mobilní aplikaci překračují běžnou hranici interakce s AI.

Microsoft přetváří budoucnost počítačů s revoluční integrací AI

Vizionářským cílem Microsoft je revoluce v umělé inteligenci, tzv. inteligentní revoluce. Prostřednictvím té chce dosáhnout vyšší produktivity a kreativity uživatelů na celém světě. Jak to udělá?

Překvapení pro šéfa Applu Tima Cooka: Nike pro něj exkluzivně vytvořil air maxy na iPadu

Na prezentaci nových iPadů se šéf Applu Tim Cook objevil v unikátních teniskách Air Max od Nike, které byly navrženy na iPadu s použitím Apple Pencil.

Jak jednoduše odhalit fake obsah vytvořený umělou inteligencí

Umělá inteligence ve svém vývoji pokračuje mílovými kroky. A rozlišit skutečnost od deepfaku je čím dál těžší. Těmito jednoduchými tipy zjistíte, jak uměle generované obrázky, videa a texty dobře rozpoznat.

Google představuje nový Pixel 8a a spouští v Česku Google Store

S blížící se konferencí Google I/O přichází také hned dvě velké novinky. Odolný smartphone Pixel 8a a oficiální Google Store v České republice.

OpenAI připravuje vyhledavač poháněný silou AI, sesadí Google z trůnu?

Společnost OpenAI, která stojí za populárním jazykovým modelem ChatGPT, se chystá představit svůj vlastní vyhledávač poháněný umělou inteligencí. Pouští se tak do boje s Google o dominanci na trhu vyhledávání?

Apple opět posouvá hranice, představuje nové, výkonnější iPady a procesor M4

Nejrychlejším a nejvýkonnějším tabletem na trhu disponuje opět Apple. Kalifornský gigant představil nový iPad Pro a iPad Air. Produkty posouvají hranici dosavadních možností na nevídanou úroveň.

Svítilny, počasí a hry. Tři skupiny rizikových aplikací, které radši smažte z mobilu

Pokud vám záleží na vašem soukromí, měli byste se zaměřit konkrétně na tři základní skupiny aplikací. Jsou nadmíru zvědavé, a tak sledují i to, co by neměly. Které to jsou?

Jak co nejefektivněji využívat AI chatbota od Gemini?

Google přináší uživatelům Gemini a webového prohlížeče Chrome drobný trik, který ještě více zefektivnit vaši práci. Jak na to?

Samsung a Qualcomm mění hru s o pětinu rychlejší 5G sítí

Spojením sil společností Samsung a Qualcomm došlo poprvé k dosažení standardu 1024 QAM v historii FDD spektra. Otevřely tak cestu k výraznému navýšení efektivity a rychlosti 5G sítí.

MS v hokeji 2024: Kde a jak sledovat zápasy online a zdarma?

Pokud se vám nepodařilo ulovit lístky na zápasy, užijte si skvělou atmosféru mistrovství světa i přes mobil nebo počítač. Víme, kde zápasy sledovat zdarma.

Z nového AI nástroje VASA-1 má obavy i jeho vlastní tvůrce, Microsoft

Microsoft představil novou vývojovou platformu VASA-1, která pokořila všechny dsažené mety v deepfake. Umí ze statického obrázku, ukázky hlasu a textového skriptu vytvořit tak realistické video, že to vyděsilo i Microsoft.

První Xiaomi elektromobil slaví úspěch, překonal očekávání až pětkrát

Výrobce chytrých telefonů Xiaomi svým prvním elektromobilem sice prodělá, i tak slaví úspěch. SU7 se totiž prodává nad očekávánídobře. Pozornost zákazníků upoutal hlavně cenou.

Nový robot Atlas od Boston Dynamics překvapí akrobatickými kousky

Svět humanoidních robotů se posouvá o krok vpřed. Nová generace plně elektrického robota od Boston Dynamics se zbavuje hydraulického systému a otevírá cestu k větší plynulosti, obratnosti a síle.

Načítám další...