CoolClub pro IT odborníky

Novinky

Infotainmenty v autě o vás sbírají intimní data. Tyhle automobilky jsou nejzvědavější

Mozilla Foundation strávila analýzou datových praktik automobilek 600 hodin a nešetří zděšenými komentáři. Chytré moderní automobily jsou dle jejich názoru hotovou bezpečnostní noční můrou.

OpenAI jde po velkých firmách. Nabízí jim rychlejší a bezpečnější ChatGPT Enterprise

Společnost Open AI se svým prvním spuštěním Chat-GPT vyvolala na trhu vlny. Konkurence reagovala okamžitým spuštěním svých řešení generativní umělé inteligence. A ti, kteří zaspali se okamžitě chytili udičky a začali pracovat na své vlastní technologii. Nyní je tu Open AI znovu, a tentokrát na lovu velkých firem.

Apple konference je pryč, čekejte iPhone 15, Apple Watch Series 9 a nabíječky USB-C

Proběhla každoroční produktová konference společnosti Apple s jak jinak, než do detailu propracovanou prezentací. A představením žhavých nových produktů. Fanoušky Apple zařízení již brzy čekají na prodejnách iPhone 15 anebo Apple Watch 9.

Twitch vs. Kick. Sesadí nová streamovací platforma krále z trůnu?

Ke streamovací platformě Twitch se přidává další. Je jím Kick a už nyní přetahuje úspěšné tvůrce z Twitche. Slibuje první poslední, bude úspěšnější než Twitch? A čeho ale bude profitovat?

Plaťte prstenem. RingPay je nový způsob pohodlného placení

Platíte platební kartou, nebo už přikládáte k platebnímu terminálu i mobil či dokonce hodinky? Co byste řekli ještě pohodlnější variantě? Plaťte nově prstenem RingPay, který nebudete muset nabíjet, ani se bát o jeho odcizení. Budete ho mít doslova pořád při ruce.

Černá skříňka od Honeywell bude online. Poskytne data v reálném čase

Brněnský Honeywell přichází s černou skříňkou, která dokáže být po celou dobu letu online. Vývoj nového modelu černé skříňky trval čtyři roky a se zemí je propojen díky satelitům.

Na světových mistrovstvích baví fanoušky Češi z Go4Gold. Na hřištích kouzlí i s rozšířenou realitou

Pražská společnost Go4Gold porazila velké firmy. Umí připravit strhující show při sportovních utkáních a nyní bude organizovat zábavný doprovodný program pro fanoušky mistrovství světa v basketbalu. Chystá fantastickou audiovizuální show.

Sony oznámilo nový handheld, bude to jen doplněk k PS5?

Sony přichází s novým handheldem, který vyjde ještě letos. Nepleťte si ho ale s PlayStation Portable či konkurečním Switch či Steam Deck, nejde o jejich nástupce. Co můžete od novinky očekávat?

OnlyFans rapidně roste, její majitel si vyplatil dividendu 339 milionů dolarů

Tušíte, která sociální síť aktuálně zažívá nejrychlejší růst? Ne, není to Instagram, ani TikTok, jedná se o platformu, na které lze vydělat nemalé peníze a dostanete se tam i k explicitnímu obsahu. Ano, je to OnlyFans. Její majitel si letos na dividendách vyplatil 338 dolarů. Kdo vlastně OnlyFans vlastní?

České drony Flapper inspirovala příroda. Čím jsou převratné?

Vznikl nový druh dronů, které mají potenciál změnit způsob, jakým využíváme létající roboty doposud. Drony Flapper se inspirují přírodou a místo vrtulí mají křídla jako ptáci.

Somnium Space otevírá novou kapitolu v historii metaverza. Co přinese?

Virtuální svět Somnium Space posiluje své postavení na trhu a dále rozšiřuje své působení. Nyní svou investicí do Sansaru otevírá mezi metaverzy portál. Co to konkrétně pro uživatele znamená?

Neuralink dostává zelenou i šest miliard: Muskova vize mozkových implantátů se stává realitou

Vtipy o čipech od Muska, které jste jistě někdy zaslechli i vy, se stávají skutečností. Neuralink má zelenou k testování mozkových implantátů na lidech, získal také šest miliard od fondu Petera Thiela.

Česká společnost přichází s bionickou paží umožňující komplexní pohyb

Z-Bionics přichází s revolučním produktem, bionickou paží Z-Arm. Ta je plně individualizována a umožňuje komplexní pohyby. Nejen všemi prsty, ale zápěstím a bočními směry.

Meta šlape do pedálů, hodlá předehnat konkurenci svými chatboty

Společnost Meta se v posledních letech potýká s mnoha výzvami a stále je v jistých oblastech pozadu. Například zaspala nástup generativní AI. V září šlápne do pedálů a pak budeme moci využívat jejích konverzačních botů, které na sebe budou brát podobu slavných osobností.

Česká technologická firma vyvíjí software pro Volkswagen. Učí auta zabrzdit i při couvání

Česká hi-tech společnost Digiteq Automotive dává život chytrým funkcím moderních aut. Její software tiše používají miliony řidičů na celém světě. Právě teď pracuje na novém operačním systému, který má zabezpečit a zjednodušit například couvání nebo parkování s přívěsem.

iOS 17: Jak se stát beta testerem a co přináší nová verze?

Finální verzi iOS 17 společnost Apple sice plánuje vydat až letos na podzim, ale už nyní postupně vydává betaverze systému. Je to dle jejich názoru dobrý způsob, jak opravit co nejvíce chyb a získat data od velké skupiny uživatelů. Na co se můžete těšit?

BMW head-up displej: novinka, která zpříjemní jízdy na motorce

BMW zhotovilo pro motorkáře speciální novinku, brýle s funkcí head-up displeje. Připravte si ale svou peněženku, mnichovský výrobce ji totiž hodlá prodávat za přibližně 16 tisíc korun.

Virtuální cestování s Google Maps: Objevte historické poklady z pohodlí domova

Milujete cestování a baví vás především historické dědictví jednotlivých lokací? Nyní už se nebudete muset ani zvednout z gauče, a přesto jako byste byli na cestách. Stačí otevřít Google Maps a užívat si jejich novou funkci Immersive View. Nejen, že vám přinese digitální modely měst, ale navštívíte prostřednictvím tohoto nástroje i ikonické památky. Jak?

Hybridní pracovní režim a cloud: Nejvyšší čas změnit přístup ke kyberbezpečnosti, Cisco má řešení

V rámci hybridního pracovního režimu pracují zaměstnanci z domova a mnohem více využívají cloud. Tyto dva zásadní aspekty mění zcela svět kyberbezpečnosti. A právě to je důvod, proč by se firmy měly rychle adaptovat, aby mohly i nadále bezpečně růst a rozvíjet svůj byznys. Cisco nabízí své řešení.

Amazon platba dlaní umožňuje nákup alkoholu bez občanského průkazu

Platba pomocí dlaně? To už není žádná novinka, Amazon jde ještě dál. Nově si koupíte pivo, stejně jako i jiný alkohol, bez nutnosti prokazovat se občanským průkazem. Jak to funguje?

Načítám další...