CoolClub pro IT odborníky

Novinky

Revoluční AI dalekohled od Swarovski Optik rozpozná až devět tisíc druhů zvířat

Je tu první chytrý dalekohled na světě. Vzešel z dílny Swarovski Optik a Marcem Newsonem. Nástroj s integrovanou umělou inteligencí identifikuje až devět tisíc druhů divokých zvířat.

Česko v 5G síti exceluje, v optice zaostává

Česko se chlubí skvělým pokrytím 5G sítí, které dosahuje devadesáti šesti procent obyvatel. Řadí se tak mezi špičku Evropské unie. V situaci s pevným internetem na bázi optických sítí však zaostává za unijním průměrem.

Sora od OpenAI: Absolutní revoluce ve videotvorbě

Umělá inteligence nově díky technologii od OpenAI vygeneruje špičkové video. Nástroj Sora by mohlo směle konkurovat práci špičkových animátorů.

Česko zavádí systém Cell Broadcast: Telefony budou varovat podobně jako ve vyspělých zemích

Česko zavede mobilní systém pro včasné varování. Cell boradcast má nahradit varování obyvatelstva skrze SMS. Nově ho obdrží pouze ti, kdo se nacházejí v postižené oblasti.

Konečně! EU chystá regulaci AI na internetu, aby chránila děti

Evropská komise se zaměřila na bezpečí dětí na internetu, a to co se možného zneužívání v kombinaci s AI týče. Minulý týden oznámila nový plán, jakým způsobem zakročí.

Apple Vision Pro jsou tu. Stojí za to do nich investovat?

Dlouho očekávané Apple Vision Pro mají konečně své první majitele. Jaké jsou jejich reakce a stojí za to do brýlí s virtuální realitou investovat?

Facebook slaví 20 let. Stárne, ale stále táhne miliardy

Původně exkluzivní web pro studenty Harvardovy univerzity. Dnes největší komunitní síť západního světa. Facebook slaví 20. narozeniny. I přes velkou konkurenci jiných sítí ho měsíčně navštíví 3 miliardy uživatelů.

Neuralink implementoval čip do lidského mozku

Historický moment je tady. Společnost Neuralink, miliardáře Elona Muska, v neděli 29. ledna 2024 poprvé implantovala čip do lidského mozku. Pacientovi se daří dobře a výsledky jsou slibné.

Nudistická AI boduje: Generátorů hanbatých obrázků rekordně přibývá

Počet "svlékacích" AI aplikací rapidně roste. Svého vrcholu dosáhly loni v září, kdy tyto platformy zaznamenaly více než 24 milionů uživatelů. Ale jsou bezpečné?

Do Česka dorazila vylepšená Google AI Gemini Pro. V rukávu je ještě Gemini Ultra, která překoná i GPT-4

Vylepšená umělá inteligence pro Barda Gemini Pro je v Česku. Podle metrik je výkonem něke mezi konkurenčním GPT-3.5 a GPT-4 od OpenAI.

OpenAI spouští GPT Store

Společnost OpenAI konečně zahajuje provoz nové platformy GPT Store. Ta nabízí širokou škálu aplikací využívajících umělou inteligenci. Bude platforma přístupná všem uživatelům? A jaké aplikace tu najdete?

Největší aktualizace v historii Apple, iOS 18 slibuje implementaci AI

Poslední verze operačního systému iOS byly víceméně o malých updatech napříč funkcemi v iPhonu. Tomu by měl být konec s aktualizací systému na iOS 18. Nová verze má být jednou z nejzásadnějších aktualizací v historii společnosti.

I Samsung integruje AI. A vstupuje do světa chytrých prstenů

Samsung s novou řadou svých mobilních telefonů Galaxy S24 přináší větší integraci umělé inteligence. A vrhl se do oblasti chytrých prstenů, kde má ambice konkurovat doposud nejznámějšímu Oura Health.

Obrázek generovaný AI není vaše autorské dílo, potvrdil městský soud v Praze

Městský soud v Praze konečně pravomocně rozhodl v kauze umělé inteligence s ohledem na autorská díla. Na vygenerovaný obrázek nemáte žádná práva.

Občanka v mobilu je tu! Jak ji používat v iPhonu?

Aplikaci eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty občanského průkazu v mobilním telefonu, si za první dva dny stáhlo přes 100.000 lidí. Dostupná je od 20. ledna.

Systém s AI detekuje střelbu i typ zbraně. Vyvinuli ho experti z ČVUT

Unikátní zařízení, zajišťující akustickou detekci střelby, vyrobené výzkumníky z FEL ČVUT nemá ve světě obdoby. Po implementaci AI dokáže kromě detekce střelby už odhalit také typ zbraně, čímž převyšuje veškeré dosavadní technologie. Jak funguje?

Co přinesl CES 2024? Technologický svět ovládla umělá inteligence 

Největší technologický veletrh, Consumer Electronics Show neboli CES, je za námi. Technologičtí giganti představili své novinky, které se již brzy objeví na trhu. Na jaké nejzajímavější novinky a tech společníky se můžeme těšit?

Aplikace s AI pro romantický vztah láme rekordy. Jak funguje?

Oznamovací post o Digi AI Romance se téměř okamžitě stal naprostou senzací. Zobrazilo si ho během prvních 24 hodin 20 milionů uživatelů a nedlouho potom se aplikace dostala mezi 50 nejstahovanějších.

Bitcoin slaví 15. narozeniny a blockchain doposud ukrývá tajné heslo

Oficiálně byla síť spuštěna a vytěženy první bitcoiny 3. ledna 2009 Satoshim Nakamotem. Od té doby je v blockchainu ukryta tajná zpráva. O co jde?

Bluetooth má revoluční konkurenci. Čip Wi-R umí přenášet data přes lidské tělo

Bluetooth má revoluční konkurenci. Americký profesor vynalezl chip, který slouží k přenosu internetu a zvuku pomocí lidské kůže. Síť se šíří dotyky, elektrické signály mají být daleko vyšší u Bluetooth.

Načítám další...