CoolClub pro IT odborníky

OpenAI spouští GPT Store

07.02.2024

Společnost OpenAI konečně zahajuje provoz nové platformy GPT Store. Ta nabízí širokou škálu aplikací využívajících umělou inteligenci. Bude platforma přístupná všem uživatelům? A jaké aplikace tu najdete?

 

Novinky

 

AI novinky se na trh jen hrnou a OpenAI přichází s dalším svým brilantním nápadem. Stejně jako máme App Store, Google Play, Huawei AppGallery nebo třeba Mi Store, přibude k nim další, GPT Store. Výjimečný aplikační obchod zahrnující aplikace se základem v populárním jazykovém modelu ChatGPT.

Právě díky aplikačnímu obchodu by mohli v budoucnu vývojáři GPT na technologii ChatGPT vydělávat mnohem více peněz. Není ale zatím zcela jasné, jak to celé bude fungovat. To ale OpenAI objasní už v prvním čtvrtletí letošního roku.

Obchod GPT bude k dispozici pouze platícím uživatelům, nicméně toho chystá skutečně mnoho. V obchodě byste měli najít skutečně rozmanitou nabídku GPTs, které vyvinuli.

 

 

Každý týden na vás například vykoukne aktuální žebříček nejúspěšnějších aplikací. Trendy GPTs budou seřazené v kategoriích od DALL-E, psaní, výzkumu, přes programování, vzdělávání nebo třeba životní styl.

Ačkoliv jsou první GPTs cílené spíše na americké uživatele, dá se dle jejich nabídky alespoň odhadnout, co lze od nových AI aplikací očekávat.

Zatím byly ohlášeny takové, které například přinesou tipy na knihy a čtení (Barnes & Noble), výuku programátorských dovedností (Code Tutor od Khan Academy), vyuku matematiky a přírodních věd kdykoliv a kdekoliv (nadace CK-12) nebo třeba možnost návrhů prezentací či postů na sociálních sítích (Canva).

 

 

Připravila: Petra Sauerová