CoolClub pro IT odborníky

Šlape Instagram na paty jedné z nejznámějších sociálních sítí pro tvorbu video obsahu?

Ano, máme na mysli TikTok. Většina uživatelů na TikTok nahlíží skrze prsty ovšem tato sociální síť se stává nedílnou součástí marketingových strategií stejně tak jako Instagram. Instagram, gigant dominující digitálnímu obsahu v podobě umožňovaní sdíleni fotografii přišel s novým nástrojem pro kreativní tvorbu a editaci mobilních videí což bylo donedávna doménou populární sociální sítě TikTok. Krátká videa, která se dají nově na instagramu vytvořit se nazývají Reels.

 

 

Instagram přišel s Reels minulý rok v řijnu pro více než 50 zemí světa, včetně České republiky. Reels jsou v podstatě 30sekundová videa, která mají uživatele nějakým způsobem zaujmout. Co se týče uživatelského rozhraní, Instagramové reels jsou podstatně jednodušší, jelikož nabízí pouze základní funkce. TikTok má pestřejší funkce co se týče střihu videa, filtrů a výběru hudby, nalezneme zde mnohem více možností, jak video upravit oproti Instagramu.

TikTok měl do nedávna dominantní postavení ve funkci nazývané Duets. Duets spočívá v tom, že reagujete videem na video, které již existuje. Instagram nedávno přišel s naprosto identickou funkcí, která se nazývá „Remix“. Je tedy jen otázka času, kdy se Instagram plně chopí postavení TikToku.

 

 

Připravila: Natálie Brzobohatá